Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

digitální zrcadlovka

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: digitální zrcadlovka

Autor: JoKu

11:37:36 10.07.2011

...už z toho magořím, ne preference ...ale záleží na prioritách.

Citovat příspěvek

Autor: JoKu

11:28:26 10.07.2011

Malá, ale dobře vybavená těla také nejsou špatná...když se máš celé dny vláčet s něčím velkým, těžkým a většinou i patřičně drahým - pokud to není vyloženě fotovýprava - tak při pěší turistice s občasným focením to není žádná slast. Záleží na preferencích a způsobu využití...
Přeji šťastnou ruku při výběru.

Citovat příspěvek

Autor: E-Ryc

8:31:26 10.07.2011

Tak ten, kdyz jsem kupoval prvni digizrcadlo, jeste nebyl... Ale pokud je to tak, tak super (i kdyz system kvuli tomu menit nebudu ;) )

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

6:16:10 10.07.2011

E-Ryc:
"..neber nejnizsi model jakekoliv znacky, v normalni ruce se blbe drzi - jsou delane na ruku nejake Japonky.."

mám pentax k-x, k tomu ruky jak lopaty, ale drží se mi velmi dobře...

Citovat příspěvek

Autor: E-Ryc

21:04:41 09.07.2011

Za sebe bych mel tri rady
- neber nejnizsi model jakekoliv znacky, v normalni ruce se blbe drzi - jsou delane na ruku nejake Japonky
- ber to, co maji kamosi/znami/pribbuzni, je pak sance si neco pujcit (netypicky objektiv, zalozni telo a pod)..
- popremyslej o bazaru, casto se da koupit mirne jeta vec jeste s rokem zaruky treba za 2/3 ceny

Citovat příspěvek

Autor: bmx

19:25:42 09.07.2011

krytky si zahraly,k textu...a maglajs??? mas podobne, kdyz mas zenu a 3 milenky... :D

s tou treti je foceno...s C jsem zacinal,pak FF se zachtelo a Sonky, musely se taky vyzkouset, foti s tim cela rodina... ;)

vsechno jsou to dobre milenky...umi a nezklamou... ;) (tu)

Citovat příspěvek

Autor: bicista75

19:22:08 09.07.2011

ty krytky objektivu k jine znacce fotaku - to je masakr :) to je fakt tvoje ?? fakt vyuzivas vsechny ty znacky ??
To je ale svobada foceni :) akorad bych mel asi maglajs v tom ovladani :)

Citovat příspěvek

19:17:24 09.07.2011

asi takhle nejak dohromady... :D

Citovat příspěvek

18:23:21 09.07.2011

pral bych si sonku, co foti jak nikon, do ruky padne jak canon a jdou na ni slusna canon skla... ;) :D

Citovat příspěvek

18:22:13 09.07.2011

Ja treba volil Sony A500, jelikoz sem v penezence opatrnej a u Sony si muzes doprat stare kvalitni skla od minolty ktere na ni pasuji, Sice jsou ty skla pomalejsi a trpi neduhy jako je vetsi aberace a horsi reakce na prtisvetlo, jsou pomala pri AF, ale kdyz s tim vsim pri foceni pocitas, tak ti nabidnou, pekne minolti barvy, pekny bokeh a peknou ostros a jsou za penize ze si to sklo muze clovek dovolit bez toho aby ho to zrujnovalo.
Ale jak rikam od kazde znacky neco ziskas. At sahnes kamkoliv svoji sluzbu to udela, ve stejne cenove realaci se ty znacky v obrazove kvalite skoro nelisi, nebo jen nepatrne a nestoji to skoro za rec.
Vytipuj si modely od kazde znacky v cenove relaci na kterou dasahnes, nastuduj si reference na forech a rozhodnuti musi byt vzdy na tobe.

Citovat příspěvek

18:10:17 09.07.2011

Vsechny zrcadlovky jsou ve smes stejne :)
Zalezi kolik do toho chces narvat penez. Vyber znacek je pestry Sony, Canon, Nikon, Pentax
Olympus bych vynechal, ted jejich cip se mi nezamlouva. (tak mne hned nekamenujte)

Zrcadlovka je spise o volbe systemu, nakupu objektivu, blesku atp. Pocitej s tim ze s objektivem k ni pribalene si dlouho nevystacis. Pak takovy objektiv stoji treba jako cela zrcadlovka, priprav ze je to zrout penez.
Externi blesk taky budes potrebovat. At si vyberes cokoliv, portfolium prislusenstvi je ke kazde znacce bohate.
Objektivy muzes vyuzivat vlastni znacky jako je zrcadlovka, nebo z rad ostatnich vyrobcu. Treba Sony ma vlastni objektivy drazsi nez ostatni vyrobci zrcadlovek. Pro druhovyrobce objektivu jsou ceny pro ruzne zrcadlovky stejne.
K zrcadlovce je vetsinou pribalen jedenaz dva zakladni objektivy. Neoplivaji perfektni kresboua a jejich svetelnost je horsi. Takze pak je treba si urcit co ches fotit a prikoupit tak objektiv k tomu nejpele urceny.
Externi blesk - bez neho to dlouhodobe taky nelze.

Pak jde o to zda chces taky vyuzivat zrcadlo k nataceni videa, je treba si uvedomit ze pri nem vetsina zrcadlovek neumi automaticky ostrit. Na atomat ostreni je v tom nejdale Sony s jejich SLT modelama A33/A35/A55 a pripravovane modely A65 a A77 (prijdou nekdy v rijnu)

Pokud zvolis Sony, Canon nebo Nicon, proste chybu neudelas. Pokud znas svuj rozpocet na zrcadlovku, tak si projdi e-shopy treba www.megapixel.cz. www.fotoskoda.cz a jine a vypis si modely ktere se do tvehu prvniho rozpoctu vejdou a pak ti je tu muzem treba rozebrat a rici co je lepsi, ale obvykle to stejne nic nerikajici, jelikoz canonanici si stoji za canonen, Nikonaci za niconem a Sonaci za sony :)
Chybu neudelas ani s jednou znackou.

Citovat příspěvek

17:57:54 09.07.2011

Canon, Nikon, Sony i Pentax, v teto cenove relaci nabizi zrcadlovky se setovym sklem, jen se pro urcitou znacku rozhodnout... ;) (tu)

Citovat příspěvek

Autor: Lukáš

17:44:04 09.07.2011

Ano, chci doporučit něco, o čem nic nevím. Kdybych o tom něco věděl, nebudu chtít nic doporučit přeci. Samozřejmě vím, co je to zrcadlovka, ale je jich na trhu hodně, tak sem chtěl poprosit o radu, zkušenosti atd...A co s tím budu fotit? všechno kolem sebe a co mě v danou chvíli napadne, město, lidi, portréty, věci, přírodu... Myslel jsem si, že na tom spíš záleží různé typy objektivů. Mám v plánu se do toho víc ponořit, protože mě to baví a zrcadlovka přináší spoustu nových funkcí, které kompakt nemá. Co se týče ceny, tak do těch 20ti tisíc...
Věta "Vlastne proc se snazit, kdyz se nesnazi dotazujici." mi vyzněla docela ošklivě :S

Citovat příspěvek

Autor: sdas

16:19:31 09.07.2011

Takze chces doorucit neco, o cem nic nevis? Vis jen ze to chces.

Co treba co s ni budes fotit, kolik do toho chces dat penez, proc uz kompakt nestaci.a podobne naprosto nepodstatne veci.

Vlastne proc se snazit, kdyz se nesnazi dotazujici.

Kup si http://www.fotoskoda.cz/eobchod/canon-eos-5d-mark-ii-ef-24-70-l-usm at mas dostatecne technologicke rezervy.

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

16:06:56 09.07.2011

než ti tady začne někdo radit, bude dobré, když napíšeš, co to je cenově přijatelná :)

Citovat příspěvek

digitální zrcadlovka

Autor: Lukáš

16:00:30 09.07.2011

Dobrý den, chtěl bych si pořídit digitální zrcadlovku, ale nevím jakou. Jsem začátečník a moc se v tom nevyznám. Můžete mi poradit nějakou dobrou, cenově přijatelnou zrcadlovku? :) děkuji

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: