Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Tisk na plátno

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Tisk na plátno

Autor: uzivateluser

22:12:39 17.04.2012

Tisk na platno jsem si nachal udelat v laboratori www.ultralab.cz. Nabizi cca 10 druhu platen (lesk a mat ). Zaroven jsem si ho nechal nalakovat a napnout na dreveny ram.

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: Lenka K.

11:00:06 08.12.2011

Ahojky všem, ráda bych se s vámi podělila o svou zkušenost.
Jsem šikovná holka, tudíž jsem si koupila obrázek ve fotobance (na internetu je jich spousta) a nechala jej vytisknout na plátno u (tu) [url]http://www.maara.cz/tisk-na-platno[/url]

Jsem moc spokojená a překvapila mě věrnost podání barviček. Proto můžu jen doporučit.
Budu si zase nechávat dělat ještě další obrazy, tentokrát z vlastních fotografií, tak se moc těším :)

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: Lenka K.

10:59:37 08.12.2011

Ahoj všem, já si koupila obrázek z fotobanky a nechala ho vytisknout na plátno u
[url] http://www.maara.cz/tisk-na-platno[/url] (tu)
Barvičky jsou neskutečně věrné a vůbec celkově jsem moc spokojená :)

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: Fotoprome.cz

11:32:39 16.08.2011

Nevím samozřejmě, jak ten pán matfyzák plní svoje závazky, každopádně plátno o gramáži 160g se mi jeví jako opravdu velice pochybné a i jeho srovnání konkurenčních nabídek jako zavádějící. Asi by mě vůbec nikdy nenapadlo tisknout na plátna s gramáží nížší než 300g, většinou ale 350,380 a 400g. nejde ani tak o plátno, i když pochybuji, že "plátno" o 160g je něco jiného než PP, ale především o kvalitní coating, který tohle "plátno" zřejmě ani nevidělo. tak si říkám, jestli to není spíše bannerovina... No zkoušet to ale rozhodně nebudu. je to jako se vším, jsem ochotný zaplatit za kvalitu a nabídky typu "nejlevnější" na mě většinou moc účinek nemají...


CVODA Napsal:
-------------------------------------------------------
> AKCE - Tisk obrazu - Vaše FOTO 90x50cm na PLÁTNO
> Pozor na tohoto pana Bc Lukáš
> Hudec(matfyzák).Dolní Černá Studnice.Je to
> nehoráznej darebák.I když slibuje kvalitní tisk a
> dodržení rozměrů tak to není pravda.Barvy slité
> rozměry o 3 cm menší.Na reklamaci nereaguje i když
> jsem jel 200km abych se dohodl na nápravě ani se
> neobtěžoval se mnou setkat. Platbu chtěl předem
> ale k reklamaci a navrácení peněz se nemá. Kdo ví
> jaké je jeho podnikání účtenky zásadně
> nevystavuje. Ono 30 ks obrazů 82x52cm .A 30 ks
> rámů které jsem nechal vyrobit předem na rozměr
> jsou teď vyhozené peníze. Pokud máte podobné
> zkušenosti ozvěte se.

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: SandraMatuskova

11:21:50 04.08.2011

a toho jste našel přes internet? Nebo dělá pro nějakou firmu?

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: CVODA

11:38:34 01.08.2011

AKCE - Tisk obrazu - Vaše FOTO 90x50cm na PLÁTNO Pozor na tohoto pana Bc Lukáš Hudec(matfyzák).Dolní Černá Studnice.Je to nehoráznej darebák.I když slibuje kvalitní tisk a dodržení rozměrů tak to není pravda.Barvy slité rozměry o 3 cm menší.Na reklamaci nereaguje i když jsem jel 200km abych se dohodl na nápravě ani se neobtěžoval se mnou setkat. Platbu chtěl předem ale k reklamaci a navrácení peněz se nemá. Kdo ví jaké je jeho podnikání účtenky zásadně nevystavuje. Ono 30 ks obrazů 82x52cm .A 30 ks rámů které jsem nechal vyrobit předem na rozměr jsou teď vyhozené peníze. Pokud máte podobné zkušenosti ozvěte se.

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: Centrum FotoŠkoda

15:27:50 08.06.2011

Ráda bych Vás požádala o otestování našich on-line služeb, kde si lze objednat i malířské plátno napnuté na speciálním klínovém rámu Nielsen, který se nekroutí a nekřivý ani u těch největších rozměrů zvětšenin. Budu velmi ráda za Vaše postřehy a připomínky k této službě a aplikaci. Přímý odkaz do aplikace: http://www.fotoskoda.cz/efoto/default.asp?fc=41&typ=16

Centrum FotoŠkoda

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: matfyzak

18:00:40 24.05.2011

Ceny ktere tu byly zminene jsou vsechny prehnane, my tiskneme digitalni tisk (stroj HP Designjet) za podstatne zajimavejsich podminek (staci pouze odebirat spotrebni material primo od vyrobcu bez zbytecnych obchodnickych marzi a nechtit neprimerene zisky na kazde zakazce..) Pokud by nekdo mel zajem nase nabidka zde:

AKCE - Tisk obrazu - Vaše FOTO 90x50cm PLÁTNO

Nechte si vytisknout Vaše FOTO velký formát jako krásnou dekoraci.

DNES U NÁS POUZE ZA 169,- !!

JEDINEČNÁ MOŽNOST KVALITNÍHO OBRAZU NA PLÁTNĚ ZA ROZUMNOU CENU!
NEJLEVNĚJŠÍ KONKURENČNÍ NABÍDKY ZAČÍNAJÍ NA 650kč BEZ POŠTOVNÉHO

Vytiskneme Vaši fotku ve velikosti 90x50cm na kvalitní voděodolné plátno o gramáži 160g. Všechny obrazy jsou tisknuty UV barvami, což má za výsledek dvě důležité výhody oproti standardním inkoustovým barvám - obrazy na světle nevyblednou a voda jim neublíží - ano, náš tisk je možné nechat i venku.

Obraz Vám přijde srolovaný (bez rámu) v odolné pětivrstvé krabici.

Podklad pro obraz je Vaše foto s rozlišením alespoň 4 megapixely, doporučujeme však ještě lepší rozlišení aby obraz vypadal hezky i při podrobném prohlížení zblízka. Foto lze poslat emailem a nebo využít jakýkoli web určený pro posílání souborů (například uschovna.cz, leteckaposta.cz) Pči tisku zachováváme poměr stran.

Další informace a fotografie pro tisk na matfyzak@seznam.cz

Při objednání více kusů platíte stále jen jedno poštovné 65 kč.

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: styx

22:58:39 17.03.2011

To že si to vy nedokážete představit, je věc jedna, realita je věc druhá. Najde se spousta "uctívačů", bez kterých se modla necítí dokonalá :) Nějak mi ale uniká, co má váš příspěvek společného s tématem. Mám to chápat tak, že jste zanícený profesionální fotograf, který tiskne solventem a vystavuje díla po galeriích tisknuté touhle technologií?

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: martin_hpp

19:31:55 17.03.2011

Nedokážu si představit že by si někdo po navštěvě pana Navratila pozval na kalibraci ještě tzv Styxe.
Naopak představa, že po kalibraci tzv Styxe si někdo pozve pana Navrátila, aby to dal dohromady - mi připadá dost reálná. :-)
Viděl jsem toho za ty roky dost a mám na věc svůj názor.

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: styx

9:14:22 17.03.2011

Viktore, jako obyčejně si nepřekvapil. :D Takže hrozně moc se omluvám za svůj předešlý hulvátsky dotaz s "rádobyodbornými" termíny (bronzing, metamerie, barevný gamut, UV stálost). Možná se najde někdo, komu se to nebude zdát hulvátské a dá mi konkrétní příklad (důkaz) o tvém tvrzení. Ačkoliv se to může zdát neuvěřitelné, já klidně uznám, že solvent je srovnatelný ve výše uvedených "disciplínách", bohužel jsem doteď na tebou "kalibrovaných", ani jiných solventních tiskárnách takový výsledek neviděl. A nenašel jsem ani zmínku na zahraničních odborných webech, nebo diskuzích.

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: Navratil

7:15:48 17.03.2011

Hribe, vy (i s vašimi rádobyodbornými termity, které plácáte dohromady, aniž byste porozuměl jejich skutečnému významu) jste mi naprosto, ale zcela lhostejný. Jinými slovy — udělejte si to sám. Nemám sebemenší důvod s takovým hulvátem, jako jste vy, ztrácet svůj čas…

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: styx

1:41:17 17.03.2011

Viktor napsal: "(a s odolností vůči UV plně srovnatelnou s Ultrachrome)"

Můžete to doložit odkazem na nějaký důvěryhodný zdroj?

Taky by mě zajímalo i to další nezodpovězené, co zajímá profesionální fotografy a spol. - můžete doložit srovnání metamerie, bronzingu a barevného gamutu dostupného solventu vs. Epson K3, Epson HDR nebo Canon Lucia EX?

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: Navratil

0:47:13 17.03.2011

No, není solvent jako solvent, stejně tak není plátno jako plátno. Jsou solventy, které za hodinu či dvě již neucítíte (a s odolností vůči UV plně srovnatelnou s Ultrachrome), stejně tak jsou tkaná lněná plátna (se speciální úpravou pro tisk inkousty na solventní bázi), jenž rozhodně ani zdaleka nevypadají jako „hrubý vyxlajvant“ a opět snesou srovnání s nejkvalitnějšími plátny pro Canon či Epson tiskárny. Na druhou stranu musím uznat, že už jsem zažil všelicos, co se nazývalo honosně „plátnem“, takže Vám celkem rozumím…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: Olivos

14:21:58 16.03.2011

Využiji tohoto fóra a přiložím také jeden dotaz. Vlastním tiskárnu HP Designjet 90r a nedopátral jsem se, zda se na ní dá tisknout i na plátno (případně na jaké). Na technické podpoře HP jsem se odpovědi nedočkal, ač jsem provolal majlant.

Abych také ale přispěl k tématu... Nechal jsem si vytisknout fotografii na solventu, abych porovnal kvalitu. Pravidelně si nechávám tisknout na Canonce a chtěl jsem poznat rozdíl. Tiskla se stejná fotografie barevně a černobíle, byl to portrét. Kvalita tisku byla vynikající. Co mě trochu vadilo, byl zápach (nějak to smrdělo) a plátno bylo "plátno" jen ze zadní strany. Ze strany tisku to bylo potaženo nějakou umělotinou. Vypadalo to, jak hrubý vyxlajvant. Ale celkově to vypadá moc hezky a za půl roku to i vyčichlo a zápach žádný není.

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: tori

11:37:09 14.03.2011

alienated

cena je takova sporna... jako ze tech 539,- je fajn ale tem 40% dolu to je simecko na lidi... tisk fotky 60*40 na vysoce kvalitni planto se da sehnat za 400,- blin ram stoji cca 40 kacek.. natahnout si do dokaze vetsina lidi sama a i tak kdyby bylo za natazeni 100kroun tak to odpovida tem 540... kdyz se pouzije prumerne kvalitni platno treba od fomeje da se tisknut podstatne levneji (jo a ceny jsou minimalne s 50% marzi )

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: alienated

22:30:01 13.03.2011

http://www.helbea.cz/fotoplatno-s-vlastnim-motivem-40x60

jen jsem to objevil, nevím jestli je to zajímavý kvalitou či cenou... :)

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: styx

16:18:27 09.03.2011

Jsme dva ;)

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: Navratil

16:15:46 09.03.2011

LOL, skutečně bavíte. Jen tak dál…

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: styx

16:01:22 09.03.2011

Milý Viktore, jat typické, vnášet do tématu věci, které patří do tvého sebestředného fóra, které tak rád moderuješ a promazáváš a následně své neomylné velikášství vnášíš jinam a odvádíš diskuzi mimo kontext. Děkuji za tvou podporu ohledně začátečnických neúspěchů, doufám, že už se ti podařilo dopsat pokračování tvé příručky o Corelu :-) a nikdo ti neukradl tvé těžce střádané a jedinečné know how, tajné a spiklenecké finesy a samozřejmě, super mega drahé a jedinečné vybavení, o kterém se nemůže mluvit, natož zmiňovat. Zapomněl jsi se nám vědátore pochlubit tvými vědeckými tituly a odkazy co by vývojáře všech těch firem, které v oboru něco znamenají. Na rozdíl od tebe, nemám snahu ze sebe dělat vesnického vědátora, dopouštím se dokonce omylů a když někde nějaký problém nastane, tak se nevymlouvám a nedělám ze sebe ... :D Kdoví proč si tě všichni v těch firmách tak považujou :D

Takže k tématu, v čem je solventní tisk kvalitnější, lepší, než pro tento segment určené tiskárny jako Epson 9900, Canon iPF8300, nebo HP Zxx? Z profesionálních fotografů které znám nevím o jediném, který by si nechával dělat fotografie solventním tiskem. Zdůrazňuji - fotografie. A zopakuji i pro tvůj megamind - solventní tisk vykazuje větší odchylky barevnosti pod různým typem osvětlení, má větší problém s bronzingem, menší barevný gamut, horší rozlišení a má podstatně nižší barvostálost vlivem UV.

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: Navratil

15:18:11 09.03.2011

LOL
Jak už jsem napsal — Vaše skvělé výsledky (stejně tak problémy pochopit psaný text) dělají toho Vašeho oblíbence Hulána spíše z Vás, Hríbe. V tomto kontextu bavíte skvěle! Takže spíše „Vy slovenský Huláne pražského colormanagementu“. :–)
Prosím, moc prosím, kalibrujte dál pro Spandex a nenechte se odradit svými začátečnickými neúspěchy…

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: styx

13:34:51 09.03.2011

Jsem rád, že tě humor neopouští i tvá naprostá neomylnost, kterou já netrpím. Nevím sice co mají Grafie a Keli společné s dotazem, ale budiž. Ty tiskni svému dítěti zvířátka do pokojíčku solventem, já budu pro velkoformátovou fotografii doporučovat technologii, která je proto lepší. To že jsi pochopil bronzig a metamerii opačně, než je v kontextu myšleno, hold, dokonalý člověk, potřebuje dokonalé sdělení - pane Huláne českého colormanagementu. :D

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: Navratil

13:20:13 09.03.2011

„lepší metamerii, lepší bronzing a několika násobně vyšší UV stálost barev“
LOL
Jestli tedy zmíněné inkousty (atramenty, chcete-li) způsobují lepší metamerii a bronzing, o důvod víc tisknout solventem, dalo by se tedy říci. :–)
Vaše „zkušenosti“ plně odpovídají kvalitě kalibrací. Výsledky nejen v Keli byly skutečně velmi záživné. :–))
Měl jste zůstat raději u vytváření webu pro grafii, to jste aspoň nemohl nikomu zaškodit…

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: styx

13:02:19 09.03.2011

Nové pigmentové tiskárny HP, Epson, Canon mají lepší rozlišení, větší barevný gamut, lepší metamerii, lepší bronzing a několika násobně vyšší UV stálost barev. To že vy si rád dáváte do dětského pokojíčku solventní tisky pro Vaši potěchu neznamená, že je to to nejlepší. Solventní tisk má svoje přednosti, které jsou určeny do jiného segmentu, než je profesionální, resp. lepší digitální fotografie. Pravda, na dovolenku se taky můžete vozit na nadupaném valníku, místo osobního auta. ;)

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: Navratil

12:43:28 09.03.2011

mimaki: nejen na vinyl, ale i na fajnovém coatovaném papíru (o kvalitním plátnu ani nemluvě). Záleží ale na konkrétním typu variableDot a samozřejmě na kvalitním solventním inkoustu. Pokud jsou k disposici ještě lightky, snese to pozorovací vzdálenost řádově v desítkách cm. Bez lightek (ve vysokém rozlišení a s vhodným typem VariableDot) s pozorovací vzdáleností 60–80 cm je to v pohodě…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: Navratil

12:38:20 09.03.2011

 

Re: Tisk na plátno

Autor: styx

12:11:52 09.03.2011

"tisk solventním inkoustem na glossy vinil je naprosto dokonalý srovnatelný s fotografií"

Nevím co považujete za fotografii a s čím srovnáváte. Žádný v současné době prodávaný solventní tisk nedosahuje kvalit pigmentového tisku profi řešení od Epsonu, Canonu nebo HP.

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: mimaki

11:54:34 09.03.2011

tisk solventním inkoustem na glossy vinil je naprosto dokonalý srovnatelný s fotografií a je možné ho využívat klidně i na výstavy..., samozřejmě záleží na mašině...

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: Fotoprome.cz

12:15:04 06.03.2011

Nemůžu srovnat s mnohými ostatními, osobně ale tisku v Ultralabu (Ultralab a syn popř. dnes již známé i jako LightQ) - je to klasický fotolab, mají tam vašk tiskaře specializovaného na velkoformátový tisk fotografií, nedělá tedy nic jiného a má nejen velké zkušenosti, ale i velkou zásobu nejrůznějších pláten (cca 10 druhů) pro každý typ fotografie, tam tedy vyberou správné plátno, aby opravdu vypadala dobře. není samozřejmě nejlevnější, ale kvalita za to určitě stojí.

s pozdravy
P. Matejicek
http://www.fotoprome.cz

Citovat příspěvek

 

Re: Tisk na plátno

Autor: tisk-fotografie.cz

18:48:16 19.08.2010

Pane Navratil nebo snad RomaRio666, udelejte si co chcete.
Vzhledem k tomu co zde predvadite, nemam vubec obavu a tesim se.

Citovat příspěvek

 

Strana výpisu

1

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: