Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Prechod z D80, priorita - vetsi hledacek.

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Prechod z D80, priorita - vetsi hledacek.

Autor: arf_soul

9:10:29 31.08.2011

Diky, uz jsem to taky tak udelal, z toho obrazku to neslo moc poznat kdyz nevis jak to udelat :)

Ta puvodni guma tam byla prilepena hodne, takze se potrhala, ale jak jsi rikal, neni treba zoufat, takhle to je mnohem lepsi :)

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

21:56:50 30.08.2011

arf - povodna guma z MK-21 odlepena a na lupu nasunuta originalna ocnica aj s plastovou kolajnicou - nato som poslal aj tu fotku, je to tam vidno

Citovat příspěvek

Autor: Opeth

20:26:31 30.08.2011

hele, kam mi zmizel komentář, admine? No je zvláští, že puntíka necháš napadat ostatní a když se slušně ohradím, tak to smázneš? Hmm, to je mi zvláštní metr.

"." - vzájemně srovnatelná čísla mají právě ten největší praktický dopad. To bys moh pochopit. IQ kvíz speciálně pro tebe: co bude větší zvětšení, 0,96 nebo 0,85? :D :D :D
Novodobého vlastníka Nikonu neberu jako urážku na sebe, mám čtvrté tělo a už je to hezkých pár let, kdy jsem koupil to první.. Zkus se více zaměřit na fakta, místo na pocity, navíc tak subjektivní.. Jinak nic ve zlém, celkem se bavím.. (tu)

Citovat příspěvek

10:33:10 30.08.2011

Takze tu starou jsi odlepil a misto toho nalepil tu novou? (predpokladam ze jen tu gumu, ne i s temi dvemi plastovymi casti.)

Dneska to zkusim odlepit.

Citovat příspěvek

3:16:11 30.08.2011

arf - mne to išli celkom dobre, aj keď je tam tuším v nejakých dvoch miestach bodovo prilepená ...ale keď si tam dáš originálnu očnicu z aparátu tak po tejto gume už aj tak ani nevzdychneš...

Citovat příspěvek

Autor: arf

22:57:51 29.08.2011

Netusim, jak tu gumu z DK21M shodit, nejaka rada? Nechtel bych to hned znicit..

Citovat příspěvek

Autor: rodrigess

19:40:29 26.08.2011

na dpreview com je K 5 hodnocen lépe naž D 7000. Provedení a ergonomie je velice chválena.

Citovat příspěvek

16:14:18 26.08.2011

arf_soul - tak nech dobre sluzi :-) ...a este rada k DK-21M - zhod z nej originalnu gumennu ocnicu a nahrad ju tou povodnou z aparatu, je ovela komfortnejsia...

Citovat příspěvek

11:18:58 26.08.2011

Tak nakonec vyhral Nikon D200 s cockou Nikon DK-21M. usetrene penize investuji do noveho objektivu (Nikkor 85mm f/1.8).

Diky vsem za rady (btw meli jste pravdu, D200 ma stejny hledacek jako D80, ale s tou cockou je to lepsi).

Citovat příspěvek

Autor: Umbrella

11:52:26 18.08.2011

. Napsal:
-------------------------------------------------------
> (Nejen) podle mé ženy nejsem normální.
> Tak tedy -
> http://www.karf.cz/dynamicky-rozsah-digitalnich-fo
> toaparatu/

a tak to ma byt, me to taky rikaji :D urcita sebereflexe by mela aspon v kruhu rodinnem byt, jinak by jeden uplne zcvoknul jako cisar mala botka :)
Jak to dopada kdyz je misto kritiky doma pochlebovani, je videt u nekterych sezonich prispevovatelu ;)

Citovat příspěvek

11:43:57 18.08.2011

Dolgorukij Napsal:
> Umbrella, právěže nepoužívají a v tom je ten vtip

no je fakt ze treba ja ho nepouzivam, mam proste zablesky a to je pro mne to co potrebuji ;)

Citovat příspěvek

Autor: alienated

11:38:58 18.08.2011

Bod: Vím, ne? :D ;)

Citovat příspěvek

Autor: .

11:27:40 18.08.2011

(Nejen) podle mé ženy nejsem normální.
Tak tedy - http://www.karf.cz/dynamicky-rozsah-digitalnich-fotoaparatu/
:D :D :D

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: Dolgorukij

11:16:58 18.08.2011

Umbrella, právěže nepoužívají a v tom je ten vtip:)

Citovat příspěvek

11:12:42 18.08.2011

"normální fotograf" je taky, co sa preklepne a napise "digitální rozsah" ...druhy "normální fotograf" je taky, co tomu rozumie... treti "normální fotograf" to tym dvom trpezlivo (a zdlhavo) vysvetli... :-)

Citovat příspěvek

11:04:49 18.08.2011

I ty.... Brute...... ? :D

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: alienated

10:55:10 18.08.2011

co je to digitální rozsah? :D

Citovat příspěvek

10:34:55 18.08.2011

Je to zas jak za starých dob. Doufal jsem, že Tomášovi ten půst prospěje, ale on ho využil jen k tomu, aby si nadělal po ateliérech jakýchsi fotografů fotky do diskuse. Jinak se nic nezměnilo.

Nějaký trouba tady začne opisovat jakási technická data hledáčku, aniž by si byl vědom jejich praktického dopadu a na základě toho začne taxovat přístroje na amatérské a profesionální..... a tradiční boys místo aby ho zklidnili, začnou se hádat s tím, kdo se ho snaží přivést k rozumu.

Myslím, že poznámka o řitním otvoru je docela na místě. Pokud bych směl, doporučil bych T_x a Dolgorukému pečlivěji hlídat úlety novodobých vlastníků Nikonu a včas je usměrňovat do rozumných kolejí. Pak nebudou vznikat podobné přitroublé příspěvky ( že se tu v době půstu T_x prakticky neobjevovaly.. ;) ). I když mám podezření, že pro jakýsi značkový exhibicionismus jsou spíše vítané. :)

Tak tedy - Nikon je proti Pentaxu nemožnej šumák a digitálním rozsahem ho Pentax překonává o koňskou délku.....
Dá se ověřit na testech Dpreview a DXOMark.....
Taky jsem to četl na diskusních fórech......

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Zdravím

PS Luděk Brno, co to je - normální fotograf.... ? ;)

Citovat příspěvek

10:06:06 18.08.2011

¨Dolgorukij: ja vim ze v nasich rozhovorech to pak prejde v rizenou ztratu pameti, ale ze by az tak? ;) (jinak moje poznamky maji obcas smajlik, takze si delam trochu vtipky a nadsazku, kdybys to nepoznal)

jen kdyz napises ze jediny Nikon pouziva CLS a ostatni jen flashmetr, tak to tou jedinecnosti trochu zavani, ne? ;) nemas ten pocit ? :D no vzhledem k tomu ze to maji i ostatni, tak to jiste i ostatni pouzivaji ;)

Citovat příspěvek

10:00:06 18.08.2011

"...je mi jasne ze dinosaurus mel ritni otvor driv nez opice..." - no, konecne som sa na tomto fore zase nahlas zasmial :-) :-) :-)

Citovat příspěvek

9:54:56 18.08.2011

Umbrella, pravdu v tom, že Nikon není jedinečný svým dálkovým řízením blesků, máš, ale to přeci nikdo nezpochybňuje, takže se nemusíš vlamovat do otevřených dveří;)

Citovat příspěvek

9:44:27 18.08.2011

Dolgorukij: to je mozne ze funkcnost muze byt ruzna, jinak lidi kolem mne to celkem casto pouzivaji, tak to nejspis funguje dobre i bez flashmetru. Takze k datu diskuze to jedinecnost Nikonu neni, takze mam (ze by zas jednou) pravdu ;)? Taky to asi bude zamerenim na ruzne skupiny, na amaterske urovni si lidi radi hraji se systemakama a na clonu 2, ale my v atasu proste chytnem zablesky za cudlik a promerime si scenu pri odpalu.

Ludek,Dolgo: no je mi jasne ze dinosaurus mel ritni otvor driv nez opice, ale k dnesnimu datu je mame vsichni, tak vo co de? :D

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

9:14:25 18.08.2011

Umbrella:

Canon pokud vím, ho má až od 7D. Nikon od D70, tedy asi o 6 let dřív :)

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

9:09:23 18.08.2011

BoD:

netuším, co je na mé námitce špatně :S Normálně obvykle fotograf chce, aby přístroj udělal snímek v definovaný okamžik co nejdříve po stisku spouště. U toho jakože "AF s manuálními skly" prostě točíš ostřením a čekáš, až foťák udělá fotku a samozřejmě přesně nevíš, kdy ten okamžik nastane.

Citovat příspěvek

8:59:02 18.08.2011

Umbrella, ještě poznámka. U Nikonu je CLS funkcí interního blesku, není třeba vlastnit drahou externí řídící jednotku, jak je běžné. Canon těla umí svoje blesky řídit až od 7D, ta starší ne.

Citovat příspěvek

8:55:22 18.08.2011

Tomáš_X, to nebylo míněno jako kritika flashmetru nebo manuálního nastavování. Kdo si pečlivě proměří scénu a dokonale ví, co dělá, má můj obdiv. To byla jen narážka na použitelnost CLS. Občas se dívám do zahraničních diskusí, kde je dost lidí se zkušenostmi s více systémy a ti takřka sborově tvrdí, že u C nebo P si všechno raději proměří a nastaví sami, zatímco na Nikonech používají CLS. ...A nejde samozřejmě jen o to, jestli jde na těle nebo řídící jednotce rozdělit blesky do skupin a přiřadit jim kompenzace atd, ale o to, jestli se potom celý systém podle toho nastavení chová. ...tohle je i odpověď pro Umbrellu. Nikon byl před pár lety kritizován za přerušení kompatibility těl a systémových blesků. Podle mého názoru se to vyplatilo.

Citovat příspěvek

8:37:33 18.08.2011

Dolgorukij Napsal:
> Tomas_X, já to mírné blýskání interního blesku v
> commander režimu při makru neřeším, protože
> objímka makroblesku je tak široká, že ho odstíní
> ...A jinak o kvalitách CLS jasně hovoří to, že ho
> skoro každý nikonista vlastnící externí blesk
> používá, zatímco ostatní...víš co... ...používají
> flashmetr

ale vis co.. jdi nekam :) Olympus takove rizeni blesku na dalku normalne ma, predpokladam ze i Canour ho ma proc taky ne, tak uz bez nekam s jedinecnosti Nikonu nad ostatnimi :D (zase trosku na zem z tech oblak clovece :D )

Citovat příspěvek

Autor:

8:29:07 18.08.2011

mikecood: překlep, ne kontinuální ostření, ale snímání se zapíná na velkém LCD displeji šipkami.

Citovat příspěvek

Autor: mikecood

3:02:33 18.08.2011

Tomas_X - píšeš, že K-5 nemá přepínání kontinuálního ostření na těle,... to není pravda, přepíná se velmi pohodlně páčkou...přitom píšeš, že jsi ho měl párkrát půjčený....já ho vlastním, jsem s ním velmi spokojený a mimochodem dost fotím se Sigmou120-400.... to jen na okraj k teleobjektivům...

Citovat příspěvek

1:36:51 18.08.2011

Jo, ještě drobnost, v interiew s jakýmsi českým fptografem ( jméno mi teď vypadlo), který pracoval v Americe, byl poznatek - ..." měl jsem cosi fotit (asi oblečení) a modelka měla pod nosem beďara. Přítomný zákazník řekl, že takovou modelku nechce a na námitku, že to spraví pár stisknutí klávesnice na počítači mi řekl - vy jste se zbláznil, já vás budu platit za to, že odstraňujete beďary na pořítači a venku stojí šest set holek bez beďarů.....".... :)

Jen tak, na okraj..... ;)

Zdravím

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: