Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Jaký kvalitní rodinný fotoaparát?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Jaký kvalitní rodinný fotoaparát?

Autor: jirka553

11:51:15 02.03.2012

Opeth Napsal:
-------------------------------------------------------
> co příspěvek, to perla. Co si musí tazatelka
> myslet, to si ani nechci domýšlet.

Že sociální inteligence diskutujícího se někdy pozná už podle úvodu jeho příspěvku.

Citovat příspěvek

Autor: Rocco76

20:10:57 29.02.2012

Přikládám fotku z CIAF 2011,kde jsem ještě fotil z PANASONIC DMC - FZ 45.
Je to kompakt,ale má už možnosti nastavení jako zrcadlo.
Do 4.500.-Kč se nechá sehnat 100%.
Byl jsem s ním moc spokojen,ale chtěl jsem zkusit zrcadlovku.....asi největší důvod byl ten,že z kompaktem se za pohybu hrozně špatně zoomuje,což u zrcadla je jednodušší.....tam se to dělá u objektivu a ne u spouště jako u kompaktu......to mě opravdu u toho Panasonicu rozčilovalo. :D

Ale jinak s ním velká spokojenost.

Citovat příspěvek

Autor: Opeth

19:51:45 29.02.2012

:D co příspěvek, to perla. Co si musí tazatelka myslet, to si ani nechci domýšlet.

K věci:
- že jsou všechny kompakty v této kategorii stejné je nesmysl, srovnatelné budiž, ale stejné?
Jsou značky, modely, které mají lépe zvládnuté ostření z pohledu rychlosti. Ultrazoomy obecně ostří pomaleji, než foťáky s menším rozsahem zoomu. Pak jsou značky, které foťáky umí dělat lépe, či hůře. Jsou značky, které nemají (někdy oprávněně) dobrou pověst kvůli vlastnostem, spolehlivosti, kvalitě fotek.

- doporučovat DSLR začátečníkovi kvůli rychlosti ostření je také nesmysl. Kompakty mohou být srovnatelně rychlé v ostření, jako DSLR s nějakým obyčejným seťákem. Navíc je u DSLR mnohem více kritická přesnost zaostření kvůli malé hloubce ostrosti, kdežto kompakt má hloubku ostrosti řádově větší. To z ní dělá velmi nevhodný nástroj pro úplného začátečníka, pokud jen chce líbivé rodinné fotky a neocení některé přínosy DSLR.

- stabilizaci má dnes prakticky každý kompakt, tady problém nebude.

- vzhledem k použití v interiérech by se hodilo vyšší použitelné ISO, nebo světelný objektiv. Nejlépe obojí. Z kompaktu žádné zázraky nepřijdou, ale opět, na web či menší tisk to bude stačit.

- co se týče optického rozsahu, vhodný začátek zoomu by byl 28-24 mm v přepočtu na širokém konci a na dlouhém konci by klidně mohlo stačit 150 až 200 mm. Čím víc to je, tím víc je problémem světelnost a pravděpodobně i optická kvalita. Z toho plyne, že ultrazoomy s bombastickým 30x zoomem za moc nestojí a rozhodně bych je nedoporučoval.

- nyní přicházející módní vlna tzv. kompaktů s velkým snímačem taky není úplně nejšťastnější volba a to z několika důvodů. Prvním je rozhodně cena, ta by ty 4,5 tisíce Kč překročila dost výrazně. Pro začátečníka malá hloubka ostrosti, i když tu jsou už nějaké pokročilejší automatické režimy, které focení usnadní.

[bold]Pokud je cenový limit 4500 Kč, což je poměrně dost omezující, pak bych koukal například na tyhle přístroje:[/bold]

Sony DSC-H70 - za tu cenu je to rozhodně dobrá volba, Sony dělalo vždy kvalitní a svižné kompakty a tenhle je dobrou volbou.

SONY DSC-WX7B - tenhle model osobně neznám (ačkoliv znám HX7, který má zjevně stejný snímač), nicméně parametry vypadají velmi povzbudivě. Výborný snímač v dané kategorii, pro menší šum, sice jen 5x zoom (což může a nemusí vadit - doporučuju někde osahat a vyzkoušet) s výbornou světelností na svém začátku f2,6 i když na dlouhém konci je už světelnost dost bídná. Co se týče kvality fotek a použitelnosti v horším světle, tohle by mohl být favorit.

Canon PowerShot SX130 IS - osobně znám předchůdce tohoto modelu a je to solidní kompakt se slušnou kvalitou fotek. Rozhodně neurazí, nicméně výše jmenovaní na tom jsou pravděpodobně o něco lépe.

Panasonic DMC-TZ18 - přiznám se že tenhle model osobně neznám, v příbuzenstvu jeden je a co mám fotky z něj, vypadají poměrně slušně. Taky by to mohla být dobrá volba.

..více bude k nahlédnutí na solidních recenzích
www.dpreview.com, www.cameralabs.com, atd.. těch stránek je spousta. Odrazuji od recenzí pana Neffa a vůbec na českých webech obecně. Přemýšlím jak to napsat diplomaticky.. ..zkrátka, jsou většinou velmi špatné..

Citovat příspěvek

Autor: mohamed

18:18:09 29.02.2012

nekde se po kramech vyprodava olympus e-pl1 kolem 6000,- s objektivem. ma stabilizaci i blesk. a do budoucna moznost dokoupit objektivy podle potreby.
stalo by to za uvazeni..

Citovat příspěvek

Autor: Rocco76

17:26:22 26.02.2012

Než jsem si pořídil první zrcadlovku,tak jsem fotil Panasonic FZ 45......byl jsem s ní spokojen a myslím,že do těch 4500.-Kč by se starší nechal sehnat.....dneska už možná i nový.
A nebo koupit model před ním DMC-FZ 38.....má ji kamarád a při dobrém světle fotí krásně i pohyb(motokross).

Citovat příspěvek

Autor: jirka553

17:08:42 02.02.2012

Drahá pajjak, pokud chceš fotit své dvě malé děti, které jsou neustále v pohybu, pak hledej něco, co rychle zaostřuje, a to na principu fázového posunu. Takže zrcadlovku, aspoň nějaký low-end. Z druhé ruky apod.
Chápu, že máš cenový limit, tak potom je ovšem dobré být připravená na to, že prostě ta děcka občas budou mimo ostrost. Pokud nespí nebo nejedí. :-)
Své výrobky, které chceš předvádět na netu, vyfotíš trochu slušnějším kompaktem, to není takový problém, jako když fotíš pohybující se děti. Myslím třeba Panasonic z řady FS za dva a půl by vyhověl.

Citovat příspěvek

Autor: Kugelig

13:43:15 01.02.2012

Nocovole, dírková kamera.

Citovat příspěvek

Autor: *

13:27:00 01.02.2012

DSLR...to to trvalo..a ještě s dírkou po opravě.....a s tou 100 mm by si doma někdo opravdu pofotil....;)

Ještě , že to je celé legrace...:D...(tu)

Citovat příspěvek

Autor: Kugelig

13:20:23 01.02.2012

pajjakk > vůbec bych se nebál jít do bazarové kamery. Za čtyřiosm tady je zrcadlovka i s prima sklem. A Nikon D70 to je pořádnej foťák.

http://paladix.cz/bazar/index.php?adid=187535

Citovat příspěvek

Autor: mazak

12:43:39 01.02.2012

Canon Ixus 115HS

Citovat příspěvek

Autor: bmx

12:13:01 01.02.2012

skutecne.. :D co rada, to perla...zejmena pro zacatecnika... :D

Citovat příspěvek

Autor: Dafik

11:18:31 01.02.2012

Doporučuji si připlatit za Samsung EX-1 Je to nejlevnější foťák s takhle světelným objektivem a relativně dobrým vyšším ISO. Do uvedeného stropu se vejdou jen základní fotoaparáty, kde výsledky za umělého osvětlení budou žalostné.

Citovat příspěvek

Autor: heerer1

10:46:54 01.02.2012

pajjak:
zkus to nekde jinde, tady se bohuzel dotazy zodpovidaji podobne jako predvadi nekdo nademnou!

napr. fotoaparat.cz

Citovat příspěvek

Autor: landov

10:46:30 01.02.2012

Moja rad nie je vysmech...naozaj v tejto cenovej hladine si nerob starosti s funkciami, alebo kvalitou vystupnych obrazkov. Je to JEDNO !!!

Citovat příspěvek

Autor: pajjakk

10:41:54 01.02.2012

Myslela jsem, že mi tady poradí někdo, kdo tomu rozumí a ne že se mi tady někdo vysměje. Každý rozumí něčemu jinému!

Citovat příspěvek

Autor: landov

10:32:15 01.02.2012

V tejto cene fotaku/kompaktu si mozes kludne zaviazat oci a kupit hociktory...je to uplne jedno. Ako tak fotit to bude za denneho svetla v exterieri.

Citovat příspěvek

Autor: bmx

10:29:17 01.02.2012

http://eshop.fotolab.cz/product/digit-ln-kompakty/sony/sony-cyber-shot-dsc-h70-ern/
;) (tu)

Citovat příspěvek

Autor: *

10:28:25 01.02.2012

Bože můj.....co tě to zas popadlo...D:

Tos přehnal, :D:D:D

Citovat příspěvek

Jaký kvalitní rodinný fotoaparát?

Autor: pajjakk

10:23:34 01.02.2012

Ahoj všem,
prosila bych o radu. Trh je plný různých foťáků a já se ztrácím. Ráda bych za své peníze dostala odpovídající kvalitu, která bude také odpovídat alespoň přibližně mým požadavkům...
Potřebuji vybrat digitální foťák, kterým bych fotila převážně rodinu. Mám dvě malé děti, které jsou neustále v pohybu. Také je dost často fotím uvnitř i při umělém osvětlení. Pokud jsou děti dál a potřebuji si je přiblížit, tak aby fotka byla také kvalitní. Dále fotím své výrobky, které prodávám na netu, takže na detaily potřebuji kvalitní makro a celkově aby byly fotky dobré (samozřejmě si je můžu dále upravit, ale základ musí být). Nemám stojan, takže určitě nějaká stabilizace obrazu by také nebyla špatná. Některé fotky využívám na digiscrapbook, jinak jen "na památku".
Jsem v tomto oboru laik a v moderně se nevyznám. Dříve jsem fotila Zenitem a dělala si čb fotky doma, ale v tomhle se fakt ztrácím.
Můj strop je zatím 4500,- (jsem na mateřské :-) ).
Všem moc díky za vaše tipy a názory!

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: