Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Průvodce výběrem první zrcadlovky

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Průvodce výběrem první zrcadlovky

Autor: dadajax

21:32:28 06.04.2012

Díky za reakci...asi to bude chtít vážně zjednodušit - a trochu přeformulovat :)

Citovat příspěvek

Re: Průvodce výběrem první zrcadlovky

Autor: ďaur

18:05:43 06.04.2012

jen narychlo jsem nahlédl, je toho pro mě moc na čtení (pro začátečníka vybírajícího první zrcadlovku asi ne). tak se vyjádřím jen k prvnímu bodu:

"...Ujasněte si rozpočet

Tohle byste měli provést hned na začátku. Stanovte si maximální cenu, jakou jste schopni za výbavu obětovat..."

nevím, jestli je to nejšťastnější formulace, možná by bylo lepší udělat jednoduchý přehled možností podle "kategorií" foťáků, ať má adept aspoň nějakou představu, jestli vůbec "na to má" (samozřejmě je mi jasné, že takovýto přehled může podléhat změnám v důsledku stáří zpracování...). a taky může rozhodnutí asi dost ovlivnit i způsob pořízení: nový - bazar....

Citovat příspěvek

Průvodce výběrem první zrcadlovky

Autor: dadajax

17:16:50 06.04.2012

Z toho co jsem vypozoroval má spousta začínajících fotografů problémy při výběru první zrcadlovky. Napadlo mě sepsat jakýsi návod, nebo průvodce, který jim výběr ulehčí a zodpoví jim základní otázky.

Ukázalo se ale, že je to těžší než jsem myslel :) Chtěl jsem to sepsat tak, aby nešlo o konkrétní modely, nebo značky a bylo to tak maximálně univerzální. Hlavně by to mělo vysvětlit základní věci a určit to, na co by se měli při výběru zaměřit a co by mohli potřebovat.

Co si myslíte, pomůže to začátečníkům při výběru první zrcadlovky? Chybí tam něco? Asi to časem budu přepracovávat, podle reakcí na článek. Jestli máte nějaké postřehy, sem s nimi. A nebo víte o nějakém dalším podobném článku?

Článek je zde:
http://www.fototipy.cz/clanky/aperture-inspector-vytvori-statistiku-z-vasi-aperture-knihovny

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: