Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Zasychani tiskove hlavy Canon - jak na to

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Zasychani tiskove hlavy Canon - jak na to

Autor: Jan Kvasnička ♂

12:56:51 28.08.2017

Mám starou tiskárnu Canon PIXMA ip4200 a když tiskne černě tak buď vynechává nebo vůbec netiskne nejspíš to bude zaschnutím tiskové hlavy budu rád když mi poradíte. Děkuji

Citovat příspěvek

Autor: Rastislav Rehák

11:22:00 15.04.2012

Prosím poraďte.Mám skoro novú tlačiareň Canon MG 6100(6150) series a začínam z nej šalieť.Magenta prestala úplňe tlačiť,hoci je tam úplňe nový toner,síce nie originál ale je kúpený z čipom.Odskúšal som snáď všetko a nepomáha.Chcem sa spýtať,môžem aj u tejto tlaćiarni použiť čistenie y destilovanou vodou?Poprípade ak by bol nejaký iný systém nato,poradťe prosím.Dopredu ďakujem.Rasťo.

Citovat příspěvek

Autor: mr.green

12:44:48 26.03.2012

Moje HP Deskjet 845c taky zasychaly hlavy :( Způsobeno málo častým tiskem. Pak začaly slintat, takže na dně tiskárny hromádka usichajícího lepkavého inkoustu, no hnus. Teď mi tiskárna stojí naprosto nevyužitá ve skříni. Těch pár stránek co potřebuju si vytisknu ve škole, občas [url=http://www.digis.cz/velkoformatovy-tisk-kopirovani-skenovani/tisk/]velkoformatový tisk[/url] nějaké fotky na A3 na zeď, tak to si zajdu do města... A mám od zasychání klid. :)

Citovat příspěvek

Autor: Hanka V.

20:21:38 11.03.2012

Tak bych touto cestou chtěla moc poděkovat za návod na oživení tisku u Canonu (konkrétně MP520). Po mnoha pokusech - průplach teplou vodou, spec. prostředek na tiskárny - se mi osvědčilo ráchání v destilované vodě ohřáté v mikrovlnce, tiskovou hlavu jsem do ní ponořila a destilku měnila, dokud voda nebyla čistá. A tiskárna valí jako nová!!!!! A to jsme na ní netiskli víc jak rok. Jako paráda!!!! (tu) (tu) Fakt díky!!!! :D :D

Citovat příspěvek

Autor: kasy

9:29:00 25.01.2012

U mé iP 4500 se taktéž tisknou 3 odstíny a u azurové se mi stalo již dvakrát, že "zlobil" jen jeden. Nepátral jsem po tom, jak to vlastně funguje. Hlava šla ven do umyvadla pod tekoucí vodu. Po důkladném vyprání jsem ještě na jednotlivé "vstupy" inkoustu přiložil hadičku, druhou stranu do úst a střídavě vytvářel přetlak a podtlak. Prostě jsem to "celé" pořádně propláchl, tak, abych viděl jen čistou vodu. Poprvé, v létě, jsem hlavu sušil na slunci, podruhé na radiátoru ústředního topení. Hlava funguje jako nová. Tak nějak od té doby nemám obavu ze zaschnutí inkoustu. A ještě jedna věc - pokud delší čas netisknu fotky, tak jednou za týden nechám proběhnout tisk kontroly trysek. Pro jistotu. A ještě - sušit raději déle, také pro jistotu. :)

Citovat příspěvek

Autor: Juraj franko

23:07:25 24.01.2012

Pri tlači testovacieho obrázku má tlačiareň vytlačiť 3 odtiene modrej a 3 odtiene červenej,prvé dve,najtmavšiu a strednú vytlačí a najslabší odtieň nie,tryska nemôže byť upchatá,preto že samostatná na tento odtieň nieje,stretol sa už niekto s takýmto problémom?Ak áno,poraďte prosím.
Juraj

Citovat příspěvek

Autor: Radim Janek

0:02:51 17.01.2012

Mám problém s tiskem foto-svislé modré pruhy(viz.přiložené foto).Poraďte prosím.Děkuji.R.Janek

Citovat příspěvek

Autor: igorg

22:22:02 30.12.2011

Prosím o radu ak sa mi bude dať pomôcť. Mám tlačiaren Canon MP 520, čistil som hlavu liehom, teraz som zistil, že je to blbosť, budem robiť ako tu bolo uvedené ak ju rozchodím.
Vložil som do tlačiarne v spodnej časti papier na zistenie ako tlačí, roh papieru bol v hornej časti odtrhnutý, voeiel do tlačiarne a zahlasila mi, že tam nie je papier. Potom son ho vybral ako je je v návode. Zadný kryt som vložil naspäť, zapol tlačiareň, niečo tam bolo napísane neprečítal som si to a dal OK. Tlačiareň zhasla a už mi nechce vôbec nabehnúť, pripajaci kabel je dobrý preskúšal som ho. Poraďťe prosím, lebo ju budem musieť zahodiť. Diky.

Citovat příspěvek

Autor: anonym

15:50:50 21.11.2011

Lihem to nemacejte, maximalni tu hlavu uplne zrusite (vlastni zkusenost).

Koupil jsem toto a funguje to perfektne !!!

http://www.alza.cz/ekocolor-cistici-roztok-eccki-d54083.htm

Citovat příspěvek

Autor: lubo888

13:53:26 13.11.2011

ahoj
mam tlaciaren canon pixima mp540
vypisuje chyba tlaciarne B200
v servise mi povedali ze je to zrejme vadna tlacova hlava. cenu stanovil tak na 100 e-ciek, co sa mi zda dako vela ked cela tlaciaren stala v akcii cca 2/3 tej sumy za hlavu. Uz sa mi to raz podarilo rozbehat vymenou starych , ale origo kartidzov. po nasadeni plnych ale nahraziek fungovala tlaciaren zhtuba 1 mesiac a teraz uz nic nepomaha.
Ak ma niekto napad, okrem otvorenia okna a vypustenia tlaciarne do volneho priestoru pod oknom, tak rad vyskusam hoci co ak to pomoze. uz asi niet co stratit.
Vdaka.

Citovat příspěvek

RE: Zasychani tiskove hlavy Canon - jak na to

Autor: rachot

10:00:03 11.11.2011

Nejspíše to bude v tom čerpadle. To je vpravo pod místem, kde parkuje vozík s tiskovou
hlavou. Je třeba ale rozebrat celou tiskárnu...

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: Pavel S.

9:52:43 11.11.2011

Tak namáčení přes noc nepomohlo.

V jednom příspěvku bylo, že pomohlo profouknutí trysek, ale nenašel jsem jak se to dělá. Poradí někdo?

A dále jsem tedy ještě chctěl zkontrolovat to čerpadlo a hadičky, ale nikde jsem žádné hadičky ani čerpadlo nenašel. Kde to najdu? (Canon Pixma IP 4500) Děkuji

Citovat příspěvek

15:43:45 10.11.2011

OK děkuji za rady. Nechám to přes noc.

Citovat příspěvek

15:41:22 10.11.2011

Pokud delší dobu netiskla, tak to může být opravdu v té hlavě.. Zkuste ji vyčistit a
uvidíte. Hlavně ji po čištění musíte dokonale vysušit, než ji vrátíte do tiskárny.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

15:06:21 10.11.2011

Cca 4 měsíce jsem tu tiskárnu nezapnul (předtím všechny barvy fungovaly). A ted po zapnutí už to netiskne ta černá, respektivě dělá tam občas nějakou šmouhu.

Citovat příspěvek

15:03:18 10.11.2011

Tiskárna přestala tisknout z ničeho nic a nebo jste s ní delší dobu netiskl?

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

14:53:44 10.11.2011

TAk jsem vyzkoušel vytisknout test - mřížku a je problém v té velké. Zkusil jsem tam dvě nové cartridge a nic. Take to budou asi trysky, protože při tisku tam je několik šmouh, asi budou ucpané. TAkže to zkusím ještě ponořit na celou noc do vody a pak ještě zkusím líh. To je asi jediné co mi zbývá.

Citovat příspěvek

Autor: Radek_S

12:57:18 10.11.2011

Zkus si vytisknout test (mrizku a obdelnicky) a uvidis. Pokud ti tiskne
cerna v rezimu fotopapir je to dana tim, ze cernou tisknes slozenou z
ostatnich barev mimo te velke cerne ktera se pouziva jen pri tisku textu v
rezimu obycejny papir.
Bud bude problem ve velke cerne naplni nebo v tiskove hlave v tryskach,
ktere jsou samostatne bokem od barevnych.

RadekS
Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

12:26:43 10.11.2011

Zkusil bych jako první vyměnit velkou černou ink. kazetu.

Pokud to nepomůže, pak jsou dvě možnosti
1) vadná tisková hlava
2) ucpané čerpadlo pro černou barvu

Hlava je docela drahá, tak bych určitě jako první zkontroloval funkci čerpadla...

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

12:23:23 10.11.2011

Namočil jsem tiskovou hlavu od CANON PIXMA4500 do vody a tiskne mě všechny tři barvy, ale černá netiskne. Černá tiskne jen když nastavím ve vlastnostech fotopapír, když nastavím běžný papír tak černá netiskne.
To nějak nechápu. Takže nevím zda se mám ještě zaměřit na malou černou nebo velkou černou náplň, obě jsou nové, nabo na tiskovou hlavu? Poradí někdo?

Citovat příspěvek

Autor: Petison

14:12:33 27.08.2011

Zdravím mám tiskárnu Canon pixma ip 2000 a z ničeho nic přestala tisknout.Tisk probíhá jako,že papír projede,ale je absolutně čistej bez jakéhokoliv náznaku tisku nebo vynechávání.Hlavu jsem zkoušel pročistit,dal jsem i nový inkoust,ale pořád stejné.Je možné ,že odešla hlava?uvažuji o koupi nové ,ale nerad bych kupoval zbytečně.Díky

Citovat příspěvek

Autor: polman

13:46:49 27.08.2011

Zdravím mám tiskárnu Canon pixma ip 2000 a z ničeho nic přestala tisknout.Tisk probíhá jako,že papír projede,ale je absolutně čistej bez jakéhokoliv náznaku tisku nebo vynechávání.Hlavu jsem zkoušel pročistit,dal jsem i nový inkoust,ale pořád stejné.Je možné ,že odešla hlava?uvažuji o koupi nové ,ale nerad bych kupoval zbytečně.Díky

Citovat příspěvek

Autor: Miloš

15:54:10 10.08.2011

Ahoj, mohl bys mi říct jak se dostanu k těm čerpadélkům? nepodařilo se mi ani sundat kryt. někde to drží ve předu. Dík MG

Citovat příspěvek

Autor: Romigo

22:38:03 26.07.2011

1 Tiskárna

Koupání hlavy nedopadlo dobře. Někde pod plošňákem zůstala voda - zkrat - vyhořela. :(

2 Tiskárna

sundal jsem gumičku z nasosky a nasadil krátkou bužirku - Pak ohřátou destilku protlačím stříkačkou přez hlavu - a ejhle - Funguje perfektně !

Provedl jsem to i na dalších a dokonce rozchodil hlavu která byla 2 roky zaschnutá.

:)

Citovat příspěvek

Autor: ninah

18:08:46 01.07.2011

Po třech dnech rozebírání, čištění, sušení a hledání na webu jsem to vzdala a budu kupovat novou tiskárnu. Výsledek všeho snažení je čistá hlava tiskárny i moje, propláchnuté hadičky a kontrola trysek tiskne krásně barvy ale černou pigmentovou ani ťuk.

Citovat příspěvek

Autor: ninah

13:59:57 01.07.2011

to Bambuch, mam asi stejny problem s tiskem pigmentove cerne na IP4500. Na testu trysek se radek PGBK vubec po cisteni neobjevil. Sundala jsem kryt tiskarny a marne patram po čerpadelku ktere bych mohla vyčistit. Hlavu jsem samozrejme vycistila ale test stale vubec neukazuje radek pigmentove cerne. Ostatni barvy jsou v poradku. Vidim, ze je tato diskuze uz rok stara, zda se mi ale po celodenim hledani ze problem u mne bude v tom cerpadelku nebo hadickach a ja je nikde nevidim. Prosim o radu, diky.

Citovat příspěvek

Autor: alkaaa

19:06:29 01.01.2011

Jen takový nápad na čištění. V e-shopech sou k mání nenaplněné cartridge určené pro doplnění inkoustu. Co do nich místo toho naplnit destilku, případně se sundaným chipem ohřát v mikrovlnce a zkusit spustit čištění nebo tisk v tiskárně? Doplňuji německou metodou, pokud místo inkoustu použiji destilovanou vodu a vytrvale doplňuju asi 5 až 10 minut cca 6 deci, je cartridge dokonale čistá jako by v ní inkoust nikdy nebyl. Stačí tam tu poslední várku destilky nechat a zkusit tím hlavu pročistit. Já jsem zatím neměla důvod to vyzkoušet.

Citovat příspěvek

Autor: alkaaa

19:06:29 01.01.2011

Jen takový nápad na čištění. V e-shopech sou k mání nenaplněné cartridge určené pro doplnění inkoustu. Co do nich místo toho naplnit destilku, případně se sundaným chipem ohřát v mikrovlnce a zkusit spustit čištění nebo tisk v tiskárně? Doplňuji německou metodou, pokud místo inkoustu použiji destilovanou vodu a vytrvale doplňuju asi 5 až 10 minut cca 6 deci, je cartridge dokonale čistá jako by v ní inkoust nikdy nebyl. Stačí tam tu poslední várku destilky nechat a zkusit tím hlavu pročistit. Já jsem zatím neměla důvod to vyzkoušet.

Citovat příspěvek

Autor: Jaoo

10:27:32 23.12.2010

Na plosnych spojoch postriekanych vodou vznika pri prechode el. napatim tzv. korozia suciastok. Moze sa to prejavit hned, alebo aj po pol roku. Takze po kupani dokonale hlavu vysusit a az potom zapinat.

Citovat příspěvek

Re: Zasychani tiskove hlavy Canon iP4200 - jak na to

Autor: dusekv

15:44:52 21.12.2010

Díky,
dnes jsem podle návodu zprovoznil tiskárnu Canon iP4200 - netiskla červená (magenta)
Pečlivě jsem vymyl hluboký talíř a hrnek na ohřívání detilky, do talíře na dvě špejle jsem postavil hlavu a "podlil"
horkou destilkou. Po ca 10 min. jsem vyňal hlavu, vylil (černou) vodu. Další horkou (čistou) destilku jsem pomalu lil shora na "knoflíky", především na červený. Teprve teď se začal objevovat proužek vyplavované červené barvy. Toto jsem ještě dvakrát opakoval až voda byla evidentně "čistá". Hlavu po "vyklepání" vody jsem nasadil, vložil barvy, provedl hloubkové čištění trysek a vytiskl vlastní text podbarvený červenou - OK
Ušetřil jsem 1,600Kč za novou hlavu - ještě jednou všem přispěvatelům děkuji ...

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: