Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Pomoc s výběrem fotoaparátu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Pomoc s výběrem fotoaparátu

Autor: vojta n

17:06:21 07.06.2011

Po nikom jsem nepožadoval, aby mě psal ! Nic nepozdvihuji, jen reagují na nesmyslne "radoby rady" podivne nazory a arogantni navaženi se do ostatnich diskutujicich, kteři maji odlišne nazory. (neni potřeba jmenovat do koho se kdo navaži) Na fota, ktera jsou zveřejnovana mam svuj pohled a taky i nazor.

A mistni CENZOŘI to je kapitola sama o, sobě co to jsou za lide to si každy domysli. Co se jim hodi to cenzuruji co ne tak nechají strašit tady opice je tady spousta arogantnich vulgarit od jinych facetu, ovšem jim to nevadi. Ať si trhnoun vite čim ?

Citovat příspěvek

Autor: heerer

12:58:20 07.06.2011

rychlost adminu je opravdu zavratna, mazat prispevky po cca tydnu :)

Citovat příspěvek

Autor: anous

18:17:46 03.06.2011

vojta n (---.)
Primitivy, individua - proc si myslis, ze tobe by mel nekdo psat. Hlavne ze svymi prispevky to pozdvihujes. To ze nekdo nepochopi k cemu se vztahuje psany text, natoz prilozena fotka mne ani moc neprekvapuje. Uz vubec ze si plete galerii s diskuzi. ;)

Citovat příspěvek

15:38:00 03.06.2011

tak naposled :)
myslel jsem si, že pokud vložim dotaz na diskuzní fórum do sekce "Vybíráme digitální fotoaparát" dostanu rozumnou odpověď od lidí co s tím mají zkušebnosti/praxi a chtějí [bold]POMOCI[/bold].
Jenže pokud to nebudeme respektovat, dopadne to jako v tomto tematu.
Člověk který se dotazoval, vzdá snahu zjistit co nejvíce informací a odebéře se někam jinam kde se baví k věci.

Neni to těžké pochopit, na to ostatní/vkládání fotek, diskuzi, dohadování/ si můžeš přeci založit nové téma.

Končim
přeji hezký víkend :)

Citovat příspěvek

Autor: .

15:05:19 03.06.2011

heerer - : " myslím si, že moc dobře chápeš o co mi šlo.... " No právě. Jestli máš právo ( a nejen ty) něco podobného tady chtít.
Ať si tu píše kdo chce co chce, ať si sem vkládá jakékoliv fotky, jeho věc. Pokud se nechová jako hulvát, nepíše vyslovené nesmysly nebo výmysly, proč ne. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: Feanor

14:42:44 03.06.2011

Bod:
hele frajere, trošku ti ujíždějí nervy a kazíš si tady tu tvou léta budovanou pověst slušného hocha, na kterého si hraješ...
třeba já osobně ale vím, že seš křivák, a nebojím se to napsat natvrdo...

Citovat příspěvek

14:42:26 03.06.2011

bod: odpovidat ti na otazku "jak" nebudu nejsi hloupej! Mylim si, že moc dobře chápeš o co mi šlo ;)
S klepavejma rukama resp. s ostrostí fotek u ukázky samozřejmě musim souhlasit!

Citovat příspěvek

14:23:25 03.06.2011

heerer, jak jsme poradili na položený dotaz ? Že podobné fotky se dají dělat jakoukoliv značkou a potíž je spíš s rukama. Nebo tobě ten hrneček nic neříká ?
A za ostatní poděkuj Feanorovi. I když ani já samozřejmě nejsem bez viny. Zapomněl jsem na radu svého kámoše, který říká - nebav se s hlupákem, nebo budeš jako on.

Zdravím

Citovat příspěvek

13:54:04 03.06.2011

vojta n, nemůžeš se nikdy zavděčit lidem všem, pokud si z " Komenského mouder" nedokážeš pro sebe nic vzít, neznamená to, že nemohou být užitečné jiným. Ale z tvých příspěvků si nemůže vzít skutečně nikdo nic.
Toto vlákno není čistě jen o technice, ale o tom, jestli lepší technika by Brambimu pomohla k lepším fotkám. Část příspěvků k věci se shodla na tom, že ve stejných rukách patrně nikoliv významně.
A fotografie si dělá každý jaké chce, nebo jaké umí. A pokud se při tom nechová jako křupan, nic mu nelze vytknout.
Tedy pokud na něj právě křupan nenaběhne.
Pokud ti to, co já píšu, nic neříká, nečti to. Já také obvykle tvé příspěvky nečtu a nereaguji. Nemám k tomu důvod. Ten můj z 11:26 byl takové jemné upozornění anousovi, aby se, pokud možno, zachoval stejně.

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: Lukas_highenergy.cz

13:28:35 03.06.2011

to . : Já to myslel tak, že ty odkazy na fotky nejsou v tom příspěvku, kde se dotyční dohadují - zase jako procházet všechny fotogalerie se mi nechce ;) Ale nemyslel jsem konkrétně na tebe ale tak celkově... Když už hádka tak pěkně na jednom místě se vším všudy :D

Citovat příspěvek

13:26:57 03.06.2011

neni třeba se omlouvat a pokud by mi to patřilo tak to tady promáznu a je to ;) projeď si ještě jednou diskuzi a poté se zamysli jak jsme poradily na dotaz, který byl položen. O nic jiného mi nejde :)

Citovat příspěvek

13:04:38 03.06.2011

Lukas_highenergy.cz, jestli to nebude tím, že jsi poměrně tématicky vyhraněný.
Já už jsem jich sem šoupnul zhruba šest stovek. Jen tak, aby řeč nestála.
A anous na tom není zcela jistě hůř. :)

hereer, promiň, omlouvám se, nevěděl jsem, že ti to tu patří. ;)

Zdravím

Citovat příspěvek

12:16:51 03.06.2011

Se mi líbí, jak si tady skoro v každé diskuzi o technice (???) lidi nadávají, kdo jak blbě fotí a kdo má horší fotky, ale skoro nikdy jsem v těch diskuzích neviděl jediný odkaz na fotky dotyčných, takže stejně nikdo neví o co jde... :S

Citovat příspěvek

11:31:37 03.06.2011

kurva nechte toho, nebo si piste pres ICQ :(

Citovat příspěvek

11:26:47 03.06.2011

Hmmmm.... Podle jakési (fotografické) teorie je fotografie sdělení.
Podle toho, jaká sdělení sem vkládá vojta n (+ další alias), je lepší, že zůstává jen u toho verbálního.

Zdravím

Citovat příspěvek

1:05:35 03.06.2011

vojta n (---.) multinome
Smirak? Hmm ty mas jeste vetsi problemy nez jsem si myslel.

Citovat příspěvek

21:32:29 02.06.2011

P Napsal:
-------------------------------------------------------
> Lukas_highenergy.cz
> 02. 06. 2011 18:07
> Tvou snahu ocenuju, ale obcas se zamotas ve trech
> brizkach...

V jakejch třech břízkách? Se nějak nechytám? :D

Citovat příspěvek

Autor: P

19:56:49 02.06.2011

Lukas_highenergy.cz
02. 06. 2011 18:07
Tvou snahu ocenuju, ale obcas se zamotas ve trech brizkach...;)

Brambi
Co do ostrosti druhej ze 70-200 ...4L IS...miva na plnou diru hodne tvrdej bokeh...Nekdy a nekde. Zalezi na pozadi. Kdyz jej priclonis treba jen na f/5.6, muze to na cca F 100mm i pri nejakych 40km/h a ..... vypadat treba takhle.

Citovat příspěvek

18:12:24 02.06.2011

No možná hodim radši odkaz přímo na galerii - je to tam fakt trochu zmatené :D http://www.photo.majchy.com/gallery.html luxusní je třeba "Dog`s life", nebo třeba uplně jiné fotky se psama, než jsem kdy viděl, v "Mommy to be". Případně spoustu super fotek má i v galerii na FCB (ale nevim jestli je to volně přístupné) ;)

Citovat příspěvek

18:07:21 02.06.2011

P Napsal:
-------------------------------------------------------
> Lukas_highenergy.cz
> 02. 06. 2011 11:22
>
> Jj, ale mne to nepis

Jsem vás tam chtěl hodit oba, aby Brambi věděl, že reaguju na tebe a nějak to holt nevyšlo... Stejně jestli se v tý změti zbytečnejch příspěvků tady vyzná, tak klobouk dolu :-D

to Brambi: Schválně mrkni i na http://www.photo.majchy.com/ - sice je ten web na mně trošičku zmatenej tím jak jsou tam všude ty přehrávače fotek, ale spousta fotek psů (a nejen jich) je vážně luxusní. A inspirace se hodí vždycky ;)

Citovat příspěvek

17:38:42 02.06.2011

vojta n (---.) multinome
Proc ty otazniky? Predstavu o tobe jiz mam dokonalou. Vystavovani zbyva bohuzel jen na tebe :D

Citovat příspěvek

15:44:22 02.06.2011

Lukas_highenergy.cz
02. 06. 2011 11:22

Jj, ale mne to nepis;)

Citovat příspěvek

11:22:50 02.06.2011

to P: Já bych klidně zůstal u lehce jetého 50D (ideálně v záruce). Rozdíl v ceně slušný a podle mně teda 60D žádný zásadní pokrok, pro tenhle typ focení, neni... Jinak 2.8 je fajn, ale ten rozdíl v ceně u takhle napjatýho rozpočtu je dost velkej. A osobně než na Canon bazarovou starší verzi Sigmy, tak radši to C 70-200/4L.

to Brambi: O víkendu jedu v neděli na závody do Kladna, tak jestli to půjde, tak si tam 70-200/4 půjčím a cvaknu tam nějaký portrét s 50D (nebo 40D jestli bude někdo mít), ať máš představu o tom bokehu.. Ale neslibuju. Jedu jen v neděli na dva běhy, co jsou na konci, tak nevím, jestli tam někdo s tímhle sklem bude..

Citovat příspěvek

10:38:51 02.06.2011

Brambi
60D ma lepsi AF modul nez 500D a zrovnatak i vic fps.
Obecne - jestli chces uspesne fotit v "dynamickych podminkach", budes holt muset sahnou hloubeji do kapsy.

K objektivum 70-200. Fotaky se zdvojenym krizovym stredovym AF bodem (50D, 60D...) by mely s objektivy se zakladni svetelnosti f/2.8 ostrit rychleji a presneji nez s f/4. Na staticke scene (zvlast typu ostrej akorat cumak psa.. :D) to asi poznas a ocenis i lepsi boheh 2.8-icek. Pri behu vse zalezi na tom, jak a kde udrzis AF bod a na delsi ohnisko stejne clonis vic.
Nejlepsi by bylo, kdyby sis nejakou sestavu mohl odzkouset sam.

Citovat příspěvek

1:10:14 02.06.2011

vojta n (---.) - multinome
Ty nepotrebujes nic, ty si vystacis sam. :D

Citovat příspěvek

Autor: Radek75

13:14:43 01.06.2011

Vis co, kdyby to byl dotaz jestli mu bude Metz fungovat s konkretnim fotakem a s konkretnim nastavenim, tak se odpovi a je vymalovany.
Pokud nekomu nevyhovuje na cesty do prace Clio a chtel by Fabii tak to je tak mekky, ze se v tom kazdy vyvali a nekteri se mu do toho vyprdi.

Citovat příspěvek

12:02:34 01.06.2011

8 prispevku k veci, pote hromada "sracek" a dokazovani kdo je vetsi pan!

Citovat příspěvek

9:26:35 01.06.2011

Bambi
Precetl jsem si tvuj uvodni vstup a nemyslim si, ze vse je jen o zmene. Nehlede na to, co nasledovalo po tvem prispevku o dokonalosti ma asi kazdy jine predstavy. Zrovna tak jestli je lepsi objektiv nebo telo. Nicmene ukazky sisa.jpg, tyna.jpg, p5264822.jpg mne spis presvedcuji, ac OL nevlastnim, ze tomu tak proste ..... a ze muze nasledovat se zmenou i zklamani. ;)

Citovat příspěvek

Autor: Feanor

22:44:19 31.05.2011

Bod:
copak jsem něco takového někde napsal?

Citovat příspěvek

22:41:56 31.05.2011

Feanor, troubu bych ze sebe dělal, kdybych tvrdil, že konstantní světelnost zoomů je pro fotografii klíčová vlastnost nad kterou nelze mávnout rukou.
Doufám, že si to ani ty nemyslíš.

Zdravím

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: