Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Makropředsádku na hmyz a modely

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Makropředsádku na hmyz a modely

Autor: Karlikamater

6:50:28 23.04.2012

Ahoj.Mrkni sem na parádní makra...má taky Panasonic FZ + předsádku... a navíc ti i ochotně zodpoví dotazy a poradí: http://www.majorfoto.cz/ome.php
Měj se
Karlík

Citovat příspěvek

Autor: crusoe

16:45:27 22.04.2012

*vinětuje* ;)

Citovat příspěvek

16:37:12 22.04.2012

Nejlepší je to vyzkoušet - těch možností zas není tolik... tuto předsádku používám na CG9 tak, že je potřeba adaptér filtrů, přímo na na objektivu totiž není možno ji uchytit, vyzoomuji na max. tj. 210mm eq. a přepnu na makrorežim - na široko předsádka vynětuje a má menší zvětšení.

Citovat příspěvek

Autor: Bombič

16:14:32 22.04.2012

Díky za info. Ještě jsem se chtěl zeptat. To jen normálně nasadím a fotím? Nebo mám zvolit na fotoaparátu režim "Autofokus MAKRO"? A pak ten fotoaparát má ještě možnost v menu konverze, kde je i volba makropředsádky. Tu mám taky zvolit? Děkuji.

Citovat příspěvek

14:35:57 22.04.2012

osmička je rozumný kompromis např. tato: http://raynox.co.jp/english/dcr/dcr250/indexdcr250eg.htm

Citovat příspěvek

Makropředsádku na hmyz a modely

Autor: Bombič

11:12:29 22.04.2012

Ahoj, jaké máte zkušenosti s makropředsádkami? Mám Panasonic FZ8, chci fotit zejména detaily modelů a hmyz v teráriu cca 2-3 cm velký. Jaká bude optimální předsádka? +4, +8, +10? Nechce se mi kupovat všechny. Děkuji.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: