Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

univerzální zrcadlovka s objektivem

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: univerzální zrcadlovka s objektivem

Autor: Pavel_H

13:15:43 27.04.2012

Koukám, že jsem číslo pro odelání napsal nějak nadvakrát a špatně :).

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

13:14:46 27.04.2012

Sab:

foťák to doporučuje proto, aby zajistil nejmenší riziko pokažené fotky. Ale to samozřejmě neznamená, že přesně tak musíš fotit. Naopak, je dobré si vytvořit vlastní styl, takže na blikající symbol blesku kašli. Tuším se to dá v menu i vypnout. A jestli můžu doporučit, s podrobnějšími dotazy se kdyžtak přesuň do sekce Nikon a vlákna "Fotky z D5100". Tam potkáš nejvíc majitelů D5100 i s ukázkami a radami.

Citovat příspěvek

13:01:03 27.04.2012

Sab: To hlášení o potřebě přisvícení bleskem klidně ignoruj, foťák tak reaguje na kontrastní situace, kdy předpokládá, že je něco nedostatečně osvětleno. Platilo by to jednoznačně při focení portrétu v protisvětle, ale to si stejně zkušenější fotograf určuje sám.

Pěkný den.4858

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

10:49:57 27.04.2012

Sab:
"...nedá se přece říct co je správná fotka a co ne..záleží na tom, co se člověku líbí..."
(tu)

Citovat příspěvek

Autor: Sab

10:33:59 27.04.2012

Děkuju moc za rady, určitě si ten web projdu, je tam vše koukám. Jinak bych vůbec netušila, že potřebuji nějaký ofukovací balonek atd. díky Pavle..a baterku si koupím asi ještě jednu a budu ji nosit vždy s sebou. Koupila jsem si brašnu a je fakt malá, takže to s sebou můžu tahat pořád. Jinak s tím foťákem jsem naprosto spokojená, perfektně mi padne do mých extra malých rukou, což jsem se bála, že to bude problém..váha je ideální a je fajn, že se dá pohybovat s displayem. Má strašně moc funkcí, nejraději bych v tom ležela týden v kuse, dá se s tím dělat tolik věcí!..od nastavení až po jednorázové nastavení...překvapuje mne, že se dá fotit na automatiku, poloautomatiku i manuál. Nejvíc programů je tam poloautomatických....nemyslím si, že bude tak těžké se s tím naučit..myslela jsem, že na začátku budu dělat jen rozmazané, příšerné fotky, ale vůbec to tak není. Už jsem koukla na zákonitosti o cloně, závěrce, iso s ohledem na pohyb, zmražení atd atd...no jako zrcadlovka pro začátečníka je naprosto ideální!

JInak, mně se třeba líbí i nevyvážené fotky..například objekt v úplné tmě okolo a foťák hlasí, že je to špatně..jinak pořád hlasí použití blesku..blesk fakt nemusím..vůbec ho nepoužívám...nedá se přece říct co je správná fotka a co ne..záleží na tom, co se člověku líbí... ;)

Citovat příspěvek

14:46:06 25.04.2012

Blahopřeju k nové "hračičce" a přeju úspěšné focení i studium. Alespoň jsou náklady o pár set korun menší :). Nenechte se překvapit počáteční nižší kapacitou baterie, po třech nabitích se to srovná na jmenovitou. Při používání displeje se baterie vybíjí rychleji, je třeba s tím počítat.

Mějte se krásně a dobré světlo :)!

Citovat příspěvek

14:40:15 25.04.2012

Sab:

Pro začátek velmi doporučuju studovat na webu fotoroman.cz v sekci "odborné články". Tam najdeš rady k expozici, ostření a všem základním věcem, na které určitě brzy narazíš. Tak aťti to hezky cvaká ;)

Citovat příspěvek

14:36:51 25.04.2012

MirusT:

Už dost dlouhou dobu čerpám technické informace o jakýchkoliv výrobcích výhradně z oficiálních webů výrobců, taky doporučuju (tu). Většina e-shopů je totiž prolezlá chybami a nepřesnostmi, někdy i úplnými nesmysly. O informacích poskytovaných prodavači jsem iluze ztratil už dávno :)

Citovat příspěvek

14:05:56 25.04.2012

Tak je doma!!! Je úžasnej, perfektní dokonaleeeej krásneeeeeeeej ..mám hroznou radost :-D :-D :-D ted jdu do alzy pro další veci...já se nic nenaučim na ty statnice :-oooo hihiiiiiiiiiiiiiiiii díky lidi!! pak sem dám nějaké fotky, ať máte co kritizovat :-p ..ale to bude chvíli trvat (td)

Pavle, měl jsi pravdu, clona tam je!.. :-)

Citovat příspěvek

Autor: Jirka X

11:43:22 24.04.2012

Může být více verzí, např. jako u mobilů. A pokud mají někde u nás bez češtiny, tak je otázkou jestli je to z ofic. dovozu.

Citovat příspěvek

Autor: MirusT

11:25:20 24.04.2012

V tom případě jsou na dpreview i v AZ Foto pitomci (td)

Citovat příspěvek

Autor: vendous

8:03:35 24.04.2012

pro ty co nevěří

Citovat příspěvek

Autor: vendous

7:51:38 24.04.2012

Nikon D5100 české menu samozřejmě má

Citovat příspěvek

Autor: KarelV.

7:46:55 24.04.2012

Od tuším D7000 mají všechny DSLR Nikonu CZ menu, takže i D5100.

http://youtu.be/pvhfMI1IYK8?t=3m29s

Citovat příspěvek

Autor: bmx

6:45:33 24.04.2012

http://www.dpreview.com/reviews/nikond5100/2

NEMA (td)

Citovat příspěvek

6:42:09 24.04.2012

Luďku nemá, alespoň to tvrdí tenhle zdroj http://www.azfoto.cz/fotoaparaty/nikon-d5100?p=1
No oni tam tvrdí, že ho nemá víc Nikonů i např. Nikon D800?? Tak nevím, ale jak říkám, někomu to může vadit, jiným ne, Sab píše, že ne, tak je to o.k.

Citovat příspěvek

22:57:23 23.04.2012

MirusT:

no, řekl bych, že D5100 už české menu má. Posledním Nikonem bez něj byla tuším D90.

Citovat příspěvek

21:32:32 23.04.2012

Sab: Děkuji :), trochu jsem se opozdil, Zpočátku jsem u D3100 také používal raději anglické menu než český překlad, pár věcí mi tam připadalo trochu nejasných. Asi návyk z D300.
Ta volba karty je dobrá (zvlášť pokud začneš fotit do RAWu se bude větší kapacita hodit). Používám sluneční clonu stéle, i v interiérech, a už se vyplatilo, ušetřil jsem si nejen šťouchance rukou v tlačenici, ale i cvaknutí o mříž. Horší je to s rybím okem, tam nezbývá, než opatrnost.

Citovat příspěvek

21:17:39 23.04.2012

To by bylo dost zvláštní a také v rozporu s popisem http://www.fotoskoda.cz/eobchod/nikon-d5100-18-105-afs-dx-vr, u D3100 ho mám, snad tedy D5000, D3000 a D90.

Citovat příspěvek

21:16:31 23.04.2012

Pavle jsi super!! Jinak ta clona myslím v balení nebude, ale nevadí..přesně tu cos mi poslal mám v záložkách :-)) SD kartu jsem chtěla použít jednu starší co tady mám, ale asi koupím SanDisk SDHC Extreme HD Video 16GB Class 6 a ochranné sklo zatím nevím..ale asi bude potřeba.
Jinak rozhodně nepočítám se zázraky na začátku..dokonce z mého očekávání budu třeba i mile překvapená.
To české menu nevadí, stejně všude používám aj, i když u toho foťáku to bude pravděpodobně dost složité..no aspoň tomu bude rozumět i přítel, ale děkuju za připomínku :)

Citovat příspěvek

21:05:56 23.04.2012

Já bych jenom chtěl Sab upozornit, že Nikon D5100 nemá české menu, někomu to může silně vadit.........

Citovat příspěvek

20:31:43 23.04.2012

Sab: Není zač, hlavně se nenech překvapit případnými počátečními nezdary, s D70 mi trvalo nějakou dobu než jsem byl spokojený. Na kartě nešetři, Luděk má pravdu. Není dobré příliš šetřit na filtrech, polarizační jsou relativně drahé, naproti tomu lze ušetřit na ofukovacím balonku, a to podstatně, tím, že koupíš ve zdravotnických potřebách. Mikrovláknovou utěrku je třeba koupit raději neobšitou v nejbližším fotobchodě nebo prodejně oční optiky.
A hlavně neapoměň na studium, ať nevypadá podobně jako sudium "urozených pánů" z pohádky "Tři oříšky pro Popelku" :) :) :)

Se slunečními clonami je to nějaké komplikované, nikde se v setu nezmiňuje (ale ani objektiv), pokud by snad nepřišla, je za dobrou cenu tady: http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p2021381-cz-nikon-hb32-slunecni-clona-pro-187018105
V Oehlingu je předražená a v Aaronu není skladem.
Nicméně jsem clonu vždy dostal, tak snad problém nebude, výjimkou jsou sety s objektivy 18-55 všech variant, které clonu neobsahují.

Citovat příspěvek

18:50:08 23.04.2012

Luďku, děkuju, také myslím, že budu spokojená, akorát teď nebudu mít moc času na studium, takže budu zkoušet cvakat tak, jak mi to přijde do ruky hihi..určitě sem pak nějaké fotky dám, ať vypadají jak vypadají :-)

Citovat příspěvek

17:48:37 23.04.2012

Sab:

blahopřeji k rozhodnutí (tu) A nepochybuj, že budeš spokojená. Pro začátek se hodí dokoupit samozřejmě paměťová karta, stačí nějaká 16GB SanDisk, nemusí to být nejrychlejší třída, protože ten foťák nefotí jako kulomet. A také polarizační filtr, pokud fotíš někdy krajinu. Pak se můžeš s fotečkami ukázat v sekci Nikon a budeš-li mít zájem, budeš dostávat užitečné rady.

Citovat příspěvek

17:29:00 23.04.2012

Moc děkuji Pavle, už to mám objednané :-) příslušenství koupím jinde, protože tam ho měli docela drahé. Počkám si také na to, co všechno přijde v balení, ptž říkáš, že některé věci jsou již součástí a já je chtěla kupovat :-)) Takže děkuju moc za rady, už se nemůžu dočkat. Jsem na sebe zvědavá, mám ty státnice a můžu se tomu začít věnovat až po nich uff :-D

Takže ještě jednou díky! Už dám pokoj :-)))
Mějte se

Citovat příspěvek

17:21:44 23.04.2012

Sab: Děkuji, ale už mám pár zkušeností, i první Nikon D70 jsem po malém zaváhání musel shánět. UV filtr příliš potřebný není, zvlášť když nezapomeneš nasadit sluneční clonu. Obvykle stačí na ochranu proti běžným ohrožením a je součástí dodávky. Pokud ale počítáš s focením v místech, kde odletuje písek a kamínky (třeba motokros), pak je lepší koupit ochranný filtr a ne UV. Snad ještě v několika případech je užitečný, při focení domácích mazlíčků, kteří mají nešťastný zvyk olíznout svůj obraz v antireflexní vrstvě objektivu, a malých dětí, vždy pohotových rychle sáhnout tam, kam je to nejméně žádoucí. Užitečná je mikrovláknová utěrka a ofukovací balonek (objektiv nelze utírat bez důkladného odstranění prachu!).
Přeju dobré světlo a spoustu krásných snímků :).

Citovat příspěvek

16:48:10 23.04.2012

Pavle_H...jsi borec!! Je to v Klatovech!! :-) našla jsem asi 3 i jinde, ale cena už byla okolo 20tis. a to už bych šla do canonu ;) Moc díky!
Teď ještě vybrat UV filtr, clonu atd, ael to už je snad jedno (tu)

Krásný den

Citovat příspěvek

16:27:20 23.04.2012

Máš pravdu, ale pokud sis nevšiml, tak dostupnost: není skladem. Ostatně už nejde ani o to kde koupit, jako spíš o to kde sehnat.

Citovat příspěvek

Autor: Roben

16:13:24 23.04.2012

Tady mají a jinde taky- http://digiprofi.cz/digitalni-zrcadlovky/nikon-d5100-18-105-af-s-dx-vr za 16 965 kč
nekupuj nic v Megapixelu a ve fotoskoda jak ti zde radí, mají tam vysoké ceny je to zbytečné platit na víc, proč.

Citovat příspěvek

14:55:52 23.04.2012

Omlouvám se, ale návaznost byla přerušena příspěvkem navíc.
Našel jsem ještě dvě jiná řešení, ale jedná se o prodejce ze zahraničí. Jeden má prodejnu v Klatovech.
http://www.oehling.cz/inshop/digitalni-nikon-1/nikon-d5100-18-105vr-[id-188350].html

Druhý dodává z Německa: http://www.megafoto.cz/nikon-d5100-18-105-vr.html

Nejprve bych zkusil Oehling, kde je skladem na prodejně i v internetovém obchodě.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: