Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Výběr UZ

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Výběr UZ

Autor: P

22:44:13 19.02.2012

Vojtěch Pešek
Cenzura tady zauradovala, ale to je jedno.
Myslim, ze budes spokejenej, ten fotak je fajn;)

Citovat příspěvek

Autor: Vojtěch Pešek

11:46:45 19.02.2012

No pár dní sem tu nebyl a koukánm že se to tu pěkně rozjelo :) Jelikož moje finanční možnosti nejsou velké tak sem obědnal canon 130. Chtěl bych vám všem poděkovat za rady a tipy :)

Citovat příspěvek

Autor: zdenekv

9:38:58 16.02.2012

pro 16.2.2012 00.04 - konečně jsem pochopil a tak na tomto vláknu naposledy. Přečteš li si třetí větu mého prvního příspěvku tak v ní jsem tento vývoj diskuse předpokládal a i když píši,že se toho nechci účastnit tak jsem se nechal zlákat k diskusi - bohužel. Tím a dalším textem jsem chtěl zakladateli vlákna naznačit,že se zachovám slušně a pokusím se mu dát odpověď na konkrétní dotaz. Jestli je ta rada dobrá nebo ne by bylo na další diskusi ale prezentuji můj názor a někdo jiný dá třeba jinou radu.To,že Bambuch a Luděk Brno napsali svůj názor a jak to napsali je jen jejich věc a o tom,že je dotazující pitomec jsem tam nic nečetl a s názorem,že kvalita běžných UZ je vyrovnaná stále souhlasím a podporuje to i to,že jsem do tipů připsal další značky. A s tím,že mnou doporučované pokročilé kompakty, kde jsem ještě zapomněl na Panasonic LX5, jsou obrazově lepší než UZ snad také většina souhlasí.
A pro Vojtu Peška - jak radím to prohlížení si galerií tak koukni na tento odkaz - nevím jak velký rozdíl je obrazově mezi Canonem SX120 a 130 ale od tohoto autora mě fascinují skoro všechny fotky z jeho cest .http://www.rajce.net/a5823359

Citovat příspěvek

Autor: P

8:40:50 16.02.2012

Vojta Pešek
Mrkni sem
http://www.steves-digicams.com/camera-reviews/canon/powershot-sx130-is/canon-powershot-sx130-is-review.html

A z praxe zkuseneho fotografa, ktery jej ma ...
Ma jen dve tuzkove baterky, pri foceni s bleskem musis mezi snimky chvilku pockat. To je tak asi jeho jedina slabina.

Citovat příspěvek

Autor: *

1:16:11 16.02.2012

Na pokec je jiná sekce...;)

http://forum.grafika.cz/list.php?136

Citovat příspěvek

Autor: .

0:59:46 16.02.2012

horal - (tu) :D :D

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: horal

0:05:15 16.02.2012

K čemu je vlastně dobrej tenhle bratrovražednej boj ? Až si tu všichni navzájem vyjádří svou až náboženskou nenávist, pošlou se do.... horoucích pekel a virtuálně se pozabíjejí, tak přijde další, který se nenamáhá to ani číst (proč by taky měl) a založí vlákno "Výběr kompaktu okolo 6000 Kč", ve kterém sdělí, že chce fotit všechno a dožaduje se rady, který je na to nejlepší. A jedem znovu, furt dokola, jak u blbejch na dvorku. Často už to ani není sranda.

Citovat příspěvek

0:04:16 16.02.2012

15. 02. 2012 22:18

Napíši to snad blbovzdorně.

Jsme v sekci Vybíráme digitální fotoaparát. Takže ten kdo sem dá nějaký dotaz a založí vlákno, dává ho na výběr digitálního fotoaparátu a z nějakých svých důvodů...;)

Pokud si to přečte někdo normální, tak mu odpoví a sdělí názor, nebo bude dotaz ignorovat.

Tady se ale našli dva nicky , kteří mu vzkázali , že je pitomý když se ptá a nedovede si vybrat sám a že všechny kamery jsou stejné. A začali si natřásat brka, že oni na rozdíl od toho pitomce který položil dotaz a založil vlákno jsou In a všechno znají a od všeho mají klíče a rozhodují se vždy během okamžiku.

Tys s nimi souhlasil , ale hned si psal doporučení kamery a o tom, jak fotoaparát vybírat....

Citovat příspěvek

22:18:48 15.02.2012

Přečetl jsem,přešlápl a nic :S, asi toho na mě dneska bylo moc. :D :S

Citovat příspěvek

21:55:53 15.02.2012

15. 02. 2012 21:49

Přečti si to po sobě a přešlápni si...;)

Citovat příspěvek

21:49:57 15.02.2012

Aha , tak to se omlouvám, netušil jsem,že musím projet všechna vlákna 14dní dozadu. ;)
A jinak nevím v čem se popírám? :S

Citovat příspěvek

20:59:14 15.02.2012

5. 02. 2012 20:29

Jasně, zrušíme sekci ...Vybíráme digitální fotoaparát...:P

PS:
19 století...USA
...Zrušte patentovací ústav protože všechno již bylo vynalezeno a nic nového nelze objevit...Napsal jeho ředitel...;) :D

zdenekv

Popíráš se...;)

Citovat příspěvek

20:52:14 15.02.2012

tak se přidám taky, nevím kde chce Bambuch rušit vlákno a proč je Narcis,ale asi mi to dnes nějak nepálí. Já bych s ním totiž docela souhlasil. Tady se totiž začátečník těžko dočká konkrétní rady, protože i dobře myšlené rady jsou vzápětí označeny za blbosti či bláboly a rozjede se vzájemné napadání kterého se já nechci účastnit.Proto k původnímu dotazu Vojty Peška dodám asi toto. Bambuch má pravdu v tom,že v této kategorii jsou přístroje tak vyrovnané,že je skoro jedno jakou značku zvolíš. Já osobně bych z těch dvou tebou uváděných preferoval spíš ten Canon SX130 a do výběru bych dal ještě ke zvážení třeba Fuji Finepix F300EXR nebo Samsung WB750nebo Panasonic TZ20 či FZ45(48) ale ještě raději bych třeba trochu došetřil a upustil od UZ a šel raději do kompaktu kategorie Nikon P7000 nebo 7100 či Canon G12,Fuji X10,Olympus XZ1 nebo Samsung EX1 které jsou na přírodu(pokuď tím myslíš víc krajinky) a makro velmi dobré. Pokuď tou přírodou myslíš zvířata tak si stejně UZ moc nepomůžeš protože většina z nich má na konci ohniska( tzv. na největší přiblížení) dost mizernou kresbu. Už jsem tady kdysi radil takovou pomůcku při výběru kterou je prohlížení fotogalerií jako třeba Flickr,Rajče,Fotografování kde se zaměřím na snímky jaké bych rád sám dělal a kouknu na Exif čím a jak je to focené.Je to sice jen pomůcka, která je taky závislá na tom kdo ten aparát drží, ale o kvalitě to vypoví mnohdy víc než tzv. ukázkové snímky dodávané výrobcem.Doufám,že jsem tě moc nezblbnul a přeji štěstí při výběru a mnoho dobrých snímků. :)

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

20:29:45 15.02.2012

Do písmenka podepisuju, co řekl Bambuch. Je to opravdu až k smíchu, jak dokážou někteří lidé řešit takovou banalitu, jako je výběr foťáku. Jak se asi rozhodují v životních situacích, kde opravdu o něco jde? :) Snad si řeknu, co od foťáku očekávám a podívám se, který foťák mé oblíbené značky to nabízí a ten si koupím. Poslední koho bych si nechal kecat do utrácení svých peněz, by byla s odpuštěním nějaká banda "anonymních pitomců" (počítám i sebe, aby někdo neřekl :) ), kteří logicky budou vnucovat svoji oblíbenou značku i "přes mrtvoly" a zrovna si tím léčit svoje různé komplexy. Osobně pokud bych si nebyl schopen sám dobře vybrat, raději bych nekupoval nic, protože bych na to neměl.

Citovat příspěvek

16:07:24 15.02.2012

Aha. Narcis Bambuch je zpět a zase plno zbytečných keců.....a chce i zrušit vlákno...Vybíráme digitální fotoaparát...:P

No je s ním legrace..:D

Citovat příspěvek

Autor: Bambuch

17:08:49 14.02.2012

Majitélé si svoje věci většinou chválí, recenze na ty se taky nedá spolehnout a z vlastního okolí znám mnoho lidí co študovali recenze, porovnávali, vybírali a pak byli stejně zklamaní. Když tady pozoruju jak všichni pořád něco řeší tak mi to příjde k smíchu. Dneska jsou výrobky stejné kategorie různých zavedených výrobců natolik vyrovnané, že opravdu není co řešit. Hlavně internetové fórum je to poslední místo kde bych si nechal radit co si mám koupit. Uvědomte si, že vám přijatelně nemůže poradit ani majitel několika modelů, několika značek, co vyhovuje jemu a co preferuje, vůbec nemusí být dobré pro druhého.

Citovat příspěvek

Autor: Vojta Pešek

14:55:03 14.02.2012

No tak když si kupuji nějakou věc která mě má pak sloužit tak si o ní něco přečtu a zeptám se někoho kdo sní má větší skušenosti a podle toho se rozhoduju než abych byl pak zklamanej nebo nasštvanej :))

Citovat příspěvek

Autor: imi1812

0:21:29 14.02.2012

... to já se dokážu dokonce rozhodovat řádově ve vteřinách !!!
Například, když v sámošce vybírám cibuli ;) !

Citovat příspěvek

Autor: Bambuch

21:15:17 13.02.2012

Nepochopím lidi co si nemůžou vybrat. Na to mohu říci jenom jedno a to platí - vybírá se tak dlouho až se přebere. Já, cokoliv jsem si pořídil tak rozhodování bylo otázkou řádově minut a nikdy jsem nelitoval :)

Citovat příspěvek

20:22:18 13.02.2012

Děkuju, ted se ale zase rozhoduji mezi canonem 130 a 150 :D :D Ale nejspíš budu volit 130 :)

Citovat příspěvek

Autor: bob222

11:08:23 13.02.2012

Ten olympus by som vyradil. Doba keď oly robil slušné ultrazoomy už pominula. A tieto jeho "automaty" bývajú plné problémov... (td)

Citovat příspěvek

Autor: Jáchym Bříza

10:40:36 13.02.2012

Ahoj, ten Canon má výhodu v manuálním nastavení, což pokládám za velkou výhodu. Hodně lidí si ho chválí, viz http://www.megapixel.cz/canon-powershot-sx130-is-cerny?stranka=recenze. Mně se ale víc zamlouvá http://www.megapixel.cz/sony-cybershot-dsc-h70-modry, protože je menší. Ten Olympus mi přijde moc velkej a navíc si na něj lidi stěžujou http://www.megapixel.cz/olympus-sp-610uz?stranka=recenze.

Citovat příspěvek

18:43:30 12.02.2012

Omlouvám se ale přeťuk jsem se , má to být olympus Sp-610uz :)

Citovat příspěvek

Výběr UZ

18:32:44 12.02.2012

Dobrý den, chtěl bych se zeptat který fotoaparát je lepší Canon PowerShot SX130 nebo Olympus SP-620UZ popřípadě nějaký jiná alternativa :) Jsem fotograf amatér a chtěl bych fotit převážně přírodu a makro fotky. Děkuji za jakoukoliv radu :)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: