Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

10-15 K za foťák pro amatérku

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: 10-15 K za foťák pro amatérku

Autor: rodrigess

15:21:55 23.10.2011

alienated Napsal:
-------------------------------------------------------
> bob: no pokud bude volba bez hledáčku, taky bych
> asi doporučil ep-l3, jen ... tohle nemá
> přisvětlovací diodu, co? To mě trošku děsí,bude se
> s tím fotit i "ve tmě..." Panasoniky to tuším maj,
> ne?
>
> Jinak,kdyby nebylo cen, Ep-3+ placka 14-42 od
> panasoniku bych ji doporučil nejraději
>

epl 3 má přisvětlovací diodu, zato nemá blesk.

Citovat příspěvek

Autor: .

11:44:12 23.10.2011

alienated, pravdu máš, ovšem poněkud lepší GF3, než NX je zase dražší. Nicméně i ta dvojka stojí za zvážení, to se omlouvám. ( Ale neměl by o něm místo uštěpačných poznámek napsat také někdo jiný ?)

Podle toho, jak jsi popsal svou přítelkyni bych ale skutečně zůstal u kompaktu (vyšší třídy) a vynechal všechno, co má výměnné objektivy. V jejím případě bych vynechal i všechny "pánské" názory.

Ale kdyby přece ....... - tady ho máš i s bleskem (zmínil ses o něm, že..) v ceně - http://www.fotoskoda.cz/eobchod/samsung-nx11-18-55-mm-ois-50-200-mm-ois-blesk-sef20a A přisvětlovací diodu samozřejmě má také. Pouze mu chybí (k mé spokojenosti) zdířka na externí mikrofon. Ale jak píšeš, kravské seťáky. To bys musel do P-Q. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: alienated

11:16:46 23.10.2011

bob: no pokud bude volba bez hledáčku, taky bych asi doporučil ep-l3, jen ... tohle nemá přisvětlovací diodu, co? To mě trošku děsí,bude se s tím fotit i "ve tmě..." Panasoniky to tuším maj, ne?

Jinak,kdyby nebylo cen, Ep-3+ placka 14-42 od panasoniku bych ji doporučil nejraději:)

Citovat příspěvek

Autor: bob222

11:13:06 23.10.2011

bez hľadáčika ep-l3 (epm3). Jpg z toho idú parádne, okamžite použiteľné, výklopný display, art blbiniek kopa, slušné ostrenie, z bezzrkadloviek suverénne najväčší výber af skiel. Dá sa užiť kopa zábavy. Odkedy mám pena, zrkadlovka leží doma.
V prípade potreby možno hľadáčik dokúpiť, aj keď dosť draho...

Citovat příspěvek

10:59:28 23.10.2011

bod: tak s hledáčky jsou i panasoniky, že napíšeš NX11 jsem věděl stejně jako Jindra:)

Nex... má kravský seťák, dokud k tomu nebudou vyrábět něco menšího ala pancake 14-42 od panáků, přijde mi to rozměrový kočkopes. (tedy se seťákem, s palačinkou..kdyby sony nějakou pořádnou umělo udělat by to bylo něco jinýho...)

Citovat příspěvek

Autor: .

10:49:39 23.10.2011

bmx má pravdu, pokud příjde na přetřes "bezzrcátko" s hledáčkem, bude to NX11. Nebo víme o jiném ? Pokud bez hledáčku, asi NEX.....

Ale spíš bych je - a zrcadlovku zcela určitě - vynechal, ať zůstane u kompaktu. V současnosti si lidé pomlaskávají nad jakousi Fuji...... :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: bmx

10:36:01 23.10.2011

jinak, po zkusenostech...Canon řady xxxD, se setakem II generace...

šlápnout vedle, se nemůže...

Citovat příspěvek

10:27:57 23.10.2011

nojo, tak se ptej, Canon, Nikon, Sony, Pentax, Samsung, doporucen bude NX11... :D

Citovat příspěvek

10:26:14 23.10.2011

bmx: n já vím, ale proč objevovat ameriku... ona se v tom nevyzná a já se raději zeptám tu...

Citovat příspěvek

10:14:11 23.10.2011

zajit do obchodu a prehled ziskat... :S

Citovat příspěvek

9:27:11 23.10.2011

PS: zatím fotí s nějakým kompaktem s 3x zoomem

já to vidím nejspíše na nějaký bezzrcadlo, jenže, jaký, popřípadě jaký byste vyloučili?

Nex, Samsung, Pen, Panáky, či když už s hledáčkem, tak low-entry zrcadlo??

A prosím chtěl bych aby vlákno bylo slušný :)

Citovat příspěvek

10-15 K za foťák pro amatérku

9:23:50 23.10.2011

Dobrý den, chci se zeptat co byste doporučili v současné době za foťák pro amatérku, která zřejmě nebude pracovat s rawem? Tj aby z foťáku padal co nejlepší výstup doladitelný max mírou doostření a odšumem ve foťáku a možná s využitím různých "blbinek" typu art filtrů atp?Jo, a krátký videoklípky určo taky budou využívány...

Váš tip, pokud bude preferovat skladnost(tj bez hledáčku)
Váš tip, pokud bude preferovat řešení s hledáčkem?

Zatím fotí s kompaktem, všechno možný, od témat fotitelných "na výletě s přáteli" až po focení večerních akciček, kdy se fotí s bleskem...

Nikdy z ní nebude profesionál ba ani pokrčilý amatér co se dalších investic týká...

Vím že je to téma vhodné tak na flame, uvítám proto zejména praktické připomínky, musí to být hlavně user-friendly...

:)

díky

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: