Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Secondhand Kodak P880 nebo FUJI F200EXR ?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Secondhand Kodak P880 nebo FUJI F200EXR ?

Autor: Karlikamater

23:50:31 14.10.2011

Ahoj
.Mám Kodíka P880 už pár let a nikdy mne nenechal ve štychu. Přestože jsme na našem diskusním vláknu od něj postupně téměř všichni přešli na DSLR různých značek,většina z nás si ho nechala a občas ho provětráme a zpětně se divíme jak pěkně fotil a jak nás pro DSLR dobře připravil svými bohatými možnostmi manuálního nastavení.Nedáme na něj dopustit i když se během let vyskytly ojediněle u někoho problémy....např.závada mikrospínače potvrzovacího stisku na joysticku a také rády špatně převádějí kontakty hlavního vypínače (kolega to vyřešil pěkně ,,po moravsku" špricem slivovice injekční stříkačkou a ono to zabralo a má od té doby klid ;) ).
Se svým 24 mm širokoúhlým objektivem je ideální na fotografování krajin (proto jsme si ho tenkrát všichni koupili) a dá se s ním ještě tak nějaký portrét,ale na sport neprosto nevhodný (pomalý AF,sériové snímání i ukládání na kartu) stejně tak i makro je nepoužitelné a od citlivosti 200 ASA už značně šumí,takže na noční fotky taky nedoporučuji.Co se týká možností nastavení a množství tlačítek pro přímou volbu parametrů,tak ještě po letech může spoustě dnešních EVF sloužit za vzor....např.9 AF bodů s ruční předvolbou (a možnost s libovolným AF bodem svázat i bodové měření expozice),live indikaci pod a přeexp.míst + live histogram,tři celková uživatelská nastavení do paměti,expoziční braketing s volbou odstupňování i celkovým posuvem,duální systém AF a MF s indikací stupně kontrastu a vzdálenosti,snímání až 99 snímků s volitelným časovým intervalem. Pár drobností jako je např.zoomování i zaostřování prstencema na objektivu,dioptrická korekce hledáčku a konektor pro kabelovou spoušt ext.blesku také potěší.
Má pár základních exp.programů (krajina,makro,portrét,sport) ale taky P,A,S a M (čili vše co může upotřebit naprostý laik i pokročilý amatér.V automatickém režimu P nastaví optimální kombinaci clony + času,ale tu lze jednoduše rollerem,,posunout" dle vlastního záměru aniž by došlo k pod nebo přeexpozici ( a také dovolí příp.korekci expozice)....je to rychlé,dobře ovladatelné a zvládne to i snaživý začátečník.Základní světelnost objektivu je 2,8 a závěrka zvládá čas až 1/4000,takže rozsah možných kombinací EV je luxusní. Video je ale mizerné (na dnešní dobu)...hlavně zvuk. To je vše co si tak vybavuji a mohlo by ti pomoci při rozhodování.
Karlík
PS:pokud jsi z něj viděl horší fotky,tak to byla spíš zásluha toho co jej držel ;)

Citovat příspěvek

Secondhand Kodak P880 nebo FUJI F200EXR ?

Autor: tovog

16:49:38 12.10.2011

Nejsem si jistý, jestli porovnávám to zcela srovnatelné :lol: Chci si koupit lepší kompakt a nevyhýbám se použitým; spíš mi to připadá, že mi nic jiného nezbývá ;-) (čili by měl ještě něco vydržet) Chci foťák na Li-ion battery pack, s obyčejným zoomem, co by uměl trochu lépe fotit, což asi znamená lepší světelnost a větší chip. Dále by měl umět slušné video a musí ho umět obsluhovat i manželka; ta fotí lidi, tak by měl umět ostřit pěkně na obličej. Na Canon G nebo S finančně nedosáhnu, takže jsem se v nárocích uskrovnil. Nějaké manuální nastavení by přišlo vhod, hlavně asi ostření a +/- expozice, i když je fakt, že mám čím dál míň času na něčím přemýšlet; takže spíš by měl slušně fotit i na auto...
Momentálně se dost prodávají Kodak P880 kolem 3600Kč, viděl jsem pěkné i horší fotky, líbí se mi zoomování pri videu, ale manželce se asi nebude líbit tvar - není zrovna kabelkový.
Fujifilm FinePix F200EXR - na e-bay se dají sehnat za podobnou cenu, nebo o něco dráž, ten by se mi líbil víc kvůli lepšímu zpracování dynamiky (rád fotím přírodu) a klasickému kabelkovému tvaru.

Budu vděčný za každou zkušenou radu.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: