Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Upgrade

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Upgrade

Autor: ďaur

7:18:07 30.04.2011

Lenča:
pokud jsi měla ultrazúm a často jsi využívala dlouhé ohnisko, tak se raději porozhlédni po nějakém dvojsetu, obvykle to vyjde levněji, než při následném dokoupení samostatného objektivu...
pokud trváš na zrcadlovce, konkretně nikonu 3100, pak se nabízí třeba:
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/nikon-d3100-18-55-afs-dx-vr-55-300-ed

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

22:17:26 29.04.2011

Lenca:
Pokud zacinas, tak jeste nevis, co presne budes potrebovat. V takovem pripade nejlepe vyhovi univerzalni zakladni nikonacky objektiv 18-105VR, se kterym se da nafotit takrka vse. O dalsich objektivech ma smysl premyslet, az v praxi zjistis, co ti pripadne chybi. Ale jsem presvedcen, ze s tim zminenym objektivem vydrzis dlouho, aniz by te omezoval.

Citovat příspěvek

Autor: Lenča

20:56:00 29.04.2011

Ahoj,
uvažujem též o nové 3100. Píšete zde, že je dobré koupit hlavně kvalitní objektivy. Můžete napsat konkrétně jaké? Doposud jsem měla pouze ultrazoom, který odchází do věčných lovišť a tudíž o kvalitních objektivech nemám ani ponětí.
Díky :S

Citovat příspěvek

Autor: janeeee

16:16:18 25.04.2011

jsem sice zapřisáhlý canonista :-) ale mám zkušenost, že tělo (to fotografické) člověk mění každou chvilku, zatímco když si vybuduje sadu kvalitních objektivů, na které je zvyklý, které zná a má pokryté svoje potřeby, tak už je téměř nemění. NAvíc kvalitní objektivy morálně tolik nestárnou jak tělo. Zkus fotit s foťákem 10 roků starým...kdežto nejstarší profi objektiv mám z r. 1993.

Citovat příspěvek

Autor: landov

10:14:14 25.04.2011

Canony nepoznam...poradi niekto iny. Co sa Nikonov tyka:
1/ ceske menu - toto kriterium by som absolutne vypustil, tych par vyrazov zvladnes za 2 dni a potom je to intuitivne,
2/ nehovorim, ze lowend telo nebrat (sam mam lowend a som spokojny-zatial) - kazda zrkadlovka spravi X krat lepsi vystup ako hocijaky kompakt,
3/ kvalitnejsi objektiv ako lepsia investicia - svata pravda,
4/ opakujem este raz, pokial by som prechadzal teraz z kompaktu na zrkadlovku, a vybral by som zn.Nikon, beriem okamzite D90+18-105 a dalsie peniaze setrim na kvalitne skla.

Citovat příspěvek

Autor: Losail

10:05:07 25.04.2011

Nebyla by cesta co nejlevnějšího těla a kvalitnějšího objektivu s tím, že bych časem koupil lepší tělo, dle mého je s vidinou budoucna lepší investice do objektivu , vývoj těla jde rychle dopředu, a je brzo zastaralé.
Třeba půjde dolů i cena FF

Citovat příspěvek

9:56:15 25.04.2011

Taky jsem na něj koukal, ale preferoval bych už české menu, které nabízí až novinky x100
Myslíš lowend nebrat ikdyž ho povýším kvlaitnějším sklem?
Co 550D nebo 600D, tam nevidím kromě dipeje rozdíl...
6OD je už nadlimit.

Citovat příspěvek

Autor: landov

9:51:02 25.04.2011

Minuly rok som absolvoval to iste...Fotil som kompaktom Nikon P80 (mimochodom odkedy mam zrkadlovku tak som ho nevytiahol) a potom zakupil Nikon D3000+18-105...doteraz spokojnosť. Pokial by som bol teraz na Tvojom mieste tak urcite vezmem D90+18-105. Tento fotak je momentalne v bezkonkurencnej cene.

Citovat příspěvek

Autor: losail

9:43:32 25.04.2011

Omluvte mírné překlepy :)

Citovat příspěvek

Upgrade

9:40:43 25.04.2011

Dobrý den,
chtěl bych upgradovat o třídu výš, doteď jsem fotil Panasonicem Fz28 , ale už narážím na omezení hlavně velikosti čipu a použitelný šum (iso), taky už na stáří aparátu. Primátně budu fotit pohyb a růst svých dětí a z výletů fotky krajinek a památek. (fz28 bude jako záložní tělo)
Bohužel se v tom neorientuji, ani po přečteníi některých zdejších dotazů (zdá se mi,že to zavání dost značkismem)
Něco jsem přečetl o objektivech a to ,že by se mělo začít tam a pak doplnit tělo.
Takže můj výběr s ohledem na finance:
Nikon 18-105VR
Canon 18-135IS
Sigma 17-70HSM (pro všecny znaečky)
Sigma 18-125HSM ?
Časem nějaké "telátko"
K některému z nich, by mi mohl stačit i Lowend třída Canon 1100D?
Byla by to lepší volba s kvalitnějším objektivem než s obyčejným seťákem?
Pak jsem koukal i na nový Nikon D5100, ale co jsem koukal po bazarech, tak Nikon v bazaru a i nové doplňky je dražší než Canon
Taky jsem četl o absenci hřídelky na ostření v levnějších tělech od nikonu je to omezení, nebo se to týká starších skel a novější už mají ostřící mechanismus v těle objektivu
Ještě jak je to u skel třeba i starších zvládají dávat tělu kvalitní informace, nebo jsou pro čím dál tím nadupanější těla omezením? (možná jsem to špatně formuloval)
Upřednostńuji tato tři značky v tomto pořadí, které si myslím, že jsou TOP 1.Canon,2.Nikon,3.Sony
Za reakce děkuji

Ps: jsem teď dost pracovně vytíženej, tak mě omluvte pokud bych nereagoval

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: