Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

vyber zrcadlovky Canon

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: vyber zrcadlovky Canon

Autor: zzalesak.foto

15:44:26 06.09.2011

farbakp - já si myslím, že pokud máš pro FF odpovídající objektivy, ale zároveň máš teď čím fotit, tak se ti vyplatí počkat. :-)

Citovat příspěvek

Autor: farbakp

1:12:28 06.09.2011

Tak ako si nakoniec dopadol..? Ja tiez uvazujem o 5D II, ale zaroven si chcem ponechat svoju 350D.. predsa crop sa niekedy moze hodit.. laka ma prejst na full frame.. bude to aspon nieco nove..:) ale cakam, ze cena 5D II troska spadne prichodom mark III... co myslite..?

Citovat příspěvek

Autor: tomasnikl

15:07:38 23.05.2011

ok to mi staci :o) myslim ze jsem uz rozhodnut pro 5Dcko...

Citovat příspěvek

Autor: ce

14:59:35 23.05.2011

Objektívy budú O.K.
...tá Sigma bude slabšia v rohoch,ale dá sa.

Citovat příspěvek

Autor: Lukas_highenergy.cz

14:25:04 23.05.2011

to tomasnikl: Na středový bod si určitě nepohorších a ty krajní, co jsem měl možnost vyzkoušet, nejsou na rychlý pohyb (sport) uplně OK. Ale pokud nefotíš sport, tak bych to vůbec neřešil a vzal 5Dm2 (pokud ti nevadí, že přijdeš o crop). Čekat dva roky je kravina - to bys pak mohl znova čekat dva na další modely a takhle už napořád...

Moc nevim, co by mohlo přijít za zásadní zlepšení v 7D třídě (aby se moc nepřiblížilo 1D), v 5D bych čekal u nového modelu lepší ostřící systém...

Citovat příspěvek

12:34:32 23.05.2011

s tim ostrenim to bude asi podobne jako 550D (i kdyz jsem 5D nezkousel).. jsem zvykly rok fotit s 550D a jestli ostreni nebude vyrazne horsi tak to snad ani nepoznam.. kdybych presel ze stroje, ktery ostri lepe na stroj, ktery ostri hure tak to asi bude nezvyk ale v mem pripade asi ne...

jinak co se tyce objektivu, ktere jsem popisoval v prvnim prispevku, budou vsechny plne kompatibilni s 5D mrkII? (krome Canon 18-135 mm IS, toho se budu zbavovat).

Citovat příspěvek

Autor: culis

12:31:35 23.05.2011

5D mark II je určitě výborná volba. Navíc Ti zbudou FF objektivy, tak to je bez problému.
Co se týká ostření, s 550D jsem nefotil, ale nemyslím si, že by 5D měla být horší. Středový bod je vynikající, krajní občas zlobí, hlavně za špatného světla.

Citovat příspěvek

Autor: Laudan.

12:30:42 23.05.2011

jak te tak ctu tak bych sam jednoznacne vzal eos5d-2.

neni to v tvem pripade rozhodne jedinny zpusob jaxi polepsiti ale at ti to vazne stoji za to a mas rovnou fulfrejm :) (tu)

jeste ke vsemu kdyz slysim o tech zde optimalnich padesati litrech ;)

preci jen v dnesni dobe lavirovat z apsc na apsc.....MNE se to nelibi :) (td)

Citovat příspěvek

12:17:13 23.05.2011

jinak cekat 2 roky se mi nechce :) znamemu dam moje 550D a ja nebudu mit na co fotit :)

Citovat příspěvek

12:16:49 23.05.2011

ten 5D mrk II se mi pomerne libi, uz jsem o tom i neco cetl.. docetl jsem se ale, ze ma pomalejsi ostreni... je o opravdu tak znat kdyz fotim lidi v pohybu? Jak je na tom napr zminovany 5D mrk II s ostrenim versus muj 550D? jestli je na tom alespon stejne jako 550D tak to je celkem OK..

Co jsem koukal sem:
http://www.photonature.cz/clanky/fototechnika/113-eos-7d-vs-eos-5d-mark-ii-iso-a-sum.html
tak je na tom 5D daleko lepe se zvladanim sumu nez novejsi 7D, coz se mi docela libi, vzhledem k tomu, ze mam docela dost fotek za neprizniveho svetla.

Citovat příspěvek

Autor: zdenda77

12:02:10 23.05.2011

tomasnikl Napsal:
-------------------------------------------------------

> nerad bych koupil neco, co za 2 roky bude hodne
> zastarale.. Co byste volili vy (a proc byste to
> volili), kdybyste mohli investovat max. 50 000kc?

Já bych osobně počkal ty dva roky a koupil novinku od Canonu ..jinak je jasné, že za dva roky bude na trhu tělo, proti kterému bude to co teď koupíš zastaralé.
Vždyť tam v tvej ceně jsou jen tři těla, kterými si polepšíš : 60D (rok 2010), 7D (rok 2009) anebo FF 5dmrkII (rok 2008)
Jak je to s objektivy na 5DmkII ti tu řeknou ostatní..

Citovat příspěvek

vyber zrcadlovky Canon

11:06:15 23.05.2011

Ahoj,

obracim se na Vas s dotazem.

Vlastnim nyni fotoaparat Canon EOS 550D a k nemu tyto objektivy:
Canon EF 70-200 mm F4 L IS USM
Sigma 12-24 mm F 4,5-5,6 EX DG ASP HSM
Canon EF 50 mm f/1,8 II
Canon 18-135 mm IS

Chtel jsem darovat moje 550D jako darek znamemu a sobe si koupit nejakou jinou dig. zrcadlovku. Podminkou ovsem je, aby mi vsechny objektivy pasovaly na novy fotoaparat (krom posledniho 18-135, ktery budu nejspise darovat s fotakem).

Foceni me hodne bavi a dost se tomu venuji... nerad bych koupil neco, co za 2 roky bude hodne zastarale.. Co byste volili vy (a proc byste to volili), kdybyste mohli investovat max. 50 000kc?

Dekuji za tipy.

T.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: