Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

kompakt so synchronizaciou blesku?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: kompakt so synchronizaciou blesku?

Autor: Dovivan

14:13:39 20.05.2011

tak nakoniec to predsa bude Olympus Pen E-P2 aj ked je uz dost velky.

ten Nex po blizsom studovani ma par vad cez ktore sa neprenesem. Tou hlavnou su objektivy. Dost bieda :(

ovladanie na LCD... precooo?

Pen trochu prekrocil rozmery, ale zase si ma ziskal extra sirokym objektivom a nadhernym spracovanim. trochus a bojim toho pomalsieho ostrenia.. no uvidime.

Citovat příspěvek

20:05:46 19.05.2011

dik J.K.. tak mam asi rozhodnute.. :D dik vsem

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

17:56:10 19.05.2011

...kovove...

Citovat příspěvek

17:25:34 19.05.2011

Skyde nehovorim ze ste ma tu nenahlodali a nedali mi chrobaka do hlavy.. aby som sa priznal je rovno cele mravenisko.

presiel som vsetky otkazy co ste tu dali a prestudoval o kazdom fotaku co som nasiel..

vatsina uvedenych typov nevyhovovala bud velkostou, alebo neohrabanym ovladanim, rozsahom a podobne.

ale jeden ma naozaj zaujal a to sony NEX 5. Je najmensi z nich, ma v sete aj 24mm objektiv ktory je naozaj maly cim by som vyriesil street fotografiu. Da sa nanho zakupit kompaktna brasna kde je miesto akurat na tie dva objektivy v sete takze by mohol naplnit aj mobilnu stranku. Foti paradne.. Iso 1600 je lepsie nez na mojom canone 450D.. Trosku ma mrzi ta svetelnost, ale stym uz asi nic nenarobim.. Zato ma krasny ostri velky display ktory sa da vyklopit aspon dohora, opat streetovky + ceresnicka video v 1080i/p

Mam ale teda dve otazky...

nikde som sa nedocital, ci je telo plastove, alebo z ineho materialu..

Citovat příspěvek

Autor: skyd.

14:04:06 19.05.2011

co riesite, ked sa mu to paci, nechsi to kupi a bude spokojny. aj telefony vertu su vnutri podake nokie. keby som chcel frajerke spravit radost novym fotakom, tiez by musel byt ruzovy alebo cerveny a je dost jedno, ako by fotil. pocit je velmi dolezity.

prave som si uvedomi, ze ten system nie je 2/3 ale 4/3:)

"kompakty s velkym cipom" - objektivy maju sice malu svetelnost, zato PODSTATNE menej sumia. co sa tyka sirokosti, tak snad vsetky "zakladne - setove" zoomy zacinaju na tych prepocitanych 28mm, coz je sice menej siroke ako 24mm, ale taka tragedia to nie je:)

len ti odporucam si s takym kompaktom (tou leicou) pofotil, aby si nebol sklamany. mna obcas chyti pocit, ze zrkadlovka je velka a tazka, ale moj kompakt beriem IBA do velkych stien.

Citovat příspěvek

23:12:09 18.05.2011

[bold] JK[/bold] mne sa paci prave uplne bez gripu, preto mi pride tn dizajn jedinecny. Pridavny grip urcite u mna neuvidis.

[bold] Dafik[/bold] nevadi .:) je mi uplne jasne ze co sa tyka kvality snimok su si tie fotaky podobne ako vajce k vajcu.. Ale uz som vravel ze ma pri foteni drzi hlavne ten pocit z fotenia. tych 100 euro navyse za ten pocit ze fotim krasnou masinkou mi stoji. a hlavne ho budem mat pri sebe ovela castejsie co sa hadam prejavi na zaujimavych fotkach..

Citovat příspěvek

Autor: Dafik

21:44:40 18.05.2011

Jestli ti nevadí mít Leicu made in Japan ve stejné továrně jako Panasonic, tak OK.

Citovat příspěvek

19:38:08 18.05.2011

"...mna dostava ten dizajn..." - mna zas dostava, ako si ludia kupuju Leicu a potom na nu montuju nevzhladny a nemotorny pseudo-grip:

[img]http://www.pictureline.com/media/catalog/product/cache/1/thumbnail/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/l/e/leicadlux5handgrip.jpg [/img]

- existenciu tohoto kusu plastu za 90 eur povazujem od Leiky za priznanie, ze ich verzia aparatu ergonomicky nie je celkom v poriadku (ano, grip je leica-brand, ziadna third-party zbastlenina)... inac, az na ten grip je dizajn identicky (okrem spominaneho loga ;))... ale ak to treba vysvetlit polovicke, tak ti este pomozem:

- Leika ma vyssiu resale-value
- Leika ma lepsie antireflexne vrstvy
- Leika ma krajsie farby
- Leika menej manipuluje s RAW-om
- Leika znamena prestiz
- Leika ma kvalitnejsie spracovanie
...a par dalsich rozpravok :-)

Citovat příspěvek

19:00:58 18.05.2011

neviem ci sa to da oznacit za red dot, ale mna dostava ten dizajn :)

absence gripu mi tolko nevadi. V interieri foti zo stativu a vonku to su momentky... aha pekne murivo.. cvak.) tam myslim krce hrozit nebudu..

ale vravim stale nie som rohodnuty. Tie "kompakty" s velkymi cipmi fotia krasne, ale uz su trochu velke.. maju nic moc svetelnost a castokrat zacinaju s nie moc sirokym ohniskom..

no idem mi z toho uz hlava prasknut

Citovat příspěvek

18:42:01 18.05.2011

"...fotit s takto peknym fotakom musi byt zazitok." - ano, je to naozaj zazitok - po chvili ta zacnu chytat do prstov krce, pretoze drzis aparat za hladky plech bez naznaku akehokolvek uchopu a stale davas pozor, ci sa ti nevysmikne - naproti tomu LX5 ma normalny plnohodnotny grip (primerane svojej velkosti, samozrejme)... ovladanie aj vystupy su prakticky identicke a marketing okolo "vlastneho firmware" (ktory pisali tiez chlapci od Pana) je len sucastou Leica-hype... (btw, mal som vyse roka paralelne LX3 aj D-LUX 4, viem svoje)... na to, aby si si seriozne ospravedlnil nakup Leiky je treba priznat sam sebe, ze proste tuzis po red dot ;)

Citovat příspěvek

18:12:59 18.05.2011

Dafik moze sa to tak zdat. a mozno to tak aj je.. ale na znacku Leica sa divam ako na "pocit z fotenia" a fotit s takto peknym fotakom musi byt zazitok. Leica ma navyse svoj vlastny firmware co najviac udajne vidno na komforte ovladania.

k D-LUX -5 ke sa navyse dodava Adobe Lightroom 3 zdarma.. inac stoji skoro 300 euro. Po odcitani tejto sumi sme takmer na cene panasonicu.

Citovat příspěvek

15:16:10 18.05.2011

dovivan:

napriklad

samsung nx100 (resp. rada nx) - som sa stym chvilu hral a ovladanie bolo celkom prijemne. aj fotky boli pekne, ale tie som neupravoval, len som videl vysledok. dost malo vydrzi na baterkach ked komponujes bez hladacika, ale to je asi problem vseobecny - cca 250 fotiek
konkretne tieto
http://www.samsung.com/sk/consumer/camcorders-and-camereas/digital-cameras/nx-series/index.idx?pagetype=subtype_p2

olympus pen
http://www.olympus.cz/consumer/21693.htm
nemal som v rukach

tusim este cosi, ked tak niekto doplni

ohladom ovladanie s95. mne sa napriklad az prekvapivo pacilo. v ramci moznosti tak maleho fotaku si moc neviem predstavit ako to spravit lepsie. ale zase som to moc neriesil. na druhu stranu ma fotky moc neoslovili.

Citovat příspěvek

14:30:11 18.05.2011

Není ta Leica trochu zbytečný luxus, když Panasonic LX5 je prakticky to samé a mnohem levnější?

Citovat příspěvek

14:05:36 18.05.2011

Dafik nie nezda.. len neni tak siroky ako leica. a ja siroke fotky vcelku rad. Bude sa fotit aj street fotografia tak to chcem mat co najsirsie. Dalsie nevie zoomovat pri videu, aj ked video naozaj berem ako doplnok, na dofce sa to hodi. Na fotkach posobi trosku lacno aj ked cena je vynikajuca a velmi lakava

Citovat příspěvek

Autor: *

13:59:42 18.05.2011

Dafik - uživatel již zaslal 137 příspěvků (194.108.65.---) Datum: 18. 05. 2011 13:54

optika , elektronika, ovládání, je děs a běs...

Citovat příspěvek

13:54:45 18.05.2011

Proč myslíš, že je S95 šunt?

Citovat příspěvek

13:52:25 18.05.2011

[ital] Dafik - uživatel již zaslal 136 příspěvků (194.108.65.---) Datum: 18. 05. 2011 13:46

S95 se ti zdá velký?[/ital]

Veliký není , ale je to šunt...:P

Dovivan

Nex má příšernou optiku a je to cihla....;)

Lepší je Samsung NX , ale i ten má spoustu nectností... (td)
To jsou takové vějičky pro chudé mudly,,,,

Mějte se...

Citovat příspěvek

13:48:44 18.05.2011

skyde ozes poskytnut nejake konretne typy na tie bezzrkadlove systemy 2/3? ten Nex je rozhodne zaujimavy stroj.

Citovat příspěvek

13:46:42 18.05.2011

S95 se ti zdá velký?

Citovat příspěvek

13:34:41 18.05.2011

K těm úvahám o Nikon Canon a Sony Nex.....tak to je asi bezpředmětné je doporučovat, protože se dá předpokládat, že když Dovivan chtěl profi kompakt, tak žádal malou velikost, dostatečnou kvalitu obrazu a možnost nastavení a kreativity, což doporučované značky nesplňují...B)-

Mějte se.

Citovat příspěvek

13:27:07 18.05.2011

Nikon to u modelu P7000 nazývá Rear Curtain Sync.

Citovat příspěvek

13:23:35 18.05.2011

Kompakt sice nemá lamely. Přesto S95 a G12 má pro nastavení blesku v menu možnost Second Curtain Sync ;)

Citovat příspěvek

13:08:05 18.05.2011

neviem, aku velkost kompaktu mas na mysli, ale co tak sa popozerat po nejakych tych sony nexoch alebo 2/3 bezzrkadlovych systemoch. totiz zalezi, ake ma kto vacky, ale ta leica tiez nie je tak uplne do vacku. imho:)
mam pocit, ze automaticky rezim nocny portret (vo vseobecnosti) robi synchro na druhu lamelu. ak si to dobre pamatam.

Citovat příspěvek

12:54:56 18.05.2011

Vdaka, to je info ktoru som potreboval.:) (tu)

Citovat příspěvek

Autor: .

12:44:57 18.05.2011

Synchro blesku na druhou lamelu může mít pouze přístroj, který má štěrbinovou závěrku.
A tu kompakty obvykle nemívají.

Zdravím

Citovat příspěvek

12:36:09 18.05.2011

Dovivan

Profi kompakt .http://ricoh.com/r_dc/gxr/ . (tu)

http://ricoh.com/r_dc/gxr/option.html ...(tu)

Mějte se.

Citovat příspěvek

10:35:19 18.05.2011

Já si otázku vyloži tak, že chce blesk synchronizovat s krátkými časy závěrky. To není potřeba, když kompakty nemají štěrbinovou závěrku jako zrcadla.
Co se týče synchro na druhou lamelu, tak Canon S95 obdobnou funkci má. Předpokládám tedy, že ji bude mít i G12.
Každopádně koupi kompaktu si velmi rozmysli. Pokud jsi doteď fotil se zrcadlem, mohl bys být kvalitou fotek zklamaný.

Citovat příspěvek

Autor: .

10:31:33 18.05.2011

Dovivan, savi. :)

Já jen, že dnes se říká o kdejakém čínském šuntu, že to je profi. Najmě na vietnamské tržnici. Savi ?? :D :D

Zdravím

Citovat příspěvek

10:27:23 18.05.2011

http://ricoh.com/r_dc/gxr/

Mějte se.

Citovat příspěvek

10:22:46 18.05.2011

[bold]Dafik[/bold] potreboval by som docielit, aby sa odpalil blesk az na konci zavierky. Na druhej lamele ako sa to da na zrkadlovkach. Dokaze to aj nejaky kompakt?

[bold].[/bold] iste, uz som svoju otazku lepsie vylozil. EX1 je skvely pristroj, ale je dost pomaly pri foteni do RAWu a u leicy je pre mna idealnejsie ohnisko. Cim dlhsie tim menej su objekty opticky deformovane pri obkreslovani v programe. Chap to tak ze sa objekt nafoti z kazdej strany a perspektiva by mala byt co najviac stlacena pre zachytenie presnejsieho rozmeru objektu.

vysia cenova kategoria je dost dlhsie a nie uplne jasne oznacenie pristrojov, ktore sa snazia drzat v rozmedziach rozumnych rozmerov cipov a megapixelov a rozumneho ohniska.

do vyssej cenovej kategoria spada aj kde jaky ultrazoom s 36x optikov a pidi cipom. A ten uz ma naozaj len specificke pouzitie. mozno ani to.

preto profi kompakt. Taky kompakt si vatsinou kupi naozaj clovek, ktori ho potrebuje k praci. Ostatni nevidia dovod vyhadzovat take prachy za nieco, co ma tak malo pixelov a tak slabi zoom.:

:D :D

savi ??(tu)

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: