Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Utíkám a zatím nevím kam...

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Utíkám a zatím nevím kam...

Autor: P

0:21:05 18.02.2012

Rumcajz
Prekvapujes a obcas i fotkama ... ve zminenem kontextu.
No co uz. Cas to ... mozna ...spravi.

Citovat příspěvek

Autor: Rumcajz

23:50:33 17.02.2012

Možná by pomohlo se naučit fotit. Já se na to u sebe strašně těším a jsem si jist, že už pak nebud řešit techniku.. tím netvrdím, že na ní nezáleží.. jen je to pak občas tak trochu u prdele

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

10:58:52 16.02.2012

Jirka87:
"...Ruce se mi klepou jakobych pracoval 30 let na pile,..."

třeba někdy ti to pomůže: když dáš na foťák monopod, získáš jakous takous stabilizaci (nemyslím postavit na zem....)

Citovat příspěvek

Autor: Jirka87

10:01:41 16.02.2012

17-50 budu mít bez VC..Je to pro mě oproti Sony novinka nemít stabilizaci, ale uvidíme. Měl by dojít zítra. Co se AF týče, fotím spíše statické fotky (někdo by mohl podotknout, že na to jsem si nemusel kupovat 7D, ale to je moje věc) a když jsem si přivezl pár fotek z rally i v kombinaci A450+17-50 tak se 7D to půjde taky. Na tohle nejsem náročnej.

A 70-200/4L má ještě čas. Mé prasátko chcípá hlady :D a v dohledné době nebude čím ho naplnit, takže budu muset vystačit s tím Tamronem, ale díky za názor a schválení mé volby :)

Citovat příspěvek

Autor: Lukas_highenergy.cz

15:52:01 15.02.2012

Tamron 17-50/2.8 VC je určitě fajn sklo - měl jsem jedno asi rok a jedno jsem kupoval pro známého a měl ho u sebe asi 14 dní. Obě perfektně ostrý (vzhledem k ceně), stabilizace fungovala výborně a zpracování v pohodě. Jediné co mi vadilo bylo pomalé ostření - na sport blbý, na C-AF dost katastrofa. Jen jsem ho měl na 50D, tak nevím, jak zvládá 7D. Jinak C 70-200/4 L je určitě dobrá kombinace.

Citovat příspěvek

0:46:47 15.02.2012

Bambuch
Chytrej chasnik ... uz odjakziva;)
Btw dovedes psat nekdy i adresne?

Citovat příspěvek

Autor: Bambuch

23:40:57 14.02.2012

P už jiný nebude, nejlepší je ignorovat jej ;)

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

22:52:42 14.02.2012

Jirka87, 14. 02. 2012 10:18 : "Tak a tím to za sebe uzavírám. Vy samozřejmě můžete pokračovat dál..."

...prečo niektorí ľudia nedokážu dodržať slovo... :S ;) :)

Citovat příspěvek

22:00:51 14.02.2012

Jirka87
Klido si od Ranovaka, kdyz ti jej da, nechej dat i dve ... ;)

Citovat příspěvek

Autor: bmx

21:53:08 14.02.2012

Jirka87 Napsal:
-------------------------------------------------------
> MirusT - Presbeton je Tamronem. Nectnosti snad jen
> že je to pumpička na prach a někomu blbne ostření.
> mě neblbnulo.
>
> Co se týče stabilizace - mám to vymyšlený. Ranovak
> říkal, že mi nechá 70-200/2,8 USM IS II zadarmo.
> Prej jsem mu tak strašně nesympatickej až mi to dá
> ze soucitu (čekám kdy se ozveš a dáš mi do držky
> Radku )

-------------------------------------------------------------------------
tak rumpold se taky pere??? no, ted kdyz ma jeste Šarika, tak to se jeden musi bat...
;)

Citovat příspěvek

21:51:10 14.02.2012

bmx Napsal:
-------------------------------------------------------
> šumáku, Tys to tady prokátroval...nebyt Tebe, co
> by jsme si tady bez Tebe pocali...
>
> jestli nevis, co je kátrovat, zeptej se u starych
> zedniku...

šumák ( noise) uznal, ze to s katrovanim prehnal a nechal se smaznout... :D

Citovat příspěvek

21:48:05 14.02.2012

MirusT - Presbeton je Tamronem. Nectnosti snad jen že je to pumpička na prach a někomu blbne ostření. mě neblbnulo.

Co se týče stabilizace - mám to vymyšlený. Ranovak říkal, že mi nechá 70-200/2,8 USM IS II zadarmo. Prej jsem mu tak strašně nesympatickej až mi to dá ze soucitu (čekám kdy se ozveš a dáš mi do držky Radku :D ) :D :D :D

Citovat příspěvek

18:30:38 14.02.2012

šumáku, Tys to tady prokátroval...nebyt Tebe, co by jsme si tady bez Tebe pocali... :D :D :D :D

jestli nevis, co je kátrovat, zeptej se u starych zedniku... ;)

Citovat příspěvek

Autor: MirusT

16:31:50 14.02.2012

zdenda77:: Stabilizaci na čipu má samo Sony, což je v jednom směru obrovská výhoda, ale, že by Nikon :S, který.....

Na druhé straně je výhoda stabilizace v objektivu v tom, že se obraz v hledáčku netřepe jak trotl, je to takové příííííííííjemné :D, jak by řekl Bolek Polívka, focení je příjemnější, na straně druhé je zase nevýhoda, calenzibite za stabilizovaná skla....

No, Jirko C7D je výtečný stroj, jasně, tady chybu neuděláš, Tamron 17-50/2,8 jsem nikdy neměl, ale vím, že je dobrej co se týká ostrosti a světelnost je samo dána, dobrý, i když má zase podle uživatelů jiné nectnosti..

Pokud budeš chtít nějaké tele, tak vzhledem k indispozici jak píšeš, že se ti třesou ruce, tak mám obavy, že se stabiku ani tady nevyhneš, ale tady už nastupují celkem kruté finance....

Citovat příspěvek

Autor: zdenda77

15:24:57 14.02.2012

No v tom máš u Sony výhodu má stabilizovanci na čipu (stejně i Nikon)

Citovat příspěvek

Autor: horal

14:34:30 14.02.2012

j.k., jj, jen co tady nebožku vyprovodíme, Prácheňský... :-)

btw, ...někdo aj hladký chod úplně jiných součástek .-)

Citovat příspěvek

14:05:59 14.02.2012

Mirus T : C7D, Tamron 17-50/2,8 do začátku. Pak příjde 50/1,8 nebo možná i 1,4, ale to je asi zbytečný a potom nějaké delší sklo (70-200/4L USM nejspíš) . Stabilizaci by to chtělo, ale peněz na to není :( Budu si to muset vyzkoušet. Ruce se mi klepou jakobych pracoval 30 let na pile, nebo dělal kováře či kameníka.

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

13:49:54 14.02.2012

horal, 14. 02. 2012 09:12: "...skoro stejně důležité je, jakou radost mám z toho, čím ty fotky pořizuju."

...hej ...niekto k tej radosti potrebuje pohľad do RF hľadáčiku M9, niekto hladký chod ostriacich prstencov manuálnych Zeissov a Voigtlanderov a niekto holt tie veľké biele rúry od kanónu ...a niekomu stačí aj tá Holga... ;)

(a na statek přijede Helga) :-)

Citovat příspěvek

Autor: MirusT

12:59:12 14.02.2012

Jirko, ta fotka je bezva, alespoň mě se líbí, s jinou mašinou to těžko nafotíš ještě líp, možná s nějakým pevným sklem, ale to je fuk.....
No a tak, co vlastně kupuješ po těch diskusích, jdeš do C nebo N......nebo stále přemýšlíš, nebo pořád nevíš.....

Citovat příspěvek

10:18:20 14.02.2012

" * " : Tak, to jsem chtěl slyšet :)

Dunnkin : díky, nechci ani zkoušet film ani kupovat Flexaretu, ikdyž to byl jistě super fotoaparát.

horal : občas se snažím viz příloha....
Pro rejpaly - byl to cvak při cestě z Prahy, opravdu to nešlo fotit chvilku po západu, protože jsem se na tom místě vyskytl tuším v 10 večer.

Tak a tím to za sebe uzavírám. Vy samozřejmě můžete pokračovat dál, pokud se vám tady dobře debatuje o nesmyslnosti mého přechodu :D

Citovat příspěvek

Autor: crusoe

10:11:43 14.02.2012

jj, měli by rozšířit sortiment: http://www.hrackarna-online.cz/detail.php?zbozi=2706654 :)

Citovat příspěvek

Autor: horal

9:12:19 14.02.2012

Nestává se mi to často, ale musím souhlasit s tím, co píše *lasta. ;)
Pěkné fotky jsou v tomto snažení asi až na prvním místě,
ale skoro stejně důležité je, jakou radost mám z toho, čím ty fotky pořizuju.

Citovat příspěvek

Autor: DUNNKIN

6:11:52 14.02.2012

Kup si radsi Flexaretu, Holgu atd + skenr.... nauc se tim fotit, potom mozna zmenis pohled na fotografii a zjistis, ze je uplne jedno cim fotis. Prechod z jednoho systemu na druhy je pekna blbost, teda pokud nebyla ukoncena jeho vyroba, coz neni tvuj pripad.

Citovat příspěvek

Autor: Ivosisko

0:17:13 14.02.2012

Nezbývá mi, než souhlasit.....suchy, vylakluvovaný živojt je jako lízat dámské při..... přes sklo

Citovat příspěvek

Autor: *

23:32:42 13.02.2012

13. 02. 2012 23:16

Checht...to je dobré...(tu)

Ale já si vzpomínám, kolik sem si koupil v životě věcí, kterými sem nahradil ty "staré" přestože sloužili, jen z čiré klukovské radosti z nové hračky...:D

A také sem si to řádně odůvodnil...;)

A musím napsat, že sem nikdy nelitoval...(tu)
A v tomto případě si myslím, že zakladatel vlákna ví co chce a také to dostane a bude velice spokojený. ...(tu)

Mějte se.

Citovat příspěvek

Autor: .

23:16:14 13.02.2012

Jirka87, občas tady pouštím větu, že s jakoukoliv zrcdlovkou ve dvojsetu zvládneš několikleté studium na fotografické škole. Což znamená, ža až na některé speciality, jako fotografie hlasivek, nebo srdečních komor zvládneš kde co. Tedy s tím, že ti pan kantor řekne, že by to chtělo příště poněkud lépe, ale pokud nebude mít ještě jinou připomínku, tak ti tu fotku vezme.

Tvoje neštěstí je, že jsi se zamotal do komunity kecalů, a i když je tu pár velmi dobrých fotografů, není tu pro fotku příliš prostoru. Navíc mám dojem, že si se k něčemu upnul dřív, než si se pořádně rozhlédnul. A že nespokojenost se svými výsledky chceš řešit úplně nesmyslným způsobem. Lhostejno že za svoje.

Něco ti navrhnu, představ si, že jsi na půl úvazku redaktorem místního plátku "Příbramské radniční noviny" a šéf tě pošle do místního autoservisu pana Mrňky, který je ochotný dát redakci slušný sponzorský dar, když se o jeho servisu objeví ve vašich novinách přívětivá reportáž. A můžeš si vybrat, buďto jako text s několika doprovodnými snímky, a nebo fotografie s doprovodným textem. Tak, a teď si vem svou Alfu se seťákem, blesk a deštník a dej si záležet, ať je pan Mrňka spokojený, jinak redakce utře hubu. A nejde říct - šéfe, to nejde, jó s Canonem, nebo Nikonem by to byla brnkačka....... ;)
Fakt by to s Canonem nebo Nikonem byla brnkačka ? ;)

Tohle jsem měl na mysli. :D

Zdravím

Citovat příspěvek

22:30:25 13.02.2012

Ok, respektuju a ikdyž se s tvým názorem neztotožňuju, děkuju za něj

Citovat příspěvek

22:28:23 13.02.2012

Nejsem zcela přesvědčen, že tvůj přechod má logiku...

Citovat příspěvek

22:19:50 13.02.2012

Dobře a teď se zeptám veřejně - jsem teda idiot z toho co jsi vyčetl, nebo se ti zdá, že ten přechod má logiku? Ale popravdě ;)

Citovat příspěvek

22:09:19 13.02.2012

Dík - vyčerpávající odpověď

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: