Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

zrcadlovka

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: zrcadlovka

Autor: Kluzo

7:09:12 02.04.2012

To ale nic nemění na tom, že si můžeš takhle nastavit i svůj LUMIX. Někde v nastavení pohledej sytost, ostrost a nastav dle libosti, kvůli tomu nemusíš vyhazovat drahé peníze za DSLR. Navíc dost pochybuji, že u nějaké DSLR se dají nastavit více syté barvy, než na mobilu, nebo tvém zmíněném LUMIXU. Věř tomu, ve tvých sledovaných parametrech tě DSLR bez zásahu v PC neohromí. Pokud ti vyhovuje softwarově dodělaná ostrost snímků z pidičočky mobilu, pak asi ani sebelepší (sebedražší) objektiv na DSLR pro tebe bude jen draze zaplacené zklamání.

Citovat příspěvek

Autor: zdenda77

10:32:40 01.04.2012

Ale vždyť to tam máš hned v začátku :"Mám ráda ostré, syté barvy (často musím přibarvovat v pc). "
Tudíž fotomobil nejspíš svými sytějšími barvy je oku uživatelky blíž :D

Citovat příspěvek

Autor: hoza

8:17:31 01.04.2012

Přesně tak nejlepší by bylo ukázat nějaké fotky a pobavit se onich protože hezčí fotky fotky z mobilu to je docela velká výzva k diskuzi a taky by stálo zato definovat to slovo hezčí :)

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

6:15:34 01.04.2012

:D (tu)

Citovat příspěvek

Autor: Nill

22:25:32 31.03.2012

Katie, už se asi obrátila někam, kde nekladou blbý otázky a rovnou řeknou: ber toho Canona šestset déé, má ho i Jarda, co občas fotí svatby :)

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

12:38:22 31.03.2012

Katie:

pokud se ti daří často dělat lepší fotky mobilem, než celkem slušným foťákem, tak chyba s velkou pravděpodobností není ve foťáku, ale nezkušené obsluze a výměna za lepší foťák to těžko vyřeší. Tím spíš, že jakákoliv zrcadlovka sice při správné obsluze dokáže produkovat špičkové fotky, ale naopak při špatné obsluze je dokáže totálně pokazit. Chtělo by to nějaké ukázky, aby se dalo zjistit, v čem děláš chybu a jestli je vůbec nový foťák potřebný a vyřeší problém.

Citovat příspěvek

Autor: Jirka X

8:33:18 31.03.2012

Katie - Jak je vidět výše tak debata se odvíjí jiným směrem než jsi asi očekávala. Ale je to tak správně. Ideální by bylo, kdyby jsi sem dala nějaké snímky které se ti nelíbí. Už z toho by se dalo něco odvodit a případně poradit jak dál.

Citovat příspěvek

Autor: Kluzo

8:24:39 31.03.2012

Karlíku
...přesně tak.
Osobně bych se asi nejdříve pokusil nastavit FZ4 tak, aby uměla "stejně hezké fotky" jako mobil. Když by mi pak FZ4 přestala být dost dobrá, zajímal bych se dál. A zajímat se dál u člověka, kterému se líbí více fotky z mobilu, než z EVF nutně nemusí znamenat DSLR, mohl by být zklamaný v důsledku nákladů ještě více.

Citovat příspěvek

Autor: Karlikamater

22:58:00 30.03.2012

Promiň Katie,ale mne spíš zarazila tvá poznámka:,, Fotím s Panasonic Lumix DMC-FZ4, ale zjistila jsem, že kolikrát hezčí fotky pořídím svým mobilem Sony Ericsson Vivaz."....to je minimálně na zamyšlení jaká je toho příčina,když by to mělo být spíše obráceně....aby se nestalo že příčinu DSLR nevyřeší a pak jsi nepsala : ,,Fotím s DSLR XXXX s objektivem XXXX za 20 000,-Kč,, ale zjistila jsem, že kolikrát hezčí fotky pořídím svým mobilem Sony Ericsson Viva.
Ten Panasonic rozhodně není nekvalitní typ fotoaparátu (už to tu bylo konstatováno i výše),takže pokud jako začátečnice (píšeš že zatím nemáš žádné zkušenosti) nedokážeš natolik využít jeho možnosti abys měla fotky lepší než z mobilu,tak mám obavu že ,,jen" vlastnictní DSLR to nevyřeší.
Ale může to být pouze můj dojem...třeba to cítíš jinak...jen jsem myslel abys nebyla zklamaná.
Karlík

Citovat příspěvek

19:12:08 30.03.2012

Tak abych nebyl mimo téma, tak doporučím taky něco. A to Sony A580. Špičkový snímací čip a zatím nejlepší který se v aparátech vyskytuje. A to panorama umí taky. Její jediná nevýhoda je v tom, že nenese nápis Canon nebo Nikon.

Citovat příspěvek

Autor: .

18:22:40 30.03.2012

Opeth - ano, to myslím vážně. Rukama se dá pokazit víc, než přístrojem. Potvrzuješ to sám svou větou - do dvaceti tisíc..... :) Ostatně na to už narazil i Nill.......

Mimochodem, kompaktem, nebo bezzrcadlem dá Kattie panorama i bez editoru, sám jsi na to narazil. Že by to uměla nějaká zrcadlovka, se mi nedoneslo. :)

Dobré je také doporučit takovou zrcadlovku, která umí přímo v přístroji slpožit HDR, kromě ušetřených nepříjemností s přechodovým filtrem v krajině odpadne opět práce v editoru.... :) A to jsem udělal. :)
Doufám, že takové přístroje dporučuje i Fisch.

Zdravím

Citovat příspěvek

18:21:58 30.03.2012

Fisch - Ty možná cenový strop nemáš, ale většina ostatních ano. Otázka ohledně financí byla na místě. Na těchto forech se běžně tyká, to jen jestli jsi se poprvé v životě připojil k internetu. Pentax bod doporučil, protože ho dobře zná. Zrovna tak jako ty asi velmi dobře znáš Nikon i Canon.

S tím označením buran bych byl být tebou opatrný, stačí se podívat na tvá čeština.

Citovat příspěvek

Autor: gck23

17:36:13 30.03.2012

Podival bych se na kin Nikon D90 + 18-105 objektiv a na Pentax K-r telo + Tamron 17-50mm f/2,8 SP XR Di II LD Asp IF objektiv oba maji svoje vyhody/nevyhody, spis se orientuj, co ti padne lip do ruky

Citovat příspěvek

17:31:38 30.03.2012

Jsi v tom nejnižším finančním levelu, ale dá se sehnat. Nicméně fotomobilem skutečně uděláš lepší fotky, než se zrcadlovkou, pokud si jí nedokážeš správně nastavit a hlavně - bez editoru se od lepšího kompaktu příliš lišit nebudeš.
Poradím ti dvě možnosti - http://www.vkfoto.cz/pentax-k-r-18-55-d-al-50-200-d-al/ - tak aby ti zbylo ještě na stativ, polarizák a editor s tím, že budeš fotit a nezdary budeš přičítat svým rukám. Lepší, dražší a výkonem náročnější hlavně na ty ruce ( a pozdější penízky) je tohle - http://www.vkfoto.cz/pentax-k5-18-55-d-al-wr/.

Není to všechno, na trhu jsou ještě další značky (Canon, Nikon, Sony), ale o těch ti zase napíší jiní. Já bych tě chtěl upozornit ještě na jednu možnost, a tou jsou t.zv. bezzrcátka, která jsou obrazově se zrcadlovkami srovnatelná a o kterých zde také může být debata. Pokud tedy nejdeš cíleně za zrcadlem. :)

Ale ten tvůj Panasonik zas tak špatný není......... ;)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: Nill

17:29:07 30.03.2012

a co od té zrcadlovky očekáváš? Na to, aby si měla fotky v sytých barvách nepotřebuješ zrcadlovku, stačí na kompaktu či mobilu nastavit ještě vyšší sytost barev pro focení.

Citovat příspěvek

Autor: Katie77

17:13:33 30.03.2012

omlouvám se :) ....chtěla bych, aby to bylo do 20 tisíc....jestli se vůbec taková zrcadlovka dá sehnat. Bojím se, že když půjdu do specializovaného obchodu a tam zjistí, že tomu nerozumím, tak mi nabídnou drahý "nic moc" foťák, jak je v ČR zvykem....

Citovat příspěvek

16:51:19 30.03.2012

Ještě přidej - penízky ? :)

Zdravím

Citovat příspěvek

zrcadlovka

Autor: snbf

16:32:52 30.03.2012

Dobrý den,
ráda bych si koupila zrcadlovku. Zatím nemám žádné zkušenosti, fotím ráda (hlavně krajiny, občas sport, využívám panoramu). Fotím buď Panasonic Lumix DMC-FZ4, ale zjistila jsem, že kolikrát hezčí fotky pořídím svým mobilem Sony Ericsson Vivaz. Mám ráda ostré, syté barvy (často musím přibarvovat v pc).

Děkuji za jakoukoli radu :)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: