Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Utíkám a zatím nevím kam...

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Utíkám a zatím nevím kam...

Autor: Jirka87

21:54:20 13.02.2012

Umbrella : Já tu Sigmu koupil v naprosto špičkovém stavu od Jirky Šefrny za 15 litrů, takže IS verze 70-200/4 je pro mě naprosto nedosažitelná finančně...ikdyž třeba jednou..kdoví. Měl bych nabídku na 100-300 HSM (což pro Sony nebylo) ale asi je to na mě moc. 300mm jsem zjistil že neupotřebím. Zase to má ale tu výhodu, že můžeš používat třeba jen do 200mm ale s tím, že budeš mít pořád super kresbu a takřka nulovou aberaci (protože když se podíváš na testy, tak ten objektiv má úplně minimální aberaci i celkově zkreslení obecně a horší kresba začíná až na cca 270mm - ale to jsem nikdy moc nezkoumal). Váha mi nevadí a rozměry taky ne. Akorát ten filtr 82mm se sháněl o něco hůř, než třeba 77mm, ale fotomanika to nabízí, takže v klidu...

bambuch : máš to na mailu

Citovat příspěvek

Autor: bmx

21:28:10 13.02.2012

uz docela chapu, proc nektery fotograf-konickar, muze slzy ronit, namisto toho, aby jeho zaliba mu radost prinasela... ;)

Citovat příspěvek

Autor: Umbrella

21:19:16 13.02.2012

"Sigmu 100-300/4 (pro tu "brečím" nejvíc),..."

zrovna toto sklo muzes i v novem systemu poridit ku spokojenosti, ale myslim ze zapomenes az se mrknes treba na 70-200/4IS a nebo obdobu Nikkoru ;)

Citovat příspěvek

Autor: Bambuch

21:11:47 13.02.2012

Není přece problém odeslat poštou, mne by to opravdu zajímalo....

Citovat příspěvek

21:06:12 13.02.2012

na IS mít nebudu..Jenže ruce ačkoliv téměř nepiju a na hlavu jsem nikdy nijak výrazně neupadl se mi třepou jako alkoholikovi I. třídy... :D

To je jediná pro mě znatelná nevýhoda přechodu od Sony ke C či N

1) nestabilizované objektivy
2) cenově dražší stabilizované objektivy než bych si mohl dovolit (až na například Tamrona 17-50 se stabilizací pro C, ale ten zkusím bez ní)

Citovat příspěvek

Autor: HONZIK1

21:01:28 13.02.2012

Jirka87 : Canoňácké objektivy 70-200 /4 a /2,8 s IS i bez něj v verzi I i II šlapou na Canonu tak skvěle ,že cokoli jiného např .SIGMA je na tom zákonitě hůř. Ale nikoliv nepoužitelně hůř.

;)

Citovat příspěvek

20:47:58 13.02.2012

Alianated : 16Mpx čip od Sony patří prý k vrcholu v třídě. Vím, že Nikon má na stejném čipu jako A580 lepší výsledky díky jinému zpracování obrazu, ale trochu se toho stejně bojím...

Ale díky za poznatek (tu) protože i s tím teletem máš pravdu. jeho cena není extrémní a pokud tele budu letos kupovat, tak v případě Canonu asi toto..na 2,8 peníze nemám a podle informací, kterých se mi dostalo, tak Sigma 70-200/2,8 nešlape na Canon tělech tak dobře, jako třeba na Nikonu či Sony - nevím, jak jsem nakoupil, tak prodávám, tak mě zase někdo hned nezašlapávejte do země..

Citovat příspěvek

20:43:24 13.02.2012

Luisifer : Neživí mě to a nikdy nebude, takže chtě nechtě se držím při zemi. Peníze ze mě nelezou spodní stranou, ale to asi z nikoho. NIcméně teď už chápu, že jsi to nemyslel špatně.

"tečka" : No..napsal jsi co jsi napsat nechtěl, ale nevím co si z toho mám jako vlastně vzít. Nijak přínosná rada to pro mě nebyla, takže asi tak :D Možná jsem jen tupej a nechápu to, nicméně kde skončím nikoho moc pálit nemusí ne? :)

BlackMatrix : Měl jsem Tamron 17-50/2,8, Sigmu 100-300/4 (pro tu "brečím" nejvíc), Minoltu 50/1,7 a stejně jdu pryč...

Lukas_highenergy.cz : No..akorát jsi mi zamotal šišku :D

BMX : Nevím proč ta potřeba mě neustále v každém vlákně rozebírat do šroubku a rádoby vtipnými přirovnáními o Harleyi mě ponižovat. Že jsem ovce, která táhne ke Canonu jakmile zmizí ke Canonu pár lidí se kterýma jsem ztratil nějaké slovo...? (myslíš Šefrnu,Hafiho ... ?) To je blábol blábolů. S lidma se můžu přece bavit dál ikdyž fotím jinou značkou než oni. Větší blbost jsem v životě nečetl.. Sám si umím rozhodnout jestli chci nebo nechci změnu a proč. Opravdu to nechápu. Udělal jsem ti snad někdy něco, nebo se tak chováš ke všem nováčkům? A vlastně ani nechci odpověď. Je zbytečná, protože napíšeš zase něco že jsem fotografický neomrlec a puberťák a upřímně já už na to nejsem zvědavý. Psal jsi o mě tak vždycky a vždycky tak psát budeš, tak proč bych se tím trápil. Možná jsem si ten Pentax koupit měl..v jejich vlákně bychom na sebe asi jako v jediném nenarazili (td)

Bambuch a Bob222 : Kluci rád bych odpověděl, ale jen a pouze díky BMX by se to tady zvrhlo opět v plivání na mou osobu, protože nechce chápat, že co člověk, to názor a každému se nemusí používat dobře značka jakou asi preferuje on.

Závěrem : Dobrá, je mi jasné, že ikdyž někteří chtěli pomoct, nakonec je to stejně na mě, což je jasné. Čekal jsem možná malinko víc informací z nějakého porovnání, protože jsi sem celkem jistý, že někdo ta těla zkoušel,ale nevadí ono vesměs o tolik nejde.

A tak nějak pro každého kdo se mi diví, případně ví, že na to fotograficky nemám a je to zbytečný přechod :

Zcela bez nějaké záště, uraženosti, nebo povyšování sebe sama říkám : Je to moje rozhodnutí, jsou to moje peníze, moje budoucí štěstí/neštěstí a nikoho kvůli tomu nemůže tlačit bota. Doufám a to je asi bez debat, že si polepším oproti tomu co jsem měl za výbavu doteď - ikdyž to nebude hned (hlavně kvůli sklům) a že mi půjde učení se lépe, protože A450 mi prostě tolik neseděla. :)

Díky za reakce a hezký večer přeju

Citovat příspěvek

Autor: alienated

18:12:09 13.02.2012

No, já bych řekl...že Nikon D7000 má modernější čip. Pokud je výstup nejdůležitější kritérium výběru a pokud sedí v ruce (je menší než 7D) koupil bych jej. Nic co má tělo 7D mi nepřjde jako adekvátní výhoda vzhledem k prioritám dle zadání.

Jediné co bych zvážil a to dobře zvážil... je teleobjektiv. Pokud Zvolíš Sigmu...OK. Pokud ovšem chceš vybírat originál, má Canon (zatím) ZNAČNOU výhodu v existenci 70-200/4. Pro někoho důvod pro výběr Canon systému jako takového....

:)

PS: Osobní zkušenost mám z jmenovaných foťáků jen s D300...

Citovat příspěvek

17:54:06 13.02.2012

jeee, v partě... :D

Citovat příspěvek

17:52:35 13.02.2012

jen na okraj, jak v patre motorkaru, kdo nema Harley, chce ho mit... ;)

Citovat příspěvek

Autor: Bambuch

16:14:45 13.02.2012

I když důvody proč se zbavuješ A450 nechceš pitvat, tak mě by trochu zajímaly ;)

Citovat příspěvek

Autor: BlackMatrix

15:46:11 13.02.2012

nevím, nevím. proč mám utíkat od systému, co funguje a mám na něj objektivy v MINT+:

100-300 APO - na dyxum rating 4,53
28-75/2,8 - na dyxum rating 4,47 (jo, 28-70 G by se mi líbilo)
24-135 - na dyxum rating 4,41
17-35 - na dyxum rating 4,02 (ten jedinej by stálo za to vyměnit za něco jiného, ale 17-35 G stojí skoro pětkrát tolik)
50/1,7 - na dyxum rating 4,58

vše ve FF.

myslím, že pořízení podobné výbavy na N či C mi bude stát mnohem více, než tomu bylo u M/(S).
s AF nejsem nijak pronikavě nespokojený. pokud potřebuji velmi rychlé ostření, tak použiji MF+DOF, nebo případně ostření na Hyperfokální vzdálenost.

co mi chybí, a vím že někdo z C/N to měl je nastavení clona/AF podle DOF.

Citovat příspěvek

Autor: Lukas_highenergy.cz

9:19:52 13.02.2012

to Jirka87: Zajdi do obchodu a vyzkoušej, na tohle jiná rada neni. D300s i 7D jsou usper těla, každé má svoje výhody/nevýhody a určitě není žádná jedna správná volba. U 7D se mi líbí, že člověka pustí na vyšší ISO a má celkem přesný AF. U D300s se mi zase líbí lepší pokrytí a víc bodů AF. Udělat z toho jedno tělo, tak ho beru hned :-D

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

7:35:00 13.02.2012

Laudan:
"...na apsc v zrcadlovkach jiz nastesti neni doba,nez konecne zmizi zcela..."

pokud jsi myslel že budou nahrazeny bezzrcátkama tak snad :) :S
pokud ne, tak jako vtip dost dobrý :D

Citovat příspěvek

7:23:12 13.02.2012

ve hre je antiSONYmanie, nedavno tady rozkvetla...jenomze...vykvetla na urodnych pudach, na jalovine, moc se darit nebude... ;)

mam A500 a ze bych s ni prastil o zem, to se rozhodne neda rici...je to jeste poctivy stroj... ;)

Citovat příspěvek

Autor: bob222

7:14:54 13.02.2012

Viem že položím blbú otázku, ale čo Ti vlastne chýbalo a čo ťa obmedzovalo na S-450???

Citovat příspěvek

Autor: Laudan.

7:14:04 13.02.2012

Jirka87 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dodatek :
>
> Luisfer : promiň, že to píšu takhle, ale ty jsi
> upadl. Já tady píšu, že chci APS-C a ty mi nutíš
> full frame..

jenze ten moravsky satanas ma cistou pravdu ;) (tu) (tu)

na apsc v zrcadlovkach jiz nastesti neni doba,nez konecne zmizi zcela.

Citovat příspěvek

7:12:04 13.02.2012

bmx 06:55

tomu rozumím myslím až moc dobře :D

Citovat příspěvek

7:00:03 13.02.2012

no, mam na co vzpominat... :D

obecne, zaber je sirokej... :D (tu)

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

6:55:52 13.02.2012

"je to podobne, kdyz se meni manzelka" - skusenost? ...snad si ich nevystriedal tolko, ako fotoaparatov ;)

Citovat příspěvek

6:55:06 13.02.2012

jinak...pod viko... :( rozumej, do konce zivota... ;) :D

Citovat příspěvek

6:52:06 13.02.2012

názor...oprava

Citovat příspěvek

6:51:37 13.02.2012

Zdenku, vim, co pisi, mam jak Sony, tak C i N... ;)

my, o hodne drive narozeni, mame diky fackovacim polibkum zivota, nazoz uz trochu ustalenej... :D :D :D

s autem, jasne, vime, co chceme...vybrali jsme si oba, pod viko, dobre typy... :D ;)

Citovat příspěvek

6:43:55 13.02.2012

jindro, nekaž mu radost dopředu - prostě ví, že chce kanona nebo nikona.
když jsem si kupoval poslední auto, bylo mě jedno, jakou značku, jen aby se mi kvůli problémům se zády dobře nastupovalo a sedělo (samozřejmě finance hrály taky svou roli). tady by šlo doporučit vyzkoušet držení a ovládání, ale to zřejmě Jirka87 už udělal, protože má jasno :)

Citovat příspěvek

6:32:43 13.02.2012

je to podobne, kdyz se meni manzelka... :D

zjisteni, po vystrizliveni z noveho vztahu, byvaji leckdy dojemna... :D

Citovat příspěvek

6:25:02 13.02.2012

nojo, antiSONYmanie, zachvacuje dalsi... ;)

jenomze, na to musi byt adept, patricne financne dobre vybaven... :D

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

23:51:15 12.02.2012

., 23:48 - :-)

Citovat příspěvek

Autor: .

23:48:33 12.02.2012

Jirka 87, chtěl jsem ti napsat, že utíkáš sám před sebou. Ale nenapíšu ti to. Pak jsem ti chtěl napsat, že se utíkáš k něčemu, ale ani to ti nenapíšu. Taky jsem ti chtěl napsat, že si nevíš rady sám se sebou a tak chceš radu od druhých, ale i to je zbytečné ti psát. Takže vlastně nevím, co a proč ti napsat - ke tvému vysvobození...... ;)
Takže mě vysvobodilo, že už máš v podstatě rozhodnuto. :D

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: Luisifer

23:04:31 12.02.2012

Jirka87: třeba sem upad, ale hlavně sem si přečetl "Co budu fotit".

Citovat příspěvek

Strana výpisu

2

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: