Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Nikon?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Nikon?

Autor: vichr z hor

13:21:25 02.02.2012

...tak teď jsem našel nabídku D3100+35/1,8 G , plus vidím na Aukru prodávat ten 18-105. Jak se to jeví?

Citovat příspěvek

10:38:33 02.02.2012

Houghs

Díky za postřeh! Asi máš pravdu, že mě to díky tomu současnému ultrozoomu trochu k tomu teleobjektivu táhne. I když jsem ho už tolik poslední dobou nepoužíval. Těžko říci, jestli ho opravdu na to moje focení využuji. Pár fotek s jeho využitím sem viděl, pěkný, ale kdo ví, jestli se to nedalo udělat i jinak...

Žádné extra potřeby nemám, neb se budu se zrcadlem začínat, ale jinak si fotím už přes deset let, hlavně na cestách. Bohužel jsem set s 18-105 nikde prodávat nevyděl :-( Bohužel jsem zaváhal. A somostatně si kupovat tělo + tento objektiv? Nevim, možná. Jediné, co mě žene k setu s tím objektivem je cena (samostatně pak vyjde značně dráž) a naděje, že ho do bodoucna využiju. Protože věřím, že mě to chytne a pak mi záklaďák 18-55 stačit jistě nebude! K nějaké 38 nebo 50 bych se jistě časem také dostal.

Citovat příspěvek

Autor: houghs

23:48:19 01.02.2012

Dej si pozor na ten teleobjektiv, majitele ultrazoomů to svádí k jejich pořízení. Jejich praktické použití bývá ve skutečnosti při běžném focení nakonec výrazně menší než plánovali. Pak investice za nemálo tisíc leží většinou někde v krabici nebo brašně :(

Pokud nemáš nějaké extra potřeby, jako je focení sportovních událostí nebo divoké přírody, raději se teleobjektivům alespoň pro začátek vyhni. Pro běžné focení je asi vhodnější zoom s delším ohniskem (18-105) a doplnit to slušným objektivem s pevným ohniskem (35/1,8 nebo 50/1,8), ostatní jsou už poněkud dražší.

Fototechnika není klenot, který stářím získává na hodnotě. Je to jak auto, které neustále ztrácí, ať se používá nebo ne. Proto kupuj to, co opravdu využiješ.

Citovat příspěvek

Autor: P

10:51:35 01.02.2012

vichr z hor
Asi bych bral VR verzi
http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/246-nikkor-af-s-55-200mm-f4-56g-if-ed-dx-vr-review--test-report

Citovat příspěvek

10:35:48 01.02.2012

Fotit budu asi všechno... Do teď sem měl ultrazoom. Na krajinu obecně sem moc zoomovat nepotřeboval, ale na zachycení lidí, to už se mi to hodilo. Ten dvojset mi vychází asi nejlépe, hold budu třeba často měnit objetivy (s čímž se počítá). O setu s 55-200 jsem ani nepřemýšlel, to si ten tisíc připlatím a budu mít, podle mě, lepší objektiv.

Citovat příspěvek

22:30:09 31.01.2012

Fotit budu hlavně na cestách, tzn. příroda, architektura. Proložím to nějakým focením na narozeninách atd. takže všehochuť. Do ted sem měl ultrazoom, ale spíš než velké zoomování jsem si musel hrát s nastavením času atd. Asi to nakonec vyhraje ten set se dvěma objektivama, počítám, že ten 18-55 mi na lehčí portréty vyhovovat nebude.

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

16:39:10 31.01.2012

hodně záleží na tom, co chceš fotit - jaký foťák měls či máš teď? pokud např. uz a využívals max. zúm, pak bych šel do dvojsetu....

Citovat příspěvek

Autor: heerer1

16:21:53 31.01.2012

radeji delsi ohnisko 18-55 neni moc dlouhe...., do tech 105 by to mohlo byt ok...ale neznam os, tzn na to ti musi odpovedet nekdo jiny....

Citovat příspěvek

16:19:29 31.01.2012

ďaur: díky, toho jsem si tu nevšiml. Ale to makro je stejně jen okrajová záležitost. Spíš bojuji s výběrem obecně. Zda si koupit jen základ s 18-55 nebo si připlatiti za 18-105, popřípadě to výše zmiňované. Ještě mam na koupi chvilku čas. každopádně ještě jednou díky.

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

15:36:29 31.01.2012

vichr z hor:
zkus navštívit vlákno makro jak ho fotíte vy, myslím, že tam dost odpovědí najdeš.....

obecně asi speciální makroobjektiv, předsádka, mezikroužky, reversní kroužek - info třeba na http://www.fotografovani.cz/art/fotech_df/makrofotografie-1.html

Citovat příspěvek

14:21:59 31.01.2012

zdravím,

mám v plánu si koupit D3100 a říkám si, že bych ho mohl rovnou koupit v setu 18-55 + 55-300. Jakožto totální začátečník se zrcadlem by to mohlo stačit :-) Chtěl jsem se optat, jak je to s focením makra - občasné focení. Počítám, že ani jeden z objektivů to uplně nezvládne a tak bude třeba něco doupit. Na Aukru se to hemží různejma dioptrickejma sklama (a dalších výrobků od někud z Polska) v řádech pár set korun... Nebo dokonce s redukcí na opačné připevnění objektivu.... Má s tím někdo zkušenost? Nebo se nevyhnu koupi skla od 1000 a víš? Díky za rady!

Citovat příspěvek

Autor: Mila_xl

20:53:55 30.01.2012

odpovidam na uplne prvni prispevek ... myslim si ze jo ... (tu)

Citovat příspěvek

20:10:30 30.01.2012

Lus
Tak zkus, byva to mnohdy i docela prijemne;)

Citovat příspěvek

Autor: Lus

21:35:16 29.01.2012

P: ještě nezkoušela, ale už se chystám :)

Citovat příspěvek

15:59:02 29.01.2012

j.k.
29. 01. 2012 13:59
Agentura JPP hlasila, ze Nikon od leta setri na vsem, jen aby s D4kou predbehl Canon ... coz je pro Lus stran oleje kazdopadne dobra zprava :D

Citovat příspěvek

15:48:27 29.01.2012

Lus
Zkouselas v krame, jak ti ten vytouzenej fotak pasne do ruky ...a treba jen takovou prkotinu, jak ti padne ukazovacek na spoust?

Citovat příspěvek

15:36:18 29.01.2012

BOd, j.k.
Cuprextit je vec, a oboustrannej tuplem. Je to pak dvakrat elektricky odstineny ...

Citovat příspěvek

15:33:26 29.01.2012

heerer1
To bys neveril, ze pro me jsou zvedany brejle + hledacek ta ... jak pises ... "nei" kombinace. Ale nevyzrad to na me. :D

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

13:59:27 29.01.2012

. - dakujem pekne, vyzera to vyborne :-) ...tiez si obcas bastlim taketo zlepsovaky a kuprexit je jeden z oblubenych matrosov...

Lus - na tej mojej (kupovana zaciatkom novembra 2010, prvy kus na Slovensku) ziadny olej ...dalsiu ma moj syn, vyse roka a tiez oil-free... ;)

Citovat příspěvek

12:53:53 29.01.2012

Makofoto: Ale co sem četla na internetu má s tím problém docela dost lidí, tak nevím :/ No pravděpodobně to bude problém asi jen nějaké série... doufám :)

Citovat příspěvek

Autor: zahradnik

12:29:15 29.01.2012

" . " : Dobrý bastl! Zajímavé řešení. Díky za obrázek.

Citovat příspěvek

Autor: .

12:11:48 29.01.2012

j.k. - http://www.vffoto.com/snimac-lcd-displeje

Ale v době, kdy jsem ho potřeboval, nebyl ještě k dispozici a navíc podobný vodorovný (který jsem si udělal jako první z diaprohlížečky), mi nevyhovoval, protože je nutné celé to příliš zvedat a je to hned každému na očích. Tak jsem si upatlal z kuprextitu a tubusu P-six úhlového hledáčku (který se už samozřejmě nedá k původnímu účelu použít) co vidíš v příloze. Úhel je takový, že neostrost na krajích pole je ještě snesitelná. Dvě upevňovací díry jsou k vůli dvěma různým tělům. Pro tiché prostředí je NX10 lepší. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: makofoto

12:09:09 29.01.2012

Olejové skvrny - velmi, velmi vzácný úkaz, který se projeví tím, že pilný japončík dá někam více maziva než je zdrávo. Pokud se následně fotoaparát dostane do velmi horkého prostředí, tak vlivem pohybu mechanických dílů se dostanou olejové skrvny na snímač. S tím má občas problém více fotoaparátů, ale je to skutečně vzácnost, se kterou se většinou nesetká ani jedno promile uživatelů, ovšem je to mediálně velmi vděčné téma :) a ani se nedivím, že to Nikon nechce přiživovat ani žádným oficiálním vyjádřením. A na těch pár kusech, kde se to projevilo, to odstraní Nikon servis jistě zdarma. Většinou je to vada pouze určité časové omezené série, která opustila výrobní závod např. v určitý den či týden. Když se problém začne nafukovat, tak si všichni začnou prohlížet snímače a řada z nich začne považovat i prach na snímači za olej a už se to rozjíždí. Svého času měl podobný "problém" i Canon u fotoaparátu za stovky tisíc Kč. To chce klid :)

Citovat příspěvek

11:45:40 29.01.2012

jj brejle a hledacek nei uplne ideal kombinace...

Citovat příspěvek

11:43:06 29.01.2012

A ještě takový jeden dotaz.

Narazila jsem na internetu na problém, že se u d7000 vyskytují olejové skvrny. Jak tak koukám, nikon se k tomu ještě oficiálně nevyjádřil? Měli jste někdo stejný problém?

Citovat příspěvek

11:08:58 29.01.2012

j.k.
Snadna pomoc. Pri cuceni ho hledacku si je nadzvednes na celo;)

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

10:44:29 29.01.2012

zahradnik - dakujem :-)

P - moj problem - zatial - nie je v nedostatocnej korekcii (aj ked aj to asi casom pride), ale v tom, ze s brylami sa mi mizerne cuci do hladaciku a bez bryli zase nevidim dobre na displeje :(

Citovat příspěvek

9:48:08 29.01.2012

lus: jen pro predstavu, z prvu jsem nosil kompakt na krku. Pote koupil zrdcadlo(lehci nez tva vybrana) a stale vysela na krku se setovym objektivem(plast).
Nyni ma desitkovou radu u Canona(hmotnostne stejna jako d7000) a s lepsim zoomem, nebo telatkem ho nosim na rameni, nicmene nejak zvlast neomezuje, stejne je treba koupit nejakej batoh aby jsi to mohla schovat...
Hmotnost a velikost je jedna z minus veci u dslr, ale vse ostatni je jedno velke +, jak jiz bylo psano.
Bezzrdcatka neznam, nicmene omezeni by to urcite prineslo, ac zde nekdo pise ze je srovnatelna s dslr.

Jdi do toho nikona
:)

Citovat příspěvek

Autor: makofoto

9:08:35 29.01.2012

Rozdíl v hmotnosti mezi 5100 a 7000 je pocitově nevýrazný, funkčně výrazný, samozřejmě ve prospěch D7000. Znám celou řadu žen, které fotí s D700 plus 24-70 či s D300 s 16-85 a nikdy jsem od nich neslyšel žádnou připomínku na hmotnost. Až do určité hmotnosti platí, že čím těžší sestava, tím stabilnější při fotografování z ruky.
Koupit napřed levnější a posléze přejít na lepší je velmi diskutabilní - většinou platí zásada, že levnější fotoaparáty se stářím ztrácí rychleji na ceně a každá výměna tak vyjde dost draho, nehledě na to, že nejdůležitější je naučit se fotoaparát dobře ovládat, poznat jeho klady i slabší místa.
Portrét - makro - krajina - to jsou v podstatě "nehybná" témata, kde by se zdálo, že se přednosti zrcadlovky nemusí uplatnit a stačil by nějaký bezzrcadlovák s APS-C snímačem a výměnnými objektivy. První zádrhel je, že na zrcadlovky existuje tak bohatý výběr objektivů, kterému žádný bezzrcadlovák nesahá ani po paty, nehledě na další příslušenství a např. i systém řízení více blesků, možnost synchronizace blesku s vyššími časy závěrky než 1/250 s atd. atd. Ono jde také o to, co fotografovat chci a co nakonec fotografovat budu. Pokud budou výsledky autorky dobré, časem bude požádána i o jiné žánry, třeba reportáž (ať třeba focení dětí, svatby....). A zde mají zrcadlovky jednoznačně hodně velký náskok. Argument pokrytí ostřícími body v hledáčku nepovažuji za podstatný, se stávajícími se dá pokrýt u APS-C snímačů skutečně téměř všechno.
Takže za mne bych doporučil D7000 se základním objektivem 16-85, na portréty, kde si budu chtít hrát s hloubkou ostrosti a současně na makro třeba 60/2,8 Nikkor - zabijí se dvě mouchy jednou ranou a také váha a rozměry tohoto objektivu jsou velice příjemné, kvalita dostačující. S navrženou sestavou s dá nafotit mimo safari téměř cokoliv :)
P.S. Je skutečně velmi málo situací, kdy je třeba mít výklopné a natáčecí LCD - třeba focení v davu s fotoaparátem nad hlavou nebo těsně nad zemí.

Citovat příspěvek

8:36:22 29.01.2012

j.k.
29. 01. 2012 00:47
Tady by pro tebe neco nemeli?
http://support.nikonusa.com/app/answers/detail/a_id/639/~/viewfinder-diopter-adjustment

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: