Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Výběr první zrcadlovky.

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Výběr první zrcadlovky.

Autor: vendous

10:20:39 11.02.2012

Tak já zase zkusím jeden amatérský cvak. Rád přijmu případné komentáře

Citovat příspěvek

Autor: horal

9:08:32 09.02.2012

Kirtap, za debila se omlouvám, nějak jsem neustál, že zrovna můj příspěvek byl sestřelen,
když mi dal tolik práce.
No co, to je život, každý to vnímáme jinak.
Hezký den.

Citovat příspěvek

Autor: P

17:17:21 08.02.2012

Kirtap
Zdar...a snad te nekdo nenahlasi :D
Btw uz jsi tve nekam supnul? Nakopni me.

nois
Se mi libi, ze se s tim nemazlis;) I pes obcas se*e, tak nac kolem toho tolik ciratu, kdyz ty furt? Takova uz je zivot, rikavala ta nemecky mluvici pani.
A nepochybuju, ze uá ma na kohokoolif, na namrzleho havyře tuplem. Jsi na tom vsak mnohem lip nez horal. Usetris, kdyz na hory jezdit nepotrebujes ... nebylo by co cistit.

Jo...a jakou prvni zrcadlovku sis vybral ty? Sam nebo ti s tim nekdo pomahal?

Citovat příspěvek

Autor: nois

16:57:38 08.02.2012

uá (---.cust.vodafone.cz) Datum: 08. 02. 2012 10:29
Velmi s tebou souhlasim co jsi uvedl, když po tobě chtěli fota Pe a ostatni jemu spřizněni pomahači. On totiž Pe každou chvili, když nevi kudy kam chce po každem fotky a proč to je jasny tak jak si uvaděl, potřebuji se "prudit" na cizi učet a nic jinyho než se navažet, čihaji jako hladovi supi, nebo taky chtěji si zahrat na porotu, ale jejich umysl je zjevny, duvod k provokvokacim. Když chteji tak ukaž jim to co lasta tady leta ukazuje nebo nedavno Pe, Psa jak zrovna s něj lezou exkrementy, určitě to oceni, protože tito takove fota tady davaji poměrně často a vyživaji se, co k tomu řict je to jasny. Všim jsem si že ty uá na ně maš s přehledem, ale zkoušeji to vykukove co na tebe nahrat jak opět udělat z někoho blba a prozatim se jim nedaři, smula se jim lepi na paty.

horal - tak ten mozek si na horach nevyčistil ha..ha.. taky expert a ma mnoho konkurentu.

Citovat příspěvek

Autor: Kirtap

16:50:21 08.02.2012

Horal a spol. už jsem Vám psal, že já jsem zde nesmazal ani jeden příspěvek přesto, že hlášení chodí spousta. Jak to chodí jsem už popisoval, někdo jiný pouze maže nahlášené příspěvky a dál se nezajímá. Tímto konstatuji, že čtení tohoto fóra se pro mně stává nezajímavým a ztrátou času. Mějte se tu fajn.

PS: Horale, až budeš zase někdy hledat debila, doporučuji kouknout se do zrcadla.

Citovat příspěvek

13:21:20 08.02.2012

*lasta
Cus a :D ;)
... asi ty ruce, jak psal. Anebo zeby i fotak pukl zavisti?

Citovat příspěvek

Autor: *

12:22:58 08.02.2012

P ahoja...

Dík za info. Bál sem se, že to slíbené daňové přiznání cenzor ze vzteku také smazal....;)

Tak se těším až ho uá " ofotí "...nějak se s tím loudá....

Citovat příspěvek

Autor: .

11:53:23 08.02.2012

uá, mýlíš se, už jsem do těchto diskusí vložil několik set fotek a prakticky se mi po nich nikdy žádný ze zamindrákovaných chudáků, kteří musí dělat dusno a rozbíjet vlákna, nevozil. A i kdyby, ve škole mě naučili, že právě o svých fotkách má autor pochybovat nejvíce.
Bohužel tvůj chráněnec ( o něm jen dobře, nehodlá se bránit), o tom proč ukazovat fotky, založil celé vláno. Admin ho, jako nepříliš přínosné smazal, ale tahle jeho žádost se patrně v nějakém jeho příspěvku ještě najít dá.
Tak v čem je potíž ?

Zdravím

Citovat příspěvek

11:44:56 08.02.2012

Cenzore, jsi opravdu takovej debil, nebo se zase jen bavíš ???
Kontinuita vlákna po Tvých zásazích, to je teda něco... seru na to...

Citovat příspěvek

11:42:52 08.02.2012

*lasta
Mozna to prave ofocuje ... kopirkou, jak se rikava v mnoha kancelarich.

Citovat příspěvek

Autor: *

11:39:10 08.02.2012

A kde je ta slíbená kopie daňového přiznání...:S

Citovat příspěvek

Autor: heerer1

11:28:12 08.02.2012

ADMINE jsi opravdu zmatenej, mazes i prispevky ktere nemusis,!!

Citovat příspěvek

Autor: uá

10:29:41 08.02.2012

j.k.: Tak si, proboha, vymysli nějaký jiný, lepší příklad. Já myslím, že je snad jasné, oč tu jde. Může být rada ryze technického rázu, kterou poskytne i ten, co vůbec neumí fotit. Ta osobná skúsenosť je podle mého názoru potřebná ve výrazně méně než polovině případů. Naposled jsem se tady dohadoval s někým, jakým proudem se mají nabíjet baterie, aby pík na napěťové křivce byl dobře detekovatelný, a předtím jsem plácnul do vlákna o objektivu Tamron 24-70/2,8 VR ironickou poznámku, že jen rozežranejm nikonistům z jejich 24-70/2,8 se může nezdát Tamron 28-75. Myslím, že na tohleto opravdu nemusím umět fotit.

Druhá věc je, proč a komu ukazovat či neukazovat fotky. Kdybych šel s Tebou na pivo, klidně vytáhnu notebook a se šťastným úsměvem ukážu něco, co se mi líbí, nebo (a to je pravděpodobnější) jako spráskaný pes ukážu, co jsem zase zvoral. Jenomže na tomto fóru dřepí pár zamindrákovaných chudáků, kteří musí dělat dusno a rozbíjet vlákna. Chudákovi, který se třepe potřebou zkritizovat moje fotky, tu radost dělat nebudu. Už to tady myslím bylo nedávno napsáno, jednou v diskusi o objektivu Canon 24/1,4 ukazoval pan xxx hloubku ostrosti na plnou díru na prachobyčejném výcvaku, nešlo v něm o uměleckou hodnotu fotky, ale o ukázku hloubky ostrosti, a tento účel výcvak splnil. Ihned přispěchal nenávistný pé (xxx totiž jinak zásadně fotky nedával, toto byla ojedinělá příležitost), a, nejsa si vědom toho, že plácá blbosti, podrobil fotku nenávistné sžíravé kritice.

Jediné, co bych sem snad dal, je fotka (kopie) daňového přiznání, protože někteří lidé zde jsou velmi závistiví a byl by od nich nejméně na 14 dnů pokoj.

Citovat příspěvek

10:26:40 08.02.2012

heerer1, nevšiml jsem si, že by někdo napsal, že "to" není dobrá informace.
Dokonce s Tebou souhlasím v tom, že každá informace je dobrá.
Dokonce i poučení o tom, že lepší je nejdřív číst a pak se až ptát, je dobrá informace.

Citovat příspěvek

Autor: heerer1

10:08:25 08.02.2012

jezis... a proc by to nemohla byt dobra informace? v "" kazda slusna informace je dobra! ikdyz nekolikrat zopakovana...

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

9:01:54 08.02.2012

"...zda se u určitého objektivu při zoomování a ostření otáčí a vysouvá přední člen..."

- prepáč, naozaj sa nechcem púšťať do nejakej intelektuálnej prestrelky, ale toto mi nepripadá ako dobrý príklad - toto je presne ten typ informácie, ktorú si každý priemerne gramotný šimpanz dohladá z dostupných zdrojov aj sám ...tu sa predsa len akosi viac cení osobná skúsenosť ...samozrejme, nikto nikoho neprinúti ukazovať fotky, ale keď už sa aj ja občas osmelím (a to je čo povedať), tak prečo nie ...hoci aj "špatné" :-)

Citovat příspěvek

8:22:43 08.02.2012

uááá
Omyl. Spatne ctes, ale o to vic zase jen pindas..

Citovat příspěvek

7:48:02 08.02.2012

pé, ty na moje fotky čekáš jak slepice na sopel. Nedočkáš se, ušetřím tě práce s jejich kritikou, jsou všechny špatné.

Ať jsou však moje fotky sebehorší, pokud se na tomto fóru někdo zeptá, zda se u určitého objektivu při zoomování a ostření otáčí a vysouvá přední člen a já ten objektiv zrovna budu mít, odpovím mu. Jestli to bude odpověď špatná, protože zde nemám od tebe úředně schválené fotky, to už si přebere tazatel sám.

Citovat příspěvek

0:36:32 08.02.2012

uááá
A jen tak by the way. Nebude te prilis obtezovat hodiit sem ... uz konecne .... treba jen dve fotky?
Jednu typu pro radost a druhou typu pro penize. Zacatecnici zkusenost profika, sahajiciho i do jinym zakazaneho sveta, bezpochyby oceni. Bylo by dost nizke, zklamat je ...

Citovat příspěvek

21:35:44 07.02.2012

pé, nepochopil jsi obsah mého sdělení. Jestli jsem někde napsal, že mám obě ruce levé, to je moje věc. Druhá věc je, že od tebe nepotřebuji ani soudy, ani doporučení. Snad to není tak těžké pochopit.

Mimochodem, je k nevíře, co všechno se dá prodat (i s levejma rukama). A takové fotky z akcí, které ani zákazníkovi nenabídnu, rozdám mládeži, ta si je hned narve na facebook a pak u fotek tak špatných, že i já se za ně stydím, čtu komentáře jako "tlak fotka" apod.

V tom je, pé, rozdíl mezi námi dvěma. Ty jsi králem tohoto serveru, ale dál tvůj svět nesahá. Já sem moc nechodím, ale zase trochu fotím, jak pro radost, tak pro peníze.

Citovat příspěvek

21:29:24 07.02.2012

Jsi škrt ( kdybys vyznam tohoto slova nepochopil, dej vedet...), kdyz zdejsi fora neobohatis svymi fotkami ...
Nejlepe i s Exifem a popisem okolnosti kolem jejich vzniku :D

Citovat příspěvek

21:23:08 07.02.2012

1) Ocenuju tvou soudnost.
2) I toto.
3) Chapu ...
4) Viz tvuj ze 07. 02. 2012 18:30 ... Že budu do konce života fotit digitálem, bylo dávno rozhodnuto, neb mé obě levé ruce vyžadují možnost napráskat tisíc fotek a vybrat z nich pět, to je s kinofilmem finančně neúnosné (nemluvě o středním formátu).

Takze za pet, kdyz neudrzis myslenku.
Moč ano?

Citovat příspěvek

21:01:20 07.02.2012

pé:

1) Již jsem napsal v adminským Veleduchem smazaném vláknu, že se s tebou nebudu měřit v ostrovtipu. Všechno tady kopíruješ a ukládáš, tak si to přečti.

2) C400D, stejně jako každý jiný fotoaparát, jsem nepoužíval jako těžítko, ale k focení.

3) C400D již nemám, při nočním návratu domů přes Bronx jsem jej vnutil svým přátelům. Místo něj jsem pořídil C40D a jsem spokojený. Na solidní focení mám hlavně fulsajza a cosi z jedničkové řady.

4) Pokud se týká pravosti či levosti mých rukou, nepotřebuji ani tvoje soudy, ani tvoje doporučení. Mně je soudcem jedině ten, kdo mi za fotky platí.

Citovat příspěvek

19:28:23 07.02.2012

Ale ... http://www.stream.cz/uservideo/543812-dnes-neumirej ... a dej si misto svaraku radeji "mochiito". Udajne bystri mysl, coz se u okopaneho karatisty jiste sikne. Rovnez se proslycha, zvlast na Kube, ze udela z obou levych rukou ty spravne ...
I kdyz ted nevim, jestli to neudela jen genova terapie na los Organos :S

Citovat příspěvek

19:02:00 07.02.2012

horal
14:41, samo.
A koukam - bohulibe zasluzna cinnost;)

Dolgorukij
06. 02. 2012 19:27
Zda se, ze tvuj uprimny prispevek nikdo ne(d)ocenil. Ja, sice az ted, velmi. Zvedl mi koutky podobne jako tve, dnes uz legendarni, foceni draku. O cloneni na f/22 ani nemluve:)
No i pres to ... tvuj, uz maznutej, predkolega - pologramotnej doktorand - na tom asi byl o dost lip. Koupil si zrcadlo behem diskuse jen tak bajlajfik. To dost na*e, co?

A az se negramota (nebo -tka?) Alexise prokecne, ze ma uz tejden Nikon D800 a k nemu D800E, to teprve bude neco (tu)

S Dolgorukym by sis kazdopadne rozumel;)
Btw byl jsem na tom lip nez ty. Bez potreby vyptavani se kohokoliv jsem po vyzkouseni dvou kandidatu bral C 400D.
A fotivam s nim dodnes.

P.S. Ty jej mas jako tezitko?

P.P.S.
Tem prodejcum se nedivim. Zazrak, ze to prezili...

Citovat příspěvek

18:30:45 07.02.2012

K tematu diskuse.

Již jako malé pachole jsem fotil Flexaretem. Pak jsem dostal cosi ruského, moc jsem se nedíval, co to je, ale bylo to ruské a neměl jsem to tudíž rád. Tak jsem tím ruským vyfotil jen povinné rodinné fotky a dál jsem fotil Flexaretem. Můj první digitál byl Oly C4000, koupil jsem ho, když u oficielních prodejců spadl na 20000, mým snem byl tenkrát Oly C5050, ale neměl jsem na něj. Pak následovala Minolta Dimage Z1, neb jsem se domníval, že v ultrazoomech je budoucnost a štěstí lidstva. Nikoliv. Párkrát jsem zkoušel fotit společenské události, díky nedostatku světla fotky dopadly žalostně. Tenkrát padlo osudné rozhodnutí: zrcadlovku, i kdybys měl, uá, trávu žrát. Že budu do konce života fotit digitálem, bylo dávno rozhodnuto, neb mé obě levé ruce vyžadují možnost napráskat tisíc fotek a vybrat z nich pět, to je s kinofilmem finančně neúnosné (nemluvě o středním formátu). A o přístroji s velkým čipem, tedy v té době jedině o pravé zrcadlovce, rozhodly již zmíněné fotky za špatného světla. Byl jsem posedlý digitálním šumem, jediné, co naplňovalo mou mysl, byl šum. No a taky jsem si představoval, jak vypadá v mých prackách pořádná zrcadlovka s pořádným objektivem, ne snad, že bych chtěl machrovat před holkama, prostě ta představa, že držím něco pořádného, mi dělala dobře.

Coby člověk neinformovaný (naštěstí jsem nezavítal do tohoto fóra, to bych si asi místo foťáku koupil pořádné kolo) jsem váhal mezi značkami Canon a Nikon, ty ostatní mi připadly trochu méně známé a tedy méně důvěryhodné. Při honbě za přístrojem s menším šumem jsem již od začátku inklinoval ke značce Canon, navíc, i když jsem neměl ambice "jít výš", Canon poskytoval možnost jít do fulsajzu, Nikon tenkrát ne. Navíc mi učarovala tenkrát nová jedničková řada Canonu.

Po mnoha konzultacích se všemi prodejci z blízkého i dalekého okolí (dodnes mají ze mě strach, jak jsem neodbytný!), která že to zrcadlovka má nejmenší šum, vypadla ze hry stařičká C300D, váhal jsem mezi již téměř výběhovou C350D, novou C400D (u Jecha za 26000) a starší C30D (u Jecha za 37000). C350D vypadla, neb nebyla v porovnání s ostatními příliš čilá, a zvítězila (poměr cena/mnou, laikem, očekávaný výkon) C400D.

Teď znáte můj příběh a mohu v klidu zemřít.

Citovat příspěvek

Autor: Alexise

17:39:02 07.02.2012

a dochtorovi Radimovi uz nikto neporadi-- Co chceš rozpoutat navaženi se štve tě to j.k že je relativni klid jsi na to machr huba tě svědi, jineho taky nic neumiš provokačni kmete.

Citovat příspěvek

14:41:50 07.02.2012

P 12:19, jj, není nad čtyřčočkovej. Jeden takovej, s jen o chlup větší dírou (2.8 pentacon) zrovna v posledních dnech zkouším našroubovanej obráceně (reverzní kroužek ze dvou starých vysklených filtrů, slepených velmi černou a velmi houževnatou samovulkanizační páskou). Kdysi mi na něm zamrzla clona (prakticky ve stejném místě jako fotka výše) a už se nikdy nerozpohybovala. Tak jsem celé to "hejble" s lamelama vyhodil a teď je z něj krásná předsádka. Sice to celé "trošku" vignetuje... ale kruh kolem středu, asi tak 40% plochy je krásně ostrej... a vlastně nejsem ani moc offff topic, když byl kdysi našroubovanej na mé první zrcadlovce.

Pokud jde o cenzorovu bohulibou činnost.... už bych se opakoval...

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

14:15:56 07.02.2012

..no v kazdom pripade to cenzori pototo ...a dochtorovi Radimovi uz nikto neporadi :( ;)

Citovat příspěvek

13:04:17 07.02.2012

A promin muj spech. Tu diskusi mam ulozenou specielne kvuli tvym tamnim prispevkum, neb bystrost ducha z nich primo vycniva. Jedinym kdo by te mohl predstihnout, je snad uz jen npor. Šamaj z báječné knížky K.Michala - Bubáci pro všední den;)

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: