Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

výběr zrcadlovky do cca 24 tis.

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: výběr zrcadlovky do cca 24 tis.

Autor: G

23:06:58 20.03.2012

Lasta je opět v tranzu po požiti navykove latky.

Citovat příspěvek

Autor: *

19:08:34 20.03.2012

Já zůstávám u toho co sem napsal 20. 03. 2012 16:08..(tu)

Ostatní mohou "experimentovat" jak chtějí..;)

Citovat příspěvek

Autor: .

16:57:23 20.03.2012

Nejsem nijak zkušený v HDR z ruky, udělal jsem pár zkušebních snímků, ale problémem mohou být dlouhé časy, tedy rozmazané snímky. Záleží na ohnisku a stabilíku. Přístroj si už jejich event. vzájemný posun umí srovnat.

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: Jirka X

16:53:36 20.03.2012

HDR používám hlavně v interierech. Ta ukázka kterou jsem poskytl výše je z ruky. 1/30.

Citovat příspěvek

16:46:04 20.03.2012

No já za "normálních" světelných podmínek také problémy nemám. Ale pokud se zhorší, tak problém je.
A jde prioritně dle dotazu o fotografování interiérů....že?

Proto ta poznámka 20. 03. 2012 16:08....

A jinak je mně to tak nějak jedno. Ať si strká peníze každý kam chce?
To aby bylo jasno..;)

Třeba já bych do něčeho nedal žádný obolus někdo ano...to je život...:D

Citovat příspěvek

16:29:23 20.03.2012

Mám HDR ve dvou aparátech Sony a z ruky žádný problém. Samozřejmě, že stativ je jistota a v interieru bych fotil jedině s něj. Už kvůli kompozici.

Citovat příspěvek

16:08:41 20.03.2012

Ono to HDR z ruky u fotoaparátů s větším čipem je zatím téměř nemožné a jedině za souhry okolností...Tomu bych příliš nevěřil...;)

Ale řešení je jednoduché. Fotoaparát položit na rýžový stativ..(pytlík naplněný rýží)...a nebo si koupit tuto fajnovou věcičku:

http://www.fotografovani.cz/art/forec_prislus/joby-gorillapod-slr-stativ-r.html

Citovat příspěvek

15:18:10 20.03.2012

Agis, HDR z ruky je neocenitelná a nedoceněná věc, je to poměrně nová funkce. Ve tvém případě bych na ní trval, protože jinak tě to čarování v editoru zcela jistě nemine. Bohužel. Věř, že ti to v interierech pomůže víc, než cokoliv jiného. A nejen v in, ale i v krajinařině, ze které HDR-snímky také běžně kde kdo skládá, ovšem ze stativu a v počítači. I když v krajině nic proti stativu nemám. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: agis

14:59:56 20.03.2012

Děkuji za rady, obrázek se sice tvoří, ale nechám to uležet, zajdu si je vyzkoušet někam do showroomu a pak se uvidí :)

Citovat příspěvek

14:32:54 20.03.2012

Fot, K-5 přeostřovat neumí. Ale není problém, či spíš je dokonce lepší přeostřovat ručně, obzvlášť u způsobu, jakým dnes zrcadlovky s videem ostří. Jak už tu někde bylo, se širokoúhlým objektivem, který má ohromnou hloubku ostrosti, to není njak náročné. Důležitější v tomto případě je, že umí reagovat na různé osvětlení části místností. To se ručně nedá, skoky ve světle scény jsou nepříjemné.

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: fot

14:24:14 20.03.2012

No, ono není video jako video, dokáže ta k5 plynule a dobře přeostřovat?

Citovat příspěvek

13:51:58 20.03.2012

Všechny moderní fotoaparáty disponují HD či FullHD videem.

http://www.photographyblog.com/reviews/pentax_k5_review/sample_images/

Citovat příspěvek

Autor: fot

13:21:18 20.03.2012

Pokud je určeno pro prodejní prezentaci na stránkách, tak rozhodně doporučuji foťák s videem. Lidí s rychlým připojením je stále víc a možnost prohlídky v krátkém videu ocení. Samotná fotografie už pomalu přestává stačit. Trend jsou různé virtuální prohlídky, rotace a videa.

Citovat příspěvek

21:37:49 19.03.2012

Bod - K-5 je špičkový stroj, bez debat. Mě osobně by na něm chyběl výklopný displej, jak jsem uvedl výše. I když moje A850 navíc nemá ani živý náhled. A dělat s tím se stativu 100 snímků za odpoledne je fakt otrava. A ještě pořád zavírat a otvírat hledáček. Od Sony bych počkal na více zkušeností s A57, zatím ale vypadá podle prvních poznatků dost nadějně. Osobně bych jí doporučil jeden z těchto dvou aparátů. Ať si vybere sama podle priorit, výstupy budou víceméně asi podobné. U Sony získá navíc i dobré video pro volné chvíle, Pentax nabízí vyšší odolnost a je vlastně za podobný peníz z vyšší třídy, s vyšším ovládáním. Ideální by byl hybrid těchto dvou. Agis bude mít dilema, nezávidím jí. Svým způsobem "zlatý" časy kdy byly k dispozici Zenit a Praktica. Bylo to jednodušší.
Ale jo, to jsem si s těmi "zavedenými" jen tak rejpnul. Jinak to vidím stejně.

Trochu jsme pokecali, ale i z toho si Agis nějaký obrázek udělá.

Citovat příspěvek

21:16:44 19.03.2012

Bohužel, zvyk je železná košile, začnu tuto pro mne novou funkci více využívat, přístroj nabízí možnost uložit složený snímek zpětně do RAW. Nicméně, i když 7obr/sec je poměrně slušný výkon, Sony je na tom, z hlediska HDR z ruky patrně lépe. Jestli o takovém víš a znáš použití, doporuč ho agis. V tom případě by měl být ve výběru ještě vedle C-60D.
N-D90 by patrně byl ze hry.

Jinak - na vztek těm "zavedeným" - já to tak neberu. Rozumný člověk se hloupě nehádá a ostatní mě nechávají klidným. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

20:47:01 19.03.2012

Bod - Tak to jsem opravdu rád. Víš, že jsem u Pentaxu taky málem zakotvil? Před dvěma roky když se objevila A500 a K-x tak jsem měl velké dilema co z těch dvou. Nakonec ač bývalý "canoňák" z dob filmu jsem po letech s vynikající Sony F717 dal přednost A500 a potom ještě A850. Asi už Sony neopustím, ale Pentaxu fandím. A věřím, že ve spojení s mým dalším oblíbencem Ricohem (který jsem bohužel právě opustil :S) věřím, že ještě hodně předvedou. Na vztek těm "zavedeným".

Citovat příspěvek

20:45:30 19.03.2012

Ještě bych dodal, že HDR u K-5 je poněkud deklasováno mechanickou závěrkou (7obr./sec. v případě potřeby dlouhého času patřičně prodlouženého), takže ho nejde použít u rychlých dějů, kde na tom mohou být elektronické závěrky lépe.

Zdravím

Citovat příspěvek

20:37:11 19.03.2012

Jirka X, opravuji, HDR funguje poměrně dobře, ze třech snímků následujících hned po sobě. Volitelné varianty. Unklo mi, protože jsou při focení do RAW (kam fotím výhradně) v menu skryty. Není nutné použít stativ, funkce srovnání snímků funguje dobře také.
Takže se omlouvám. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

20:31:41 19.03.2012

Bod - Dík za upřímnou odpověď.

Citovat příspěvek

20:18:22 19.03.2012

Jirka X, HDR v případě K-5 nic moc. Z jednoho RAW. Jinak klasika, z postupných snímků softem, kde jde o ovladatelný proces. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

20:11:02 19.03.2012

19. 03. 2012 20:00

Jak funguje HDR u K5 máš v odkaze 19. 03. 2012 19:25.;)

Citovat příspěvek

20:00:53 19.03.2012

Vidím, že Jirka X byl se svou ukázkou rychlejší. Agis, ono to skutečně není jen o zrcadlovce. Takže tě "svěřuji" do Jirkovy péče, pošpitejte ještě o Sony. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

20:00:28 19.03.2012

Bode, jak funguje HDR u K-5? Zatím jsem o tom nic nečetl. Když s tím Sony přišla poprvé u A500 tak to fungovalo dobře i z ruky. K-x pro kvalitní výsledek vyžadoval stativ. Ptám se jenom ze zvědavosti, nic tím nesleduji.

Citovat příspěvek

19:54:40 19.03.2012

agis, technika HDR ti může pomoct odstranit typické chyby snímání v místnostech, kdy jsou na fotkách zcela přesvětlené okenní prostory a oproti tomu hluboké stíny v koutech. Samozřejmě se dá cíleným způsobem využít i k výtvarnému vyjádření, na to si ale v dokumentární práci musí dát fotograf pozor, aby divákovi nenabídnul něco zcela jiného, než ho ve skutečnosti čeká. Prohlédni si, co o tom zkráceně píše zdejší autor Nill - http://blog.flor.cz/hdr-fotografie/
Jsi-li se svými fotkami spokojená, dobrá. Asi bych nebyl. Ale alespoň nezapomínej na polarizační filtr. :)

K-5 je (podobně jako D7000) o generaci novější přístroj, ne, že by D90 byl špatný. Ale zas tak bych nešetřil. :)
Přístroje Sony vypadají také velmi zajímavě, bohužel o nich nic moc nevím, doufám, že ti snad někdo poreferuje.

Zdravím

Citovat příspěvek

19:41:38 19.03.2012

agis - Přikládám ukázku HDR. Je to jenom zkušební snímek (na kvalitu tedy nekoukej, datum tam mám protože tenhle aparát používám pro dokumentaci kde je to potřeba) cvaknutý na zkoušku jak HDR funguje u mého nového "zápisníčku". Aparát vyfotí ihned po sobě min. dva záběry, jeden podexponovaný a druhý přeexponovaný. Potom je složí do jednoho snímku. Výsledek je, že okno není přepálené a kout vedle okna se netopí ve tmě. Na jeden záběr ti tohle žádný aparát nesvede. Proti tomu Pentaxu nic nemám, fandím této značce i když od ní nic nevlastním. Mám ale 3 Sony tak vím o čem píšu. Mnou výše doporučené aparáty mají el. hledáček na jaký jsi zvyklá, ale o generace jinde a mnohem kvalitnější. Je to na tobě které funkce využiješ a které ne.

Citovat příspěvek

19:25:52 19.03.2012

Tak to ber Pentax K5.

HDR je pro tebe výtečný pomocník. Nemá to s těmi omalovánkami co se vydávají za HDR nic společného.
HDR je funkce, která prosvětluje stíny a proto je pro tebe to je výtečný pomocník...;)

Tady je popis a dole funkce HDR
http://www.photographyblog.com/reviews/pentax_k5_review/image_quality/

No on má ještě spoustu dalších unikátních vlastností, je například i také prachu a vodě odolný..;)

Nikon D 90 je starý výběhový šunt, který tuto funkci nemá, protože prehistorický čip..(td)

Mějte se.

Citovat příspěvek

19:16:23 19.03.2012

https://www.facebook.com/pages/N%C3%A1vrhy-interi%C3%A9r%C5%AF-a-zak%C3%A1zkov%C3%BD-n%C3%A1bytek-Tamara-Bugansk%C3%A1/186235544766977?sk=photos
tady je těch fotek víc

Citovat příspěvek

19:14:14 19.03.2012

Hezký večer :) http://www.budesign.cz/index.html tady je galerie některých fotek pro představu, ten finanční limit je pohyblivej, takže se stativem počítám i nad těch 24 tisíc. A když už jsem tu, tak co může vylepšit HDR, znám to jen jako umělecký počin ve fotografii? Je pravda, že Sony mě nenapadlo, nikdo, koho znám, ho nemá, takže vlastně nic moc nevím, zatím jsem pořád u pentaxu k5 a nikonu d90 (snad nejen proto, že nikon mají všichni)...

Citovat příspěvek

18:19:43 19.03.2012

Klema - Třeba se s tím rozpočtem pletu já, ale pochopil jsem to tak. Co se týče stativu, v tom asi jsme zajedno. Ale, ona opravdu píše "lepší zrcadlovku". A jak to sama chápe už vyplývá z toho, že navrhuje aparáty o řád vyšší než ty. Já bych prostě vybíral podle vyššího DR což ten D1000 nesplňuje ani náhodou, na tom jsou nejlépe čipy jak jsem již psal, HDR pokud se s tím nechce patlat v počítači (např. u Sony to funguje perfektně i z ruky) a bral bych i živý náhled s výklopným displejem. Běžné interiery pokud nebude chtít aby se jí linie kácely a potom to musela rovnat bude snímat z výšky cca 120 - 130 cm a sám vím, co je to čučet v této výšce do hledáčku. U nižší třídy výkl. displej mám a je to pohoda. A u vyšší ho nemám a je to otrava. Navíc ho pořád otvírat a zavírat...........
Takhle to prostě vidím já, ale nikomu to nevnucuji. Je to na ní. Jestli se tu ještě objeví. Navíc jsem nějak nabyl dojmu, že Sony nebo Pentax vnímá stejně jako ty. Otázkou je, jestli ona se v těch argumentech které jsem uvedl vlastně vyzná a jestli ví k čemu jsou dobré a jak např. to HDR funguje a co může vylepšit. Třeba se tu ještě objeví a upřesní to. Je taky škoda, že tazatelé tohoto typu sem nedají na ukázku záběry které by chtěli mít lepší.

Citovat příspěvek

Autor: Kleema, dříve Klema

17:39:27 19.03.2012

Jirka X: Není to pádný argument, není to vůbec žádný argument, je to můj názor, nic víc.

Pokud se týká stativu, za horších světelných podmínek bude stativ potřebovat, třeba ne super stativ, ale dostačující stativ.

Jak to tazatelka přesně myslí s rozpočtem, jsem s naprostou jistotou nepochopil, ale bylo by m divné, kdyby to mělo význam "chci zrcadlovku do 24 tisíc a je mi úplně putna, kolik bude stát vše ostatní, co bude potřebné", tak jsem to raději pochopil tak, že 24 tisíc je limit na všechno. Pokud chápu špatně, jsem blbej, uznávám.

Tazatelka chce lepší zrcadlovku a já jí cpu to nejhorší, co na trhu je. Tazatelka doslova píše:: Lepší foťák potřebuji zejména na focení kuchyní a interiérů často malých a špatně osvětlených a také na běžnou dokumentární fotografii, architekturu, cestování apod, kvalita videa pro mě není důležitá.
Sorry, já nevím, jak ty výstupy bude prezentovat, ale připadne mi to jako "chci ten nejlepší foťák, abych zaměstnavateli zdokumentoval, že jsem ty plakáty opravdu vylepil" - na to stačí mobil s foťákem. Takže já si fakt myslím, že by na tohleto stačila jakákoliv desetimegová zrcadlovka a že problém je v objektivu.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: