Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Poradíte mi jaký fotoaparát vybrat?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Poradíte mi jaký fotoaparát vybrat?

Autor: Ivana07

17:38:41 24.06.2011

Rady4 - díky :-) Vím že kvalita a přístup jsou rozhodující, ale protože jsem teprve v začátku a jak říkám chvilku po mně se hned vedle otevřely další 3 salony, tak je konkurence velká. Teď mi začalo chodit hodně lidí s bišonkama, prý jsem jediná v našem městě kdo umí stříhat bišony podle standardu. Ale to už zabočuju trochu mimo, šlo jen o to nalákat lidi na něco víc, vím že hodně lidí salon nezmění i když jsou nespokojení protože se bojí že by to jinde bylo ještě horší. A právě tím focením chodí lidi se aspoň zeptat a mnohdy je přetáhnu k sobě. Teď jsem navíc dostala nabídku nafotit psy pro jednu firmu s granulema :D Co víc si můžu přát :D

Citovat příspěvek

Autor: Ježo

16:13:32 24.06.2011

Přiživím se na tomto vlákně:

Uvažuju o koupi nového univerzálního (tj. běžné použití i astrofoto) digitálního fotoaparátu a tak jsem se chtěl poradit o tom, který. Fotoaparáty mého srdce vyrábí (vyráběl) Pentax (uroním slzičku za K200D), jenže vzhledem k tomu, jak se fototrh vyvíjí, tak nejspíš nemá smysl uvažovat o jiných značkách než Nikon a Canon. Kdybych nechtěl astrofoto, tak asi volím Nikon, nicméně co jsem si načetl, tak Nikon se s astrofotem moc nekamarádí. Takže zůstává Canon.

Vzhledem k omezeným financím mám na výběr ze dvou řad: a to buď 1100D nebo některý z trojúhelníku 500D - 550D - 600D. Recenze píší, že 550D je výrazně lepší oproti 500D a naopak, 600D má navíc prakticky jen výklopný display (uznávám, může se hodit, ale není to pro mě důvod platit o cca 4000Kč víc). Na druhou stranu, 550D a 600D mají už obludný čip s 18Mpx...

Vyplatí se tedy zůstat u 1100D anebo si připlatit za 18Mpx potvoru 550D (i vzhledem k ostatním parametrům)? Anebo něco jiného?

Citovat příspěvek

Autor: Rady4

10:41:49 24.06.2011

Ivco nenech si nekterymi zdejsimi kritiky rozhodit. Fotis prece pro zabavu a to ze se Ti neco podari prodat je jen plus. Tvou hlavni pracovni naplni je prece strihani psu a to foceni je tak jak rikas bonus, ktery Ti prilaka dalsi zakazniky na strihani. Chodim take s jorksirkem na strihani a po vystridani nekolika salonu jsou kvalita a pristup rozhodujici a dnes jiz chodime jen do jednoho salonu.
Dobre foti jak drahe tak i levnejsi zrcadlovky. Hlavni rozhodujici faktor je ten, kdo ten fotoaparat drzi v ruce a ne kolik stal. V nizsi cenove kategorii se da levne sehnat napr. nikon D3100 nebo canon eos 550D a k tomu odpovidajici objektiv pro Tve foceni. To co nakonec koupis je jen na Tobe a ver, ze hezke fotky mit budes a pro spoustu majitelu psu i v odpovidajici kvalite.

Citovat příspěvek

Autor: Lukas_highenergy.cz

8:32:56 24.06.2011

Tak pokuď vyzkoušíš a vejdeš se, tak ta 50tka odvede určitě super práci za minimum peněz ;)

Citovat příspěvek

22:17:11 23.06.2011

Místnost má na délku 5 metrů, v případě potřeby ještě můžu fotit ze dveří a z chodby :D Mám velkého psa, takže vyzkoušet není problém :D

Citovat příspěvek

21:32:13 23.06.2011

Určitě fajn volba, jen si vyzkoušej, jestli se s tímhle ohniskem vejdeš do tvého ateliéru při focení většího pejska... Přecejenom na velkého psa už musíš mít celkem odstup ;)

Citovat příspěvek

12:29:53 23.06.2011

Majkkl - díky, ten objektiv nevypadá vůbec špatně, foťák taky ne a cena komplet by se mi taky líbila :-D Asi mám vybráno. Děkuji za tip :D

Citovat příspěvek

Autor: Majkkl

11:56:18 23.06.2011

Ivana07 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Pro představu pár fotek dávám odkaz
> http://uctyrtlapek.rajce.idnes.cz/engie/

.. hele, to je docela fajn, někteří ti pesesové se umí modelkovsky hezky natočit.. :) ... na tohle bych koupil bazarovou zrcadlovku, třeba tuhle http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=162788 a k tomu pevnou světelnou padesátku, třeba tuhle http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=162721 , dohromady budeš na nějakých osmi, devíti tisících a výsledky budou dobré, za ty peníze...

Citovat příspěvek

Autor: .

0:24:35 23.06.2011

Rozumím, pak tedy ještě jednou - odkaz z 21. 06. 2011 00:27..... kvalita fotek jak ze zrcadlovky. No, na agility jsem ho nezkoušel, jednak na ně nechodím, a pak - doporučený foťák mám jako druhý k zrcadlovce.
Ale vím, že třeba autor - P - fotil závody chrtů - a velmi úspěšně - kompaktem. Prostě když nejsou prašule, jsou potřeba ruce a hlava a úspěch se dostaví. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

22:42:10 22.06.2011

Neregistrovaný uživatel - Já vím že ano, ale u toho coolpixu je už od začátku slyšet když mačkám tlačítka jak vydává zvuk pružinka... to mi moc jako kvalitní nepřijde... A ta zrcadlovka D100 kterou jsem měla byla cca 5 let stará když jsem o ni přišla a nemůžu na ni říct ani půl slova... Ale chápu že to taky může být kus od kusu jako třeba s mojim autem renault megane rv96 (doteď žádná oprava, bez koroze:-D) :-) Kdybych měla 30tis tak s radostí investuji to mi věř :-)

Citovat příspěvek

20:41:34 22.06.2011

Ivana07, musím tě zklamat, i zrcadlovky jsou spotřební elektronika a značka neznačka, montují je malé holky někde v Jemenu. Nicméně se jich dělá v celkovém součtu mizivé procento (a někteří výrobci od nich pro nerentabilitu odcházejí) tak ani těch reklamací není opticky tolik.
Ovšem bral bych nějakou kolem třiceti tisíc, tedy lepší střední třídu. Pokud dosáhneš.
Pokud ne, něco bez zrcadla, kvalita fotek stejná. Zrcadlovka není všelék.

Zdravím

Citovat příspěvek

20:28:24 22.06.2011

Lukáši děkuji moc za rady. Velmi si toho cením :-)
Ono je to s tím podnikáním těžký, otevřela jsem si salon a cca měsíc až dva po mně se otevřely hned 3 téměř vedle... takže musím zákazníkům nabízet něco víc ať chodí ke mně :D
A nový foťák si koupím tak jako tak. Ten zmetek se mi při dnešním dvouhodinovém focení seknul asi 10x, natvrdo jsem z něj musela vytahovat baterie protože to už jinak nešlo. Včera mi to udělal asi 2x, předtím jen občas ale čím víc ho používám tím víc se seká a blbne. Mám ho půl roku, takže beru záručák a půjdu ho reklamovat. Kdyby mi vrátili peníze tak mám dalších 5tis. na tu zrcadlovku :-)

Citovat příspěvek

12:23:25 22.06.2011

Mojda334 Napsal:
> Na tohle není třeba žádnej profi aparát. Řekl
> bych, že bohatě bude stačit např. Nikon CoolPix
> P7000 za desítku a je vystaráno.

No to sice jo, ale proč dávat desítku za dobrý kompakt, když za ty peníze můžeš mít APS-C, což se do "ateliéru" určitě hodí...

Citovat příspěvek

Autor: Mojda334

11:58:00 22.06.2011

Na tohle není třeba žádnej profi aparát. Řekl bych, že bohatě bude stačit např. Nikon CoolPix P7000 za desítku a je vystaráno.

Citovat příspěvek

11:23:33 22.06.2011

To je přesně to, co jsem říkal - pár korun a majitel dostane něco na víc a zase přijde rád na stříhání (tu) Jinak doporučuju pročíst www.fotoroman.cz - hlávně tu část o nastavení expozice, času, cloně a ISO a pak hned zjistíš, proč je pejsek rozmazaný, když se pohne (ne že bych ti to nechtěl říct, ale těch informací tam získáš do budoucna spoustu).

Jinak v tvé kategorii bych to viděl, jak se tady psalo nějakou základní zrcadlovku + setový objektiv cca 18-55 nebo něco bez zrcadla s APC-C čipem a výměnnými objektivy (obvykle se značí kompakt s výměnným objektivem). Nějaká světla máš (jaká netuším) a pejska chceš mít stejně ostrého celého, takže horší světelnost objektivu nevadí ( fotoroman.cz, část o vlastnostech objektivů a cloně).

Jediné nad čím bych se zamyslel - píšeš, že to chceš do doby, než se stříhání rozjede. Nechci být nějak pesimistický, ale nejsem si uplně jistý, že ti to focení bude nějaký přínos, co se peněz týče, když si vezmeš, že teď vynaložíš x tisíc a do doby, než se ti to zaplatí, tak vlastně tím focením nevyděláš nic... Ale jinak fajn nápad :-)

Citovat příspěvek

10:54:19 22.06.2011

jj, fotky pěkné. Tedy - až na toho psíka. Taky's mu mohla učesat fousky.... :D :D
Asi budeš dobrou fotografkou.

Jinak svůj názor jsem ti napsal, než se vzmůžeš na tělo a objektivy za desetitisíce. Mám ten přístroj vedle zrcadlovky ( K-5) a shodou okolností má v podstatě i stejné ovládání. Rozdíl je při klidné práci v podstatě spíš v ceně a váze.

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: Dovivan

10:51:02 22.06.2011

Mne sa to tiez lubi.. Myslim ze na zaciatok by som kludne volil kludne najlacnejsiu zrkadlovku so setakom.. na tieto fotky by to malo kludne stacit a teba to nezrujnuje. a az sa ti to rojede, tak mozes postupne vybavovat atelier.. ono ked sa to oekne nasvieti aj setak na lowend tele to krasne odfoti.

skoda ze nie si tu u nas..

akurat riesim nas novim prirastok, konkretne jeho chlpky ktore mu zasahaju do oci.. (maltezacik)

Citovat příspěvek

Autor: bmx

10:29:40 22.06.2011

mas to pekny, snad bych ani jiny fotak nepotreboval, psici jsou primovi... ;) (tu)

Citovat příspěvek

10:26:28 22.06.2011

Já jsem prostě chtěla nějak začít, tak nechápu proč se do mně někteří tak naváží. Říkala jsem že jsem amatér, fotit se teprve učím, je mi 20. Svůj salon pro psy mám taky krátkou dobu, jsem po studiích, takže si tím spíš lákám zákazníky. Chtěla bych se tomu věnovat víc, ale až si rozjedu řádně svoji hlavní činnost - tedy stříhání. Nelze dělat dvě věci najednou!!!
Pro představu pár fotek dávám odkaz http://uctyrtlapek.rajce.idnes.cz/engie/
Tak a teď se do mně všichni pusťte... zákazníkům se to prostě líbí, jen ta práce je dost složitá s tím strojem co mám teď (nikon coolpix L110). Kdybych nepřišla o zrcadlovku tak si myslím že by ty fotky byly lepší. A chtěla jsem jen radu na nějaký lepší foťák, když se mi pes pohne aby nebyl hned rozmazaný...
Jinak fotky dávám na CD, ne vytištěné
Jak píše Lukáš, je to pár korun navíc, jen abych se uživila s tím salonem než se mi to rozjede... A lepší foťák bych si pořídila tak nebo tak :)

Citovat příspěvek

16:22:15 21.06.2011

Bych se reakce až tak moc nebál, pokud bude cena adekvátní nebo to bude bonus ke stříhání - prostě budou mí doma lepší fotku, než z jejich vlastního kompaktu...

Stačí, když jsem párkrát vzal na závody, kde jsem měl víc času, nejen foťák, ale i notebook a ve volných chvílích promazával fotky - kolikrát jsem slyšel, hlavně tuhle fotku nemazat, tu strašně chci (od majitelky daného psa) a to byla třeba fotka totální odpad, kdy jsem netrefil skákajícího psa ani ostřícím bodem a patřila opravdu jen do koše... :-D Od té doby fotky na závodech netřídim (stejně jich nedělám tolik, takže to radši udělám vklidu doma)...

Citovat příspěvek

15:52:48 21.06.2011

jeste je tu jedna vec... :D...reakce manzela ( pritele) , az panicka ty fotky prinese...na slunicko na lednici magnety pripevni a po kratke dobe, splace nad vydelkem...

neni to vsechno tak jednoduche, jak se na prvni pohled zda...bohuzel... (td)

Citovat příspěvek

15:45:24 21.06.2011

Zas jestli si sežene klienty mezi lidma, co si u ní nechávají stříhat psy, tak může mít klientů dostatek - pořád je pravděpodobné, že to bude výrazně lepší, než jejich domácí fotky z kompaktu a výrazně levnější, než kdyby si najali profíka, jeli za ním (nebo on za nima atd). A pokud to těm lidem stačí, tak si prostě Ivana našla svůj vlastní zajímavý trh :)

Ale teda nepočítal bychm, že by to bylo na uživení. Prostě pár korun ke stříhání navíc a pokud Ivanu baví fotit a foťák by pořizovala tak jako tak, tak pak proč ne...

Citovat příspěvek

15:45:11 21.06.2011

osobne, to vidim, jako snové bláboly... ;) :D

predstava je jedna vec, skutecnost pak druha...

Citovat příspěvek

Autor: Majkkl

15:33:09 21.06.2011

SanM Napsal:
Vsadím se, že řada majitelů
> by tuto možnost uvítala, přeci jen doma určitě
> profi fotky svých mazlíčků nemají

... když tak čtu, co tazatelka píše, myslím, že "profi" fotky mazlíčků nehrozí a u těch "neprofi" je to celkem jedno, čím se vyfotí... :) Není lacinější a lepší se, když už někdo bude chtít čokla vyfotit "profi" s někým, kdo fotit umí, aby se stavil? Za hodinu má hotovo a výstupy budou nesrovnatelně lepší, než od člověka, který, soudě podle naivity dotazů, vůbec nemá páru, o čem seriózní fotografování je.... Aby to nedopadlo jako u mého kamaráda, kterému takhle jakási paní, co stříhá perské kočky, nabídla "profi" fotoknihu jeho miláčků - když viděl výsledek, odmítl se s ní dál bavit a fotoknihu převzít, natožpak za tu hrůzu zaplatit... Oni někteří zákazníci opravdu nejsou pitomci... Aby byl výsledek opravdu "profi", těžko ho slečna udělá foťákem za 10000 a nesvětelnou a nemotornou 70-300... a to nemluvím o pozadích, interiéru, doplňcích apod...

Citovat příspěvek

9:49:20 21.06.2011

Otázka je na kolik by pak ta fotokniha vyšla, když by se nechala dělat v takhle malém počtu a jestli by ještě měl o tu knihu někdo zájem - přecejenom zrovna fotoknihy nejsou levná záležitost. Jsme teď chtěli nechat dělat nástěnný kalendář pro jeden psí útulek s tím, že zisk by šel pro ně a když jsem si spočítal jaké by byly náklady na nějakých 200-300 větších nástěnných kalendářů, tak jsem to zavrhli a udělala se pro ně jiná akce...

Citovat příspěvek

Autor: SanM

8:43:10 21.06.2011

Jestli si tím chceš i vydělávat, měla byste podle mě nabízet něco víc, než jen dvě fotky po stříhání :) Co třeba fotoknihy? Vsadím se, že řada majitelů by tuto možnost uvítala, přeci jen doma určitě profi fotky svých mazlíčků nemají ;)

Citovat příspěvek

8:13:58 21.06.2011

to Ivana: Tak jestli nemáš zaměření na úpravy nějakého specielního plemene, tak beru to doporučení pevného skla zpět. Spíš mrkni na nějaký zoom, teda pokud nemáš možnost si vytvořit dostatečný odstup tak, abys vyfotila jak westíka tak dogu. A víc pevných skel by se už asi celkem prodrařilo.

Jinak jestli ti chodí na focení lidi, co jim stříháš psy, tak to je super a je to právě to "něco jiného", než co může nabídnout klasický ateliér :) (tu) Hlavně si nezapomeň spočítat, jestli se ti (a taky kdy) investice do vybavení vrátí ;)

Citovat příspěvek

0:27:49 21.06.2011

Zamysli se nad tímhle, je to kvalitou fotek jako zrcadlovka, do atelieru vyhoví určitě. A rychlostí to za D100 zaostávat nebude. http://digiprofi.cz/kompakty-s-vymennymi-objektivy/samsung-nx10-18-55-mm

Se dvěma objektivy ( na ven) - http://www.fotoskoda.cz/eobchod/samsung-nx10-18-55-ois-50-200 bys někde jinde patrně našla i lepší cenu.

A až si víc vyděláš, uvidíš sama, jestli půjdeš pro lepší. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

22:18:48 20.06.2011

Díky moc za radu. Jak říkám jsem zatím amatér takže bych ráda nějak začala, nechci se teď věnovat focení psů profesionálně. Nápadů mám a poslední dobou se mi to focení celkem rozkřiklo a lidi chodí a ptají se na to. Řekla bych že jich chodí kvůli focení už i víc než na stříhání (což rozhodně můj záměr nebyl :-D ). Plemena mi chodí od těch mini až po obry a kolikrát maminka přiveze s sebou i dítě že chce fotku dítěte a psa... No nic, jdu se podívat na ty objektivy a snad něco vyberu :-) Děkuji Iva ;)

Citovat příspěvek

21:22:41 20.06.2011

No tohle bude celkem těžké - udělat pár pěkných fotek klientům po stříhání se ještě dá (vyber si pevné sklo, co ti bude sedět vzhledem k rozměrům místnosti a upravovaným plemenům a spíš delší v rámci možností, nevim jaké psy stříháš) a k tomu za zbytek tělo na které budeš mít. Jestli Nikon nebo Canon je uplně jedno....

Pokud si tím focením chceš vydělávat, tak to bude spíš problém. Focení zvířat nabízí každý ateliér a co vím, tak o klasické ateliérové fotky psů nijak extra zájem neni. Takže pokud bys chtěla s tímhle prorazit, tak to chce něco nového a jiného něž dělají ostatní. Každopádně počítej s tím, že to bude chtít už dražší vybavení, schopnost dodat fotku nejen v digitální podobě a kromě těla a objektivů by to chtělo i pevná světla atd. Ono fotit zvířata s levnýma zábleskama může být docela problém...

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: