Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

PROSÍM PORAĎTE PŘI VÝBĚRU!!

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: PROSÍM PORAĎTE PŘI VÝBĚRU!!

Autor: petrQ

22:51:45 08.08.2011

Doporučuji Canon PowerSho​t SX130 IS, slušně fotí, umí dobré video v rozlišení 720p používá H264 kodek má 12 násobný zoom a co oceňuji nejvíce je to poslední mohykán který funguje na dvě tužkové baterky AA rozměrů takže žádné akumulátory které bývají většinou když je člověk nejvíc potřebuje vybité. Cena kolem 4000 Kč. Jo a podporuje SDXC karty. :)

Citovat příspěvek

Autor: Mila_xl

18:07:55 08.08.2011

Já bych řekl, že canonisti by ti doporučili Canon a nikonisti zase Nikon ... :) Já teda doporučuji Canon (tu)

Citovat příspěvek

Autor: j.ch.

21:21:11 06.08.2011

Dobrý den,chtěl bych se zeptat zdali máte někdo zkušenost s Canon EOS 1100D nebo.. Nikon D5000.
Který by jste dopuručili???
Předem děkuji :) :)

Citovat příspěvek

Autor: kajset

6:32:34 06.08.2011

Rumcajz díky, ale zatím kvůli foťáku nechci prodávat barák! :D

Citovat příspěvek

Autor: Rumcajz

22:23:12 05.08.2011

Na reprodukční fotku si celkem dobře vybereš tady: http://saskia.cz/default.aspx
Myslím, že stačí Artec, nemusí být P řada :D

Citovat příspěvek

18:45:12 05.08.2011

Možná, oni ty fotky na webu vypadají všechny podobně, nějaká ta jiná tonalita se ukáže, ještě to všechno prosonduju.

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

18:16:37 05.08.2011

tak teda pro tento případ snad ani o zrcadlovku jít nemusí (můj amatérský názor....)

Citovat příspěvek

17:56:44 05.08.2011

Jedná se o publikování výhradně na webu.

Citovat příspěvek

17:54:35 05.08.2011

proč, možná že je, jen je třeba odpovědět i na tu otázku výstupu

Citovat příspěvek

17:48:37 05.08.2011

No to si uvědomuju taky, chtěl jsem jaksi nějaký bonus k tomu, ale dochází mi, že to prostě není možný.

Citovat příspěvek

17:20:32 05.08.2011

kajset:
píšeš o přefocování olejomaleb, proč potom uvažuješ o 30x zúmu? :S

myslím, že dost podstatné by pro tebe mohlo být, jaký chceš či potřebuješ mít výstup, neboli k čemu má to přefocování sloužit....

lukis: k tomu asi není co dodat, hlavně k tomu osvětlení...

Citovat příspěvek

Autor: lukis

13:41:18 05.08.2011

přefocení uměleckých děl není sranda a použitý foťák není to úplně nejdůležitější. Je třeba zajistit kolmost k objektu a homogenní osvětlení bez odlesků (!).
jakou DSLR použiješ a jaké sklo není až tak podstatné, nicméně čím lepší tím lépe :)

Citovat příspěvek

12:28:06 05.08.2011

Nojo, díky, vidím že to nebude sranda!.))

Citovat příspěvek

Autor: Mila_xl

12:16:22 05.08.2011

Na focení olejomaleb bych si pořídil kvalitní DSLR, pokud možno Full frame, nejhůře APS-C čip, kvalitní stabilní stojan, objektiv s co nejmenší soudkovitostí a polarizační filtr. Případně nějkaé osvětlovací zařízení. Zejména pokud bych je ještě dále upravoval a tiskl.

Citovat příspěvek

9:18:57 05.08.2011

To nehraje roli, sháním o dig. foťákách jakékoli nosné informace, takže jsou to otázky na kohokoli kdo s nimi má zkušenosti a může poradit. Výše píšu, že sháním foťák primárně na kvalitní přefocení olejomaleb, kde je detail to podstatný. Taky by nemělo být mnoho šumu, protože fotky se stejně budou upravovat, doostřovat, vyvažovat barvy, takže každý zásah jenom vytáhne skrytý slabiny.

Citovat příspěvek

9:13:54 05.08.2011

kajset:
doufám, že to nebylo konkretně na mě, protože otázce v souvislosti s mým předchozím příspěvkem vůbec nerozumím.... :S

Citovat příspěvek

8:59:10 05.08.2011

Tak se zeptám takhle: Když budu chtít mít otevřenou krajinu z dálky s co největšími detaily, na co se zaměřit? Olejomalba je svojí strukturou nejvíc podobná modelaci krajiny, takže dynamický rozsah a detail hrajou hlavní roli. Co by to potom mělo být? Nejhorší je při zvětšení slití, rozpatlání pixelů.

Citovat příspěvek

7:18:46 05.08.2011

kajset:
"...Takže tedy platí že zrcadlovka je vždy kvalitnější zobrazení než kompakt nebo exr, nebo evf atd..?..."

pokud myslíš evf i "bezzrcadla s výměnnými objektivy - např. nx11", tak neplatí

Citovat příspěvek

6:03:29 05.08.2011

To znám, pokud člověk nalezne co hledal, už to nezmění. Já jsem celoživotně filmař, pracoval jsem výhradně na celuloid, takže problematiku okolo analogu mám zmapovanou dobře. Problém u mě vždycky byl, že mi digitální záznam nevyhovoval z důvodu své "sterilnosti" oproti živému spektru barev a hloubce obrazu z celuloidu. Jenže matroš byl čím dál dražší a to nemluvím o jeho zpracování v laboratořích a následném profi přepisu...byly to desetitisíce za pár špulek. Ve filmařině jsem postupně stejně vyslovil co jsem měl a mezitím digitální technologie postoupila o kus dál. Hlavně zrcadlovky dnes dokáží celkem přesvědčivě napodopit dojem diapozitivu. Dosahují větší dynamiky a přepálené plochy začínají být naštěstí minulostí.
Takže tedy platí že zrcadlovka je vždy kvalitnější zobrazení než kompakt nebo exr, nebo evf atd..?

Citovat příspěvek

Autor: Kluzo

23:21:43 04.08.2011

Výběr je bohužel vždy o kompromisu. Záleží, co je pro tebe ještě tolerovatelné a co už ne. Já bych už zrcadlo neměnil a ne jen tou kvalitou, ale taky stylem práce.

Citovat příspěvek

17:26:01 04.08.2011

Takže bych snad skutečně neudělal nějakou zásadní chybu, kdybych nakonec sáhl po finepix hs10, neboť mě láká onen zoom, jsem totiž zatížený na východy Měsíce a zde bych se vyřádil. Nakonec je opravdu trochu vidět, že tento foťák za zrcadlem trochu pokulhává, ale pro mě to vyvažuje 30x zoom. No, uvidím.

Citovat příspěvek

16:53:29 04.08.2011

kajset
no právě :-) (půlka je kompaktem "ultra zoomem" Panasonic FZ20 (5 MPix) a zhruba půlka zrcadlovkou PENTAX K-m (10 MPix))

Citovat příspěvek

6:49:21 04.08.2011

To je fakt, důkazem jsou tvé fotky o kterých bych samozřejmě nevěděl zda jsou ze zrcadlovky nebo evf, nebo z čeho jinýho. Vypadají perfektně a není vlastně co řešit.

Citovat příspěvek

14:51:51 03.08.2011

1. Žádný "doostřovací", ani jiný software nemůže přidat do obrázku detaily, které nejsou na čipu.
2. Ve fotogaleriích na netu nejsou zcela jistě obrázky v plném rozlišení, tzn. pokud ti vyhovují co do detailů takové obrázky, bude ti vyhovovat prakticky cokoli, co se dá přišroubovat na stativ a nastavit delší čas.

Větší čip by měl zajistit menší šum a menší následné úpravy, které vedou ke ztrátě detailů.

Citovat příspěvek

14:35:43 03.08.2011

Teď prohlížím recenze FinePix F300EXR a zatím mi z kvality snímků spadla brada. Nejsem žádný znalec, ale mezi např. zrcadlovkou Nikon a tímto Fin F300 nevidím žádný rozdíl...

Citovat příspěvek

14:31:57 03.08.2011

No nazdar, takže to jsou další velice nadějné informace. Jedno ale nemůžu rozlousknout: Téměř na všech diskuzích se dočtu, že žádný kompakt s měnším čipem než je v zrcadlovce nemůže nikdy dosáhnout kvality a detailu zrcadlovky. Procházím i spoustu fotogalerií, ale tam jsou již fotky prohnané zase nějakým doostřovacím softwarem apod., takže ten definitivní úsudek jde jen těžko udělat.

Citovat příspěvek

Autor: PHVR

9:48:05 03.08.2011

Ještě jeden kompaktík do placu ( když by nevadilo 800 navíc ) - je tu doprodej Fujifilm F300.

http://levne-kompaktni-fotoaparaty.eod.cz/kompaktni-fotoaparaty/fujifilm-finepix-f300exr-vystaveny-kus

http://www.euroking.cz/fotoaparat-fuji-finepix-f300exr-cerny

Připadá mi, že od všeho ostatního v kategorii kolem 5000 má tenhle docela odstup.
Moc se o něm nemluvilo, způsobil dokonce trochu zklamání svou koncepcí - následoval po famózní F200 s relativně velkým čipem a 4násobným zoomem. Tohle má zoom 15x a čip o poznání menší, než předcházející F200.( Malý čip předpokládá více zašuměné fotky, velký zoom znamená míň kvalitní optiku.)

Jenže: - to zklamání způsobil v kategorii foťáků o ceně cca. 8-9 tisíc, a sice pokročilejším fotičům
- oproti běžným kompaktům má EXR čip s velkou dynamikou ( když budeš fotit venku, je větší šance , že bude i nebe modré, a ne jen přepálené bílé ) ( mám onu F200, a ¨mohu dosvědčit,je to skvělá věc)
- má to hybridní ostření, které způsobuje, že to ostří daleko rychleji než běžné kompakty - velká výhoda
- má to režim EXR Auto, který ti může opravdu hodně pomoci, pokud se nechceš zabývat detaily nastavování

Nesmí ti ale vadit, že při každém pokusu o focení na tebe vyskočí blesk - i když s bleskem fotit nechceš a nebudeš. Že na jedny baterky vyfotíš cca. 200 fotek bez blesku. A že fták, když na něj půjdeš s 15x zoomem sice neulítne, ale stejně bude rozmazanej kvůli dlouhému času.

PHVR

Poznámka: pokud chceš trochu riskovat, tak na PixMania.cz je za 4400. Ale bacha, jsou to Francouzi, a někdo je s nimi spokojený, a někdo ne. Jde o situce, když se na foťáku něco pokazí .. Halt si to přeber ..

Citovat příspěvek

9:14:52 03.08.2011

Díky za rady, tož jdu shánět:)

Citovat příspěvek

Autor: Dolgorukij

7:40:20 03.08.2011

kajset, D40x je vpodstatě to stejné jako D3000, takže klidně i ten ...nebo jakékoli low-end tělo jiných značek s rozlišením nad 10 Mpixelů. Důležitý je také objektiv, nejlépe fixní ohnisko kolem 35-100mm podle prostoru v místnosti a velikosti maleb. Seťáky mívají horší rohy, zklenutou rovinu ostrosti, geometrické deformace apod, pevná skla a to i ta levná do 5 tisíc tímhle obvykle zdaleka tolik netrpí.

Citovat příspěvek

7:06:40 03.08.2011

Je to tak, potřebuju to především na webovou prezentaci. Dělám repliky starých mistrů a ač jsou obrazy ve skutečnosti ve vší skromnosti dobře udělaný, přefocení malým kompaktem nebo od kámoše půjčenýho kompaktu Fuji 1000, jsou výsledky nic moc. Především jak píšeš, nedostanu tam detaily, které jsou u olejomalby absolutní nutností. Něco mi přefocoval kámoš, ale nevím jestli měl zrcadlovku. Takže třeba Finepix hs20 nebrat, jo? Zrcadlovka dostane do obrazu víc detailů? Pak by mě na těch pár fotek možná i stačil nějaký starší Nikon 40x, koukal jsem, že má 10mpix a dá se sehnat kolem 5000kč. Samozřejmě již bez záruky. www.jihorda.webnode.cz

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: