Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Fotoaparát pro začátečníka

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Fotoaparát pro začátečníka

Autor: Rumcajz

17:23:46 15.07.2011

Suchos:
Než budeš mít kapku šajnu, tak je úplně jedno, co si koupíš. Až se něco naučíš, tak si vybereš foťák, který ti bude vyhovovat. Já vím prd, co nakonec budeš fotit a ty určitě taky (ok, fffšechno).

Já si myslím, že když si koupíš kompakt nebo bridge, tak ta potvora udělá půl práce za tebe a nepoznáš, že jsi úplně mimo.
A nebo to může být výhoda, že budeš kreativně řádit v rámci možností kompaktu, naučíš se malinko komponovat a pak uvidíš. Ale nikdo ti nevidí do duše, jaká jsi povaha a jak a čemu se chceš věnovat.

Co to znamená "potencionální koníček"?

Když to přirovnám k autu:
S ABS ASR ESP MBGBJ, nebo jak se to jmenuje se dá nádherně a pokojně jezdit s "A" do "B" - jsou to všechno skvělý věci pro normálního člověka, jako já - co se týče ježdění autem - může tě to i bavit, jak tě auto bezpečně nese zatáčkou.
Jenže: nedovolí ti auto "zmáčknout", užít si pocit jízdy - a nebo, v horším případě - povolí fyzikální limity a zabiješ se, aniž by tě tvoje zadnice varovala. Jako tě varuje v autě, když se bez zásahů elektroniky malilinko už - už utrhávaj kola.

A proto: je pro tebe lepší se nejdřív s hodnou oktávkou (kompakt/EVF) naučit základní předpisy, abys bezpečně dojel a pak uvidíš, co bude dál, nebo se vrhneš do WRC (zrcadlovka) a rozbiješ si 10 000x hubu, než uděláš kloudnou fotku? Co je pro tebe lepší cesta? Já to vědět nemůžu a proto ti ani neporadím.

Jo, dělám si trochu legraci, kolem je příliš mizérie a trocha srandy mi přijde lepší, než kamennej xicht.
Takže to tak nežer ;)

A jestli Fuji, Pentax, Canon, Nikon, Sony.. to ti nikdo relevantně neporadí. Buď ti lidé už fotí a jsou zvyklí, na "to své" (pro každého je každá vlastnost foťáku jinak důležitá) , nebo to jsou teoretici. A ti ti poradí podle testů a recenzí, které si můžeš přečíst sám.
Měl jsem kdysi Fuji S7000, nebylo to špatný a co tak občas zaslechnu, Fuji dělá senzory a zpracování obrazu pořád dobře.

A vůbec: snaž se, vím jak tápeš, taky jsem se plácal a nikdy se plácat nepřestal -je to jen a jen horší :), jak si rozšiřuješ hranice, těch neznámých před tebou vyvstává mnohem víc. A krom toho: já vždycky, když jedu za někým, tak si tu cestu stejně nepamatuju ;)

Citovat příspěvek

Autor: Stanleykameraman

17:13:12 15.07.2011

Schvalovat někomu nákup čehokoliv, to ne.

Jediný co se dá napsat je, že sloužit pro začátek bude dobře.
Má i režim Manual, což je základ pro pochopení focení.

http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/fujifilm-finepix-s1500/specifikace/

Citovat příspěvek

Autor: akjsdkjaksjdk

16:50:36 15.07.2011

Jj, myslím, že ty 4 tisíce za to stojí, pro pár měsících už budeš vědět co potřebuješ :-)

Citovat příspěvek

Autor: Suchos

16:49:45 15.07.2011

Jééé, tady se zase někdo snaží být vtipnej...nebudu kupovat neco, abych pak zjistil že se mi to nehodí, nebo že to je k ničemu...proto se asi ptam jantare

Citovat příspěvek

16:48:33 15.07.2011

Jé, tady se snaží bejt zase někdo vtipnej...nebudu vyhazovat 4000 abych pak zjistil, ze se to pak pro me nehodi...

Citovat příspěvek

Autor: Rumcajz

16:46:30 15.07.2011

Suchos: neboj, můžeš i ho koupit i bez schválení, fakt!!!

Citovat příspěvek

16:37:08 15.07.2011

Děkuju moc, hezky vysvětlené, teď už bych jenom potřeboval schválit ten foťák, abych si ho mohl objednat a začít ... :D

Citovat příspěvek

Autor: Stanleykameraman

16:28:24 15.07.2011

ISO je norma, která udává "citlivost" filmu nebo snímače na světlo.
Čím vyšší číslo ISO, tím citlivější snímač a tím více nasbírá světla za daný čas.

Ohnisková vzdálenost objektivu je vzdálenost, která určuje v jaké vzdálenosti za objektivem
se promítne ostře obraz z objektivu, který je zaostřen na nekonečno.
Například nejjednodušší objektiv je spojná čočka - brýlové sklo. Pro představu si promítni
obraz Slunce na nějakou plochu a vzdálenost od čočoky, k ostře zobrazenému Slunci
je konkrétní ohnisková vzdálenost.

"Délka uzávěrky" - doba, po kterou je otevřena závěrka před filmem, nebo snímačem.
Je to doba, po kterou je folm, nebo snímač osvícen skrz objektiv, tato doba je "expozice".

Z technického hlediska je závěrka buď mechanická, která se před snímačem otevře a zase zavře
a nebo elektronická, která načítá přímo se snímače (kompakty a kamery).

Citovat příspěvek

16:15:03 15.07.2011

Děkuju. A ten fotoaparát?

Citovat příspěvek

Autor: bob222

16:05:47 15.07.2011

nabehni hneď na fotoroman.cz
Máš na pár dní o zábavu postarané. Fakt najlepší začiatok.

Citovat příspěvek

15:50:06 15.07.2011

A jestli bych jeste mohl poprosit o doporučení nějaké knížky nebo internetové adresy se základy fotografování. S odpovedmi na otázky typu co je to ISO? k čemu slouží, kdy jaké vybrat, co je ot ohnisková vzdálenost, délka úzavěrky atd. Díky

Citovat příspěvek

Fotoaparát pro začátečníka

14:17:54 14.07.2011

Dobrý den,
poslední dobou jsem se začal zajímat o fotografovaní jako o potencionálního koníčka. Rád bych si koupil nějaký trašku lepší, ale zase ne moc drahý fotoaparát, na kterém bych se mohl naučit nějaké základy.

Na internetu jsem našel fotoaparát Fujifilm FinePix S1500.

Chtěl jsem se zeptat na názor někoho, kdo tomu rozumí, jestli by mi jako začátečníkovi tento model stačil. Děkuji

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: