Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Výběr digitální zrcadlovky a vhodného objektivu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Výběr digitální zrcadlovky a vhodného objektivu

Autor: Honzza84k

23:07:35 03.11.2011

Moc děkuji za všechny reakce, hlavně uživateli Nill. Máte pravdu, že žádnou profesionální fotokariéru nemám v plánu (zuřivý fotograf :-) ). Já jsem si myslel, že pro mé potřeby se mnohem více hodí zrcadlovka, ale ten Nikon Coolpix P7000 mě také zaujal, jdu si pročíst recenze.

Jsou ještě nějaké další alternativy kvalitních kompaktů, které bych mohl srovnávat s tím Nikonem P7000 (s možností připojení externího mikrofonu)?

Citovat příspěvek

Autor: Nill

21:32:17 03.11.2011

jsou i kompakty, ke kterým se dá připojit externí mikrofon - http://digiarena.e15.cz/nikon-coolpix-p7000-novy-kompakt-pro-narocne_4

Citovat příspěvek

Autor: .

21:22:51 03.11.2011

Co bych doporučil za zrcadlovku ? Asi žádnou. Z toho co píšeš je zřejmé, že se nehodláš stát "zuřivým" fotografem a patrně nebudeš ani uvažovat o výtvarné tvorbě včetně výstav svých prací..... Souhlas s Nillem, že by ti lépe bylo s nějakým lepším kompaktem, případně UZ. V jejich případě se budeš muset smířit s interním mikrofonem. Zato fotit různé díly do PC s tím půjde patrně dobře. S pomocí odrazných destiček i interním bleskem.
Zrcadlovka je univerzálnějším přístrojem (také v součtu mnohokrát dražší), ovšem vyžaduje mnohem hlubší znalosti k dosažení uspokojivých výsledků.
:)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: milav

21:06:07 03.11.2011

Musí to být Canon nebo Nikon? Já bych doporučil Sony Alpha A35 - fotí výborně, makroobjektiv se dá sehnat za pár korun i starší (Minolta,Tamron,Sigma...),makro se dá fotit i s makro předsádkou (ta stojí také pár korun) natáčí kvalitně ve full HD nebo MP4 HD ready a má průběžné ostření při natáčení videa - nejsem si jistý, jestli ho mají výše zmíněné fotoaparáty, ale pokud vím, DSLR zrcadlovky neostří při natáčení videa průběžně, jen zaostří na začátku. ;)

Citovat příspěvek

Autor: Nill

20:39:53 03.11.2011

já bych doporučil zůstat u toho kompaktu, případně koupit nějaký co umí slušně makro a HD video s možností připojení mikrofonu. Nevýhoda zrcadlovek při focení detailů produktů je malá hloubka ostrosti - mimo rovinu zaostření dochází k rozmazání a často se nedá dosáhnout ostré kresby v celé ploše snímku. U kompaktu je tento problém daleko menší.

Citovat příspěvek

Autor: Hevlík Jáchym

20:16:38 03.11.2011

Ahoj, podívej se na http://www.megapixel.cz/digitalni-fotoaparaty, tam Ti poradí. Z toho co tam píšou, tak bych to viděl na http://www.megapixel.cz/nikon-d5100-18-105-mm-vr s tím mikrofonem http://www.megapixel.cz/nikon-me-1-stereo-mikrofon. Bezdrátovej k zrcadlovce asi neseženeš, jedině, že by se přes jack připojil k foťáku nějakej modul. No a na ty fotky zblízka budeš potřebovat makroobjektiv. Z těch dostupnejch je to http://www.megapixel.cz/nikon-40-mm-f-2-8-af-s-g-dx-micro. Maj tam i ukázkový fotky. Myslím, že za tyhle peníze nemůžeš sehnat lepší komplet. Canon nemá ani mikrofon a ani takhle levnej makroobjektiv.

Citovat příspěvek

Výběr digitální zrcadlovky a vhodného objektivu

Autor: Honzza84k

15:23:59 03.11.2011

Dobrý den, konečně jsem se rozhoupal ke koupi zrcadlovky a chtěl bych se zeptat na několik rad. Předně upozorňuji, že jsem fotograf amatér a automatický režim na kompaktu byl až doposud můj největší kamarád :-)

Jaké jsou mé požadavky?
- fotit budu převážně různé PC díly, do recenzí například, tzn. na bílém podkladě a často jejich detaily (sběrnice, čip...), tady asi bude potřeba především vybrat vhodný objektiv
- rád bych skrze fotoaparát natáčel i různé videorecenze produktů (stačí HD video, fullHD nevyžaduji). Vím, že kamera by v tomto případě byla lepším řešením, ale rád bych měl vše v jednom, už kvůli cestování na různé veletrhy, abych s sebou nemusel tahat více zařízení. Důležitým bodem je možnost připojit k fotoaparátu externí mikrofon (ideálně bezdrátový), abych mohl dělat reportáže z různých tiskovek a „stoupnout si před kameru“ :-)
- a v neposlední řadě bych fotoaparátem rád pořizoval snímky třeba při cestování po světě (dovolená, výlety)

Chtěl bych se proto zeptat, jakou zrcadlovku byste mi doporučili? Co jsem se zběžně díval po internetu a nabídkách e-shopů, tak mi padly do oka tyto modely:
- CANON EOS 1100D (bohužel u něj není možnost připojit externí mikrofon, jinak bych jej ihned bral, takže ten je asi rovnou z kola venku)
- CANON EOS 550D nebo 600D (nepodařilo se mi dohledat, zda je možné připojit i bezdrátový mikrofon, ale klasický přes 3,5mm jack ano. Byl by některý z těchto modelů pro mě vhodný?)
- NIKON D3100 (co jsem se díval, tak má možnost připojení kabelového mikrofonu Nikon ME-1, ale bezdrátového ne)
- NIKON D5100

+ asi bude potřeba vhodný objektiv pro výše popsané potřeby. Mohu se zeptat, který z uvedených modelů byste mi doporučil vy? Děkuji všem za případné reakce.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: