Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

ostré fotky, point&shot, třeba i starší, bez krytky objektivu?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: ostré fotky, point&shot, třeba i starší, bez krytky objektivu?

Autor: ladysk

16:50:47 02.08.2011

krytka je zajímavá položka v rozhodování o typu fotoaparátu.. :)

Citovat příspěvek

Autor: buchtorad

14:09:16 19.07.2011

. Napsal:
> http://www.vkfoto.cz/pentax-optio-wg-1-cerny/
> při extrémních aktivitách oceníš.

Diky za tip, teoreticky nevypada spatne, musim pohledat nejake zkusenosti. Ted se taky v bazaru objevil za pet tisic Oly E-PL1+ M.ZUIKO 14-42, az na krytku nesympatickou myslim zajimava nabidka?

Citovat příspěvek

Autor: Rumcajz

16:12:16 15.07.2011

No, já to tak nějak myslel, jen občas nemám náladu psát všechno polopatě.

Jo a taky zdravím :)

Citovat příspěvek

Autor: .

13:28:51 15.07.2011

Rumcajz, nic si neodře, je schována za "neodřitelným" sklem. A vzdálenost jednoho cm od předmětu je u kompaktů celkem běžná, jen s tím osvětlením jsou pak potíže.... :)

A pokud někdo hubuje na Nikkor 40mm, je to blb. Neznám nikoho, kdo by byl v případě jeho nezakoupení ohrožen na životě. :) Pan Schwanzerberg má pravdu, v každé společnosti se vyskytuje jisté procento magorů. :D

Zdravím

Citovat příspěvek

12:49:38 15.07.2011

Hm a to na Nikkor 40mm hubují, že je při 1:1 moc blízko čočkou k objektu (cca 5cm). Já chápu, že nechtějí mást cílovou skupinu uživatelů poměrem zvětšení, ale proč místo centimetrů nenapíšou třeba vyfocenou plochu? Vždyť takhle na sebe prásknou, že aby člověk vyfotil něco malýho, musí si o to odřít čočku :D

Citovat příspěvek

Autor: .

10:27:32 15.07.2011

Tak si kup tohle - http://www.vkfoto.cz/pentax-optio-wg-1-cerny/ při extrémních aktivitách oceníš.

Chybí mu sice stabilizátor, ale zase má pro makro (od jednoho centimetru) kolem objektivu svítící diody.

Zdravím

Citovat příspěvek

7:06:11 15.07.2011

http://www.google.cz/search?q=lens+cap+strap&hl=cs&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=s8ofTtrTG4P1sga84-yYAg&ved=0CGMQsAQ&biw=1920&bih=1047

Citovat příspěvek

2:22:54 15.07.2011

Zadny dalsi napad uprostred dovolenych prosim???

Citovat příspěvek

Autor: Martin Sevcik

11:58:54 07.04.2011

A co tak Canon PowerShot S95? Není zač. ;)

Citovat příspěvek

ostré fotky, point&shot, třeba i starší, bez krytky objektivu?

11:45:57 07.04.2011

Když vám dělá nový mobil lepší fotky než Sony DSC-P73, je čas k výměně. Ale co pořídit? Až na high end modely opravdu ze současné zašuměné nabídky nevím:( A deset tisíc stejně dát nechci. Sympatické jsou mi starší modely jako Dimage A200, Oly 5060, Canon Pro 1, ale všechny diskvalifikuje krytka objektivu. Potřebuju jiné řešení, neměl bych při turistice a často různých i extrémnějších aktivitách čas a nervy ji pořád hlídat, nasazovat..

Vkládal jsem naděje do Canonu S70, ale zklamal mě -kvalita výstupu ne o mnoho lepší, problémy s ostřením, často nepochopitelně volil dlouhé časy->vysoké ISO, ani uživatelsky jsme si na sebe nezvykly:(

Jsu třeba pořád překvapen, jak hezké obrázky dělá low end Canon A510, ale já bych přeci jen radši něco lepšího, např. parametry objektivu.

Jinak žádné požadavky nejsou, jen ta co nejlepšíí kvalita výstupu. Poradíte prosím?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: