Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Výběr kompaktu-nelehký úkol

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Výběr kompaktu-nelehký úkol

Autor: P

13:56:21 08.02.2012

Pavel digifoto
Dival ses i na Oly VR-330? Electro World jej nabizi za 2999 a neni to spatnej strojek.

Opeth
06. 02. 2012 16:43
Dost odvazne tvrzeni ...

Citovat příspěvek

Autor: .

13:30:27 08.02.2012

bmx - tady mně zná.... no nevím, jestli bys ode všech dostal kladné reference. A nikam chodit nemusím, s Kodakem fotí můj potomek, má služební a fotky jsem viděl. Stejně jako můj kolega. Ostatně v desítce si o nich můžeš počíst i ty, jestli se ovšem neštítíš.
Kdyby byla některá značka výrazně lepší ví se to obecně. Bohužel nic takového není. A moula, který se osype když vidí nápis Samsung, to není dobrý rádce. (td)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: bmx

13:17:09 08.02.2012

a k tem anonymum, tady me zna osobne, nejmene 40 ucastniku diskuzi...

Citovat příspěvek

13:15:37 08.02.2012

vis co??? Vezmi si kartu a az bude prset a nepujde nic delat, zajdi do kseftu a ty Kodaky a Casia si na svou kartu vyzkousej...zaplaces a vicekrat uz ne...muzes pribrat i levne Tamtungy... :D

Citovat příspěvek

13:02:20 08.02.2012

Ono je to jedno, černej, nebo červenej nick, oba jsou anonymové. Jen že každý zná jen to svoje a nedá na to dopustit. Není žádný nejlepší přístroj, pouze je nejlepší pro mne. U jiných je to jinak. A v pekle nejsou. Je to o nárocích a o rukou. Ty má každý jiné. Tak nač to flame. ;)

Zdravím

Citovat příspěvek

12:36:27 08.02.2012

doporuceni nekterych, vedou primo do pekel...anonymita, je tady na miste... :D :D :D

Citovat příspěvek

11:36:50 08.02.2012

Tak tak, jednoznačně Sony je nesmysl. Výborné kompakty dělá i třeba Kodak, nebo Cassio......
Své jsem ti napsal už 03. 02. v 12:54 . A ještě bych dodal, zanech pátrání po kvalitě a spíš se soustřeď na vzhled. Ono to fotí +/- stejně a takový malý fotografický šperk potěší dvojnásob.
http://www.megapixel.cz/kodak-easyshare-m532-cerveny#parameters

Ovšem, pozor, některé levnější modely ( http://www.megapixel.cz/kodak-easyshare-c1530-cerveny ) bývají osazeny tužkovými bateriemi a k nim je pak nutné příslušnou sadu a nabíječku dokoupit, což je ovšem prodraží. Nedoporučoval bych v tom případě nic jiného, než - http://www.megapixel.cz/sanyo-charger-4x-aa-eneloop-2000-mah

Zdravím

Citovat příspěvek

6:07:45 08.02.2012

Neni nad vlastni vyber, primo v obchode, se svou kartou a nekolika zkusebnimi snimky. Rozcarovani z vyberu, snizi se na minimum... :)

Citovat příspěvek

Autor: Pavel digifoto

9:34:43 07.02.2012

A který přístroj?

Citovat příspěvek

Autor: olaha

23:00:41 06.02.2012

lacny kompakt ... jednoznacne sony

Citovat příspěvek

Autor: Opeth

22:23:22 06.02.2012

Za svým názorem si stojím, olympus dělá velmi mizerné kompakty. Až na pár slušných, např. kdysi c5050 a dalších z vyšších řad je to zoufalost. Občas se s nějakým setkám u svých známých, kteří si nenechají poradit a pak jsou dosti rozčarovaní z výsledků. A nebo jsou spokojení, což je taky dobře, i když jejich šumítko disponuje všemi optickými vadami, které existují - tím jsou nechvalně známe všechny ze série UltraZoom už od doby c720uz.
V téhle cenové relaci, kterou tazatel žádá, je to těžké vybrat něco slušného. Být limit kolem 5500,- pak doporučím Sony DSC-HX5, který je za tu cenu bezkonkurenční.

Olympus XZ1 stojí 11 tisíc, proto by bylo trochu blbý, kdyby měl nějaké vážnější nedostatky. Za tu cenu bych ale stejně koukal po něčem docela jiném s o trochu větším snímačem.

Citovat příspěvek

Autor: panpan

21:13:19 06.02.2012

Keby si aspoň netrepal. Olympusy sú výborné.Taký kompakt XZ-1 je špička a aj tie lacnejšie predčia ostatné.

Citovat příspěvek

Autor: Mila_xl

21:00:21 06.02.2012

17:30:22 06.02.2012

A kterýpak je ten Vlasta?

Citovat příspěvek

16:43:56 06.02.2012

Vlastovi toho moc nevěř, on toho totiž moc neví - jak o focení, tak o technice..
(td)

Citovat příspěvek

14:41:55 06.02.2012

rádcové moji...našli...NENAŠLI... :D :D :D

Citovat příspěvek

Autor: František.

14:37:16 06.02.2012

Z vlastní zkušenosti, kdy jsem poradil s výběrem kompaktu, který jsem musel pak i občas použít:

Možnost režimu priorita času, nebo alespoň sport. Zjistil jsem, že u spousty kompaktů prostě vynechali možnost fotografovat deje jen malinko rychlejší než frnknutí želvy.

Citovat příspěvek

Autor: *

23:19:42 05.02.2012

[ital] Pavel digifoto (---.inext.cz) Datum: 05. 02. 2012 21:47

Po delším studování a prohlížení webových stránek a na základě rad se na prvém místě umístnil Canon Digital Ixus 230 HS .
Na paty mu jako konkurenti /hlavně pro objektivy/ ale šlapou
- Sony CyberShot DSC-W290 (Zeiss)
- Panasonic Lumix DMC-FS35 .(Leica)
Máte s nimi někdo zkušenosti - špatné nebo dobré?[/ital]

Z těch tvých je nejhorší Panasonic (td).(td)(td)..Potm Sony (td)(td)

Nejlepší z nich je Canon..;)

Citovat příspěvek

22:50:31 05.02.2012

Olympusu se obloukem vyhni, krom pár náhodně podařených kousků dělá kompakty značně podprůměrné. Velmi slušné jsou kompakty od Sony, nebál bych se ani toho Panasonicu. Víc bude v solidních zahraničních recenzích než zde na fóru.

Citovat příspěvek

21:47:48 05.02.2012

Po delším studování a prohlížení webových stránek a na základě rad se na prvém místě umístnil Canon Digital Ixus 230 HS .
Na paty mu jako konkurenti /hlavně pro objektivy/ ale šlapou
- Sony CyberShot DSC-W290 (Zeiss)
- Panasonic Lumix DMC-FS35 .(Leica)
Máte s nimi někdo zkušenosti - špatné nebo dobré?

Citovat příspěvek

12:54:55 03.02.2012

Nu, já bych doporučoval spíš něco podobného - http://www.megapixel.cz/olympus-mju-tough-3005-stribrny - může se to válet v tom bici dámské kabelky a pokud dáma neopomene setřit rtěnku z krycího skla objektivu, fotí to docela slušně. :)

Zdravém

Citovat příspěvek

Autor: JuraT

10:28:27 03.02.2012

Pokud je to pro manželku, jdi do Ixusu - čím novější, tím lepší...

Citovat příspěvek

Autor: JuraT

10:24:57 03.02.2012

Při té láci se nemusíš bát, že bys něco pokazil. Osobně vidím jen drobné rozdíly : Casio je hezčí, má trochu lepší rozsah zúmu (i doširoka - 26mm). U Canonu - klidně toho levnějšího - zase můžeš očekávat větší spolehlivost v podání barev a vyvážení bílé - díky procesoru DIGIC 4, taktéž měření expozice by mělo být o fous lepší, takže míň přepalů. Ale ty rozdíly budou fakt minimální.

Citovat příspěvek

10:21:37 03.02.2012

Už se z toho asi zjančím. Vybírám už asi týden a jsem v jakémsi kruhu. Nejdříve jsem začal dražšími a skončil u levnějších. Nyní se zase začínám pohybovat v dražších. Pokud bych si zvedl cenovou úroveň okolo 3 500.- Kč vidím to na:
1. Canon Digital Ixus 115 HS
2. Sony CyberShot DSC-W570
3. Canon PowerShot SX130 IS
Který z nich umí kvalitnější fotky?

Citovat příspěvek

Autor: Mila_xl

9:44:45 03.02.2012

V cenové úrovni kolem 2000 Kč není třeba moc vybírat - fotit bude každý. Teď jen aby ta barva šla k pleti ... (tu).

[ital].... další text ... autocenzura ... [/ital] :-)

Citovat příspěvek

8:45:34 03.02.2012

Máte pravdu, že video je téměř ve všem, ale nejsem si jist zda neexistují ještě nějaké kompakty kde video není. Spíše se mi jedná o to, že foťák by měl být zaměřený hlavně na focení. Pokud tam video bude, tak se nebude využívat. Barva je zatím předmětem debaty /červená, modrá, kovová?/.

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

7:56:59 03.02.2012

já teda nevím přesně, ale pokud je to pro ženu, tak snad bude rozhodovat i barva ne? ;) :)
a ta podmínka bez videa, to snad dnes už ani nejde splnit :D

Citovat příspěvek

Výběr kompaktu-nelehký úkol

7:52:31 03.02.2012

Vybírám pro manželku kompakt se zadáním:
- jednoduchá obsluha;
- bez videa;
- z pevného materiálu /kov?/
- "kvalitní" fotky;
- cenová úroveň okolo 2000.-.
Zatím jsem pokročil k těmto přístrojům a dál se nemůžu pohnout, poradí někdo?
1. Canon PowerShot A1200
2. Casio Exilim EX-ZS5
3. Canon PowerShot A2200

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: