Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Profi kompakt

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Profi kompakt

Autor: kompaktnikrajinar ♂

14:23:52 04.07.2012

Zdravím, potřeboval bych pomoc s výběrem fotoaparátu - kompaktu. Potřebuji malý fotoaparát s pěkným výstupem pro focení jako jsou krajiny, architektura, street.... schopné velkých zvětšenin v dobré kvalitě s následujícími požadavky.

Pevné ohnisko mezi 25 - 40mm
APS-C velikost čipu
Jednoduché ovládání kde člověk nemusí přemýšlet
Optický hledáček výhodou

Zatím jsem dal do výběru následující

Leica X 2
Fuji X 100
Sony NEX 7 + 24/1,8 Sonnar
Sigma DP1 Merrill

Budu rád za každou radu - fotoaparáty jsem seřadil dle toho jak mě zaujaly.

Citovat příspěvek

Autor: Jakub82

20:33:07 21.04.2012

Děkuji všem,

nakonec jsem objednal Samsung NX11.

Snad budu spokojený.

Citovat příspěvek

Autor: .

19:16:00 20.04.2012

Jakub82 - rozdíl oproti zrcadlovce je v ostření, kdy bezzrcátka ostří podle kontrastu na snímacím čipu, tedy nepatrně pomaleji (i když v praxi je rozdíl většinou zanedbatelný) za to ale přesně. Neznají BF/FF. No, a jsou lehčí menší a tišší.... A i to video se někdy může hodit. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

18:15:10 20.04.2012

Díky tomuto vláknu jsem změnil rozhodnutí na Samsung NX11, jen mě pořád vrtá hlavou zda by nebyla lepší starší zrcadlovka (EOS 400, 450) se setovým objektivem, ale díky rozměrům asi půjdu do toho Samsunga, jsem pořád nerozhodný.

Citovat příspěvek

Autor: bob222

8:04:50 20.04.2012

Ak už sa tam dali aj bezzrcátka, tak aj EPM-1, alebo tie panáky GF-X sú celkom fajn. Rozmerovo slušné a k tomu EPM-1 je aj veľmi kvalitný seťák. A AF je o ligu inde ako u prvej generácie.
V každom prípade 400D je už trošku staroušek, skôr by som pozrel bazárový 450D alebo 500D ak by si teda chcel zrkadlo.

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

7:56:21 20.04.2012

Jakub82:

Pro kvalitu obrazu je nejdůležitějším faktorem velikost snímače. Teprve pokud je velikost snímačů shodná nebo podobná, překonává novější technologie kvalitou obrazu tu starší. Takže si jako základní měřítko zjisti velikost snímačů těch zvažovaných foťáků.

Citovat příspěvek

23:01:48 19.04.2012

Děkuji za reakce.

Ricoh jsem opoměl - je pověstný dle diskuzí i na zahraničních fórech svojí rychlostí.
Nicméně trochu odbočím, snad nezpůsobím flame nebo offtopic a omlouvám se za skok jinam, ale nalezl jsem dnes již cenově dostupnou EOS400D, vím, je to zrcadlo, ale jak by si stálo v porovnání s tím "profi" kompaktem XZ-1.

Porovnávat je dost relevantní, jen, nemyslíte, že z toho polezou i skrze svůj věk pořád lepší fotky než z toho kompaktu? Přecejenom je to Pan foťák, se vším všudy. Dá se zakoupit bazarový se setovým objektivem v ceně toho
Olyho nebo dokonce méně.

Jakub

Citovat příspěvek

Autor: .

22:29:10 19.04.2012

Když už bezzrcadlovky, tak bych do toho zatáhnul ještě - : http://www.megapixel.cz/samsung-nx11 respktive jeho nástupce NX20, který má přijít na trh co nevidět. No, je to ale ergonomii už v podstatě zrcadlovka se vším všudy..... :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: Laudan.

22:14:42 19.04.2012

Jakub82 Napsal:
-------------------------------------------------------
> sice nemá výměnné objektivy,

jeste bych do toho zatahl ricoh gxr ;) (tu)

ten ma moznost snimace jak apsc zrcadlovka a vymenne vselicos.

Citovat příspěvek

Profi kompakt

21:27:37 19.04.2012

Dobrý den,

stojím před rozhodnutím, profi kompaktu, focení pro zábavu a radost a hlavně rodinných snímků.
Zkušenosti nějaké mám, fotil jsem na kinofilmové zrcadlovky (Ruské provenience) a základy "jak fotit" snad mám, občas bych chtěl zasáhnout do nastavení, ale chci se spolehnout i na automatiku.

Volba padla na tyto modely, převládá XZ-1 všeobecně dobře hodnocený a se suprovou světelností, sice nemá výměnné objektivy, ale zato parádní parametry. Další je Nikon 1J1, a jeho rychlý AF, ale horší světelnost objektivu, také je nad cenou. Patrně to vyhraje XZ-1. Canon je favorit, ale už nad cenou a pro mě patrně zbytečný.

Olympus XZ-1
Nikon 1 J1
Panasonic Lumix DMC-LX5
NIKON COOLPIX P7100
Canon PowerShot G12 - už nad cenou

Váš názor? Děkuji.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: