Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

NTSC a PAL jaký je rozdíl?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: NTSC a PAL jaký je rozdíl?

Autor: j.k.

8:01:28 08.08.2011

07:43 - ...okrem prípadov, keď tých tridsať frejmov využiješ ...napríklad ak chceš rozobrať výstupný formát na .jpeg-y a hodí sa čo najjemnejšie škálovanie...

Citovat příspěvek

Autor: m.e.

7:43:00 08.08.2011

Myslim, ze v pripade toho fotaku, ktery snima HD, je to jen rozdil v tom, jestli to dela 25 snimku/s (PAL) nebo 30 snimku/s (NTSC). Rozliseni/pocet radku by mely byt stejne. Je jednodussi drzet se ve vsem stejneho systemu, tj. PALu.

Citovat příspěvek

Autor: *

0:27:15 08.08.2011

[ital] Jaroslav čb (---.starnet.cz) Datum: 07. 08. 2011 23:18 [/ital]

Kdybys nepropadl pětkrát ve třetí třídě, tak bys zde nepsal kraviny .mudrlante....B)-

Citovat příspěvek

Autor: czcharlie

23:56:42 07.08.2011

Dodal bych ještě, že NTSC je velmi citlivý na přenosové cesty, i malé odchylky ve fázi signálu způsobí barevný posun. Dalo by se samozřejmě uvést ještě spousta technikckých detailů, ale to spíš hledej ve foru o videu.

Citovat příspěvek

Autor: Jaroslav čb

23:56:24 07.08.2011

Děkuju za odpověd, tohle jsem chtěl vědet. :)

Citovat příspěvek

Autor: czcharlie

23:51:14 07.08.2011

PAL a NTSC jsou dvě navzájem neslučitelné normy kódování obrazu (to ovšem neznamená, že není možné překódovat PAL a NTSC a naopak, ale jen se ztrátou kvality). Není to jen o pčtu snímků, ale i o počtu řádek a mnohodaloších odlišností ve způsobu kodování. Pravda je, že NTSC se používá v Americe (ale také v třeba Japonsku) a PAL v Evropě. Televizory určené pro evropský trh umí zpracovat obě normy. Použitím normy NTSC nezískáš krom větší snímkové frekvence a případných možných problémů při použití v našich zeměpisných šířkách a délkách v podstatě nic, rozhodně ne v kvalitě obrazu.

Citovat příspěvek

23:18:43 07.08.2011

Nejsem žádnej mudrlant šašku. Takže já si budu v Evropě natáčet na PAL pak si udělám výlet do Ameriky a tam přehodím pěkně na NTSC. Já jsem to čet v manuálu že se to používá v Evropě to vím. Ale mě zajímá ten důvod proč. Tak zase když má NTSC aspoň víc snímků za sekundu tak si aspoň přilepším na parametrech videa. Nebo jako třeba že bych si televizní formát NTSC doma nepustil? To mi přijde jak blbost. To že jsem v Evropě tak PAL mě zajímá jen ten rozdíl ve videu.

Citovat příspěvek

22:59:44 07.08.2011

PAL je TV norma. Ne jen nějaký počet snímků..;)

Odpověď jsi dostal. Když se chceš hádat, tak s někým jiným,............. mudrlante..:S (td)

Měj se.

Citovat příspěvek

22:53:57 07.08.2011

Akorát PAL má min snímků za sekundu než NTSC. A když to pojedu programem na stříhaní videa tak to ztrácí smysl si myslím. Spíš jestli tam není nějaká obrazová kvalita jiná.

Citovat příspěvek

22:45:09 07.08.2011

V Evropě se používá PAL.
Nastav si PAL.

Citovat příspěvek

NTSC a PAL jaký je rozdíl?

22:27:44 07.08.2011

Zdravím. Mam Canon 550 a u videa mam na výběr videosekvenci NTSC a PAL. jaký je v tom rozdíl? Za boha to nemůži najít na netu co to je. Díky za něčí reakci na dotaz.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: