Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Jaký fotoaparát na špatné světelné podmínky

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Jaký fotoaparát na špatné světelné podmínky

Autor: j.k.

13:15:27 25.07.2011

jo, manualne ostrenie len na nastavenie zonoveho fokusu, na akciu to nie je... ale AF sa aj v slabom svetle slusne chyta, vid prelinkovane fotky... a aj pri vysokom iso si (okrem nizkeho sumu) zachova verne farby a primeranu saturaciu, ti je velke plus...

Citovat příspěvek

Autor: zdenekJR

12:24:30 25.07.2011

jsem prepracovany...

x100 - to jsou paradni fotky - jenom jsem slysel, ze je komplikovane manualni ostreni (coz muze byt za horsiho svetla nevyhoda)

mne slo jenom o to - ze v bazaru lze koupit levne telo k nemu levnou 50/1,8 a na sipkarsky turnaj to musi stacit

Citovat příspěvek

12:04:24 25.07.2011

fajn Zdenku, ze si pouzil moj nick :-)

o.k. - nebolo to nic v zlom, len reakcia na imho nie najpresvedcivejsiu demonstaraciu...

...velmi si momentalne pochvalujem X100 a tak si dovolim prelinkovat fotky izraelskeho kolegu, fotene prevazne pri svieckach na ISO 4000 - 5000!

[url]http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1020&thread=38291160 [/url]

Citovat příspěvek

11:32:07 25.07.2011

no no no - originaly nemuzu zatim najit, je to nejakej patek. Pohybova neostrost neni na vsech - a je otazka jak hodne vadi. Bylo to myslim foceny na iso1600 + 50/1,8.

Ukaz mi (nemusi byt nutne tvoje) jak maji vypadat spravne fotky ze spatne osvetlenych mist

Citovat příspěvek

11:04:56 25.07.2011

ja Nikony mam rad... ale na podexponovanych fotkach vo webovom rozliseni s vyraznou pohybovou neostrostou a bez exifu sa toho moc nepozna... ;)

Citovat příspěvek

Autor: ZdenekJR

10:40:41 25.07.2011

pan Bod nema Nikony rad...

Ja myslim, ze bazarovy vykopavky nejsou zase tak spatna alternativa. Tady je teckou odepsana D70 v tragickych svetelnych podminkach - https://picasaweb.google.com/nezdenek/AKIMBO_Praha007_2006_10_10

Citovat příspěvek

Autor: j.f

10:59:03 20.07.2011

petr22 : to je to s tim pentaxem opravdu tak spatne? Premyslel jsem ze bych poridil K-r nebo K7 a k tomu prave toho tamrona jako zakladni zoom. To jste me nepotesili... Stale nejsem rozhodnuty jaky system zvolit... Kazdy ma sve pro a proti, ale pentax mi prijde stale trochu vyhodnejsi...?

Citovat příspěvek

Autor: bmx

20:11:54 19.07.2011

mam zminovaneho Tamrona na Sony a v naproste pohode... ;)

Citovat příspěvek

Autor: petr22

20:04:25 19.07.2011

Pentax ktery kvuli ostricimu systemu safox za umeleho osvetleni ostri uplne mimo bych nedoporucoval. Ani K-5 a K-R nemaji tuhle chybu co se s Pentaxama tahne leta letouci opravenou.

Tamron 17-50/2,8 ma velice kratkou ostrici drahu (je velmi maly), takze presnost zaostreni sama o sobe neni nejlepsi. Ve spojeni s Pentaxem smrtici kombinace.

Tuhle konkretni sestavu jsem pred mesicem 3x reklamoval pro naprosto nepouzitelne ostreni za umeleho osvetleni, Pentax nikdy vice dokud neopravi zcela zasadni chyby (tyka se napristo svech kusu ktere jsem zkousel i posledniho firmware)..

Papirove prakticky nejlepsi aparat v tehle tride, ale pouze pokud by fungoval tak jak ma.

Kdyz Tamrona 17-50/2,8, tak jedine na Nikonu nebo Canonu (staci Nikon D3100/D5100).

Citovat příspěvek

Autor: .

17:52:11 14.07.2011

Vysoká světelnost objektivu je dobrá pouze pro spolehlivější ostření v nízké hladině osvětlení.

Řeší to dobře možnost použití vysokého ISO, kterou ovšem mají pouze novější modely, ovšem už mimo tvé finanční představy. Nejvhodnější by asi byl Pentax K-5 s Tamronem 17-50/2,8, ale tahle sestava vyjde přes pětatřicet tisíc...

Doporučovaná D70 je opravdu mimo.

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: Mila_xl

12:32:51 13.07.2011

No taky bych řekl, že je třeba vzít v úvahu, jaké výstupy z toho polezou - jestli fotky A4 nebo větší, nebo jen v PC, nebo dokonce pouhé webové prezentace - to by pak klidně mohl zvládnout i nějaký slušnější 10 Mpx kompakt s malým čipem a větší světlostí objektivu. Je to hodně k přemýšlení. Třeba uživatel "Lavička" to napsal docela pěkně, takhle bych taky postupoval. No a třeba taková XZ-1 má objektiv 1,8-2,5 a je pěkně ostrá, aspoň co mohu posoudit po krátké zkušenosti.
Taky je dobré stanovit si, kolik do toho chci/mohu investovat...

Citovat příspěvek

Autor: chuanvaldes

11:20:42 12.07.2011

No úplně RS není... :D Jenom oježděná... (tu)

Citovat příspěvek

Autor: bob222

8:39:34 12.07.2011

Ani sveteľnosť 2,8 by v tomto prípade odhadujem nestačila. Blesk neprichádza do úvahy, takže buď brutálna investícia do tela zvládajúceho vysoké ISO a sveteľného skla alebo sa na to vykvajznúť a užiť si turnaj.
P.S. Prípadne ak je možnosť požičať si od niekoho na odskúšanie niečo ako toto:
http://www.dpreview.com/reviews/OlympusXZ1/
Na tých 1,8 bude hĺbka ostrosti dosť veľká, nakoľko ide o kompakt. Len by som to fakt najprv skúsil, ono to tiež nestojí pár halierov. ;)

Citovat příspěvek

23:47:52 11.07.2011

Tomasi ahoj, jojo, Fabii, ale RS... ;) :D

Citovat příspěvek

Autor: chuanvaldes

23:19:19 11.07.2011

Peníze neřeš... Taky mi za to nikdo neplatí a v batohu nosím Fábii... :D

Citovat příspěvek

Autor: Lavička

23:08:01 11.07.2011

Třeba to nebude na techniku až tak náročné, když se spokojíte s tím, že hráči budou lehce máznutí dlouhým časem. V místnostech s málem světla se dá fotit i jednodušším foťákem, jenom je třeba neočekávat nemožné. A pokud tam bude nějaké složité osvětlení, tak si to předem zkusit, jak to bde vypadat barevně a jestli to nebude lepší třeba černobíle. A pak si třeba ještě pohrát v PC s odšumem, když už bude nutné vyžhavit digi na max. ISO, a zejména správně určit expozici. Objektiv 2,8 a lepší je ve tmě výhodou, to je jasné. A taky aby byl přístroj schopen ve tmě přijatelně zaostřit, když nebude stíhat, tak přejít na manuál a předostřit, a počítat s tím, že se taky něco něpovede.
Tedy abych to shrnul, soustředit se hlavně na práci s foťákem, a techniku neřešit.
PL

Citovat příspěvek

Autor: Opeth

21:37:36 11.07.2011

tak třeba by se dal použít nějaký bazar APS-C zrcadlo + pevná 35 nebo 50 f1,8 která taky nemusí stát majlant. Třeba Nikon D70+50 f1,8 by se kolem 7000 dalo nějak splašit, i když o univerzálnosti nebude moct být řeč. Stejně je ale problém fotit "na plnou díru" kvůli příliš malé HO..

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

19:52:02 11.07.2011

Luboš H:

Musíš si vybrat. Buď přizpůsobíš fotoaparát světelným podmínkám nebo světelné podmínky fotoparátu. Bohužel tvůj požadavek fotit šipky v interiéru bez blesku automaticky diskvalifikuje v podstatě cokoliv, kromě přístrojů s velkým snímačem (zrcadlovky, SLT nebo alespoň m4/3) a vybavených vysoce světelným objektivem. Jiná (levná) cesta opravdu neexistuje a budeš hledat marně.

Citovat příspěvek

18:53:18 11.07.2011

svetelnych ;)

Citovat příspěvek

18:52:46 11.07.2011

tak si najdi foceni ve sveteknych podminkach, co vybava Tva zvladne... :S

Citovat příspěvek

Autor: Luboš H.

17:54:03 11.07.2011

:D děkuji pánové a něco trochu cenově dostupnějšího by nebylo skoro 25 000,- za fotoaparát a objektiv se mi dávat nechce jsem amatér a za fotky mi nikdo neplatí abych si koupil i když musím říci že pěkný dělo

Citovat příspěvek

Autor: akjsdkjaksjdk

17:19:46 11.07.2011

Jak napsal predchozi Agent.

http://www.fotoskoda.cz/eobchod/pentax-k-r
a treba
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p2021335-cz-sigma-3014-ex-dc-pro-pentax

Citovat příspěvek

Autor: Agent*

17:10:58 11.07.2011

Jedině RICOH, ten si s tím poradí. A navíc budeš IN! :-)

Citovat příspěvek

Jaký fotoaparát na špatné světelné podmínky

Autor: Luboš H.

17:07:09 11.07.2011

Zdavím vás všechny potřeboval bych poradit ohledně fotoaparátu fotím během šipkových turnajů kde během dne jsou zhoršené světelné podmínky jelikož je zatemněno a přírodního světla je většinou velmi málo na sále a večer nebo v noci jsou vemlmi špatné dvětelné podmínky jelikož vždy svítí jen obrovské lustry sálové lustry a nebo pár unavených zářivek které moc světla nedávají pro oko je světla dost ale pro fotoaparát málo a největší nevýhoda je, že během turnaje není dobré vůči šipkařům používat blesk který by je mohl oslnit při hře nebo roztýlit. Poraďte mi prosím nějaký fotoaparát který by si s těmahle podmínkama poradil. Jsem bohužel amatérský fotograf takže vám přesné podmínky říci nemohu. Děkuji Luboš

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: