Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Zrcadlovka pro zacatecnika 12-14 tis.

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Zrcadlovka pro zacatecnika 12-14 tis.

Autor: ďaur

16:23:38 15.04.2012

tak ať dobře slouží :)

Citovat příspěvek

Autor: Mattejn

16:08:30 15.04.2012

Tak kdyby vas to nekoho nahodou zajimalo nakonec jsem skoncil s canonem 550d + 18-55 za 9000...Fakt hodne vyhodna koupe fotoaparat mel nacvakano asi 1800 a vypada jako novy...

Citovat příspěvek

Autor: .

0:23:36 11.04.2012

exBurn, jistě že je D90 o třídu lepší. Tedy v ergonomii. Však stál nový téměř dvakrát tolik. A když budeš dělat papírové fotky, nijak ti ty objektivy za houby nepříjdou. Prostě - nedá se nesouhlasit, je to přesně jak píšeš - : .....ideální pro uživatele co chce jen dělat fotky........ :)

Nicméně Mattejn už má vybráno, stejně to už nečte.... :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: exBURN

23:46:08 10.04.2012

Měl jsem 2 roky Pentax - nejdříve K-x potom K-r.

Jo byly to fajn foťáky na cvakání. Ideální pro uživatele co chce jen sekat fotky, ale fakt to příslušenství..... Levná pevná skla skoro neexistují a když tak stojí za houby (35mm f2,4) a nebo jejich cena je jak splátka na raketloplán.

Přešel jsem na Nikon D90 a je to fakt fotoaparát o třídu jinde. Škoda že to hodně lidí bere osobně a neumí to brát z nadhledem, přitom se stačí jen podívat do hledáčku :-)

Citovat příspěvek

Autor: anous

17:55:12 10.04.2012

multinome F.P
Ty máš jednu jistotu jistou, tebe překonat nelze.

Citovat příspěvek

Autor: L.B

17:54:03 10.04.2012

Taky to pozorují delší dobu, že něco není s ním v pořádků jestli třeba nedostal do rozkroku šajtli ?

Citovat příspěvek

Autor: F.P

17:38:24 10.04.2012

Mám jistotu že anousovi to jistou dobu drnca v palici a dosti mohutně. Hovoři o sobě, že je fotograf, všude vystavuje tu svou zoufalost a stale čim dal vic zjišťuji že anous je fotošmejd. há..há..

Citovat příspěvek

21:17:09 09.04.2012

Laudan.
Schvaluji naprosto vše. ;)

On se totiž neustále přihlašuje přes proxy jeden a ten samý. Prostě se nám množí :D, tak je lepší souhlasit se vším. :D

Citovat příspěvek

Autor: Laudan.

16:33:02 09.04.2012

anous Napsal:
-------------------------------------------------------
> Laudan
> Tak to má být.

anous : pres veskerou snahu mi unika,zda schvalujes vyber a nebo smetiste :D :S :D

pri tvem raw-zaujeti,ani druhou moznost nevylucuji ;) :D

Citovat příspěvek

Autor: zdenekv

12:50:40 09.04.2012

4 JoKu - :D :D :D

Citovat příspěvek

Autor: JoKu

12:20:10 09.04.2012

Asi to bude nějaká vada, mě to dělá po sobě i více jak dva snímky s odlišnou expozicí...když si zapnu expoziční bracketing... :S ;)

Citovat příspěvek

11:03:36 09.04.2012

Laudan
Tak to má být. ;)

Marně si říkám když píše odborník Daniel G a potom jeho rozdvojené dvojče Libor G nebo že by i vidim. :D Tak jsem hledal nějak ty patra ..... za horšího osvětlení. :D No hlavně že to nikde nedrncá, protože s drncáním to není ta správná fotka. :)

Citovat příspěvek

11:03:20 09.04.2012

Laudan
Tak to má být. ;)

Marně si říkám když píše odborník Daniel G a potom jeho rozdvojené dvojče Libor G nebo že by i vidim. :D Tak jsem hledal nějak ty patra výš za horšího osvětlení. :D No hlavně že to nikde nedrncá, protože s drncáním to není ta správná fotka. :)

Citovat příspěvek

Autor: Laudan.

20:16:28 08.04.2012

jsem do tohoto vlakna totiz puvodne nahledl,zda nebude nekdo propagovat,me stare oblibence :)

nerikam zacatecnik ale nemit ani prachy,ani fotak,ve vyberu bych je dodnes mnel a take,nerad to pripoustim :),i pentax K10d,coz se mi proste jako takovy,libil.

doba holt pokrocila a ostatni by to jiz davali,ne do vyberu ale na smetiste :D :D

Citovat příspěvek

17:07:17 08.04.2012

4 L.G - nechci zde za každou cenu vést flame diskusi ale přečti si ještě jednou můj příspěvěk. Pokuď je u tebe D90 ,300,7000 nižší řada Nikonů tak prosím ale já je považoval za střed a 700,3,1 za profi. U mě je nižší řada tak 40,60,3000,3100,5000 a co se týče motorku i 5100 i když tu bych já klidně pro její vlastnosti řadil někam ke středu. Co se týče stabilizace tak stabilizace v těle je skutečně o 1EV míň účinná než v objektivu - je otázkou zda se to finančně vyplatí. I u jednoho z nejlevnějších ale dost rozšířených objektivů od Tamronu jako např.17-50/2,8je rozdíl např. u Megapixelu asi 2400,-Kč ve prospěch Pentaxu. No a k té přesnosti expozice nevím co říct. Buďto mám já štěstí nebo ty smůlu ale mám už druhý model zrcadlovky od Pentaxe a problém nemám. A úplně nakonec Pentax kx byl uveden na trh 9/2009 a kr 9/2010 zatímco např Nikon D90 už 8/2008. :D

Citovat příspěvek

17:01:32 08.04.2012

L.G, děkuji ti za věrné služby, občas se tu dá i díky tobě zasmát. Vždyť takovéhoto věrného dvorního šaška si mohli dovolit pouze králové. A já tě za tvou přítulnost ani živit nemusím. :D :D

Tedy ještě jednou - děkuji. Přinejmenším za ten pocit, že nejsem nevýznamný. Vždyť jinak bys o mne ani nezakopnul, že.... :)

Zdravím

PS, jednu radu ti dám pokud fotíš se sloučeným autofokusovým a expozičním bodem, musíš si hlídat kam ho umístníš. Stačí aby se ti tam připletl třeba větší tmavý knoflík - a už je fotka světlá. Tedy pokud fotíš.... ;)

Citovat příspěvek

Autor: L.G

16:36:55 08.04.2012

Tak tedy tečko, ty nejsi malý rejpal a k tomu všemu SPROSTY neobjektivní navažeč a rejpala a hlidač tohoto vlákna ty jsi neobjektivní navažeč, zname tě léta Jáí nebo TY jsi zde z diskuzi odehnal spoustu narozdíl od tebe slušných diskutéru !!! Na přiklad T_X a další a další ty jsi na úrovni lastu. oblbovač a komediant neseriozní kvak. (tuřín) !!! Proč nezdělíš tvému letitému přiteli lastovi, že pentax kx a kr jsou staré vykopávky, ať se mu rosvítí !

zdenekv- srovnaval jsem to s nikonem D90, protože o těchto tady byla řeč, a canonem 550D,
To je "pravda" pentaxe již nemám, ale měl jsem jej 4 měsíce a šel pryč asi před asi 2 roky a nepovídej, že nepřesně neexponuje ani z legrace já jej měl a tak tomu BYLO dva stejné snímky ve stejnou dobu a jeden snímek tmavý a druhý světlý a totéž to činí známemu. A stabilizace v těle bla...bla...bla...rozumíš tomu trochu ? Mají stabilizaci ale méně učinnou než objektivý Nikon ha...ha... a o tísíce jsou obj. nikon drahší opět, bla...bla...bla...Zapamatuj si že nikon D90, 7000, 300 mají kvalitní motorky v těle ano ! Tady místní prudeří, právě porovnavali D90 a řechtačky pentax k.x, k.r...viz pomatený prudíl lasta a navážeč tečka, kderý mimochodem se zde nanavážel do mnohá diskutujících . A že tam nic nechrašti a nedrncá málo NE tak já takový "foťák nechci k čemu bych jej asi potřeboval.

Citovat příspěvek

15:44:46 08.04.2012

zdenekv , ano, mají kovové tělo s navěšenými plastovými panely. Ale jinak nech toho LG plavat, je to letitý, stále stejný mnoho nickový rejpal, nikoliv fotograf. Jinak by věděl, že píše hlouposti. Konkrétně například o té nepřesné expozici. Už podle toho se pozná co je zač....... :) :D

Zdravím

Citovat příspěvek

15:36:13 08.04.2012

4 tečka - aby tě někdo nenapadl za nepřesnost tak upřesním,že kovové utěsněné tělo mají u Pentaxe jen vyšší modely 10D,20D,K7,K5 a ostatní jako km,kx,kr mají kovové šasi s pláštěm z odolného plastu stejně jako všechny nižší modely od Nikonu či Canonu. A pro Libora G.- silně pochybuji,že jsi měl někdy nějaký pentax. O nepřesné expozici nevím a to i za hodně problematických podmínek a to hrkání, mimochodem velmi slabé je nejspíš zvuk stabilizátoru umístěného v těle, takže narozdíl od Nikonistů či Canonistů nepotřebuji stabilizované objektivy ale jako např. v případě Sigmy či Tamronu nestabilizované verze které jsou i o tisíce Kč levnější. Zrovna tak i levnější verze Pentaxu mají v těle ostřící motorek a tak na rozdíl od Nikonu nižší řady nepotřebují ostřící motorky v objektivu(opět úspora). Jinak jak už jsem jednou psal nelze porovnávat neporovnatelné tedy N90 s Pkm nebo kx se kterým je srovnatelný tak N3000.

Citovat příspěvek

13:40:30 08.04.2012

Všechny DSLR Pentaxy zatím měly vždycky kovové tělo. Už to je znakem určitého přístupu v kvalitě, stejně jako se u nich nikdy nevyskytovaly pidihledáčky. A výrobce z nich nikdy neodstranil ostřící motor, i když už také vyrábí SDM objektivy. A těch drobností, které ulehčují práci s Pentaxem je víc. Například to, že vždycky v celé historii bajonetu K bylo možné ručně zasahovat do ostření, aniž by se muselo přepínat do módu MF, což u ostatních značek přišlo až s ultrazvukovým ostřením. To možná lasta neuvádí, ale o tom LiborG vůbec nemá ani ponětí. ;)
Ale Mattejn už má vybráno, tak už tyhle řeči nečte....

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: L.G

13:18:23 08.04.2012

Vím, že Nikon D90 je kvalitní fotoaparát, muzeální patron je lasta a jeho HLAVA zmatená, pentax k-x, k-r nemůže se Nikonu D90 rovnat v ničem a je stejně starý jako D90, již na první pohled je zřejmé, že se jedná o fotoaparát, kdežto pentax NE, D90 je konstrukčně, funkcemi, ovladaním, možnostmi, obrazovou kvalitou, úplně někde jinde, oproti pentaxu, taky co se týká volby možností objektivu je docelá jinde, pentax je chudý přibuzný fotopřístroju, již když jej vemu do rukou je to na prvni pohled jasné a pak když fotím ty pazvuky závěrky, zrcadla hrčení, nepřesností v expozici, velmi nepříjemná zaležitost. Jenže takový lasta, tohle nemůže hodnotit nikdy neviděl zrcadlovku ani z rychliku, proto nemá smysl s ním o tom diskutovat a co umí dokonalé to je ohlupovat PRUDIT na focení je lasta ANTITALENT (viděl jsem jeho "fota")! Bohužel on nemá ani na ten levný bakelitový pentax, proto tlachá je to známá FIRMA ročadle !

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

11:05:51 08.04.2012

Ostatně ten Pentax má shodný čip s D90, takže byť je D90 konstrukčně starší, kvalitu obrazu má stejnou a funkčně i konstrukčně je na tom rozhodně lépe :) Navíc má závěrku oficiálně testovanou na 100 tisíc, takže reálná životnost bude minimálně kolem 150 tisíc. Nebál bych se tedy v případě D90 ani bazarového kousku s nacvakanými 50 tisíci. Ideálně samozřejmě alespoň s pár měsíci záruky na případné skryté a prodávajícím zatajené vady, ale to platí obecně u bazarového foťáku.

Citovat příspěvek

10:59:58 08.04.2012

4 hvězdička - na jednu stranu mě těší,že hájíš pentaxe ale na druhou bych se v rámci prvotního dotazu od Mattejna neodvážil tak razantně odsuzovat Nikon D90 a dokonce ani D5000. Oba jsou sice starší ale stále velmi použitelné. Zrovna tak k té D90 se dá přirovnat Pentax K20D který se do cenového limitu rovněž vejde a stále se s ním dají udělat skvělé snímky a jako bonus má odolné a utěsněné tělo. I tato starší technika pár let vydrží a až si Mattejn našetří na lepší tak ji prodá nebo si ji nechá jako záložní( já občas taky provětrám muzeální K100D).

Citovat příspěvek

Autor: *

10:47:35 08.04.2012

08. 04. 2012 10:42

Co nemá Nikon D 90 oproti dnes normálním fotoaparátům se tady již probralo, tak se nauč číst..:P

Citovat příspěvek

Autor: vendous

10:42:23 08.04.2012

Tak zaprvé sem nekoupil kšunt ale foťák na kterým sem se chtěl něco naučit s tím že když mě to nepůjde tak netratim moc peněz. D5000 mě naučil jak se zrcadlovkou zacházet atd. (a spokojenost)
No a tenhle muzeální kus jak píšeš bude určitě sloužit dlouhé léta k mé plné spokojenosti (ergonomie a ovládání mi plně vyhovuje)
Asi ti Nikon musel hodně ublížit

Citovat příspěvek

10:33:09 08.04.2012

08. 04. 2012 09:45

Tak jenom v rychlosti.

Koupit jako první fotoaparát nějaký šunt a čekat zda mne to "chytne" je kontraproduktivní, protože šunt většinou nenadchne..;)

A muzeální Nikon D 90 jako nepotřebný kus už byl probrán...:P

Citovat příspěvek

10:17:17 08.04.2012

4 LiborG - ve svém příspěvku z 23.02 jste zapoměl upřesnit který model nikonu či canonu s p-kr porovnáváte. Pokuď se srovná Canon 1100D či Nikon D3100 které jsou ve stejné cenové relaci tak i výsledek bude skoro stejný, pokuď ho srovnáváte s C7D či Nik. D300 nebo D7000 tak je samozřejmé,že je pentax mizerný.Mohu to celkem dobře posoudit,protože než jsem odešel do důchodu tak jsem v práci používal Canony (350-500D nebo 30 a 40D) a doma jsem měl Pentax K100D a později kx. Každá značka má něco lepšího i něco horšího než konkurence a jde jen o to vybrat si podle toho co chci převážně fotit. A pokuď tedy to vaše srovnání bylo mezi rovnocenými typy tak vemte ještě tu možnost,že velký rozdíl v kvalitě může být taky způsobený tím co je za hledáčkem aparátu... ;)

Citovat příspěvek

9:45:15 08.04.2012

četl jsem a napsal svou zkušenost

Citovat příspěvek

8:40:28 08.04.2012

08. 04. 2012 07:57

Perlíš..:D

Přečti si vlákno,....než něco napíšeš...;)

Citovat příspěvek

7:57:15 08.04.2012

No já na začátek koupil D5000 na bazaru za 8000kč a k tomu objektiv. Na osahaní a zasvěcení se do techniky zrcadlovky to pro mě byla dobrá volba, teď už vím jak to funguje a že mě to baví a u zrcadlovky zůstanu. Pokud by mě to nebavilo nebo mi to nešlo tak foťák zase prodám a budu dál fotit kompaktem. Je spoustu takovejch lidí co maj zrcadlovku ve skříni protože jí neuměj pořádně ovládat.Pokud ale výš že tě to bude bavit a zrcadlovku budeš určitě používat tak jdi rovnou do D90, určitě dobrá volba.
(jen tak mimochodem je teď D5000 na prodej ;) )

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: