Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Nahrada za CANON S3 IS - vziat SX30IS, D3100(+18-105), HS20EXR?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Nahrada za CANON S3 IS - vziat SX30IS, D3100(+18-105), HS20EXR?

Autor: bob222

10:18:24 24.06.2011

Celkom chválené za video sú sony HX-100 v recenziách. Osobnú skúsenosť ale nemám...

Citovat příspěvek

Nahrada za CANON S3 IS - vziat SX30IS, D3100(+18-105), HS20EXR?

Autor: Felipe25

8:08:58 24.06.2011

Po takmer dvojmesacnom citani roznych for, pretoze sa rozhodujem o vybere nastupcu pre moj CANON S3 IS, som sa rozhodol poradit si od "mozno" aj majitelov fotoaparatov, ktore som dal do uzsieho vyberu.

Samozrejme, tie tri - hlavne ta D3100 vka je uplne ina kategoria. Prave tu sa neviem rozhodnut, pretoze velky opticky zoom dost casto pouzivam najma na sportovych akciach, avsak som predsvedceny, ze fotoaparat - zrkdadlovka bude mat lepsie fotky ako akykolvek digitalny, len neviem ci som ochotny ist do zrkadlovky aj kvoli vyssej cene a tomu, ze v buducnosti tak skoro iny objektiv nekupim. Rozmyslal som aj o CANONE 1100D s 18-55, avsak ten rozsah je pre mna strasne nizky.
Chcem sa opytat k D3100vke, ako myslite za je na tom setovy objektiv k NIKON D3100 + 18-105 AF-S DX VR kvalitou?
Ak by som kupil zrkadlovku, tak jedine tato s tym objektiv v prijatelnej cene u mna prichadza do uvahy.
Ak ked, ked sa zamyslim, ze fotoaparat mi treba 50% na tvorbu videi a dobry opticky zoom, pravdepodobne asi upustim od len 18-105 objektivu a kvoli cene celkovo od zrkadlovky :/

Takze, mily diskutujuci :)) Ak by ste si mali vybrat medzi CANONom SX30IS a FujiFilmom HS20EXR, ktory by ste zvolili? Inak, to co mi strasne vyhovovalo na mojom CANONe S3 IS je - vyklopny displej, a 4xAA baterie. Ten displej ani nie kvoli tomu ze mozem fotit a fotakom s rukami hore, ale skor preto, ze pri prenose so zavretym displejom ho tak chranim pod poskrabanim. Lenze ani CANON ani FUJI nemaju obve tieto vyhody, jeden ma vyklopny displej, a druhy zas nabijacie AA baterky. Tu sa skor priklanam ku CANONU pretoze na displeji mi viac zalezi. Alebo sa myslim, a kvalitou fotiek bude FUJI HS20EXR lepsi ako CANON?

Bol by som rad, keby mi niekto poslal odkazy (najma vlastnici tychto fotoaparatov) na videa nakrutene tymito fotakmi (aj tym NIKONOM so setovym objektivom 18-105 AF-S DX VR). Ano, viem ze su pri recenziach, ale tie videa mi nepridu prakticke, zo zivota a rad by som vedel, ktory fotak ma pre mna najlepsie video. Videl som jedno s tym NIKONOM D3100 a 18-55 myslim, ale velmi sa mi nepacil zvuk zaostrovania objektivu na videu, nieco take je nepripustne. Ten objektiv 18-105 je na tom takisto?

Dakujem velmi pekne.

PS: Viem, ze zaryty fotografi ma ukamenuju, ze chcem fotak na video. Avsak, u mna je nepripustne nosit dve zariadenia sucasne. Potrebujem aj fotky, aj videa a niekedy tak, ze fotka je urobena 1sekundu po videu. Cize vymena fotaka za kameru nehrozi. Preto sa obavam zrkadlovky, pretoze aj keby som kupil nejaky lepsi zoomovaci objektiv casom, co ak budem mat nasadeny 105objektiv a viac a budem potrebovat v okamihu fotit na ohnisku 35mm?

Canon S3 IS ktory mam mal na svoju dobu super videa, aj super zvuk, zial len v rozliseni 640*480 a to uz v dobe dnesnych 1920*1080 monitoror nepostacuje... Preto chcem jednoznacne jeho "nastupcu", ktory splni moje poziadavky. Intuicia a dovera v znacku CANON ma skor taha k tomu Canonu SX30IS, ale ten mega zoom ma skor odraza, 12x mi uz dlho staci, nevravim ze 35x nema pouzitie, ale neviem. No necham si poradit od skusenych...
Inak, cenove rozpatie u mna sa pohybuje od 300€ do 600€.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: