Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

G12 vs NX11

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: G12 vs NX11

Autor: Petr.Nov

0:32:51 24.04.2012

Děkuji za upřesnění, jak jsem již psal - nejsem moc zběhlý ve fototechnice, tudíž jsem si to vysvětloval jako laik.

Zeptám, se ještě zkušenějších, pokud bych chtěl s G12 fotit makro na vyšší úrovni, je možné nasadit na G12 nějakou macro předsádku? (snad to říkám dobře). Co jsem nalezl jsou nějaké redukční kroužky atd, ale moc si v tomto rady nevím.

Děkuji.

Citovat příspěvek

Autor: šťoural

16:18:08 23.04.2012

Petr.Nov Napsal:
-------------------------------------------------------
> Děkuji,
>
> rozhodl jsem se pro Canon, dle recenzí má super
> výstup při vyšším ISO, což by mohlo do jisté míry
> kompenzovat velikost snímače (myslím - nejsem

Velikost snímače je taková, jaká je a jestli ji něco kompenzuje, tak super výstup při nejnižším ISO.
Promiň, ale musel jsem to napsat.
P.S. Super výstup není to jediné, proč má tento foťák tolik příznivců.

Citovat příspěvek

Autor: bob222

9:47:09 23.04.2012

Tak prajem kopu dobrých fotiek!!! (tu) ;)

Citovat příspěvek

9:43:48 23.04.2012

Děkuji,

rozhodl jsem se pro Canon, dle recenzí má super výstup při vyšším ISO, což by mohlo do jisté míry kompenzovat velikost snímače (myslím - nejsem profík). Má super celokovové tělo a všechny ovládací prvky jsou dostupné + možnost plného manuálu s dobrým přístupem k ovládacím prvkům, dokupovat objektivy nehodlám a makro má údajně také dobré.

Objektiv je sám o sobě docela dobrý s poměrně širokým rozsahem zoomu (na kompakt), kvalita výstupu je údajně dle recenzí na hodně vysoké úrovni.

Snad budu spokojený.

Citovat příspěvek

Autor: bob222

9:07:11 23.04.2012

NX-11 nie je kompakt, ide o tzv. mirorless systém. Má vymeniteľné objektívy a veľký APS-C snímací čip. Proti G-12 ma navyše veľký elektronický hľadáčik (G-12 má iba nepresný priehľadový).
NX-11 má význam v prípade, ak sa chcete foteniu venovať, baví Vás, prípadne uvažujete nad možnosťou dokúpenia ďaľších objektívov v budúcnosti. Na makro treba objektív alebo predsázku.
G-12 je pokročilý kompakt, také all in one riešenie pre bežné rodinné fotenie. Menší čip znamená väčšie problémy pri fotení v šere alebo horšom svetle. Inak ale podľa vlákna v sekcii Canon sa s ním dá nafotiť viac ako dosť dobrých fotiek.
Doporučujem pozrieť nejaké recencie napríklad na digimanii, prípadne porovnať osobne.
Je to ale fakt každý aparát dosť o inom.

Citovat příspěvek

G12 vs NX11

8:36:56 23.04.2012

Dobrý den,

uvažuji nad těmito kompakty - každý má něco do sebe a rád bych dostal radu i odborníků pro který z nich se spíš přiklonit, děkuji. Fotit budu rodinu a výlety, sám mám jisté zkušenosti s pocením a rád pokouším makro, ale není to nutné.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: