Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Výběr: foťák na cety

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Výběr: foťák na cety

Autor: mojmir-

12:57:04 08.04.2012

Tak jak to dopadlo, co si vybral na cestu ?

Citovat příspěvek

Autor: P.O.B

18:25:43 23.03.2012

František. Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zadání ve věci kvality fotek totiž řeší jen že
> kvalita mjů je hrozná, a A3 na kalendář.
> Visí mi nad stolem dvě pěkné fotky A2 z 1,2Mpix
> staré asi 10 let. Takže ono A3 jde udělat z
> ledasčeho, a nepomůže ani přepočet pixelů na
> 300dpi.

No, je pravda, že já mám u rodičů na stěně A3 fotku Stonehange z mého SonyEricssonu W810i a až na rámeček okolo je bez úprav vystavovatelná...

Nicméně jste mne pánové přesvědčili abych se nejdříve pokusil více pochopit samotnou fotografii a pochytil základy fotografování, ať už na mjú nebo služební camedii a poté se rozhodoval s úplně jinými informacemi a očekáváními od kvality fotek...

Do dovolené ve francii, kde už nový přístroj musí fungovat je ještě spoustu času, takže jdu pronikat do tajů a vy se zde klidně dál přete ;-)

Každopádně děkuji všem za všechny relevantní příspěvky!

P.O.B (a prosím pro příště raději nepsat nick vůbec než jej komolit, nejsem na to háklivý, ale není to příjemné)

Děkuji.

Citovat příspěvek

Autor: .

18:54:10 22.03.2012

Ajta, errůrek - ....ukončení výroby jednou firmou neznamená - NEMOŽNOST - pokračování výroby firmou jinou.....
Omluva. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

18:52:03 22.03.2012

Františku, ukončení výroby jednou firmou neznamená pokračování výroby fimou jinou. A to si brát jako důvod vyřazení jakéhokoliv přístroje (nejnižší cenové kategorie) jako záminku k vyřazení z výběru je přinejmenším nepromyšlené. Naopak plusem může býr třeba doprodejová cena.
A už vůbec spojovat pohled na nějakou značku s jedním konkrétním uživatelem, to snad je hodno tak nějaké báby na trhu. Nikoliv člověka obdařeného rozumem. A člověk obdařený ještě o něco vyšší rozumovou úrovní se nebude ani vyjadřovat v tom smyslu, že objektiv něco pobírá. Objektivem cosi prochází (světelná energie), což vyvolává v čipu jakési účinky...... ;) Jistě, oba víme o co jde, jenže jeden způsob vyjadřování je poněkud zavádějící. Dáme do objektivu silnější baterii a on nám toho bude pobírat víc.... (víc může být i variant). :D :D

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: Ferin007

17:01:17 22.03.2012

neznanalek Napsal:
> *-ka ma být jako Prdelka?? Tyhlety emotikony nějak
> pořád nedávám...

To není emotikon, ale *lastička.
Pravidelná dávka exotiky ve zdejších vláknech. ;)

Citovat příspěvek

Autor: neznanalek

16:52:14 22.03.2012

*-ka ma být jako Prdelka?? Tyhlety emotikony nějak pořád nedávám...

Citovat příspěvek

Autor: František.

16:42:03 22.03.2012

., není rozdíl v ukončení výroby modelu a v ukončení firmy?
Nutím snad někomu že nesmí používat Kodak?

Naopak uvádím, že se zadanými požadavky je jedno co si koupí - pokud to bude splňovat zadané parametry.
Zadání ve věci kvality fotek totiž řeší jen že kvalita mjů je hrozná, a A3 na kalendář.
Visí mi nad stolem dvě pěkné fotky A2 z 1,2Mpix staré asi 10 let. Takže ono A3 jde udělat z ledasčeho, a nepomůže ani přepočet pixelů na 300dpi.

Ve svém prvním postu jsem reagoval výhradně na srovnání Samsungu a Nikona!
Které v kontextu vlákna považuji za relevantní a správné.
Kodak do toho zatáhl až *-ka.
Pak teprve jsem se prvně vyjádřil, že ke Kodaku jsem se původně vůbec nevyjadřoval! Což *-ka nerozdejchal.
., je signifikantní, že můj první post, byť bez oslovení, byl směřiván vlastně Tobě. Ale do nepříčetnosti rozlítil *-ku.

Citovat příspěvek

16:07:07 22.03.2012

Milý Františku, neperspektivnost za argument může považovat jenom bloud. Podle tvého kriteria by si nikdo nekoupil vůbec nic, protože například Škodovka přastává zcela periodicky vyrábět určité modely, zase vyrábí nové, přesouvá výrobu do Číny a začíná vyrábět SEATy. Takže pokud nemůžeš napsat, že Kodakovy přístroje byly vždy velmi nespolehlivé s katastrofální kvalitou obrazu, pak tedy raději nepiš nic. Slušný člověk napíše - doporučuji ten a ten a pokud nemá pádný důvod pomlouvat jiné, tak ty jiné nepomlouvá. Ostatně - o Kodaku napsat nic takového nelze.
Musí se P.O.P nutně ohlížet na to, jestli nějaká fabrika v Jemenu bude žít ještě za dvacet let, nebo ne ?

Tazatel fotí se šest let starým kompaktem, teď bude patrně měnit značku. Nemusí, Olympus nekončí, ale patrně bude. Udej nějaký důvod, proč by s tou novou neměl dalších několik let fotit, než jí změní (podruhé)? Nebo je to zločin, porušením zákona vyměnit ji podruhé ? Tak se nediv, že za své názory se ti dostává ocenění, které můžeš chápat jako urážku. Ovšem myslím, že si o ně koleduješ sám. (td)

Zdravím

Citovat příspěvek

15:44:05 22.03.2012

Toto vláknou už asi *-ka zabil. Tak jen proto, že bludy se musí vyvracet. Jděte si přečíst o problematice jinam. Některé relevantní odkazy jsou i v tomto vláknu. Případně zapojte selský rozum.
Kodak?, Proč ne. Jen za perspektivní ho nepovažuji. Technické námitky jsem neuváděl, protože neperspektivnost považuji za dostatečný argument.

Zde se dočkáte už jen napadání a osobních urážek. Všetně urážek osob, které se ani nemohou bránit, a za kteréžto urážky by při osobním kontaktu následovala [bold] okamžitě pěstí mezi oči. [/bold]

Citovat příspěvek

Autor: Nill

11:57:15 22.03.2012

*lasto, je to mnohem horší, ten můj článek četlo už přes tři a půl tisíce lidí ;)

Citovat příspěvek

Autor: *

9:46:46 22.03.2012

Shrn...;)

Vlákno si nick založil 17. 03. 2012 v 11:46....do 18. 03. 2012 19:59 to probíhalo poklidně.
V 18. 03. 2012 20:27 ale neomylný vše znalý narcis vložil moudro o světlo lapajícím objektivu a přímo pro zdokladování své jedimé pravdy vrazil jedinou správnou fotografii pořízenou neznámým umělcem a připojil bláboly mimo téma směrem ke konkrétnímu jednomu typu UZ nějaké firmy.
K těm nesmyslům mimo téma se připojil jeden méněnadaný s nickem František, který vyčtené bláboly z internetu odtržené od skutečného vývoje fototechniky rozvedl do ještě větší absurdity....:D

Poučné vlákno. . (tu):P (tu)

Citovat příspěvek

22:36:44 21.03.2012

to si příliš fandíš, *lastiku ;)

Citovat příspěvek

21:00:48 21.03.2012

21. 03. 2012 20:39

Proč nadržená žabička z baru Modrá ústřice říká...lastíku :?

.....POMOC....

Citovat příspěvek

20:39:54 21.03.2012

co ty o tom víš, lastiku :)

tohle je nezmenšený výřez (1:1) fotky z EX1 - http://www.flor.cz/foto-SAM_9335 - lehce přidán kontrast a vyvážení bílé posunuté do teplejších barev

Citovat příspěvek

20:26:35 21.03.2012

21. 03. 2012 20:04

[ital]OB napsal tohle: "Nemusí být nutně nový, může být třeba i starší typ, kvalita fotek je přednější..."
a za pět tisíc se dá z druhé ruky koupit[/ital]

Kvalita fotek je právě u Samsung EX1 bída..no to už nemluvím o tom blábolu ve srovnání s UZ Nikon..(tu)

Bída je i jeho využití jako " fotoaparátu na cesty..".....:D.:P :D

Citovat příspěvek

20:12:04 21.03.2012

Nill, uiklo mi, omluva.... i PCB... ;)

Zdravím

Citovat příspěvek

20:04:04 21.03.2012

. Napsal:
> František, dvě věci - se Samem EX-1 je mimo cenový
> limit.

není, POB napsal tohle: "Nemusí být nutně nový, může být třeba i starší typ, kvalita fotek je přednější..."
a za pět tisíc se dá z druhé ruky koupit

Citovat příspěvek

19:58:47 21.03.2012

21. 03. 2012 18:39

To není nedohoda, ale jeho méněnadanost ...;)

Viz obsah jeho zdejších příspěvků ozřejmující absenci šedé kůry mozkové...:P

. Na takové bláboly se člověk musí narodit matce rodící ve stoje s hlavičkou napřed s tím že plod padne na betonovou podlahu :D

Citovat příspěvek

Autor: lunochod

18:50:49 21.03.2012

Pěkným foťákem na cesty je Nikon COOLPIX S8100. Ještě je snad k mání, třeba v Mironetu, ale postupně bude pryč. Moc bych neváhal, optická stab, 10x zoom a např. full HD jsou pěkná lákadla. Ba i v pár testech se umístil na předních místech, takže proč ne .... ? [img] http://im9.cz/iR/importprodukt-orig/f40/f40ffcb53230321067669ed16833a92c.jpg[/img]

Citovat příspěvek

18:39:55 21.03.2012

František, dvě věci - se Samem EX-1 je mimo cenový limit. Ovšem Samsung umí kompakty a určitě by se za některý model do cenové hranice stydět nemusel.
Po druhé, je nutné se o značce Kodak vyjadřovat podobným způsobem ? Mám v blízkém okolí dva jeho spokojené majitele, je tu celá sekce také spokojených, že to Kodak zabalil neznamená, že končí i servis, případně změna nápisu.... k vůli nedohodě s *lastou vylévat i dítě....... ;)

Zdravím

Citovat příspěvek

18:08:03 21.03.2012

21. 03. 2012 16:14

Žij blaze a odpočívej v pokoji...;)

Citovat příspěvek

16:14:58 21.03.2012

*, nevím jaký Kodak jsi ke mně smotal?
Já reagoval na srovnání Samsung EX1 (F=1,8 -2,4 !!) a CoolPix P500 (F=3,4 - 5,7),
a tvojí repliku na sbírání světla, ze které je zřejmé že jsi buď nepochopil předešlý post, nebo nemáš ponění o optice ve fotografii.

Kde jsou srovnávací obrázky v 18. 03. 2012 20:27 v obecné rovině s poukazem na světelnost naprosto vypovídající o obrazové kvalitě.

A mezi Samsung EX1 a CoolPix P500 je rozdíl světelnost zhruba čtyřnásobný.

A co se týče: "Velice zvláštní a osbitý výběr fotoaparátu.....", tak po opětovném zhodnocení požadavků tazatele si trvám na svém názoru a následném doporučení:
S danymi pozadavky si muze tazatel na oehlingu seradit kompakty podle ceny, a vzit prvni co bude splnovat technicke parametry.
Ze zkusenosti doporucuji porovnat jeste fotoaparaty +-3 kolem zvoleneho modelu.

S plečkou Kodak Z990 se vůbec nezdržuji, už proto, že Kodak jako takový to zabalil :-)
Těch důvodů mám ale více.

*, přestaň už s bludy a tmářstvím.

Citovat příspěvek

Autor: PHVR

11:54:22 21.03.2012

P.O.B.: faktická poznámka

píšeš, že tě zaujaly

Panasonic Lumix TZ-10,Canon PowerShot G9,Panasonic Lumix TZ-5,Olympus SZ-10, Canon SX-120

.. fajn. Nebylo by ale jistější vybírat z něčeho, co se ještě vyrábí nebo co se ještě dá jako nové sehnat ? Z toho, co tady máš, mají v obchodech ještě ten Olympus, Canon už víceméně není. A to ostatní - to máš recenze z roku 2008.

PHVR

Citovat příspěvek

Autor: premekh

11:22:33 21.03.2012

Nill: To máš zázračný mobil s 10tinásobným zoomem.

Citovat příspěvek

22:33:54 20.03.2012

P.O.B Napsal:

> tyhle samplefotky asi odpovídají ceně 3tis.
> http://www.photographyblog.com/reviews/olympus_sz_
> 10_review/sample_images/
>
> U těch ostatních můžu čekat víc?!
>
> Díky za vaše reakce.

Víc můžeš čekat jen od Canonu G9, protože má větší snímací čip než ultrazoomy. Jinak tyhle starší foťáky mají snímací čip se starší technologií a víc tak šumí. Často taky ještě nemají tak dobře zvládlý processing do JPEGu jako dnešní foťáky. Kombinace vyššího šumu a hošího processingu se dost negativně podepíše na kvalitě.

Když se podívám na kvalitu fotek z výše zmiňovaného Canon SX 120 IS, tak můj mobil nefotí o moc hůř.
http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx120_is_review/sample_images/

Citovat příspěvek

Autor: premekh

21:53:13 20.03.2012

P.O.B.: Pokud bys uvažoval o Canon SX 120 IS, z vlastní zkušenosti ho můžu doporučit, pokud Ti nevadí počáteční ohnisko 36 mm a napájení tužkovýma bateriema. Poměr výkon/cena je podle mě super (kupoval jsem ho nový v doprodeji za 2999,-, už je to ale skoro rok a nový už nejspíš neseženeš). S ostatníma nemám osobní zkušenost.

Citovat příspěvek

20:29:55 20.03.2012

nj, to jsem se přehlédl, RAW skutečně má.

Citovat příspěvek

20:13:29 20.03.2012

20. 03. 2012 19:33

No a co?

F 2,4 platí. A to že nemá na F 2,4 kresbu je průser. To je lepší F3,5 s kresbou a přenosem kontrastu...;)

A k tomu blábolu..0. 03. 2012 18:55

To foto na ISO 1600 bez úprav je naopak perfektní ukázkou toho, jak fotoaparát zvládá scénu.

Je tam čistě bílá s nápisy, černá s nápisy a barevnými logy, sříbrná s jemnými proužky.

Všechny barvy a odstíny jsou vykresleny a všechny nápisy a proužky jsou čitelné...a protože je vše čitelné a nezdegenerované, tak není s fotem problém

A k tomu dalšímu plku o nemožnosti odšumu, protože fotoaparát nemá RAW.....

" Odšumit " to mohu i z jpg jednoduše jedním klikem v jakémkoliv editoru...;)

A na konec k tvému plku že KodaK z 990 namá RAW :S
Kodak Z990 RAW má...(tu)

Měl bys mít alespoň základní vědomosti o problematice, když píšeš na Web.

Takhle si jen o sobě odhalil, že píšeš staré známé webové tlachy a mýty kolující internetem.

No a jak sem psal nicku Ferin 007..

No a je to můj poslední příspěvek směrem k tobě....

Protože jak je známo, ,,,,kdo se baví déle s b..........je z něj také.................:?

Jinak čekám na odpověď´ ..19. 03. 2012 15:19...od nick Frantisek

Citovat příspěvek

19:33:36 20.03.2012

f2,4 má EX1 na konci objektivu, f1,8 na začátku

Citovat příspěvek

19:22:17 20.03.2012

Ten obrázek je rozmatlaný flek bez kresby (td). A co je supersvětelného na f2,4..?...:S

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: