Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Vybrat Canon 600D nebo Nikon D5100?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Vybrat Canon 600D nebo Nikon D5100?

Autor: anetaZZ

16:23:13 23.07.2011

Diky za navod,presto zrejme koupim Canon.Jak hodnotite ten jeho delsi objektiv 18-135mm?

Citovat příspěvek

Autor: E-Ryc

8:46:13 23.07.2011

anetaZZ Napsal:
-------------------------------------------------------
> je samozrejmosti.Nikon se teda prodrazuje o cca
> 150Euro.

Nevim, jak pod win, ale pod linuxem to jde. Takze pokud se prezije dualboot/livecd, tak tady je popis, co jsem daval do jine diskuze:
Na poslednim Ubuntu nainstalovat libgphoto2 (knihovna) a gtkam (frontend). Fotak prepneme do PTP (myslim, ze u D90 ani mass storage neni, takze tohle netreba). Pripojime fotak. Prepneme do rezimu liveview a zapneme. Vyskoci okynko, ze zarizeni obsahuje fotky, zrusime. Odmontujeme fotak (otevrit home, kliknout na eject u fotaku). Spustime gtkam, dame add camera, detect a ok (pokud jsme neodmontovali, nejde kamera inicializovat). Klikneme na kameru v levem panelu pravym mysitkem a dame Capture Image. A voila, mame okno s live view.

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

16:00:04 22.07.2011

...umelecky zamer a narcizmus sa navzajom nevylucuju ;) ...taka Cindy Sherman si na tejto kombinacii (spolu s kusom feminizmu) zalozila neskutocnu karieru :-)

Citovat příspěvek

Autor: alienated

15:47:29 22.07.2011

jo, věřím. snad je za tím nějaký umělecký záměr, a ne narcismus :D ;)

Citovat příspěvek

4:28:49 22.07.2011

no prosim,a to jsem myslela,ze nahled v notebooku je samozrejmosti.Nikon se teda prodrazuje o cca 150Euro.

to alienated : pri ''samofoceni'' je nahled na vetsi obrazovce vekou vyhodou

Citovat příspěvek

21:59:45 21.07.2011

"...fotim casto sama sebe..." - v spojeni s LV je to jasna odpoved ;)

...Canon mal tusim nejaky free program, u Nikonu je to plateny CameraControl Pro za nejakych 150 E, na Mac existuje velmi slusna nemecka free alternativa Sofortbild, ten ale (zatial) nepodporuje D5100...

Citovat příspěvek

20:58:38 21.07.2011

K čemu to propojení s bookem?

Citovat příspěvek

20:53:08 21.07.2011

Ahoj,zrovna taky resim dilema,ktery z techto dvou koupit.Mam docela specificke poazadavky - krome jineho fotim casto sama sebe,nejcasteji v interieru ale i venku,svetelne podminky ne vzdy dobre.nekdy pouzivam i video.
Vyklopny display maji oba dva(predpokladam ovsem i bezproblemovy nahled na notebooku),casosberne snimani by taky nemel byt problem(Nikon ma toto tusim v zakladu,Canon pres dalkovou spoust),fotky ma podle recenzi lepsi Nikon,video zase Canon.Ale rozdily zrejme budou zanedbatelne,zvlast kdyz tisknout budu malokdy.U obou bych koupila delsi objektiv - 18 -105mm respektive 18-135mm,kvuli univerzalnejsimu vyuziti.
Bude to moje prvni zrcadlovka,poprosila bych proto o radu ktery koupit zdejsi zrcadloznalce.
Popripade mohu jit i do vyssi rady,ale nevim zda se pro moje ucely vyplati.
Jen pro doplneni uvedu,ze vyse uvedene jsem se snazila realizovat kompaktem(Pan fz38),bohuzel vysledky nejsou podle mych predstav - neni vyklopny display,nejde propojit s notebookem,chybi time lapse ale predevsim velmi zasumene fotky pri vyssich ISO
Dekuji moc za kazdou radu

Citovat příspěvek

Autor: akjsdkjaksjdk

10:40:40 21.07.2011

Hernych: Máš mě. Doufám, že jsem nezpůsobil nějaké zdravotní komplikace. Slibuji, že se polepším, a dvakrát si rozmyslím označovat kvalitní přistroje na nejvyšši urovni za průměrné. Ale chtěl bych poprosit, jestli bych si mohl svůj názor ponechat jen ze zkušenosti se dvěma kousky, můžu, že ano, prosím určitě odepiš.

Když, už je tenhle příspěvek o ničem, tak jen doplním, že tenhle objektiv doporučuji, ale to je v jiné situaci, ne že vezmu stávající systém a "vyhodím" ho. To si myslím, za to nestojí. Jiní mají jiný názor taky ho napíšou a je to. Tazatel si pěkně všechno projde a rozhodne se sám.

Citovat příspěvek

Autor: Lukas_highenergy.cz

9:37:14 21.07.2011

Kamarádka se před nějakou dobou rozhodovala stejně jako ty a nakonec se mi podařil někde ve výprodeji sehnat za moc pěknou cenu Nikon D90 + 18-105 a myslím, že to byl nejlepší volba. Osobně bych ti doporučil tuhle kombinaci, pokud nechceš dokupovat další skla a seženeš za dobrou cenu...

Citovat příspěvek

Autor: Lukas_highenergy.cz

9:35:24 21.07.2011

akjsdkjaksjdk Napsal:
-------------------------------------------------------

> Nikkor 18-105 určitě žádný zázrak není, taky za tu
> cenu aby byl. Spíš to vypadá, že nějakou šťastnou
> náhodou dostávají většinou "recenzenti" ty lepší
> kusy.
>

Nikkor 18-105 byl můj první objektiv na digitální zrcadlovce (první tělo bylo Nikon a až pak jsem kvůli delším sklům přešel ke Canonu) a musim řict, že to bylo uplně fantastické sklo (samozřejmě se bavím v dané cenové kategorii). Nedávno jsem promazával notebook a narazil na pár prvních fotek a vážně jsem byl překvapený jak dobrý 18-105 byl.

(tu)

Citovat příspěvek

Autor: Hernych

19:27:36 20.07.2011

akjsdkjaksjdk- všim jsem si že tady neustale tazající blafuješ a uvadiš v omyl svymi "radami" nemaš pravdu co se tyče objektivu nikkor 18-105 VR je to velmi kvalitní objektiv, hlavně co se tyka kresby, canon v teto kategorii nemá vubec absolutně šanci na tento objektiv tím spíš cena vykon, vynikajici rozsah ohniska do 105 mm, vyrovna se o mnoho drahšim objektivum !!! Canon objektiv teto kvality nema, ma ale v jine kategorii a to musiš si připlatit o hodně par tisicovek vic. Ještě nerozumim tomu kde bereš ty "vědomosti" že víš vše na to co se kdekdo tady dotaže. akjsdkjaksjdk- a pamatuj si že ma smysl volit Nikon nejen kvuli tomuto objeketivu, ale vubec taky proto že jsou to velmi kvalitní přistroje na nejvyšši urovni. Troufnu si řict že jsi Nikkor 18-105 ještě neviděl a radiš, jen nepovidej že jsi jich měl 6 kousku.

Citovat příspěvek

17:29:01 20.07.2011

akjsatakdál:

http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1221/cat/all

nevím, v komentářích obecně se opakují jen občasné povzdechy nad bokehem v některých situacích a k soudku na 18mm...ale jestli jsou na tom seťáky líp... to si netroufám tvrdit...viz photozone ...

Pokud je člověk uživatel který nechce kupovat další skla, či ví, že si je na výlety stejně brát nebude...smysl to podle mě rozhodně má...

Citovat příspěvek

16:53:03 20.07.2011

alienated: Jen jsem potvrzoval uvedené, že volit Nikon kvůli tomuto objektivu smysl nemá.

"+ objektiv 18-105 který byl celkem chválený" ano některé recenze a fota jsou až zázračné.
"takže ten Nikkor 18-105 nevypadá jako nějaká velká sláva. " realita co se dostane do ruky běžným lidem je průměrná.

Citovat příspěvek

16:44:21 20.07.2011

tak tu poznámku o 18-105 jsem fakt nepochopil.:S

Rychlý synchro blesku je při jistých okolnostech fakt supr věc, to se musí nechat... (tu)

Citovat příspěvek

16:18:56 20.07.2011

Rozlišení bych neřešil, praktické je pro nové čipy použitelnější vyšší ISO.
Displej je jasný, vyřadí to většinu modelů :-)
Video, i když je D5100 prezentován hlavně na video, Canon ho zvládne taky zvláště když se to hodí jen občas.

Takže bych stávající systém neměnil a zůstal u Canonu, tedy 600D.

Nikkor 18-105 určitě žádný zázrak není, taky za tu cenu aby byl. Spíš to vypadá, že nějakou šťastnou náhodou dostávají většinou "recenzenti" ty lepší kusy.

Zajdi si s kartou do Fotoškoda a pěkně si je osahej a vyzkoušej, ono je totiž úplně jedno jestli je čip nebo objektiv o 10% lepší horší.

Citovat příspěvek

15:37:26 20.07.2011

Dafik - citas vobec, preco to chce? 16MPix, klbovy displej a kvalitne video - to je D90 jak vysita :-)

600D som mal v ruke len chvilu, tak sa k teme moc nevyjadrujem, ale jednu vec mozem z praxe potvrdit - D5100 ma co sa tyka kvality prakticky identicky vystup s D7000 - rovnako vysoky DR, rovnako skvele vysoke ISO... pri rovnakom snimaci a novsom fw v D5.1k je to aj celkom logicke... a OOC .jpeg-y su z 5100 o kus lepsie...

Citovat příspěvek

Autor: Dafik

14:29:41 20.07.2011

Eos 600D, větší hledáček a umí HSS s bleskem. To jsou podle mě hlavní a podstatné rozdíly mezi těmito těly. Spíš než D5100 by se do srovnání hodil D90, který má navíc ještě lepší ovládání.

Citovat příspěvek

Autor: bicista

14:15:36 20.07.2011

S tema vyrezama bych byl opatrnej, ono kdyz na tom nemas fakt kvalitni sklo, ktery to poradne prokresli, tak vyrezy jsou nic moc. Sam sem mel jednou fotak 16mega a s novou verzi jsem klesnul klidne spatky na 10 mega.
Aspon to zabira na disku mene mista :) Ale pravda vyklopny display a video je velke plus.

Citovat příspěvek

Autor: ZED_CZ

14:06:55 20.07.2011

350D chci nahradit kvůli pár drobnostem ale v součtu těch drobností mi to přijde jako dobrá volba.
- 8MPx vs 16 Mpx což se může hodit např. na výřezy
- výklopný displej
- možnost natočit video /což se občas hodí/

Citovat příspěvek

Autor: Jirka TP

13:08:03 20.07.2011

http://www.dxomark.com/index.php/Cameras/Compare-Camera-Sensors/Compare-sensors/(appareil1)/698%7C0/(appareil2)/692%7C0/(onglet)/0/(brand)/Nikon/(brand2)/Canon

Citovat příspěvek

12:45:50 20.07.2011

ZED_CZ: Možná pomůže když napíšeš důvody proč nahrazuješ Canon 350D.

Citovat příspěvek

12:00:54 20.07.2011

nemůžu nenapsat... zakládat cokoliv na testech neffa je sebevražda...

tady je srovnání obou skel:

http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/634-nikkor181053556vr?start=1
http://www.photozone.de/canon-eos/404-canon_1855_3556is_50d?start=1

všeobecně je známo, že Canony defaultně víc doostřují...

Tamron je důvod proč zůstat o Canonu, na druhou stranu dá se snadno prodat a za stejnou plusminusautobus cenu koupit to samý sklo na Nikona. I když já bych jako druhý sklo určitě volil něco jinýho.

Pokud jsi zvyklý fotit i na delší ohniska a nehodláš hned dokupovat tele, 18-105 je jako univerzální sklo fajn. Má své mouchy,aleto má uplně každé sklo...

Kdybych se já rozhodoval...bral bych canon pokud bych to myslel vážněji s videem(mám dojem že video umí canon i v těchto levelech líp, ale jen dojem z diskuzí), bral bych nikon kdybych chtěl fotit. Senzor má Nikon fakt lepší - ikdyž u obyčejných nenáročných výcvaků to moc poznat nepůjde...

Citovat příspěvek

Autor: bob222

11:37:41 20.07.2011

Nové IS seťáky od Canonu sú úplne iná kvalita proti pôvodnému starému nonIS seťáku..
Ak máš ten tamron, tak si zisti na Canon diskusii, či stíha na navé čipy. V takom prípade by som neváhal, predsa len je to sklo s dobrou a konštantnou sveteľnosťou a je škoda sa ho zbaviť.

Citovat příspěvek

Vybrat Canon 600D nebo Nikon D5100?

Autor: ZED_CZ

11:33:09 20.07.2011

Asi věčná otázka a tak nějak jsem to i bral a byl jsem rozhodnutý pro D5100 .
Chci to jen na příležitostné amatérské focení a nechci utrácet desetitisíce za objektivy.
Proto jsem uvažoval o D5100 + objektiv 18-105 který byl celkem chválený a líbil se mi na něm ten zoom.

Na
http://www.digineff.cz/art/titulka/110524srovnani.html
je ale přímé srovnání těchto foťáků s i těmi základními objektivy a kresba toho Nikon objektivu se mi oproti Canonu vůbec nijak nelíbí , takže ten Nikkor 18-105 nevypadá jako nějaká velká sláva.

Takže zase trochu převažuje Canon.

Ještě podotknu že mám z mého staršího Canonu 350D objektiv Tamron 17-50 F/2.8 který by se mohl na ten 600D hodit.
Z mého prvního 350D+setového objektivu 18-55 jsem byl hodně zklamaný a až po výměně za Tamron jsem byl s 350D spokojený . Takže jsem měl i trochu obavy z toho , jaký bude 600D se setovým objektivem.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: