Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Lehký fotoaparát na cesty

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Předmět:

Příspěvek:

*AGGRESSIVE* O:-) :-/ :-P *BLUSH* *BYE* :'( *DASH* 8-) *DRINK* :-| *THUMBUP* *SOS* *KISSED* :-* *OK* *SECRET* *STOP*

Pohlaví:

Muž, Žena

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Re: Lehký fotoaparát na cesty

Autor: Ostravak

18:16:07 25.04.2012

Za sebe mohu jen a jen doporučit Samsung EX1.

Na začátku 24mm, světelnost skla F1,8-2,4, čip 1/1,7", sabilizátor, RAW, super zpracování těla, výklopný AMOLED displej...

Fotí hodně obstojně na tuto kategorii foťáku.

Přesně pro to, co píšeš, jsem si ho pořídil a nelituji... Bral jsem z druhé ruky v záruce skoro nový za super cenu.

Citovat příspěvek

Autor: alienated

21:07:19 24.04.2012

No, a co třeba E-PL1 ve výprodeji za pět litrů i s objektivem14-42? Pokud se na to dá placka 14/2.5 od panasonice(na ebay za cca 4K) je to skladný...? Jen tip ...

Citovat příspěvek

Autor: MiraM

20:50:38 24.04.2012

No, když čtu zadání, tak dle mého názoru je nejlepší Sigma DP1 a nebo nová Sigma DP1M ( Merell). DP1 jsem měl, nyní mám Canon G1X ( skvělý, univerzální....). Čekám na cenu DP1M. prostě mi chybí snímač Foveon. Kdo jednou pozná......Ale cena asi bude kolem 20.000,- :S M

Citovat příspěvek

Autor: mikecood

18:41:34 24.04.2012

Ta K-01 je myslím docela dobrý nápad pro to co zakladatel vlákna požaduje... mě osobně by asi chyběla absence hledáčku ale třeba ve spojení s objektivem Pentax 21/3,2 to na hory může být docela šikovné. Mě tedy trochu i udivilo samotné téma vlákna, já spíš zastávám filozofii, že když se plahočím po horách tak odtama chci přivézt co nejlpší fotky, a ty mi nějaký kompakt který držím v předpažených rukách a ani pořádně nevidím co fotím nikdy nedá... taže raději oželím pár konzerv a vezmu víc objektivů a pořádný stativ.

Citovat příspěvek

Autor: .

18:21:10 24.04.2012

Jmenuje se K-01 a nepatří sice mezi nejmenší, ale lehký je. I tichý.
Potíž je v tom, že z něj dostane víc, než z K-20. A při jakémsi srovnání s Nikonem D3200 to vypadalo, že se nenechá zahanbit ani 24Mpx snímačem..... :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: ady

18:12:02 24.04.2012

skus ten novy pentax, teraz neviem nazov, nedavno ho predstavili, k tomu palacinky + objektivy co mas, bajonet nechali klasicky pentax takze sa ti nebudu doma zhromazdovat dalsie objektivy :)

Citovat příspěvek

Autor: bmx

17:55:18 24.04.2012

dle meho, fotak na cesty, by mel byt ve slozenem stavu placatej, aby nikde neprekazel... ;)

Citovat příspěvek

Autor: m.e.

17:22:38 24.04.2012

[ital]...případně Sony NEX. Nicméně cena je nic moc a vzhledem k tomu, že tohle má být jenom doplněk zrcadlovky na nošení do hor je to i zbytečný luxus. [/ital]

Co ocekavas od zrcadlovky, co nemuze udelat stejne dobre Nex?

Citovat příspěvek

Autor: qq_sk

9:34:12 24.04.2012

Fuji ma co sa tyka dynamickeho rozsahu pekne vysledky (hlavne pri nadstavenom rozliseni 8 MPx) aj pri pouzitom mensom snimaci, su na vyber viacere modely s rozdielnymi objektivmi, snad by niektory vyhovel.

Citovat příspěvek

Autor: .

23:57:15 22.04.2012

Rozumný dynamický rozsah u malých čipů nehledej. Měl jsem staršího brášku toho Optia, a spokojenost, na všechno se ovšem nehodí. Právě pro ten malý čip (spíš šum). Jeho nevýhodou bylo tělo bez výstupků, takže mi v nestřeženém okamžiku a bez upozornění vyklouznul z kapsy.
Spokojenost je například se Samsungem EX-1, pohledej fotky v jeho sekci (aut. pepl). Já už se ke kompaktu nevrátil, šel jsem si pro NX 10 (čip jako K-20). V kapse ho nosím s třicítkou palačinkou a výborný. Ale uznávám, že doplněk k zrcadlovce to zcela není, spíše náhrada. Čekám, jestli mi zase nevypadne z kapsy, pak bych klidně schroustnul i ten WG-1, hlavně pro jeho odolnost, může se klidně válet i v bedně s vercajkem..... :)

Zdravím

Ps, na polarizák nepotřebuješ závit, prostě ho přidržíš před objektivem...... :)

Citovat příspěvek

Autor: DUNNKIN

22:44:34 22.04.2012

No, tezky to ukol. Mam takovy dojem, ze sis na svoji otazku odpovedel sam. Nejlepsi reseni je bazarovej Nikon 8400, Oly 8080 atd

Citovat příspěvek

Lehký fotoaparát na cesty

Autor: scat.

21:37:01 22.04.2012

Fotím zrcadlovkou Pentax K20D, ale čím dál tím více mě nebaví tahat ji s sebou na tůry do hor. Rád bych měl s sebou něco menšího, ale přitom kvalitního, jde mi převážně o focení krajiny, panorama, takže nevadí když to bude širokoúhlý objektiv bez zoomu, rozhodně nechci žádný ultrazoom (kamzíka na protějším hřebenu holt vyfotí někdo jiný). Potřebuju aby to mělo rozumný dynamický rozsah kvůli vypálené obloze a závit na polarizační filtr.

Zatím jsem vybral některý ze Samsungů NX s pevnou 16mm případně Sony NEX. Nicméně cena je nic moc a vzhledem k tomu, že tohle má být jenom doplněk zrcadlovky na nošení do hor je to i zbytečný luxus. Nemám vůbec představu o tom, jak fotí nějaká ta střední třída v kompaktech (tím myslím aparáty 5-7 tisíc), s čipem 1/2,33 zejména s ohledem na ten dynamický rozsah. Nezajímá mě video, nebudu s tím primárně fotit v místnostech. Líbilo by se mi něco jako Pentax Optio WG-1, odolnost je určitě výhodou, GPS taky, ale ukázkové fotky na megapixelu jsou přesně to, čemu bych se rád vyhnul.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: