Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Jaký fotoaparát

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Jaký fotoaparát

Autor: zahradnik

22:06:51 13.03.2012

Doporučuji pánovi Magnolu . 13*18 negativ zaručeně již není málorozměrový. :D

Citovat příspěvek

 

Jaký fotoaparát

Autor: aldajan

14:14:23 12.03.2012

Dobrý den potřeboval bych poradit s výběrem fotoaparátu, jsem neprofesionál, fotky budou pouze do rodinného alba. Fotoaparát budu využívat :
- 20% na focení v místnosti - návštěvy, rodinné oslavy
- 30% na focení mého malého syna venku na procházkách, skluzavkách na pískovišti, při chození a běhání ...
- 30% focení na výletech - zvířata v ZOO, památky, stromy, přírodu, zvířata a rostliny na makro, dovolený u moře
- 20% na fotografie lesů, kopců a dost navštěvujeme rozhledny tak panorama
Moje požadavky jsou, aby byl fotoaparát automatický, optický zoom minimálně 18 x, video aspoň HD rozlišení, použití zoomu při nahrávání videa. Hlavně bych ocenil kvalitu výsledných fotografií, nechtěl bych fotografie nějak upravovat v PC, chci pouze fotit a fotografie prohlížet buď v PC nebo v televizi.
Pokoukával jsem po nějakém malém kompaktu, kdy mě zaujal Nikon S9100, po přečtení ho někde chválí a někde zas ne. Někde jsem se dočetl, že málorozměrové fotoaparáty se nevyrovnaj větším fotoaparátům, tak jsem vybíral dál, kdy mě zaujal ještě Nikon L120, který má dobré funkce a není tak velký ( myslím třebas ve srovnání s Nikon P500 ).
V minulosti jsem fotil s fotoaparátem Fuji FinePix S5600 – kdy jsem byl s kvalitou fotek ( na PC a v televizi ) spokojený, občas byla fotka rozmazaná, ale to asi díky horšímu stabilizátoru. Se zoomem jsem byl spokojený, kdy jsem ho na výletech plně využíval, ale jak jsem již psal taky bych využil i větší min. 18 x.
Proto se Vás ptám jaký fotoaparát by jste mě doporučili, vím že S9100 je menších rozměrů, ale nerad bych této vlastnosti dal přednost před kvalitou fotek, také vím, že má lepší video. Nebo jestli by jste mě doporučili nějaký jiný do cca. 5000,- Kč
K výše uvedeným modelům bych měl otázku jak při focení a při videu funguje zoom, jestli jde postupně nebo jestli přeskakuje např. 7,12 atd.
Snad jsme na nic nezapomněl, podotýkám, že čtením recenzí a výběrem fotoaparátů se zabývám cca. měsíc, tak mě promiňte neodborné výrazy .
Děkuji za odpověďˇ.

Citovat příspěvek

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: