Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

zrcadlovka do 32tis

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: zrcadlovka do 32tis

Autor: Dolgorukij

11:27:14 30.04.2011

Barevné podání se od D40 k současným modelům Nikonu docela výrazně změnilo, takže z hlediska barevnosti není upgrade na nějaký Nikon žádnou jistotou a jiná značka může vyhovovat lépe.
kolemjdoucí, uvaž, jak kvalitní příslušenství k Nikonu máš a jestli s ním počítáš i do budoucna. D5100 je spíš amatérský model, což v tradici Nikonu znamená výbornou kvalitu obrazu a jednoduché ovládání, ale taky ochuzení o některé zajímavé fotofunkce - předsklopení, CLS, hranolový hledáček, příliš mnoho nastavení přes menu... Pokud ti toto nevadí, pak je D5100 výborný foťák, pokud vadí, byl by lepší volbou D90 nebo D7000 ...nebo samozřejmě model jiné značky. Osobně bych se v cenách do cca 22 tisíc ohlížel po Canonu 600D nebo raději 60D. Jsou to oba fajn foťáky se slušnou výbavou, ovládáním i obrazovým výkonem a mají otočné displeje.

Citovat příspěvek

Autor: bmx

11:25:22 30.04.2011

kolemjdoucí + pokoukání...není nouze o recenzenty... :D ;)

Citovat příspěvek

Autor: Jirka X

11:13:11 30.04.2011

kolemjdoucí Napsal:
-------------------------------------------------------
> Při pokoukání po jiných variantách se mně funkčně
> nejvíce líbila Sony Alpha 580, ale bohužel
> obrazová kvalita především barevné podání má do
> NIkonu dost daleko.

Koukám, že jsem ten příspěvek psal trochu dlouho :). Barevné podání? Nemohu posoudit, nic jsem zatím nefotil zároveň Sonkou i Nikonem. Ale já jsem s ním u obou modelů Sony spokojen, jak s objektivy Sony, CZ i Minoltou.

Citovat příspěvek

Autor: Jirka X

11:09:40 30.04.2011

Pokud funkce HDR funguje spolehlivě, je to vítaný doplněk. Zhruba před rokem a půl s tím přišla Sony v modelech A500/550 a Pentax v K-x. Sony to zvládá bravurně i z ruky (osobní zkušenost), u Pentaxe dle recenzí to tak dobré není. Ale osobní zkušenost s Pentaxem nemám, nemohu to tedy potvrdit. Tyto modely spojují dva snímky. S tím teď nakonec přišel i Nikon, ale bylo by dobré si ověřit nakolik je to spolehlivé i z ruky, což je při běžném používání důležité. Ještě o něco lepší je složení ze tří záběrů, s čímž přišla např. Sony s modelem A580. Tento model má výborné parametry a splňoval by vše co potřebuješ. Navíc má i stabilizaci čipu. Ale na druhou stranu vzhledem k tomu co už k Nikonu vlastníš by to asi nebyl ideální krok. Jenom bych si spolehlivost té HDR ověřil.

Citovat příspěvek

Autor: kolemjdoucí

11:02:17 30.04.2011

Při pokoukání po jiných variantách se mně funkčně nejvíce líbila Sony Alpha 580, ale bohužel obrazová kvalita především barevné podání má do NIkonu dost daleko.

Citovat příspěvek

10:41:35 30.04.2011

ano a Ferda Mravenec, si střihnul s Pytlíkem o Berušku... :D :D :D :D

Citovat příspěvek

Autor:

10:31:17 30.04.2011

1D tam nakonec nedorazil, byly tam dvě 7D.

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

7:28:42 30.04.2011

kolemjdoucí:
souhlasím s bmx, myslím, že sis sám už poradil - viz druhý odstavec
a odpalování blesků určitě jde vyřešit :)

Citovat příspěvek

6:28:51 30.04.2011

jak pise, jiste sam si poradi...doporucuji Nikon D700... (tu)

Citovat příspěvek

6:27:10 30.04.2011

koukam, ze kolemjdouciho, nuda premohla, tak se alespon pochlubil... :D :D :D

Citovat příspěvek

zrcadlovka do 32tis

Autor: kolemjdoucí

0:34:39 30.04.2011

Rozhodl sem se provést upgrade svého letitého kámoše Nikon D40, který již má svá nejlepší léta odpracována.
Fotím převážně krajinu, reportáže, občas portrét, ale poměrně často také fotím v horších světelných podmínkách párty v clubech, nebo noční venkovní hudební akce. Rozhodně uvítám i možnost nahrávání videa protože čas od času je to žádoucí právě v těch clubech.

Původně jsem si říkal, že bych koupil jen Nikon D5100 a k němu pokud bych někde sehnal (zatím marná poptávka) Nikkor 17-55/f2.8 Na tomto těle mně vyhovuje kvalitní video, pro mně výborný výstup na vyšší ISO což opravdu upotřebím, výklopný displej pro video a také při focení ze země je pro mně velké plus především díky zdravotnímu hendikepu při tom focení u země, rozhodně bych uplatnil i funkci HDR protože se mně nechce trávit hodiny prací v nějakém dalším programu pro úpravu fotek do HDR, ale raději dám přednost jednoduchému řešení pomocí takovéto jednoduché funkce. Efekty které toto tělo nabízí jsou také plusem. Jako nevýhodu tady ale vidím především nemožnost řídit odpalování více blesků z těla, což bych rád do budoucna využil.

Další volbou byl Nikon D7000, který je hold již o něco víc dražší. Bohužel video možnosti jsou zde horší než na D5100, absence výklopného displeje, nemá funkci HDR protože se tady již uvažuje tak že toto tělo nebudou používat amatéři, ale lidi co si pak rádi s fotkama pohrají a tak je tu funkce bracketing, která je výborná, ale pak to vyžaduje práci na počítači s fotkama, což po pravdě já dělám jen minimálně a omezím se při tom v Piccasa jen na ořez nebo vyvážení barev, což mně bohatě dostačuje.

Takže se vůbec nejsem schopen rozhodnout čem dát přednost čeho se vzdát na úkor jiných funkcí. Mam sice výbavu skel i blesků na Nikon, ale jsem ochoten v nouzi klidně přejít i na jinou značku, která by uspokojila nejlépe všechny tyto mé potřeby, protože to tělo bude sloužit opět minimálně dalších 5 let a nechce se mně dělat moc kompromisů, které mně pak budou omezovat.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: