Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Poraďte s výběrem první zrcadlovky

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Poraďte s výběrem první zrcadlovky

Autor: Jirka_TP

16:22:56 20.10.2011

Já bych se přiklonil k nastíněné volbě hned v prvním příspěvku - dotazu. A to Nikon D5100. Je v něm použit nový typ čipu, stejný jako v D7000, se kterým je pořízena ukázka (z ruky a v místnosti). Má přijatelnou úroveň šumu i při vysokých ISO. Za slunečného dne je pomalu jedno čím kdo fotí, výsledky bývají srovnatelné. Ovšem jakmile se světelné podmínky zhorší, bývá většinou jediným řešením zvýšení ISO a pak už nízkou úroveň šumu oceníš.

Citovat příspěvek

Autor: František

14:32:34 20.10.2011

Dani, zkus se podívat na DSLR, nebo SLT od Sony.

Nemán zkušenost s ergonomií levnějších modelů. To je ale stejně velmi individuální.
Ergonomie Konica-Minolta D7D, Sony Alfa 700, 850 a 900 je perfektní.

Důvody pro Sony:

- optická stabilizace na čipu v těle => stabilizace se všemi objektivy
- ostření z těla osičkou, i SSM pokud jej objektiv má
- přehršle kvalitních objektivů od Minolty z druhé ruky za hubičku
- third part side objektivy stejné jako pro ostatní značky (údajně i se stabilizací v objektivu)

Citovat příspěvek

Autor: František.

14:31:11 20.10.2011

Dani, zkus se podívat na DSLR, nebo SLT od Sony.

Nemán zkušenost s ergonomií levnějších modelů. To je ale stejně velmi individuální.
Ergonomie Konica-Minolta D7D, Sony Alfa 700, 850 a 900 je perfektní.

Důvody pro Sony:

- optická stabilizace na čipu v těle => stabilizace se všemi objektivy
- ostření z těla osičkou, i SSM pokud jej objektiv má
- přehršle kvalitních objektivů od Minolty z druhé ruky za hubičku
- third part side objektivy stejné jako pro ostatní značky (údajně i se stabilizací v objektivu)

Citovat příspěvek

Autor: Houžvička Karel

13:07:45 20.10.2011

Ahoj, já vybíral dost podobně, nejdřív to vypadalo na set http://www.megapixel.cz/nikon-d3100-18-55-mm-vr-55-300-mm-vr, ale když jsem si u kámoše vyzkoušel http://www.megapixel.cz/nikon-d5100-18-105-mm-vr, bylo rozhodnuto. Fotí fakt skvěle a výklopný displej je prostě lahůdka. Ještě jsem měl ve výběru http://www.megapixel.cz/canon-eos-600d-18-135-mm-is (taky kvůli displeji), ale když jsem viděl fotky, nebyly tak pěkný, jako z Nikona D5100.

Citovat příspěvek

Autor: .

23:00:42 19.10.2011

Ale ale, fotil jsem jedoucí vlak v krajině i na VF, a s tím se jinak než se stativu fotit nedá..... :D

Zdarvím

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

22:31:23 19.10.2011

No, pohybující vlak ze stativu moc nevyfotí :)

Citovat příspěvek

Autor: lt1

22:15:08 19.10.2011

Pozri aj ponuku Pentax K-r s 18-55 a 55-300. To cele za dobru cenu a slusny vykon v tejto kategorii.
Vlaky sa inak bezne fotia zo stativu, pohybujuci sa vlak stabilizaciou neodstabilizujes :D, max. tak mozes pouzit panning .

Citovat příspěvek

19:13:16 03.10.2011

Omluva ..." ostatně vysoká světelnost je velmi často...... :)

Zdravím

Citovat příspěvek

19:07:13 03.10.2011

Dani, zrcadlovka určená pro focení železnice se nevyrábí. Vlak se z fotografického hlediska také nechová jako velmi rychle se pohybující předmět. Klidně ho můžeš fotit i se stativu. Takže v podstatě cokoliv.
Spíš bych uvažoval, proč ten nejnižší level. Zanedlouho půjdeš pro lepší. Takže bych doporučil alespoň D5000. Už jen pro možnst fotit na vyšší ISO, čímž se dá dohonit průměrná světelnost základního objektivu, ostatně velmi často nepoužitelná. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Poraďte s výběrem první zrcadlovky

Autor: Dani

17:45:51 03.10.2011

Ahoj,
rozhodl jsem se přejít z kompaktu na amatérskou zrcadlovku. Ale je to poněkud komplikované, nemohu si vybrat.
Prvně sdělím, na co ji budu používat. 95% mých fotografií bude z prostředí železnice, tzn., že preferuji co nejlepší vlastnosti pro focení pohybujících se předmětů a co nejlepší stabilizaci obrazu. Ve výsledku nechci překročit částku 25 tisíc (tělo, objektiv, stativ + eventuelně filtry).
Jako asi nejlepší varianta mi připadá D3100 s 18-105mm (případně 18-55 a 55-200), ale svoji roli tam má i D5100 a nově také EOS 600D.
Poradil by mi někdo, jestli k účelu plně postačí D3100, nebo jestli má cenu investovat o třídu výš?
Za odpovědi děkuji, pokud by k odpovědi byla potřebná další informace, rád sdělím.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: