Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Re: handicapovaný fotograf

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Autor: https://www.facebook.com/TomasHelisek

23:29:09 09.04.2012

mám prosbu - smazat toto téma (nevím kde přesně to mohu smazat sám) - nechtěl jsem to dohnat do takových dohadů a urážek a opravdu mně některé reakce dost zamrzeli... Nestál jsem o lítost, ale třeba nabídky práce nebo řešení jak vše zvládnout sám...

Děkuji mockrát

Citovat příspěvek

Autor: zahradnik

18:35:29 09.04.2012

Dokáže mne vytočit formulace"odepíše si to z daní" ! To formuluji ještě velmi, velmi mírně. To Vám nedojde, že ty peníze prvně musím vydělat? Že nejsou jenom daně (a to není snížení daní, ale daňového základu), ale i zdravotní a důchodové pojištění, které mi to asi ani nijak neovlivní? Možná je to tvrdé, ale nejste z mého pohledu o nic menší vyčůránek než ti, kteří zneužívají státní systém. Jestli se někdo nechá podojit, je to jeho problém. Já si jaako živnostník ale sakra vybírám, komu pomoct! Váš případ by to jistě nebyl.

Citovat příspěvek

Autor: poiuzt

18:26:47 09.04.2012

Formulace "obětovat koníček" je v tomto případě zcela mimo, protože kdyby vám stačil jakýkoliv kompakt nebo stará zrcadlovka (případně jen její zapůjčení), tak už se nejspíš ochotný člověk našel. Přesně jak to napsal Jirka X.

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

18:21:28 09.04.2012

Tomáš:

každopádně ti jde ke cti, že chceš pracovat. Neber můj příspěvek až tak osobně vůči sobě. Jen jsem chtěl napsat, že zrcadlovka skutečně není základní životní potřeba a že slušně se dá fotit i kompaktem a třeba právě rodinám s dětmi také nikdo nic nedá. S tím odepisováním z daní to také není tak, jak si leckdo představuje. Skutečně to neznamená, že o to, co se "odepíše" z daní, zaplatí firma na daních méně. Pouze se o to sníží její zisk, ze kterého se daně vypočítávají, tedy na daních firma zaplatí o 19% z ceny daru méně, ale ten dar musí zaplatit celý. To znamená, že firma zaplatí např. 10000 za foťák a o 1900 zaplatí méně na daních. 8 tisíc kč ale stejně musela zaplatit... Ale třeba se někdo najde, nic proti tomu samozřejmě nemám.

Citovat příspěvek

Autor: fot

18:15:13 09.04.2012

Bohužel mě vždy mírně rozčílí formulace- odepíšou si to z daní- Nikdo si nic z daní odepsat nemůže. Pouze si může v některých případech o něco snížit daňový základ a to je podstatný rozdíl.

Citovat příspěvek

18:07:20 09.04.2012

ANO přiznávám a omlouvám se, že formulace nebyla nejvhodnější..... Pokusím se to napravit a trošku uvést na pravou míru!

Nechci po nikom žádné litování, peníze... bylo to myšleno spíše na firmy, které si případný dar odepíšou z daní.
To že jsem zmínil tu D5100 - tak tento model jsem měl a vyhovoval mi kvůli výklop.displeji který mi usnadnil focení, proto bych ho rád zase měl. Vyšší řadu nepotřebuju - ta 5100 je ideální. Jinak jsem si jí tehdy koupil za VYDĚLANÉ peníze, ne za důchod ani jiné soc. dávky. Koupil bych si jí zase, ale to že příjdu o práci ne svým zaviněním je prostě věc, která mně docela štve. 4roky pracuji pro firmu - smlouva na dobu určitou 3měs, poté trnu jestli mi jí prodlouží nebo ne. Po 2letech jsem měl nárok na neurčito, dostal jsem vyhazov a znova mně nabrali. O tom že posílám měsíčně z výplaty 400kč na nějaké jejich o.s. abych měl trošku jistotu že mi prac. smlouvu prodlouží o tom nemluvě.

Nemusel bych dělat a měl bych se docela normálně.. Ale já nechci jen sedět na prdeli jako to dělají někteří zdraví lidi v ČR. Chci si vydělat na věci které mám rád... Jenže to nyní díky legislativě a vychcanosti firem vyděláváním na dotacích na ZTP končí... A proto tohle všechno! Když mi někdo nabídne prespektivní práci pro vozíčkáře, budu rád a na zrcadlovku si mile rád našetřím. Samozřejmě že to není nutnost, jasně že bez toho neumřu! Ale obětovat koníček kvůli sračkám které se v našem systému dějou?? Když cigánům odpustí dluhy, je to OK... když vozíčkář shání sponzora /firmu na to aby dělal to co ho baví, je to vychcánek a podvodník.

Škoda, že mně neznáte osobně.... třeba by jste změnili názor.

Proto se ještě jednou OMLOUVÁM a pokud bude třeba, nechám toto vlákno smazat abych někoho nenaštval....

Citovat příspěvek

Autor: ladysk

17:37:20 09.04.2012

Ludek: píšeš ze / za mně...obzvlášť citace o vyšší třídě ... (td)

Citovat příspěvek

Autor: landov

17:35:15 09.04.2012

Uz dlho neprispievam na ziadne zbierky, charity atd., pretoze si nemozem byt isty, kde moje peniaze nakoniec skoncia...toto vlakno ma len utvrdzuje, ze robim dobre - bohuzial ! (td)

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

16:00:22 09.04.2012

Znám rodiny s dětmi, které jsou rády, že zaplatí nájem a netrpí hlady a to ještě s podporou prarodičů, odtrhujících si od úst z důchodu. O foťáku si můžou zdát, jsou rády, když mají nějaké cvakátko, na kroniku dítěte. Nemají žádné ZTP, nemůžou dát potvrzení za sponzorský dar... V těchto souvislostech mi připadá požadavek na zrcadlovku střední třídy zdarma poněkud neomalený.... Je to blbé, ale foťák, tím spíš vyšsí třídy, je prostě nadstandard, který nepatří k základním životním potřebám a když na něj teď nemám, musím si na něj našetřit, i kdyby to mělo třeba dva roky trvat. Nebo mnohem snadnější řešení, prostě se smířit s tím, že na takřka novou zrcadlovku momentálně nemám, ale fotografovat se při troše snahy dá velmi slušně s bazarovkou třeba D50 nebo i vyspělejším kompaktem. Chápu, že postižení to mají velmi těžké, ale mnoho rodin s malými dětmi na tom nejsou o nic lépe a na koníčky také peníze nemají. Takže trochu skromnosti a můžeš vesele fotit!

Citovat příspěvek

Autor: Jirka X

12:13:37 09.04.2012

Myslím si, že spoustu lidí v tomto vlákně zarazil požadavek " Nikon D5100, Canon 600D nebo vyšší řadu". Trocha skromnosti by neškodila. I s kompakty se dá fotit a pro nový začátek je to lepší než nic. Spousta z nás má doma něco takového nevyužitého a než to prodat za málo s rizikem dohadů s kupujícím, tak to dáme někam na poličku a časem stejně vyhodíme. Přitom by to mohlo udělat radost a na čas dobře sloužit. Ale v tomto případě to neplatí a to je podle mne ten problém.

Citovat příspěvek

Autor: zahradnik

11:39:32 09.04.2012

Původně jsem na tohle vlákno ani raději nechtěl reagovat, ale když už to Marek111 nakousl... Nemám Vás za podvodníka, to ne. Ale tohle mi připadá malinko chucpe, ba přímo bych řekl nechutné brnkání na city publika. I my relativně zdraví a zatím zaměstnaní máme své neočuratelné náklady na nájem, potřebné přibližovadlo . A buď na nějaký foťák zbyde, nebo ne. Ale souhlasím s tím, že současné nastavení sociálního systému dobré není a lehký život určitě nemáte. Ale foťák - to je z mého pohledu už nadstavba - je to příjemné, ale ne nutné.

Citovat příspěvek

Autor: Kugelig

9:29:50 09.04.2012

Tomášovi bych poradil aby si založil nadaci. Nadace je taková studna na peníze. Nikdo nadace moc nekontroluje a je -li nadace tvořena manželským párem+ dcerou, pak je celá rodina za vodou. Proboha v které bance by bylo možno, aby člen správní rady a člen dozorčí rady byli jedna a tatáž osoba?

Obsazení nadačního fondu JT
ZŘIZOVATELÉ:
Ing. Gabriela Lachoutová roz. Koksová a Ing. Patrik Tkáč

SPRÁVNÍ RADA:
Ing. Gabriela Lachoutová roz. Koksová, předsedkyně
Ing. Patrik Tkáč, člen
Ing. Ivan Jakabovič, člen

DOZORČÍ RADA:
RNDr. Marta Tkáčová, předsedkyně
Ing. Andrea Tkáčová, členka
Ing. Taťána Turzíková, členka

Citovat příspěvek

7:55:53 09.04.2012

ano ano... tehdy mi pojišťovna odmítla částečně proplatit odlehčený vozík a já sháněl 95tis po nadacích.... naštěstí jsem sehnal a vozík je perfektní

Citovat příspěvek

7:54:06 09.04.2012

ano ano... tehdy mi pojišťovna odmítla částečně proplatit odlehčený vozík a já sháněl 95tis po nadacích.... naštěstí jsem sehnal a vozík je perfektní

Citovat příspěvek

Autor: culain

7:51:25 09.04.2012

http://www.nadacnifondjt.cz/handicapovani-a-nemocni-lide-33124.html

Citovat příspěvek

7:48:23 09.04.2012

Dobrý den,

1 - určitě nejsem podvodník, pokud máte zájem můžu vám poslat kopie zdravotních zpráv...
2- současná situace ZTP je opravdu dost hrozná, od braní různých příspěvků, až po legislat. úpravy kdy přestává být výhodné zaměstnávát TP kvůli dotacím a ve výsledku to odnesou opět handicapovaní... Kdybych mohl, budu klidně kopat kanály, skákat po lešení.

Nebylo to myšleno tak že vypichuju handicap nebo "žebrám" o dary... možná jsem to celé blbě sepsal - už jsem to částečně napravil. Prostě bych rád zase fotil ale mám to celé finančně dost blbé. Dostal jsem nabídku většího bytu, která se neodmítá a musel jsem do něj něco narvat, proto jsem prodal D5100. platím 9litrů nájem,úvěr na auto které je pro mně nepostradatelné... navíc se to nyní komplikuje s prací a pokud nebudu mít v bytě pobočku fy, jsem bez práce. A ptže mi to na 99% majitel (magistrát) neschválí, tak je to jasné... Proto jsem udělal ten blog abych upozornil na situaci jako takovou. Nechci aby mně někdo litoval, kdo mně zná tak ví že jsem velký bojovník a mám svou hrdost.

Tímto se všem omlouvám, které jsem popudil.....

Citovat příspěvek

Autor: Kugelig

7:37:38 09.04.2012

Marku, proč tak zhurta? Vy byste si měl uvědomit, že celý tento systém je nastaven velmi špatně. Za stavu kdy cigán jen natáhne ruku tak mu sociálka štědře sype a vozíčkář tímto cigánem okraden si může akorát tak pískat kudlu. A revizní lékařka se velmi zasnaží, aby byl uznán jako práceschopný a byl mu odebrán i ten žebrácký invalidní důchod. Stačí neden jediný neopatrný krak a jste tam, kde Tomáš Helísek. Věřím, že lidí oplývajících penězi je dost a někdo z nich i rád pomůže lidem jako je Tomáš a já mu držím palce aby se k němu dobrý foťák dostal. (tu)

Citovat příspěvek

Autor: Marek111

2:02:57 09.04.2012

Takže abych to upřesnil. Vy jste tělesně handicapovaný, Vaše finanční situace není dobrá - musel jste prodat svůj fotoaparát, abyste měl nějaké peníze, dále vám reálně hrozí ztráta zaměstnání, což bude mít za následek snížení příjmu financí a jediné, co vás zajímá, je sehnat si kvalitní a drahý fotoaparát?

Z toho mi vychází tyto závěry:

1) Buď jste podvodník, který chce vydělat na lidské blbosti (důvěřivosti),
2) nebo jste velice nerozumný a nezodpovědný, vzhledem k Vaší tíživé finanční situaci,
3) nebo chcete z lidí jen zlákat peníze a Vaše finanční situace není až tak zlá.

Pokud je 1) nebo 3) správně: Doufám, že Vám nikdo nenaletí.
Pokud je 2) správně: To se ani trochu nestydíte využívat lidí, kteří mají city a chcete, aby se nad Vámi slitovali? Co já vím, tak postižení většinou chtějí, aby se k nim okolí chovalo stejně jako ke zdravým lidem, aby se alespoň trochu cítili jako většina lidí kolem nich a ne jako ti, kteří jsou jiní a každý se na ně blbě dívá nebo je lituje.

Uvědomujete si vůbec, že ať je to jakkoliv, tak existuje obrovské množství lidí (kam patřím i já), kteří si takto drahý fotoaparát, i když by ho třeba taky chtěli, vůbec nemohou dovolit, a to navzdory tomu, že pracovat mohou a pracují (a to tvrdě)? Někteří mají jen malý kompakt za dva tisíce, někteří si nemůžou dovolit ani to a jsou rádi, že si z výplaty zaplatí bydlení a jídlo.

Využívat svůj handicap k sebeobohacování je prachsprostá drzost a doufám, že se nad Vámi nikdo neslituje, když se chováte tímto způsobem. Tohle je obyčejná žebrota, která na víc není namístě.

P. S. Pokud umíte trochu používat internet (předpokládám, že ano, když jste sem napsal), tak stačí trochu hledat a našel byste například toto: http://www.dreamcatcher.cz/ Přečtěte si to a foťák, který budete chtít, možná získáte, a to způsobem, který je již přijatelný. Ne žebráním.

Citovat příspěvek

14:27:36 06.04.2012

Díííky:-) Vzhledem k mým potřebám a handicapu bych si ale práci s kinofilmem neuměl moc představit :S Tu D5100 bych rád zpět i kvůli výklopnému disleji díky kterému udělám fotku, kterou bych jen tak neudělal - protože se na vozíku nedostanu do poloh co zdravý člověk.

Zatím mám přislíbené dva finanční dárce - jeden je neznámý fotograf a druhý kamarád co má optiku a kamarádka mi daruje 58mm filtr! Snad dám dohromady aspoň peníze na tu D5100 + 50mm + 18-105 do startu.. Všichni co pomůžou budou vypsáni na mém blogu https://www.facebook.com/TomasHelisek a samozřejmě si sponzorský dar budou moci dát do daní pomocí darovací smlouvy!!!!!

Citovat příspěvek

Autor: uff

10:08:17 06.04.2012

Ahoj Tome,

muzu ti darovat aspon Canon EOS 300, kinofilm.
Vim, ze bys rad digi, ale lepsi nez nefotit... :)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: