Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

koupě levného kompaktu k vodě

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: koupě levného kompaktu k vodě

Autor: LudekBrno

8:01:50 20.10.2011

Bíláhlava:

jistě, v noci se od hladiny nic neodrazí, kromě toho blesku :)

Citovat příspěvek

Autor: Whitehead

0:58:01 20.10.2011

jsem sice laik, ale napadlo mě jednoduché řešení:
.
co takhle ty ryby přes tu hladinu fotit prostě večer nebo v noci ? To přece není polarizační filtr vůbec potřeba !
Od hladiny se absolutně nic neodráží a když to cvaknu s bleskem, tak mám rybu jak na talíři (tu)
.
Navíc v noci právě ryby vylézají ze svých úkrytů a tak je mnohem větší šance nějakou rybu vyblejsknout :)

Citovat příspěvek

Autor: *

20:45:44 19.10.2011

Polarizační filtr není nutný, stačí před objektiv vhodně nastavit polarizační brýle, tolik jen dodatek k 19. 10. 2011 20:10 ...i když ...upevnění na fotoaparát je příjemější...

Citovat příspěvek

Autor: .

20:10:09 19.10.2011

Polarizační filtr nemusí být nutně na objektivu upevněný, stačí ho ve vhodné poloze (kterou zjistíš průhledem a současným natočením) před objektivem přidržet. Upevnění na objektiv je příjemnější.

Zdravím

Citovat příspěvek

19:33:54 19.10.2011

Chceš fotografovat ryby pod hladinou, nebo nad hladinou.?

a..Pokud pod hladinou, tak je to fotoaparát dobrý.

b---Pokud chceš fotit ryby ze břehu, přes vodní hladinu, tak je to fotoaparát nevhodný.

Pokud b....tak doporučení z 19. 10. 2011 18:42...

Citovat příspěvek

Autor: Jiří Humhal

19:14:05 19.10.2011

Jak poznám ke kterému foťáku lze přikoupit polarizační filtr? Nikde jsem to u popisů fotoaparátů nenašel i u fotoaparátů přes 10 000Kč.

Jestli se v tom trochu vyznáš, na netu jsem našel fotky, kde fotil pod hladinou ryby tímto foťákem a měl ty fotky pěkný. Je to možné tímto foťákem vyfotit? http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/olympus-mju-tough-6020/specifikace/#section

Díky moc za odpověď.

Citovat příspěvek

18:42:55 19.10.2011

Polarizační filtr je pro tebe zásadní záležitost.

A jinak, co takhle překonat lenost a sám se poučit, třeba na webu fotoroman.cz co vlastně polarizační filtr je, a pak si sám vybrat fotoaparát...;)

Citovat příspěvek

18:39:13 19.10.2011

Celkem by se mi zamlouval z vámi nabídnutých Fuji FinePix XP30. Avšak nevím jestli se na něj dá nasadit nějaký ten polarizační filtr nebo jestli bych mohl fotit bez něj nějakou tu rybu těsně pod hladinou ???? Jinak děkuji za rady.

Citovat příspěvek

15:29:44 19.10.2011

Aha...bmx do toho vnesl zmatek.

Tak potom potřebuje fotoaparát, na který se dá nějakým způsobem připevnit polarizační filtr...:)

Citovat příspěvek

14:28:44 19.10.2011

Myslím, že tady moc lidí nepochopilo zadání. Zjevně se nejedná o podvodní fotografování, ale o focení skrze hladinu shora. Tazatel chce foťák k vodě, ne pod vodu.

Citovat příspěvek

11:27:18 19.10.2011

Hmm.....A .nějaké doporučení k výběru fotoaparátu na otázku tazatele by nebylo? .Ty puberťácké cinty o vzdálenosti místa fotografování mu nepomohou...;)

Humhal.

Zoom pod vodou je ti na nic. Musíš mít objekt co nejblíže objektivu, zapomeň na návyk na suchu..;)

Dopručuji ti :
http://kodak.katalogfotoaparatu.cz/digitalni-fotoaparat/kodak-easyshare-c123-sport/

A k němu baterie GP Recyko.

Za málo peněz , hodně zábavy...;)

Citovat příspěvek

Autor: rodrigess

23:52:26 18.10.2011

bmx, koukám, že z lomu se odcházelo narychlo (tu) :D.

Citovat příspěvek

Autor: bmx

19:55:41 18.10.2011

jeste jedna...

Citovat příspěvek

19:52:57 18.10.2011

u nas, zatopeny lom...

Citovat příspěvek

19:49:29 18.10.2011

za peknym focenim pod vodou, musi se daleko... :S

Citovat příspěvek

19:48:28 18.10.2011

Pro focení skrz vodní hladinu je nezbytný poarizační filtr, bez něj se na hladině oráží obloha a to i na průzračné vodě. To je zcela jistě příčinou onoho "zakalení" průzračné vody. Ani špatný foťák sám vodu na obrázku nezakalí. Naopak sebelepší foťák přes hladinu vody pořádně neuvidí bez polarizačního filtru. Takže vyber model, kam se filtr bude dát nasadit.

Citovat příspěvek

19:23:16 18.10.2011

Jiří, to není přístrojem. Spíš tím, že nevíš jak na to. Jinak ještě je možnost třeba tohle -:
http://www.megapixel.cz/olympus-mju-tough-3005, případně vyzkoušej tohle - : http://www.megapixel.cz/olympus-tg-310 nebo tohle - : http://www.megapixel.cz/fuji-finepix-xp30-cerny

Ale jak píšu, i s novým může být ta voda kalná...... :)

Zdravím

Citovat příspěvek

19:04:34 18.10.2011

Nebylo by možné sehnat něco levnějšího tak za 3 nebo 4 tisíce, max. za 5 tisíc? Kalnou vodou bylo myšleno, že můj starý foťák mi vyfotil průzračnou vodu tak, že vypadala potom jako kalná.

Citovat příspěvek

18:29:35 18.10.2011

Jiří, pod hladinou mí fotit třeba tohle - http://www.vkfoto.cz/pentax-optio-wg-1-cerny/
Ale tys patrně myslel focení skrz hladinu. Tady poněkud pomůže nasazení polarizačního filtru, pokud má objektiv obroučku se závitem, případně závitový adaptér. Na jakýkoliv foťák.
Proti kalné nepomůže nic. Bohužel. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

koupě levného kompaktu k vodě

18:21:48 18.10.2011

Dobrý den, poradí mi prosím Vás někdo s koupí nového digitálního fotoaparátu ?? Potřeboval bych foťák co neljevnější, co umí fotit i ryby pod hladinou, optický zoom co nejvyšší a který vydrží co nejdéle v pohotovosti. Můj starý foťák ryby pod hladinou neuměl- buď se mi to odrazilo od hladiny a voda byla světlá nebo byla voda kalná, a vydržel v pohotovosti tak max. 20 min- potom došly baterky. Předem děkuji za odpovědi.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: