Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Kompakt pro začátečníka

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Kompakt pro začátečníka

Autor: *

20:00:16 29.04.2011

Rada nad zlato. Do 8 tis. :-)))))))))

Citovat příspěvek

Re: Kompakt pro začátečníka

Autor: DDVS

22:25:40 25.04.2011

Kúp Sony HX5, alebo HX7 to isté iba viac Megapixelov sú slusné lacné vela funkciíí AUTO-Panorama, HDR, výborný aktívny stabilizátor, slúzia aj ako slusná kamera.
Alebo Panasonic TZ 10 este viac mozností v nastavení pri manuálnom fotení, zase menej nastavení pri videu, nemá aktívny stabilizátor, HDR, AUTO-Panorama, má výborný mikrofón pri videu.
Na kazdom je nieco plus a nieco mínus. Ideál neexistuje - len kompromisy.
Cenovo sú rovnaké cca.7000

Alebo kúp Sony A55 malá sikovná zrkadlovka, velký cip, vela funkcií pri fotení aj videu a más vyriesené úplne vsetko,
rýchlo zabudnes na komakt, ale tá zrkadlovka je velká ako vecsí kompakt. Cena je vsak 20.000, prípadne lacnejsia Sony A33 za 15.000 mozno aj menej.
Rodiel A55 novsí cip, ale rozdiel moc nevidís, pre bezného cloveka bezvýznamný, A55 rýchlejsie fotenie 10 sn/s A33 má 7 sn/s, A55 má GPS modul A33 ho nemá. :)

Citovat příspěvek

Kompakt pro začátečníka

Autor: Aranyafëa

21:06:27 22.04.2011

Ahoj.
Potřeboval bych poradit s výběrem nějakého kompaktu. Jsem spíše začátečník, i přestože fotím delší dobu tak jsem se vždycky věnoval maximálně kompozici ale technice a všech ostatním aspektům už nikoliv. Mám v plánu se začít věnovat fotografii o něco více a jelikož mi můj dosavadní starý foták vypovídá službu tak hledám nový a tentokrát už něco kvalitního a spolehlivého.

Jde mi o to aby měl jak nějaký plně automatický režim, tak i širší množství různých režimů a možnost širší nabídky nastavení - rád si hraju. Taky optický stabilizítor, vestavěný blesk, optický zoom aspon 10x a možnost delší expozice. Taky aby uměl černobílý filtr. Zárověn aby uživatelské prostředí nebylo příliš složité a nepřehledné, i když si dokážu rychle navyknout.
Cenový strop může být někde až kolem osmi tisíc.

Díky pokud někdo poradí nebo dá tip podle čeho vybírat a na co si dát případně pozor ;-)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: