Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Fotoaparát z Dubaje?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Fotoaparát z Dubaje?

Autor: janl

16:46:00 13.02.2012

Takže se budu těšit. :-)

Citovat příspěvek

Autor: Bambuch

12:23:56 13.02.2012

Já už tam několik let nebyl a Rusové tam dost pokazili ceny bezhlavým skupováním všeho ve velkém. Před tím to bylo místo kde se daly sehnat ty nejžhavější novinky za polovic co u nás (s tím, že u nás to bylo k mání třeba až za rok). Dnes už to asi takový cenový zázrak nebude, ale sortiment byl a pořád asi je obrovský.

Citovat příspěvek

11:53:06 13.02.2012

Tak opravdu je to tam tak levné?
Abych se pro případ na to vybavil :-)

Citovat příspěvek

11:50:22 13.02.2012

....nebudu tam tak dlouho abych to zjistil....to je taky nesmysl, když tam budeš dýl tak zjistíš co?
Speciálně v těchto krajích jsem kupoval mnoho elektroniky a neměl jsem jí možnost pořádně vyzkoušet ani v obchodě (ono to ani nebývá v cizině zvykem, jen my pořád potřebujem něco zkoušet) a ten den ještě večer návrat domů ;)

Citovat příspěvek

10:58:14 13.02.2012

To v žádném případě. Také si kupuji věci, že z nich mám radost. Ale to "sloužit" znbamená, aby to bylo funkční. A nebudu tam tak dlouho, abych to zjistil. Jde jen o sicher. Prostě je doba - spotřební elektroniky. Televize už nevydrží 20 let. Pračka nepere, až se rozpadne, atd. :-)

Citovat příspěvek

10:52:52 13.02.2012

Já si kupuju věci s myšlenkou, že si udělám radost a bude mi sloužit, většina lidí si kupuje věci a myslí na to, co budou dělat až se to porouchá - to nechápu :)

Citovat příspěvek

10:43:29 13.02.2012

Děkuji moc.
Konečně někdo ze zkušeností.
Jasně, že pokoupím dárky. Zlato, nějaké hodinky, ale fotoaparát by se mohl porouchat. Možná budu potřebovat nový filtr, tak ten by mohl být i bez záruky.

Jasně, žiji u hranic, tak vím, jak to chodí s výrobky. Vždy se může najít nějaký šmejd. Ale vesměs je menší pravděpodobnost, že to bude 5 km západněji. A nakonec, i když náhodou, tak výměna za nový je naprosto bez problémů. To co u nás známe z Kauflandu :-)
Pěkný den.

Citovat příspěvek

7:50:41 13.02.2012

Dokud do Dubaje nezačali létat ve velkém Rusové tak se tam vyplatilo koupit cokoliv od 24karátového zlata po jakoukoliv elektroniku. U elektroniky šlo mnohdy až o 50% úsporu, nehledě na to, že mnohé novinky se u nás objevily až s půloročním nebo ročním spožděním. Jelikož jsem záruku nikdy neřešil tak nevím jak by to tady fungovalo, ale většinou dávali záruku světovou. To, že výrobky dovážené k nám jsou vesměs druhé až třetí jakosti je celkem stará věc, ale kdo tomu nechce věřit, ať si tomu nevěří :)

Citovat příspěvek

14:16:43 12.02.2012

Aha. Tak proto. To jsem nevěděl. Tak to pak by muselo být míň než za půlku. Aby se to vyplatilo.

Citovat příspěvek

Autor: Ferin007

20:53:59 11.02.2012

janl Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ale, pak dodává větu z který moc nejsem
> moudrý. „Nicméně registrace OLYMPUS CS se týká
> pouze výrobků zakoupených v ČR ...

Pokud se na Olympusu zaregistruješ, dá ti ještě dalšího půl roku záruky zdarma.

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

19:46:48 11.02.2012

janl:

Já jsem napsal své důvody, proč bych foťák ze zahraničí a zejména mimo EU nekupoval. Jsou to ale tvé peníze, takže se musíš rozhodnout sám, jestli se ti to vyplatí nebo ne :)

Citovat příspěvek

15:14:59 11.02.2012

Aha. Od Olympusu nic nemám, tak nevím, že má nějakou registraci. A třeba od Canonu mám z Německa a platí i pro ČR. Je to propojené. Tak to by mi zrovna nevadilo.

Citovat příspěvek

15:12:31 11.02.2012

janl:

co na té větě nechápeš? :) Zaregistrovat se na podpoře Olympusu pro zákazníky v ČR můžeš jen s výrobkem, který je pro ČR určen

Citovat příspěvek

12:51:50 11.02.2012

Kam jsem se, až dostali? :-)
Zpět k tématu.
Tak jsem pátral přímo po výrobcích. Canon jak jsem psal, nedoporučuje. Neudělá mi pak opravu.
Olympus dává jen 1 rok v ČR a zbytek na místě kopení. Ale, pak dodává větu z který moc nejsem moudrý. „Nicméně registrace OLYMPUS CS se týká pouze výrobků zakoupených v ČR s českým prodejním dokladem a vyskladněných výhradně pro ČR přímo z centrálního skladu OLYMPUSU.“
Pentax. Jeden rok v ČR. Zbytek v cizině.
Možná se to bude hodit i někomu jinému, kdo by o tom uvažoval.
Pěkný den.

Citovat příspěvek

22:45:28 10.02.2012

Ferin007:

Asi to se František snažil naznačit :)

Citovat příspěvek

21:45:22 10.02.2012

LudekBrno Napsal:
> Prostě platí hromady zaměstnanců, kteří vybirají
> největší šmejdy a ty jdou na východ

Takže de facto jdou na východ ty nejdražší kusy. Aspoň co se týče mzdových nákladů. :D

Citovat příspěvek

Autor: .

20:29:51 10.02.2012

Neřekl bych. Všechno se dělá v Číně. Tedy možná všechno ne, ale kam která várka půjde........ ;)

Zdravím

Citovat příspěvek

20:21:51 10.02.2012

Prostě platí hromady zaměstnanců, kteří vybirají největší šmejdy a ty jdou na východ :D

Citovat příspěvek

Autor: František.

16:40:57 10.02.2012

Ferine, uvedu jen dva případy:

kupoval a vybíral, jsem "gola" klíč a stavitelný stranový klíč.
tady, v německu, švýcarsku a švédsku.
ve všech případech šlo o IDENTICKÝ výrobek za +- stejnou cenu.

kvalita zpracování a sesazení (otřepy, vůle, povrchové zpracování) byly u nás naprosto OTŘESNÉ.
V ostatních zemích to bylo +- stejné, a dal se vzít první kus co vzal člověk do ruky.
Měl jsem v rukou desítky kusů. Později již jen proto, že mne zajímalo kolik kusů budu muset u nás přebrat, a zda bych si vůbec vybral.
Nebudu Tě napínat. Pořád používám dovezené kusy a ty koupené u nás jsem už rozdal.

Citovat příspěvek

16:25:10 10.02.2012

janl Napsal:
> Nevím jak to je. Jen vím,že Persil pere líp.
> Jogurt je plný ovoce.

A bílá je opravdu bílá, pečení holubi lítají do pusy a všichni se tam mají rádi. :D

> A technické věci jsou
> líp vybavené (příslušenství).

Tak to mi přinde zcela normální, to se vyskytuje, ale to není o výrobku (a jeho kvalitě), ale o příslušenství. Ty verze bývají od sebe jasně odlišený aprojevuje se to aji v ceně.
To ale není žádný specifikum východ x západ, v konfiguraci bývají velký rozdíly i mezi západníma zeměma navzájem.
Třeba u aut to bývá často co země, to jiný nabízený verze/balíčky.

Citovat příspěvek

16:19:18 10.02.2012

U jídla ano, tam je kolikrát jiná receptura, u techniky vyjímečně, třeba několik fabrik, z nichž každá dodává na jiné trhy. Generalizovat je to ale nesmysl.

Citovat příspěvek

16:16:47 10.02.2012

Nevím jak to je. Jen vím,že Persil pere líp. Jogurt je plný ovoce. A technické věci jsou buď líp vybavené (příslušenství).
Prostě jinak kvalitnější. A zrovna poslední co jsem kupoval. Holicí strojek. Dodávaný pro Německo, Švédsko,Španělsko,... Atd. A tady pro nás, Slovensko, Bulharsko, atd. Jen s odlišným kódem. A s mutaci manuálu to nebylo pro oba byl stejný. Takže to mají rozdělené.
Bulvár mi nic říkat nemusel. To vím už od let po převratu. Ale to je fuk. My s tím nic neuděláme. Bydlím u hranic tak to využívám. Sic vím,že by bylo nejlépe. Vytvořit tady a tady "sníst". Pak by jsme se měli líp. Jenže to nejde.

Citovat příspěvek

15:51:01 10.02.2012

Ferine, je to jednodušší - to co u odběratele ve švajcu neprojde statistickou přejímkou, se ani nepřepaletovává, a jak to je se pošle na východ.

A jak se to dělá přímo ve výrobě jsem psal ve vláknu o akusech.

Perly taky není problém hromadně kalibrovat a třídit přímo ve výrobě.

Citovat příspěvek

15:36:01 10.02.2012

PS: To se ale ve 100 % týká situací, kdy jsou lokální verze vyráběny decentralizovaně, na místní úrovni, nikoliv centralizovaně.

Citovat příspěvek

15:30:10 10.02.2012

janl Napsal:
> Ale jinak souhlasím s výrobky že na "západu" jsou
> kvalitnější. Bydlím u hranic z Německém a snad už
> vše za hranicema je o něco kvalitnější. O jídle
> nemluvně. Ale i technické věci.

V některých, spíš výjimečných, případech to můž být pravda (do velké míry přiživovaná českým neobulvárem), nedá se to ale rozhodně generalizovat.
To jako myslíš, že výrobce kvůli dodávce do ČR přestaví linku, přeškolí personál, nakoupí jiný suroviny atd.? Myslím, že náklady s tím spojený by vysoce přesáhly možný zisk, přinese-li to vůbec nějaký.
Auta se kazí totožně na východě i na západě, stejně jako elektronika, oblečení atd. Zkušenosti s tím mám přebohatý.

Druhá věc je, pokud výrobce pro východní trhy udělá odlišnou verzi, změní recepturu atd. Což je zcela legitimní postup, z velké míry daný skutečností, že "východní" zákazníci jsou pořád ještě ve velké míře a především orientováni na cenu.
Příkladem budiž Coca-Cola, která má v ČR drobně odlišné složení (přiznám se, že ho na chuti nijak nepoznám; na druhé straně jsem spíš příležitostný píč koly), ale taky je tady podstatně levnější než na západě.

Citovat příspěvek

15:18:05 10.02.2012

Děkuji moc za odpovědi. Spíš se sichruji, kdyby se nebo pokazilo na místě a musel si to tam koupit. Abych pak měl záruku. Napadlo mi napsat na Canon a ten mi to rozmlouval, že záruku nepřijmou. Jelikož podržte se "mají tam odlišnou verzy výrobku" kterou by tady neuměl servis opravit. Nebo spíš nechtěl. Přitom jsem koukal na stránky s produkty a mají stejný typ. Jasně existují mutace pro jiné státy. Ale tu bych přeci nekoupil.
Spíš bych mohl uvažovat o objektivu. Maximálně doplňkovém foťáku. Na potápění. Znáte to takové ty foťáky na hrubé zacházení. Ale to jen s tou zárukou a kdyby byl nějak moc levný.
Ale jinak souhlasím s výrobky že na "západu" jsou kvalitnější. Bydlím u hranic z Německém a snad už vše za hranicema je o něco kvalitnější. O jídle nemluvně. Ale i technické věci. Pořád je to stejné mají nás za východ. Teď si připadám jak z Pelíšku. "kdyby jste měli dva stejné,... " :-)

Citovat příspěvek

15:04:40 10.02.2012

František:

No jo, už to tady bylo, několik verzí kurvítek :D

Citovat příspěvek

14:38:36 10.02.2012

Jo, a ještě jednu výhodu worlwide záruky si pamatuji: byla u ní striktně omezena doba bez přístroje v případě poruchy na tři pracovní dny nepčítajě den předání a den vyzvednutí. A platilo to i pro nezáruční opravy během záruky.
To je konkrétní případ, tak mne nekamenujte, pokud to vlivem costcuttingu již nenabízejí.

Citovat příspěvek

14:33:08 10.02.2012

Luďku, měl jsem to štěstí (možná vlastně smůlu) mít možnost dlouhodobě srovnávat identické produkty (elektronika, optika, nářadí, hobby polotovary apod.) zakoupené u nás, a ve Švýcarsku a Švédsku.
Kdo neuvidí, neuvěří ...

Citovat příspěvek

14:26:01 10.02.2012

LudekBrno Napsal:
> Záruka výrobce platit nemusí, málokdy poskytuje
> celosvětovou záruku zdarma.

Ale jsou takoví a není jich zas tak málo. I když (bohužel) nepřevažují.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: