Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Pomoc a pár rad k výběru zrcadlovky a objektivu do 16000

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Pomoc a pár rad k výběru zrcadlovky a objektivu do 16000

Autor: Laďa k

21:29:52 20.02.2012

Především všem děkuji za příspěvky.

alienated: dávám ti za pravdu s tím utrazoomem. Velké ohniska na kompaktu jsem vesměs používal na vytvoření malé hloubky ostrosti při focení synka.
Našel jsem ještě objektiv Sigma 18-50mm f/2.8 DC OS HSM Pentax, ale asi bude lepší ten Tamron 17-50,co?

Citovat příspěvek

Autor: Dafik

17:25:51 20.02.2012

Pravda, to jsem si neuvědomil ;)

Citovat příspěvek

Autor: .

17:08:17 20.02.2012

Dafík, ten Tamron 17-50 skutečně raději bez stabilizace, vyjde levněji, K-r má stabilizovaný čp. Na ulici je ovšem 16-45/4 lepší, protože je na nejkratším ohnisku naplno vysunutý a tváří se jako teleobjektiv. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: alienated

17:06:35 20.02.2012

Laďa: Jestli máš problém porozumět mému příspěvku tak se omluvám, zřejmě jsem to napsal kostrbatě, když i takový inteligent jako je P má potřebu to uvádět na na pravou míru:) A pokud nemáš, o čemž jsem pesvědčen, tak se nad mým dotazem zamysli. Zrcadlovka prokáže své kvality zejména když se z ní nestane jen UZ s velkým čipem :)

P: Napsal jsem jasně, pokud mi chceš něco osobního, mám mail. ramdam@centrum.cz Pokud své příspěvky omezíš na výlevy svého podprůměrného EQ, zřejmě nikoho jiného nezajímají. Mně taky ne, ale když se Ti uleví, adresa je ti k dispozici....

Citovat příspěvek

Autor: P

16:59:18 20.02.2012

alienatad
Proc s ohniskovym rozsahem pracovat, kdyz jej kazdej druhej vyuziva k foceni?
Zkus to sam. Ten blahej pocit, kdyz konecne (misto jen dosacadnich planych kecu) obohatis zdejsi server i fotkami, za to stoji;)
Pokud ti v tom vsak bude branit tva vrozena ostychavost, muzes opatrne zacit v N-knajpe :D

Citovat příspěvek

Autor: alienated

16:40:34 20.02.2012

Laďa:

S jským ohniskovým rozsahem jsi byl zvyklý pracovat doposud? Vybíráš si ultrozoom rozsah, což je sklo které kromě rozsahu obvykle ve všech jiných aspektech (svtěelnost, relativně i kresba, rychlost ostření...) zaostává za něčím kratším. Jsi zvyklý tenle rozsah opravdu využívat?

Citovat příspěvek

Autor: Dafik

16:24:50 20.02.2012

K vybranému fotoaparátu bych zvolil spíš Tamron 17-50 s konstantní světelností 2.8. Klidně ve starším provedení bez stabilizace (je opticky lepší, než stabilizovaná varianta. Na rozdíl od toho ultrazoomu nabídne lepší možnosti fotografování za špatného světla, lepší práci s hloubkou ostrosti a menší rozměry a hmotnost. Teleobjektiv bych řešil jako samostatný objektiv. Klidně bych to nechal na později až se s fotoaparátem lépe seznámíš a budeš mít konkrétnější představu o tom, jaký bude potřeba.

Citovat příspěvek

Autor: .

1:16:38 20.02.2012

Ano, na tvé požadavky vyhovující sestava. Až na to focení lidí na ulici, Tamron je pro rychlou práci poněkud pomalý a hlavně nápadný. Pro tyto účely je výborný dnes už neprodávaný objektiv 16-45/4, případně pevný 40/2,8 Ltd.
Ale k těm můžeš dospět později. Jinak tento model má poněkud problémy s automatikou při umělém osvětlení, kdy při vyvážení bílé na -Auto- nepřesně ostří. Pokud se vyvážení bílé nastaví na umělé světlo, případně se na něj nakalibruje podle návodu, problém se nevyskytuje. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Pomoc a pár rad k výběru zrcadlovky a objektivu do 16000

Autor: Laďa k

0:39:03 20.02.2012

Pentax K-r, Tamron AF 18-200mm f/3,5-6,3 XR Di II LD Asp IF Macro Pentax
Chci si koupit svou první zrcadlovku max.do 16,000 a proto prosím o názor,radu, jestli je tahle kombinace dobrá, nebo návrh nějaké alternativy těla či objektivu nebo obojího.Rád bych zkusil i nějaké staré sklo s pevný ohniskem,peněz moc není. Nejčastěji fotím svého syna, architekturu, lidi na ulici a kolem sebe. Děkuji

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: