Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Canon ef-s 17-85 vs. tamron 17-50

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Canon ef-s 17-85 vs. tamron 17-50

Autor: HonzaC

9:38:04 14.10.2011

Když ho budeš kupovat ve větším kamenném obchodě, vybereš si z více kusů a nejspíš ti to hrozit nebude. Jinak si ho otestuj (např. http://www.focustestchart.com/focus21.pdf) a případně je možné ho nechat v servisu seřídit. To bych ale udělal jen v případě větší odchylky, která by ti na reálných fotkách vadila. Ale jak jsem psal, u tohoto Tamronu jsem problém nezaznamenal, i když dva kousky nejsou zrovna reprezentativní vzorek. Horší to bylo u Sigmy, 5x 17-70, jedna 70-300 a ani jedna přesná.

Citovat příspěvek

Autor: str.jan

18:33:36 13.10.2011

A jak je to se serizovanim objektivu? Nekde jsem cetl, ze je dobre si nechat u objektivu tretich stran seridit rovinu, na kterou objektiv ostri.

Citovat příspěvek

Autor: HonzaC

15:19:03 13.10.2011

"Ptam se zejmena na obrazovou kvalitu...!" - pak jednoznačně Tamron. Jeho nevýhodou je menší rozsah a pomalost ostření, velkým plusem světelnost a právě mnohem vyšší optická kvalita, zejména ostrost (a zvláště stará nestabilizovaná verze). Bylo by asi dobré vybrat z více kusů kvůli možnému FF/BF. Nemůžu ale potvrdit, měl jsem na foťáku nasazeny dva kusy a oba byly dobré.

Citovat příspěvek

Autor: vlastas

12:51:56 12.10.2011

Ten Tamron bude hodně pomalejší v ostření

Citovat příspěvek

Canon ef-s 17-85 vs. tamron 17-50

Autor: str.jan

12:34:31 12.10.2011

Zdravim,
chtel bych se zeptat na nazor:
Tamron SP AF17-50mm F/2.8 XR Di-II LD ASPHERICAL [IF]
nebo
Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM

Ptam se zejmena na obrazovou kvalitu a uzivatelske zkusenosti, techicke rozdily jsou mi v celku jasne. Zvazuji to k EOS 60D.

Predem diky za odpovedi

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: