Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Výběr KSVO - Samsung či Panasonic

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Výběr KSVO - Samsung či Panasonic

Autor: .

11:26:07 20.02.2012

Co se týká Samsungu, poradí Bod....... vždycky jsem obdivoval, co ze svých snímačů umějí dostat Oly a Pan, na druhou stranu je otázkou, co míní Matej68 větou - "chtěl bych se focení více věnovat, tak primární volba těla je rozhodující". Pokud to myslí stejně jako spousta jiných zoufalců, že si bude primárně budovat jakýsi systém, pak je Samsung spíše ze hry. Ale pokud mu půjde o obrazovou tvorbu, pak bych jej preferoval. Ovšem spíše - jak už jsem napsal - v hledáčkové verzi. A celkem lhostejno, zda NX11, nebo ohlášený NX20, na který bych mu přece jenom doporučil pár týdnů počkat. Ne, že by se bez hledáčku nedalo, ale v tomto případě nemá na výběr. :)

V případě Samsungu bych mu doporučil ke klasickému dvojsetu bez diskuse ještě třicítkovou palačinku a redukci na M42. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: alienated

10:14:19 20.02.2012

mm shodou okolností doma i GX1 i GF2. GX1...je prostě o generaci jinde, ale pokud bych to kupoval jako jediný foťák, koupil bych G3. Tedy... z panasonic stáje.

Co se týká Samsungu, poradí Bod.

Já vidm jako výhodu panasoniku existenci 14-42X (NESMÍRNĚ KOMPAKTNÍ základní ZOOM) a zřejmě rychlejší ostření. Pokud rozměry a ostření nejsou prioritou, pak bych Samsung zvážil - nevím jak vyjde cenové srovnání a jak kvalitní má objektivy, ale senzor má zkrátka větší a má předpoklady k vyšší obrazové kvalitě.Pokud je to ovšem potřeba - výstup z G3(GX1) mi přijde jako více než dostatečný...

Citovat příspěvek

Autor: Mila_xl

10:03:59 20.02.2012

Eeeeee, pravdu dis, nako jsem si to spletl s modelem GF3, po kterym jsem taky tak trochu pokukoval, ten je prave malinkej a sikovnej, ale ja mam stejne nakonec XZ1 od jineho vyrobce, ze :-) .... ooooo, mea culpa, mea maxima culpa .....

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

9:50:50 20.02.2012

Mila... - Pana G3 ma ZABUDOVANY hladacik (1.44M) ...tak naco kupovat dalsi, ze ;)

Citovat příspěvek

Autor: Mila_xl

9:26:27 20.02.2012

no, nevim jak ted, ale drive sis musel k tomu ten hledacek prikoupit, a byl to ranec ..., ale to asi neni relevantni informace, kdyz chlapec pise, ze neni hledacek prioritou. (tu)

Citovat příspěvek

Autor: rodrigess

9:13:40 20.02.2012

Matěji, a co Pan G 3 - http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-g3-cerny-14-42-mm-45-200-mm, cena je špičková, foťák má velikej, elektronickej hledáček, velice rychlý ostření, kvalita obrazu lepší než GF2. Objektivy můžeš používat všechny m4/3, jak Panasonic, tak i Olympus, navíc přes redukce prakticky všechny manuální objektivy.

Citovat příspěvek

Autor: P

22:23:00 19.02.2012

imi1812
*Kdyby nic jiného, umožňuje klidnější odexponování a hlavu jako třetí opěrný bod, při nedostatku světla*
To asi kazdej hledacek a i bez ohledu na (ne)dostatek svetla. Zvlast kdyz ta hlava slouzi nejen jako operka ...

No moc se vam, sousede, letos ta rajcata nevyvedla ...Ale co vas, sousede, nema, vzdyt to je rybiz :D

Citovat příspěvek

Autor: imi1812

20:33:31 19.02.2012

.. hledáček již sám o sobě řadí fotoaparát do kvalitnější kategorie. Kdyby nic jiného, umožňuje
klidnější odexponování a hlavu jako třetí opěrný bod, při nedostatku světla.

Citovat příspěvek

Autor: .

20:22:12 19.02.2012

Samsung NX200 , jako K-ompakt -S- V-ýměnnými O-bjektivy zcela jistě vyhoví. Generátorem šumu může zaujatý člověk označit cokoliv. Sám mám starší řadu (NX10) a do ISO 800 není po šumu ani památky. Ostatně je to věc předvídavého nastavení expozičních hodnot a následného zpracování RAWu v luxusním dodávaném konvertoru. Vážná práce tě bez těchto postupů nemine.
Těším se na uvedení NX 20 i když jeho nákup neplánuji. Sám bych přístroj bez hledáčku dosti těžko snášel, protože potřebuji na čtení brýle a pro hledáček nejsou potřeba (umožňuje korekci). Pokud by ses chtěl fotografování více věnovat, doporučuji přístroj s hledáčkem, tedy budoucí NX 20, tento typ přístrojů má shodnou ergonomii se zrcadlovkami, kam patrně také někdy v budoucnu zamíříš. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

17:36:03 19.02.2012

Zkus vysvětlit ty svoje záhadné zkratky KSVO a VO, pak třeba někdo poradí :) I když o tom i tak pochybuju, protože ty sám nevíš, co potřebuješ, takže to těžko může vědět někdo jiný. Jednu věc ale napíšu, ty Panáky mají o dost menší snímač a rozhodně jsou na tom hůř z hlediska šumu, než ten Samsung.

Citovat příspěvek

Autor: Matej68

17:09:15 19.02.2012

Poradí mi tady prosím někdo?
Díky. M.

Citovat příspěvek

Výběr KSVO - Samsung či Panasonic

Autor: Matej68

10:19:17 28.01.2012

Uvažuji o pořízení kompaktu s VO. Nechci zrcadlovku a ani hledáček pro mne není nutný, preferuji spíše nižší hmotnost, rychlejší ostření a také možnost teleobjektivu, což mi u mého současného kompaktu (Samsung EX-1) nyní docela často chybí.

Po dlouhém zkoumání a výběru jsem se nyní dostal k této finálové trojce, včetně objektivů:
1) Panasonic Lumix DMC-GX1 + 14-42 mm + 45-175 mm PZ + 20 mm (cca 34.000)
2) Panasonic Lumix DMC-GF2 + 14-42 mm + 45-200 mm + 20 mm (cca 21.000)
3) SAMSUNG NX200 + 18-55 mm + 50-200 mm + 30 mm + blesk SEF20A (cca 21.000)

Panasonic GX-1 uvádím proto, že je to pro mne nyní něco jako ideální foťák, ale je to novinka a bohužel cenově někde jinde než oba další uvedené přístroje. Navíc se zatím nenabízí v cenově zvýhodněných kitech s více objektivy.
U Samsungu považuji za výhodu cenově dostupnější kvalitní objektivy než je tomu u Panasonicu, který má objektivy vždy o minimálně 2.000 dražší.
V různých recenzích a diskusích jsem se dočetl, že Samsung dost šumí (někdo jej označil jako „generátor šumu“) už na relativně nízkých ISO, ale to prý GF-2 také a ještě víc.

Chtěl bych se focení více věnovat a je mi jasné, že už primární volba těla je rozhodující.
Díky za každou radu a doporučení.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: