Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

výběr třetí zrcadlovky

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: výběr třetí zrcadlovky

Autor: alienated

20:08:17 05.02.2012

Bode... co na to mám říct. Můžu to posunout čudlíkama a rolerama, který se mně ovládají na malým těle hůř.
Mně stačí zanedbatelný rozdíl ve velikosti mezi E-PL1 a GX1 a vím s čím se mi pracuje líp..

Jak jsem psal, nedržel jsem Q v rukou, jen si nedovedu představit že bych byl nadšený z té velikosti při práci...

Citovat příspěvek

Autor: .

19:51:58 05.02.2012

alienated vím, co jsou to banky.... tak také víš, že i při jejich použití můžeš cokoliv čudlíkama a rolerama popsunout. A pak stačí stisknout zelené tlačítko, a máš vše zpátky srovnané. Ale jak konkrétně u P-Q, prohlédni si raději obrázky....

http://www.megapixel.cz/inc/watermark.php?file=22723l.jpg
http://www.megapixel.cz/inc/watermark.php?file=22721l.jpg

Podle velikosti dnes standardního displeje snad.....

Zdravím :)

Citovat příspěvek

19:31:53 05.02.2012

Bod: Já vím. Já neříkám že s tím nejde fotit ku spokojenosti. Ale pokud by to bylo tak dokonalý že ty čudliky nepotřebuješ, žádný by tam nebyly?

Vím co jsou to banky, vím jak jsou výhodný, jen je to přece jen pevný nastavení...Jsem rád že je mám na foťáku, ale to se nevylučuje s tím, že jsem rád že tělo bych tak prťavý zkrátka nechtěl...

Rozumíme si?:)

Citovat příspěvek

19:09:12 05.02.2012

Alienated, jak je to u P-Q nevím, ale u K-5 si můžeš uložit do paměti asi patnáct různých hodnot (ISO, použitou křivku, barevné vyladění, +/- EV, způsoby expozice) teď už nevím, co všechno ještě. A do každé z těch čtyř ( u PQ) bank jinak. Takže přepneš na jinou banku a ..... Jako třeba u D7000. Takže nemusíš přehazovat třeba mezi umělým a denním světlem, prostě přepneš na jinou banku.... :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

18:40:46 05.02.2012

"...bych chtěl vidět jak si pordí stabilizace na čipu s ohniskovou vzdáleností 7300..."

- no ako asi ...P-Q ma nameranu ucinnost 2.8, to znamena, ze teoreticky udrzis niekde okolo 1/1000s ...no a toto sklo (pokial tam nejake sklo vobec je) ma na dlhom konci svetelnost f16, takze pohoda :-)...

...btw, s tym 1 kg som to prehnal, maju na stranke chybu ...realne vazi 2 kg ...takze tam nejake sklo asi len predsa bude :-)

Citovat příspěvek

18:32:38 05.02.2012

Bmx: další takovej...

bavíme li se o schopnostech, je to jiná debata než o potřebách fotografa, ne? ;)

Citovat příspěvek

Autor: bmx

18:18:40 05.02.2012

alienated Napsal:
-------------------------------------------------------
> j.k.: tak nějak bych chtěl vidět jak si pordí
> stabilizace na čipu s ohniskovou vzdáleností 7300,
> ale to jen tak na okraj :-D
>
> Sorry za OT...

nijak, na stativu se doporucuje stabik vypinat a ze by to nekdo cvakal z ruky, o tom silne pochybuji :D

Citovat příspěvek

18:12:32 05.02.2012

Bod

BTW, paměťové banky OK, ale co já potřebuju je třeba kompenzace expozice, změna měření na bodové, změna ISA Pokud si na vše vystačíš se 4mi předdefinovanými nastaveními, ok. Já čudliky občas použiju... a na malým těle mě to prostě baví a jde míň...

Citovat příspěvek

18:07:52 05.02.2012

j.k.: tak nějak bych chtěl vidět jak si pordí stabilizace na čipu s ohniskovou vzdáleností 7300, ale to jen tak na okraj :-D

Sorry za OT...

Citovat příspěvek

18:03:53 05.02.2012

Ajaj, omlouvám se ... čtyři paměťové banky...... ;) jinak - :D :D (tu)

ďaur - fotka - pěkné, v přírodě by ti žádný takhle nezapózoval. :D
K tomu bazaru, samozřejmě rozumím, ale když koupíš z druhé ruky (jako já toho Taira cos viděl v příloze) za dvanáct stovek, tak v případě nevyužití zas za dvanáct stovek půjde dál. Nejsou jen pražské bazary. Inu, chce to hledat. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

18:02:38 05.02.2012

Lasta: Já Ti rozumím, Nikon nekoncipoval tohle tělo na skupinu zkušených fotografů, ovládání o tom svědčí. To ovšem nic nemění na tom, že umžňuje AF ostření a to dokonce fází(myslím tím při použití adaptéru a skla na DSLR). A to prostě nikdo jinej při použití na bezzrcátka nenabízí. (Kromě Sony)

Pokud to pro tazatele je věc kterou nehledá, nemusí víc řešit ;)

Nepochybuju o tom že třeba Ricoh GXR je v ovládání jinde a je zaměřen na jinou skupinu zákazníků ;)

Bod: Ach jo, já se o nic nepřetahuju. Jen konstatuju...viz co jsem napsal lastovi...

Citovat příspěvek

Autor: *

17:42:05 05.02.2012

[ital] alienated - uživatel již zaslal 2794 příspěvků (---.sodat.cz) Datum: 05. 02. 2012 14:42

Bode, jistě, velikostně je Pentax jiná liga. Jenže... moje malá zkušenost mi říká, že nechci TĚLO menší než je M4/3...

Ale nedržel jsem Pentax Q nikdy v ruce, možná se s tím dá i něco jinýho dělat pohodlně než jen mačkat spoušť (to je můj ocit z těl kompaktů menších než cca m4/3).

Co se týká funkčního dlouhýho skla na kompaktní tělo, ať si kdo chce co chce říká, momentálně NIKON v tomhle nabízí nejvíc..... [/ital]

Pokud myslíš, že Nikon ti dá stejně komplikované ovládání jako Panasonic , to znamená, než nastavíš změnu nastavení na peronu aby sis vycvak loučení s babičkou, tak je vlak fuč a doma už máš od pošťáka parte , že babička po příjezdu domů umřela při čekání na slíbenou fotografii z loučení při odjezdu...:S...Tak toto ti opravdu dá jen Nikon.1..(tu)

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

17:29:15 05.02.2012

upřímně řečeno ta diskuze ohledně dlouhých skel je pro mě hodně zajímavá, škoda, že případné odkazy jsou většinou někam do prahy, ale to už je úděl obyvatel sice byť krajských, nicméně svou polohou a počtem obyvatel ne tak významných měst, aby v nich byly takové bazary. a kupovat sklo na zrcadlovku už po svých praktických zkušenostech bez vyzkoušení nehodlám....
nx jsem již jednou používal, ten foťák by mohl být pro mé potřeby snad dostačující, ale čekám jaké rozdíly bude mít nx20 (a taky jaká bude cena :D)
k nikonu 1 se raději moc nevyjadřuju, někde v jiném vlákně jsem své stanovisko k nikonům obecně napsal (i když samozřejmě nikon jako takový za to nemůže :D).
k problému architekt versus stavař uvedu jeden příklad z mé "pracovní" praxe: architekt (zvučného jména) navrhl veřejnou budovu (používám toto označení abych příliš nekonkretizoval), kde m.j. situoval vnitřní prostor o rozměrech cca 4 x 16 m. Na mou otázku, co to je, odpověděl: chodba. prostě jemu jako architektovi tam vyšla, aby budova vypadala zvenku dobře. že v praxi nebyla k ničemu a stála by jen peníze... .....
no a když už tu byla řeč o zoo plzeň, tak něco odtamtud - jak vypadla z foťáku, jen ořez, zmenšení a doostření

Citovat příspěvek

17:00:27 05.02.2012

. - "...nejde o to, co chceme my dva, ale co chce ďaur..."

- povedal by som, že ďaur sa chce len trochu zahrať na moderátora a trochu byť zábavný ;) -

[url]http://forum.grafika.cz/read.php?41,5317481,5320368#msg-5320368 [/url]

Citovat příspěvek

16:21:46 05.02.2012

alienated, s nabídkou objektivů si patrně moc nerozumíš, na NX10 si můžeš obout (díky redukcím) i třeba Nikkory. V podstatě cokoliv kdo kdy vyrobil. Já například cokoliv v M39, M42 a K-baj. Jistě, v módu MF, ale ostření je luxusní a nebudeme se přetahovat o to, že "bezzrcátka" tohoto typu mají nahradit beze zbytku zrcadlovky. Ostatně ani pro ně se nedělají všechny objektivy v AF.
Co se P-Q týká, ergonomie luxusní. Už jen proto, že má na ráně ovladač pro tři paměťové banky, takže hrabat se někde v menu prakticky nepřichází v úvahu.
Mimochodem, v tomto vlákně nejde o to, co chceme my dva, ale co chce ďaur. A tady si rád počkám, jestli své přání ještě poněkud nezkonkretizuje. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

14:42:46 05.02.2012

Bode, jistě, velikostně je Pentax jiná liga. Jenže... moje malá zkušenost mi říká, že nechci TĚLO menší než je M4/3...

Ale nedržel jsem Pentax Q nikdy v ruce, možná se s tím dá i něco jinýho dělat pohodlně než jen mačkat spoušť (to je můj ocit z těl kompaktů menších než cca m4/3).

Co se týká funkčního dlouhýho skla na kompaktní tělo, ať si kdo chce co chce říká, momentálně NIKON v tomhle nabízí nejvíc. Víc nic říct nechci:) Vlastně ještě NEX, ten má taky nějaký adaptér o kterém toho moc nevím. Ovšem NIKDY patrně nebude mít nex ZOOM tak malej aby to byl přístroj takřka do kapsy, u nikonu to vzhledem k velikosti senzoru není uplně vyloučený....

Citovat příspěvek

14:12:08 05.02.2012

alienated, pokud chceš skutečně kapesní "bezzrcátko", je to Pentax-Q. Nikoliv Nikon 1. Ten vychází +/- nastejno spolu se svými konkurenty, v tom máš pravdu. Co je ovšem k diskusi, je naděje, že si dám do kapsy zrcadlovku a půjdu na houby. A kromě nějaké hezké prašindy či kapradě si jen tak náhodou tou zrcadlovkou vyfotím zajíce či nějakou srnku kdesi na louce, případně třepotavou poštolku nebo vysoko kroužící káně, i nějaká sova by se jistě našla nebo ledňáček někde na rákosu.... ;)
Vyfotím přesně kulový, protože takové obrázky nevznikají náhodou a prvotní je velmi dobrá znalost onoho prostředí a foťák je až druhořadý. Ale zkusme někomu vysvětlit, že s novými možnostmi nového přístroje nemusí přijít nové možnosti a nápady samotného jeho majitele.

Ale jak známo, ta naděje umírá poslední...... :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: Ivan-K

13:58:32 05.02.2012

Teraz ale neviem či tá kombinácia tela + 500/600mm sa má vôjsť niekde do vrecka aby bola vždy po ruke...

Citovat příspěvek

13:41:57 05.02.2012

bod: Mno jo, ale už tam nemáš ani AF, prostě mi to přijde jako ... jistě, je to možnost, ale zase o krok zbytečně komplikovanější...

O velikosti čipu... pokud jde o ořez který získáš v počítači, pak je při použití teleobjektivu čip prašť jako uhoď...

A jistě, pokud bude tazatel uvažovat o hlavním využití tělo+palačinka, pak je rozhodně NEX(který ale zatím nemá pořádný skla) nebo Samsung zajímavější volba než Nikon.

PS: Máš asi celkem velký kapsy ;)

Citovat příspěvek

Autor: *

13:23:48 05.02.2012

ďaur (---.net.upcbroadband.cz) Datum: 04. 02. 2012 16:05

:D (tu) :D

Citovat příspěvek

13:11:20 05.02.2012

alienated, crop si uděláš v počítači podle libosti a NX11 se s palačinkou vejde do kapsy pohodlně, stejně jako NEX, nebo ti další. Ale pokud na NX10 nasadím Tair 300mm, už se mi do kapsy nevejde. To skutečně neokecám... :D
Nicméně, poprvé vídám, že malý čip je výhodnější, než velký.

Zdravím

Citovat příspěvek

12:57:43 05.02.2012

"...nabízí to největší krop..." - a co potom Pentax Q? ;)

Citovat příspěvek

12:49:10 05.02.2012

šiš bode, ale jde na něj nasadit i něco co se pak celé vejde do kapsy, a nabízí to největší krop, to neokecáš :D

Citovat příspěvek

12:42:34 05.02.2012

alienated, Nikon 1 je bez objektivu stejně skladnej jako všechny ostatní.... :D
Pokud se ovšem na něj nasadí na to dlouhé sklo..... ;)

Zdravím

Citovat příspěvek

12:38:26 05.02.2012

384 - momentálně - http://www.fotoskoda.cz/ebazar/b960019490-cz-typonar-40059-m42 a když to budeš sledovat, jsou i za těch patnáct stovek. A nedělej si iluze, že C-55/200 není stejně starý objektiv. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

11:51:31 05.02.2012

...alebo toto - 600-vka do kapsy :-)

[url]http://www.dpreview.com/news/2012/02/03/tokinareflex300_6p3 [/url]

Citovat příspěvek

Autor: 384

11:50:01 05.02.2012

.:

To je tezka volba, jestli za 1500 sto let stare manualni pevne ohnisko ktere urcite nebude mit 500-600mm EQ, nebo za 2000 zoom 55-200 se stabilizaci z bazaru ;)

Citovat příspěvek

Autor: Umbrella

11:47:50 05.02.2012

Lasta, zdar, nerikam nikdy :), ale uz davno se na tom nepodileji Architekti, mysleno prave nyni na kazdem tom dome. Staci jen poslat penize a prijdou postou hotove plany. Nehlede na to, ze na podobne domy staci svym umem i Inzenyr a nechme Architekty spat at maji silu na lepsi stavby :D

J.K. : ten vyraz receny s despektem je symbolem doby kdy vznikl, nekdy kolem 91-92 roku si novopeceni podnikatele, ano muze byt, zbohatlici vozili katalogy z nemecka aby ukazali, ze maji na vic nez Sumperak, Okal a spol. :), ano snesl by jistou revizi vyrazu, ale na to uz jsem asi moc v branzi stary :D

Citovat příspěvek

11:45:03 05.02.2012

hele, náhodu, pokud chce někdo dlouhý sklo a přitom skladnej foťák na jiný účely,myslím že malej nikon není vůbec špatnej...

Citovat příspěvek

11:33:14 05.02.2012

dlazdic - len smelo, junáčik, odhal nám ešte nejaké netušené hlbiny svojho dobre utajovaného intelektu :-)

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: