Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Fotopapír TREND High Glossy z Globusu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Fotopapír TREND High Glossy z Globusu

Autor: ing.Ladislav Černý

10:44:10 11.04.2012

Mám zájem o 1 balení A4 260g/m2

Citovat příspěvek

Autor: Fotopapír

11:37:04 15.12.2011

Fotopapír TREND High Glossy z Globusu balení 80 ks A4 260g/m2 , lesklý voděodolný. Celkem 5 bal.
Kontakt přes mail.
MK

Citovat příspěvek

Autor: Karel.O

16:43:42 08.11.2011

Kecám, dva sáčky po 50, to byl Canon, jinak to ale platí, takže:

Jeho EAN končí na 005576 (předpokládám nesedí na Hainzovo číslo proto, že píše o A4). Některé jsou na rubu dokonce zašpiněné nějakým černým "inkoustem" (balení bylo určitě originál).

Citovat příspěvek

3:33:49 07.11.2011

No tak to vysvětluje moje poslední zkušenosti. Viděl jsem Trend Line 10x15 260g (tímto opravuji prve uvedených 280g) -- a nádhera (Canon MP560). Teď jsem dostal jeden balík těchto papírů od příbuzných darem ze starých zásob a papír je tak zkroucený, že ani bez zadrhnutí neproleze tiskárnou (také MP560, snad není vadná, je úplně nová, na HP 10x15 280g bez problémů).

Jeho EAN končí na 005576 (předpokládám nesedí na Hainzovo číslo proto, že píše o A4) a co mě hned zarazilo, že uvnitř nejsou dva sáčky po 50, jako jsem viděl dosud, ale jen jeden rovnou se všemi 100 papíry najednou. Některé jsou na rubu dokonce zašpiněné nějakým černým "inkoustem" (balení bylo určitě originál).

Citovat příspěvek

Autor: Hainz

14:41:36 06.11.2011

To Karel.O: podle informací z Globusu už asi ani nebudou. Já osobně jsem ale narazil na dvě různé šarže tohoto papíru, tak pozor! Jedny končili v čárovém kódu čísly 590 a ty jsou super, ty druhý teď už přesně nevím, ale na úplném konci měly 1. Oproti těm prvním byly jednak o něco tenčí (samotná krabička byla o takové 4 mm nižší), více se kroutily a co je nejdůležitější, tak na světle hrozně rychle bledly. Já jsem sehnal v akci ty první jedno balení A4 za 100,- Kč a ty druhý (také A4) dokonce za 50,- Kč. Jen tak pro nic za nic cena u těch druhých o 50% nižší nebyla (přitom je prodávaly současně). Přitom balení je zcela stejné, lišily se pouze tím výrobním číslem.

Zásoby ještě mám (pouze ty první), a už se pomalu rozhlížím po nějaké náhradě. Nejspíše zkusím objednat na Ebay tyto: [url] http://www.ebay.de/sch/Fotopapier-/107158/i.html?Gr%C3%B6%C3%9Fe=DIN%2520A4&rt=nc&Gewicht=230%252D280%2520g%252Fm%C2%B2&_catref=1&_dmpt=DE_Computer_Peripherie_Papier&_fln=1&_ssn=etiketten-plus&_ssov=1&_trksid=p3286.c0.m282[/url] , dle diskuzí na jednom fóru jsou vynikající, mají PE podložku a hlavně je výrobce z Německa.

Citovat příspěvek

10:29:21 06.11.2011

To je rána, včera nám v Globusu v Opavě řekli, že tyhle Trend Line (280g) papíry už dlouho nebyly a určitě už nebudou. Máte podobnou zkušenost? Na co teď budu tisknout? :(

Jak to vypadá u Vás v Globusu?
Kdy jste naposledy kupovali?
Díky předem.

Citovat příspěvek

Autor: Rudolfx

16:30:22 02.07.2011

Já mám Canon ip4600 a s kvalitou tisku na papíry trend jsem spokojen, jak u A4 tak 10x15 úplně bez problémů.

Citovat příspěvek

Autor: Hainz

6:45:45 25.02.2011

Tak jsem včera v Globusu zakoupil balení 80 ks lesklého fotopapíru Trend Line A4 260g/m2 za asi 199,- Kč (tedy 2,50- za list). Doma mám přitom fotopapír Rayfilm PLUS R0218 oboustranný lesklý 50 ks A4 250g/m2, který mě stál kolem 390,- Kč, tedy v poměru kusů více než 3x tolik (7,80- za list). Ano Rayfilm má v nabídce i jednostranný papíry, ale jen s gramáží 210g a stejně stojí něco kolem 310,- (6,20- za list). Moc šancí jsem tomu nedával (dle některých reakcí v této diskuzi), ale protože jsem potřeboval vytisknout něco nenáročného na tvrdý jednostranný papír, tak jsem je chtěl vyzkoušet.

Tiskárnu mám Canon iP6600D a Epson P50, inkousty doplňuji značkou InkTec v případě Canonu a značkou Lomond v případě Epsonu. Mám plnitelné náplně.

Tisky jsem zatím prováděl pouze na Canonu, v Epsonce mám nyní nasazen Sublimační inkoust, ale jakmile to bude možné, tak je zkusím i na ni. První zkušební výtisk mého testovacího obrazce (dodává Fujifilm) mě tedy doslova nadzvedl ze židle, tak kvalitní výstup jsem rozhodně nečekal, obzvláště ne u papíru v této cenové relaci. Oproti Rayfilmu je tisk daleko kvalitnější, daleko ostřejší a barvy schnou velice rychle, téměř okamžitě po vytištění je suchý. Podložka papíru je opravdu velice tvrdá, subjektivně daleko tvrdší než 250ka u Rayfilmu. Po úplném zaschnutí se papír skoro nekroutí. Navíc má opravdu vynikající lesk a hladkou plochu, což se u Rayfilmu nedá říct, ten je takový hrbolatý a celkově působí "laciněji" než Trend Line. Tisk jsem pod lupou nestudoval, proč taky, u mě je důležitý jak vypadá z běžné vzdálenosti a zde je prostě vynikající. U mě tedy zatím jasný favorit na kvalitní a levný fotopapír.

Ještě bych rád vyzkoušel papíry z Lidlu, které tu na fóru dost lidí vychvaluje, ale kdo ví, kdy zase budou v nabídce. Pokud byste měl někdo nějaký vzorek, nebo věděl kde se dají sehnat, dejte vědět.

Citovat příspěvek

Autor: míra1

19:46:49 23.11.2010

Já jsem s fotopapíry Trend velmi spokojen tisknu na ty A4 270gr.Tiskárna Canon Pixma IP1000.

Citovat příspěvek

Co nách chce autor líbb sdělit?

Autor: doskok55

1:14:04 02.11.2010

Že používá nejběžnější formát, nebo,že pře... POLAROID ? Ať se nezlobí ale toto je příspěvek do diskuse někam jinam třeba na i-dnes. Ostatně ani ten polaroid nepřekoná, našel jsem pár fotek z něho asi 25 roku starých a bez nejmenší vady v podání barev atd. Pokud se ovšem spokojí s kvalitou na úrovni minilabu ať se pochlubí jinde. Tady je myslím jiná sorta uživatelů.

Citovat příspěvek

Autor: libb

12:23:49 31.10.2010

U mě je to v pohodě, cvaknu-li fotku, když je u nás návštěva a dám jim za chvilku fotku jejich děcka, jsou štěstím bez sebe a osobně se, mám-li dobře sladěné inkousty, za to také nestydím.
Teď jsem nakoupil formát 10x15 cm a paráda

Citovat příspěvek

Autor: mich_al

22:32:36 11.09.2010

jak to tu tak pozoruji, tak každýmu stejná tiskárna na stejný papír tiskne úplně jinak. To je zajímavý. Někomu se slívají kapičky inkoustu, někomu vůbec. Hmm.

Citovat příspěvek

Autor: Shoty

11:16:30 05.09.2010

Ahoj, rád bych se zeptal na zkušenosti s trošku jinými fotopapíry - Ilford Gold Fibre Silk. Přemýšlím nad koupí nové multifunkce od Canonu - Pixma MG6150 a tisku na tyto papíry. Jen nevím, jestli je tiskárna skousne, canon udává gramáž do 300, Ilfordy jsou 310. Máte s tímto nějaké zkušenosti?

Citovat příspěvek

Autor: mich_al

20:41:12 03.09.2010

Koupil jsem si jak A4 po 80 kusech, tak i 6balení těch malých po 30 Kč a jsem s nima velmi spokojen!!! Všechny mám lesklé a nezdá se že by se atrament jakkoliv rozpíjel nebo nezasychal. Vše je OK, jako z labu. Za tu cenu fakt super.

Citovat příspěvek

Autor: mosoj nereg

12:11:31 24.08.2010

Typický případ jak se různě nároční jsou spotřebitelé. Papíry Trend z Globusu jsem vyhodil do popelnice.
Jaký máte povrch černé na Trend ? Papíry od Lidla ( poslední dva prodeje) víc než dobré !! Prosím je to jenom moje hledisko a nikomu ho nevnucuji.

Citovat příspěvek

Autor: bmx

7:18:31 24.08.2010

Prilezitostne tisknu na Canon MP 540 s origo inkousty, papiry od Lidla a nemam problemy. Globus pohlednice jsem take mel a slusny.

Citovat příspěvek

Autor: Raksa

7:05:01 24.08.2010

Já jsem maximálně spokojená, tisknu na Canonech IX 4000 a IP 5200 a super, dělám si i náročnější tisky, např. kalendáře, které jsou dost vystavené světlu a nemám problém se stálobarevností :).

Citovat příspěvek

Autor: lalko

9:19:06 29.11.2009

Jsem taktéž maximálně spokojený. Tisknu na tiskárně Canon 4600 na uvedený papír, tedy Trend 10x15 a kvalita vynikající. Nemůžu si stěžovat, za 90 Kč se to vyplatí.

Citovat příspěvek

Fotopapír TREND High Glossy z Globusu

Autor: fischer

15:21:42 25.08.2009

jsem maximálně spokojen s kvalitou fotografií.Tisknu na formát 10x15 i formát A4,na tiskárně HP.
Nezáleží mi na tom,zda je to výroba Čína nebo USA,ale hlavně aby poměr ceny a kvality byl odpovídající.Cena 59,-Kč za 100 papírů 10x15 je proti některým jiným výrobcům skoro desetinou.

Citovat příspěvek

Autor: eltronex

11:29:23 21.05.2009

Používám fotopapír TREND line , lesklý, voděodolný, 10x15, balení 100 listů, gramáž 260g/m2.
Vyrobeno v Číně. Dovozce Globus a.s. Nejlepší papír jaký jsem kdy měl, plně srovnatelný s originálem Canon. Tisknu na Canon Pixma IP4300. Bez problémů i bezokrajový tisk. Pouze jedo balení nemělo na kratší jedné straně přesně pravý úhel. Jinak spokojenost.

Citovat příspěvek

Autor: hommer

20:33:18 18.01.2007

na zadní straně papíru, je to teda hodně špatně vidět, ale je,mají napsáno Konica..............ještě jsem na ně netisknul a už se moc těším :))) :) :)

Citovat příspěvek

Autor: Xfantasy

1:11:02 09.04.2006

Ale samozřejmě.Už v prvnim příspěvku jsem psal že podle výrobce se mají používat tiskárny Lexmark,Canon,Epson,HP a další...

Chtěl jsem najít výrobce papírů,ale nikde nic.
Mám vinikající zkušenosti s firmou Foma.Zakoupil jsem jejich papíry a fotka vypadala hůře než tato.Slušně jsem jim popsal problém s danou tiskárnou a určitym papírem a oni mi velice ochotně a téměř okamžitě zdělili že danej papír opravdu není vhodný pro mou tiskárnu.A abych nebyl škodnej že mi posílají nové balení fotopapíru i se vzorkama jejich dalších papírů.To považuji za velice ochotné jednání nad rámec chování se k zákazníkovy.
Leč Trend line vyrábějící fotopapíry jsem nenašel.

Opravdu nechci aby to tu vyznělo jako "koupil sem a ono to nejde,pomozte,podvedli mne".To vážně ne.Byl to risk se kterym jsem počítal a 80,- Kč neni žádná suma.Jen je mi líto těch papírů,takže jak budu mít cestu do Globusu,zkusim "štěstí".

Citovat příspěvek

Autor: Pavel_J

23:12:12 08.04.2006

Xfantasy !
Navodem jsem myslel pokyny na papirech, ktere jsi koupil. Napriklad "urceno pro termo tisk...", nebo "urceno pro tiskarny Canon, ...", zkratka jestli pouziti tohoto papiru na Canonce vyrobce papiru nejak nevyloucil. Pokud je vse formalne v poradku, pak nevidim jediny duvod, proc by prodejce nevratil penize (musis ale asi vratit i nepodarene vytisky). Podle mych zkusenosti supermarkety nedelaji potize, vsechny sve naklady prenesou na dodavatele a nemuseji se s nikym soudit. Nespokojeny zakaznik akorat trati cas a cestovne (i kdyz to cestovne lze take pozadovat jako nutne vynalozeny primy naklad na uplatneni reklamace. Ja to delam, jen kdyz mne nejaka firma nastve).

Citovat příspěvek

21:52:40 08.04.2006

Podle návodu?To si myslíš že každej výrobce ti řekne jak máš upravit barevnost?Neřekne.Ale o to tu ani nejde.

Tisknul jsem na "Další fotopapír" a v nejlepší kvalitě samozřejmě.Jedině toto nastavení není ovlivněno barevností a konkrétní savostí Canon papírů.Samozřejmě jsem vyzkoušel i jiné nastavení na Canon papír.Na daných fotkách je evidentně vidět že to je problém jen určitých částech fotografie.Tedy v celé,ale v určitých částech je to neakceptovatelné.

Jak sem psal,tak tu nejde ani o množství inkoustu,protože tomu nepomohlo ani ubrání.Razantně se změnila sytost ale problém slévání inku byla stále.

Jinak není to nic zvláštního.S určitýma papírama se to holt stává.Třeba s papíry HP mám stejné zkušenosti.Zveřejnil sem to tu abych zabránil dalšímu sklamání tisku na Canonech.

Reklamace zatim nebyla.Není to zase taková částka.Ale mrzí to,takže až budu mít cestu do Globusu,hodim jim to na hlavu.Samozřejmě jsem vyloučil chybu tiskárny.Vytisk sem stejnou fotku na papír Ecotek a evidentně je vidět rozdíl.

Jen dodám že mám zkušenosti s papíry Ecotek,Foma,Canon,Abel Michalangelo a se všemy je tisk perfektní.

Citovat příspěvek

Autor: Pavel_J

15:29:57 08.04.2006

Xfantasy !
Z tvych prispevku jsem nepoznal (mozna prehledl) zasadni informace:
- Pouzil jsi papiry podle navodu ?
- Pokud ano a jsi nespokojen s vysledky, jak dopadla reklamace ?
PJ

Citovat příspěvek

13:15:20 08.04.2006

Tady je výřez 1:1 té fotografie,aby to nebylo deformovaný kompresí či zmenšením.Vypadá to dobře :-)

Citovat příspěvek

13:10:38 08.04.2006

a třetí.

Je vidět že katastrofální problém vsáknutí inkoustu je na nějakých místech.....

Citovat příspěvek

13:09:46 08.04.2006

druhá....

Citovat příspěvek

13:08:50 08.04.2006

Přikládám výsledek testovací fotografie.Nemám scaner,tak jsem to ofotil Nikonem.Detaili jsou s přiloženou lupou.

Citovat příspěvek

Autor: David Jež

10:07:58 05.04.2006

Ahoj, Díky za postřeh. Mám podobné zkušenosti na Epsonce. I když lesk ujde, barevnost při živém Enhanced profilu je ,,barevná`` (samozřejmě nereálná, o kalibraci jsem se zatím ani nesnažil). Subjektivně se mi zdají hezčí fotky, kde je hodně zelené (tráva jako pozadí, kytičky, krajinky...), která je celkem jemá a asi stíhá schnout. Naopak černá dělá hodně jezera. Lesk ale také záleží na barvě, navíc se rychle ochmatává. Také fotky letí hned na topení, 2 hodiny než nelepí, den než jsou jakž takž suché... Ale stejně se inkoust asi nevsákne, lehce se rozmázne nebo rozpíjí i po zaschnutí. Globus asi sází na to, že si k tomu každý koupí ještě ten jejich ochraný lak za xxx Kč. Protože ta cena je ve srovnání s čímkoliv směšná, musí se to asi někde projevit. Rayfilm je sice dražší, ale takové problémy nedělá.

Jinak nedělá ti to vertikální pruh? Mám zkušenosti s tím, že jak se fotka narovná, je na ní vryp. A ještě jeden super bonus: se zviditelněním dráhy problémy nemám, ale to by ještě nebylo nejhorší. Blbé je, že se ti zasviní i vozík, při tisku dlouho poté se budeš divit, proč máš šmouhované okraje i na normálním papíru :-(.

já si ty pohlednice (mám naštěstí ten menší balík 20 nebo kolik za 30,--) nechávám na větší věci pod sklo, jinak domácí fotky (jsem stejně zvyklý na mat) tisknu na Motif premium na 720 dpi 4 na A4 a pod folii. Ušetřím na papíru i na inkoustu, při běžném světle s průměrnou slepotou několik dioptrií na osobu to navíc stačí.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: