Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Prosím moc o radu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Prosím moc o radu

Autor: Karel Macháček

16:36:10 17.08.2011

Doporučuji stránku http://www.fotonavody.cz/jak-vybrat-digitalni-fotoaparat/ inspirace při výběru.

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

17:33:31 16.08.2011

lukis:
"...Jen je prostě potřeba nastavit si správná očekávání..."

a opět jak je mým zvykem dodám: hodně záleží na požadovaném výstupu...

Citovat příspěvek

Autor: lukis

14:31:16 16.08.2011

Vzhledem k tvému rozpočtu se budeš muset smířit s EVF (UZ) nebo kompaktem. Na tomto malém aparátu se spoustu věcí naučíš a za nějaký pátek už budeš sám vědět, kam (a jestli vůbec) se chceš posunout. Jen je prostě potřeba nastavit si správná očekávání, abys nebyl zklamán.

nadšení a osobní nasazení do jisté míry vykompenzuje nedostatky techniky.

Citovat příspěvek

Autor: bob222

6:48:01 16.08.2011

spomínam, že onehdá Vlasta Kašpar dával dokonca aj vtáčikov ultrazoomom, tuším mal FZ-30.
Čo si ja pamätám z leteckých dní, tak statika v pohode, stačilo 36 mm eq. Na letisku je kam cúvnuť, len si treba privstať, kým nie sú davy. Z letoviek som mal s FZ-7 odpad aj 70-80 percent, ale veď karty sú za pár šupov a ide o srandu pri fotení, nefotíš pre letectví a kozmonautika.

Citovat příspěvek

Autor: rodrigess

23:22:18 15.08.2011

a poslední..Jak jsem psal, odpad byl velikej, ale použitelných fotek (pro nás) bylo taky dost.. :)

Citovat příspěvek

23:19:46 15.08.2011

a poslední..Jak jsem psal, odpad byl velikej, ale použitelných fotek (pro nás) bylo taky dost..

Citovat příspěvek

23:16:40 15.08.2011

a ještě jedna...

Citovat příspěvek

23:16:03 15.08.2011

další....

Citovat příspěvek

23:14:36 15.08.2011

tak, ještě pár příkladů, že to opravdu nejde a přestanu to tady zasírat.. :)

Citovat příspěvek

23:09:04 15.08.2011

je fakt, že odpad byl dost velkej, ale nejsme profíci, takže si ho můžeme dovolit.. :)

Citovat příspěvek

23:06:37 15.08.2011

možná by si to každej měl opravdu pořádně vyzkoušet a ne UZtko zavrhnout po pár pokusech..

Citovat příspěvek

23:04:04 15.08.2011

jasně, že se zrcadlem se dají dělat podstatně kvalitnější fotky, ale i s UZtkem se dá užít dost legrace..

Citovat příspěvek

23:02:04 15.08.2011

Tohle nafotil můj kluk s obstarožním UZ Oly SP 510. Foťák měl v ruce asi podruhý a neznali jsme ani jedno předváděný číslo, takže fotil kdy ho napadlo a ne kdy to bylo nejvhodnější. Ale pravda je, že v tý době ještě nevěděl, že s UZ letadla fotit nemůže :D.

Citovat příspěvek

Autor: pesula

20:29:01 15.08.2011

Taky bych dal něco z UZ, ale do teď pršelo a teď zrovna nad náma nic neletí :D ...tak zítra

Citovat příspěvek

18:13:28 15.08.2011

no a toto je ze zrcadlovky, samozřejmě se bavíme o laciném foťáku, tedy nejde o kanon s objektivem za desítky tis., vzdálenost objektu je přibližně stejná (odhadem)

Citovat příspěvek

18:09:26 15.08.2011

ať se tu jen neteoretizuje, tak zkusím pro zakladatele vlákna příklad z UZ - čára zobrazuje trasu letu

Citovat příspěvek

Autor: Karlikamater

18:00:27 15.08.2011

Pardon,nějak se tam podivně vetřela ta pitomá ikonka (td)
Karlík

Citovat příspěvek

17:53:49 15.08.2011

Jasně....souhlas.Je to jen ode mne ,,popis" jak to bude nejspíš vypadat když je ten 5000,- finanční limit ...ale zase chápu že ne každý má desetitisíce na výbavu která by dávala výsledky v ,,adekvátní kvalitě, jak píšeš.
A protože to chce i na běžné rodinné fotografie a ne jen na ,,letovky" tak naštěstí hrozí jen zklamání a nikoliv úplné vyhození peněz.
Karlík
PS:Petře mám na mysli takovýhle typ fotoaparátu : http://www.korunka.cz/kompakty-ultrazoom/fujifilm-finepix-s3200
(ber to jen jako ukázku,nikoliv pro tebe nejvhodnější typ z těch které jsou v dané kategorii a ceně na trhu).

Citovat příspěvek

Autor: landov

17:23:30 15.08.2011

karlikamater: ano, aj tak sa da...ale aj tak po par pokusoch dotycny zisti, ze "letovky" s UZ sa proste nedaju v adekvatnej kvalite robit...a zase sme pri vyhodenych peniazoch. Ale nie je nad poucenie z vlastnych chyb, takze hor sa do obchodu a podme ho zbavit sa par tisic korun :-)

Citovat příspěvek

17:16:28 15.08.2011

Klidně mne kolegové sprdněte že se ,,cpu" do věcí s kterýma nemám praktické zkušenosti :).Zkusím to jen se svým selským rozumem ;).
a) Letadla na stojánce...občas rozměrná monstra a tuším že ne vždy je možnost dostatečného odstupu,takže (i přes perspektivní zkreslení) se hodí širokoúhlé ohnisko (o focení rodinných fotek nemluvě).
b) Letadla za letu...když občas koukám na netu do exifu u některých fotek z leteckých dnů,tak mám dojem ,
že teleobjektiv 300 mm je to ,,nejkratší" z čím má cenu tam chodit.
Z obou situací mi vychází mít rozsah objektivu od alespoň 28 mm do alespoň 300 mm (není to samozřejmě dogma ,jen můj subjektivní odhad)...takže UZ s deseti,či vícenásobným rozsahem zoomu.
c) Sledovat a udržet rychle se pohybující letadlo na LCD v natažených rukách je určitě těžší, než v hledáčku u oka (vlastní zkušenost z motocyklových závodů)...takže UZ s hledáčkem.
d) Méně ,,schopný" AF bude největší slabinou,která se dá trošku ,,obejít" pokud lze fotoaparát přepínat do ručního ostření.Zaostřit si předem do místa předpokládaného pohybu letadla a pak vypnout AF,sledovat letadlo v hledáčku a při přeletu místa zaostření udělat sérii snímků....díky větší hloubce ostrosti UZ i při plně otevřené cloně je šance se občas trefiíš....nejpoužitelnější je to při focení vzletu nebo přistání (nejlépe být kolmo k dráze a letadlu),protože máš jisté kudy letadlo profrčí,tudíž kam si předostřit,letadlo se dobře sleduje a na dráze nebo v blízkém jejím okolí si lehce najdeš orientační body.
Je to samozřejmě krkolomná a velmi nouzová metoda,ale při tvých omezených finančních možnostech asi nutná a když si ji časem vychytáš... ;).Možná ti ale zdejší fundovanější a zkušenější kolegové poradí něco jednoduššího a účinnějšího....letadla nefotím,takže jen teoretizuji.
Karlík

Citovat příspěvek

Autor: pesula

15:48:26 15.08.2011

Zkusil bych se zaměřit na to pohybující se letadlo. Jde o A380 v deseti kilometrech, nebo a Grippen při mach2, nebo čmelák 50 metrů nad polem??? Myslím, že první dvě možnosti nevyfotíš a na tu třetí bych zkusil klidně Sony HX5. Do cenového limitu se vejdeš a jako rodinný foťák by mohl vyhovovat. Rady typu....jedině zrcadlovku... mi přijdou úplně k ničemu, když ji za 5000,- prostě nekoupíš. Jen ze zvědavosti jsem mrknul na Aukro a nejbližší je snad Sony A200 s 18-70 za 5990,- a teď otázka pro odborníky (to já opravdu nejsem)... bude A200 na letadla o tolik lepší, než HX5? Kromě toho se ten kompakt dá použít i na video a to se v rodině může hodit.

Citovat příspěvek

Autor: Lukas_highenergy.cz

12:27:07 15.08.2011

Taky záleží jaké máš nároky na kvalitu - někdo třeba neni tak náročný... Se zkus podívat na fotky třeba z nějaké akce, kde jsi byl, co hodí někdo někam na net, byli focené kompaktem a tobě se líbí... No a pokud zjistíš, že se ti nelíbí žádné z kompaktu, co jsi našel, tak aspoň uvidíš, že za něj nemá smysl vyhazovat peníze...

Citovat příspěvek

Autor: bmx

11:29:35 15.08.2011

tak takovy fotak,na letadla, asi neexistuje...

Citovat příspěvek

Autor: Petr Jasiok

11:25:21 15.08.2011

prostě foťák 5000 korun i méně se kterým by se dalo celkem solidně fotit

Citovat příspěvek

Autor: Siggi

11:11:05 15.08.2011

Petr Jasiok napísal/a:
-------------------------------------------------------
> A nešel by koupit kompakt se stabilizátorem
> obrazu???Zrcadlovka by mě asi vyšla na větší
> peníz. Můžeš tady dát nějakou fotku s tím nikonem
> jak jsi psal že jsi fotil? Jen abych se juknul.
> Děkuju

Stabilizátor na pohyblivé objekty nepomôže. Stabylizátor akurát ustabilizujé fotografové trasľavé ruky a umožní fotiť dlhším časom.

Citovat příspěvek

10:38:52 15.08.2011

A nešel by koupit kompakt se stabilizátorem obrazu???Zrcadlovka by mě asi vyšla na větší peníz. Můžeš tady dát nějakou fotku s tím nikonem jak jsi psal že jsi fotil? Jen abych se juknul. Děkuju

Citovat příspěvek

10:33:02 15.08.2011

Kompakt se stabilizátorem obrazu by nestačil? Moc se asi vyptávám

Citovat příspěvek

10:25:59 15.08.2011

Na pekne a ostre fotky pohyblivych predmetov radsej ihned zabudni (tuto fazu som si presiel sam a ked teraz pozeram fotky z UZ Nikon P80, tak mam dost...), su to VYHODENE peniaze. Bud dosetri, alebo kup z bazaru , ale jedine zrkadlovku !

Citovat příspěvek

10:22:25 15.08.2011

Uvažoval jsem spíše o nějakém kompaktu. Jsem amatér a vůbec nevím. Chtěl bych pěkné a ostré fotky a pohyblivých predmětů. s foťákem do 5000 korun zrcadlovka by stála asi o dost více ne??? Můžete poradit i typ a výrobce???

Citovat příspěvek

10:16:23 15.08.2011

Lietadla za letu atd...radim jedine zrkadlovku, akykolvek vyrobca, akykolvek entry level - urobis lepsie fotky ako s akymkolvek kompaktom ultrazoomom.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: