Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Odpalování 2 softboxů DSLR Canon

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Odpalování 2 softboxů DSLR Canon

Autor: Umbrella

7:40:46 23.04.2012

ady Napsal:
-------------------------------------------------------
> ku kablom mam "odpor" z minulosti ked sa mi
> podarilo neopatrnostou zhodit na zem vsetko co
> bolo na stative

jj to chapu, taky uz jsem mel jednou vic stesti nez rozumu a udelal jsem si z jednoho Al reflektoru ukazku deformacni zony. Vybojka s pilotkou to prezily a elektronika to pretizeni ustala taky. :)

Citovat příspěvek

Autor: ady

22:52:07 22.04.2012

.. : ja sa s 5DMKII, 60D, pentax K20, pentax K5 na 1/200 nedostanem .... (td) takze ako som pisal, vo vynimocnych pripadoch ...vyskoky,tanec a potom pouzivam IR aby som mal cas 1/200

ku kablom mam "odpor" z minulosti ked sa mi podarilo neopatrnostou zhodit na zem vsetko co bolo na stative :D

Citovat příspěvek

Autor: ..

22:30:12 22.04.2012

ady- no, jak který foťák, můj Canon zvládá bez problémů 1/200, a dokonce u nás fotil týpek se starším Pentaxem na 1/320, ale nepřišli jsme na to, proč to jemu jde a nám ne:(

Ale je fakt, že stejně fotím většinou na 1/125 a rychlejší čas potřebuji málo kdy. V ateliéru mi stejně doba trvání záblesku u studiového světla 1/800 a rychleji zastaví pohyb, tak jsem nikdy neměl potřebu dražší odpalovače řešit......chápu kdybych fotil třeba hokej, ale to asi nebudu :)

Citovat příspěvek

Autor: Umbrella

21:51:53 22.04.2012

jen doplnim, pokud nevadi kabely tak ta synchro kostka je nejspolehnivejsi a levne reseni i co se casu az 1/250 tyce.

Ja pouzivam noname radiovy odpal, ktery pobere 1/200 cenove vysilac za cca 300,- a prijimac na jedno svetlo za cca 400,- a funguje to spolehlive na interierove podminky. U fotobunky pri odpalu prvnim zableskem je obcas problem, ze kdyz mas slabe osvetlenou scenu tak uz to nemusi stacit pro aktivaci te fotobunky.

Citovat příspěvek

Autor: Mil4nn

20:52:58 22.04.2012

Prima, moc díky za rady.
Vidím to tak, že pro začátek zakoupím IR odpalovač a vyzkouším, jak s tím budu spokojen a zda bude spolehlivě odpalovat oba záblesky.

Nicméně rádiový odpalovač si dávám do bookmarků a uvidíme, jestli do něj brzy neskočím taktéž :-)

Teda proč já si vždy musím vybírat takové finančně náročné koníčky a vždy do toho musím jít naplno... :-) Ale člověk si musí dělat radost, bez toho to nejde.

Hezký večer (-:

Citovat příspěvek

20:01:51 22.04.2012

.. : ten TR-A8 je dobry a pouzivam ho, je spolahlivy ale urcite ako sam vies a predpokladam,ze z vlastnych zkusenosti, tak synchro napr. pri 1/200s nezvlada (uz pri 1/160 je tmavy pruh), pisal som o tom hore ;-) mam dve sady a dve znacky fotoapratov z nich niekolko roznych typov, aby sme vylucili nejaku chybu :)

ale take odpalovace Pixel King a Pixel Knight robia zazraky, len cena je o trocha vyssia (tu)

Citovat příspěvek

Autor: ..

19:47:37 22.04.2012

Mil4nn - ještě pro doplnění, s použitím tehle kostky se nechají propojit kabelem s fotoaparátem až tři záblesková světla najednou:
http://www.photoneurope.cz/nabidka/odpalovace-a-kabely/sc-3-synchrokostka/

Jinak vřele doporučuji radiový odpalovač TR-A8 (před ním jsem zkoušel několik levnějších a jeden dražší), který je jeden z mále 100% spolehlivých na trhu.

Ke světlu, nebo sestavě na něj dávají dost velké slevy, myslím že jsem ho dostal za 990 bez daně a samotný přijímač za 790.
http://www.photoneurope.cz/nabidka/odpalovace-a-kabely/tr-a8-radiovy-odpalovac-set/

Citovat příspěvek

19:23:20 22.04.2012

Mil4nn, dakujem , s fotenim je to ako so sportom, hodne trenovat a vysledky sa dostavia :-)

ano, je to presne ten odpalovac, ja som ho dostal k nejakej sade zableskov, oproti radiovym ma jednu vyhodu,ze ta pusti na plny synchro cas, mam dva druhy radiovych ktore mam v ateliery a uz pri 1/160 sa mi robi tmavy pruh od zavierky, takze pokial chcem zmrazovat vyskoky a tak pod. tak pouzivam IR odpalovac, nevyhoda je pouzivanie vonku...ale na interier v pohode

Citovat příspěvek

18:11:11 22.04.2012

Aha, moc díky za "nakopnutí" :-)

Tak to jsi mne potěšil. Už jsem našel použitelný IR odpalovač za pár stovek:
http://www.photoneurope.cz/nabidka/odpalovace-a-kabely/ys-100-infraodpalovac/

Dám na Tvou radu a s expozimetrem tedy ještě počkám... přišlo mi to vhodné, ale asi to vše až moc uspěchávám...

Mimochodem díval jsem se na pár Tvých galerií a moc pěkné ... už jsem se na ně díval dříve a neskrývám nadšení a obdiv ;-)

Citovat příspěvek

17:08:35 22.04.2012

na druhom zablesku su nastavis odpalovanie optickym cidlom, takze zablesk co mas kabolm do fotaku ti bude odpalovat ten druhy, pokial by si sa chcel zbavit kablov tak si kup IR odpalovac za par "kacek" a na oboch zableskoch zasa nastav odpalovanie pomocou cidla :-)

mysli,ze s expozimetrom sa este trapit nemusis ;)

Citovat příspěvek

14:58:04 22.04.2012

A ještě jeno jeden doplňující dotaz. Chci objednat i expozimetr Sekonic L-358, u kterého nevím, jak se přesně připojuje, tj. jestli se nebude muset tvářit jako druhý vysílač.

Citovat příspěvek

Odpalování 2 softboxů DSLR Canon

14:56:14 22.04.2012

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu.
Nyní mám Canon 20D, ale velmi brzy jej vyměním za 60D (případně pokud by měl brzy vyjít 70D a vypadal lépe, tak počkám), ale to by předpokládám nemělo mít vůbec vliv.

Doposud jsem fotil s jedním zábleskem Photon Millenia, zítra si jedu pro další - Photon New Millenia.
Doposud jsem měl záblesk propojený přímo kabelem s foťákem. Pokud budu mít 2 záblesky, tak ale nevím jak na to. Našel jsem tedy možné dálkové odpalování, ale při 1 vysílači a 2 přijímačích jsem nacházel řešení cca za 5000 Kč, což mi přijde dost pokud mám vše pouze jako koníček.

Nevadil by mi další kabel, nijak mne to neomezuje. Jsem v tomto laik, takže bych chtěl poradit, jak na to?
Případně pokud byste měli tip na spolehlivé a cenově výhodnější dálkové odpalování, nebráním se tomu.

Předem moc díky za rady a přeju hezký zbytek víkendu :-)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: